Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2319598 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2160 Dátum: 2009.11.17 18:20:13 »
Amúgy itt is nem egy emberkétől olvastam, meg máshol is, és sztem általánosságban elmondható, hogy a gari után már nem hordják márkaszervízbe a gépeket. Néhány jól kereső budai entellektüellt leszámítva ;)
Az a vicc, ha az a fazon, akitől te vetted a tiedet, amennyiben elvitte volna márkaszervizbe a kocsit olajcserére, akkor jobb pénzért tudta volna eladni mint amennyit megspórolt a fekete gányolós szervizein......feltéve persze ha nem tekerte vissza a km-órát :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Szerviz
« Válasz #2161 Dátum: 2009.11.17 18:27:41 »
Markaszervizben szoktak mindkettot fujni.
A pollenszurot en minden takaritasnal megporszivom.
"Megporszivom"  :D ez nagy volt!!! DE! Jó ötlet :yes:
Fery

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2162 Dátum: 2009.11.17 19:06:01 »
Amúgy itt is nem egy emberkétől olvastam, meg máshol is, és sztem általánosságban elmondható, hogy a gari után már nem hordják márkaszervízbe a gépeket. Néhány jól kereső budai entellektüellt leszámítva ;)
Az a vicc, ha az a fazon, akitől te vetted a tiedet, amennyiben elvitte volna márkaszervizbe a kocsit olajcserére, akkor jobb pénzért tudta volna eladni mint amennyit megspórolt a fekete gányolós szervizein......feltéve persze ha nem tekerte vissza a km-órát :D


Azt tudom, hogy te imádsz sok pénzt kiadni, de ha belegondolsz gyakorlati oldaláról a dolgoknak, akkor mindjárt más a helyzet. Nem tudom, nézted-e a szk-ben, hogy miket kell cserélni, nézni? Gondolom tudod. Ugye van az olaj és szűrők cseréje-ehhez nem kell márkaszervizes tudás és műszaki háttér, aztán van az átnézés, ehhez sem kell teljesen, fékolajcsere, hűtőfolyadékcsere, váltóolajcsere, ha belegondolok, igazából semmi nem igényel márkaszervízt. NA mind1, ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól, hogy egy autó nem végig márkaszervízelt, az nem jelent automatikusan lelakott állapotot, gányolós szervízt. Ennyi erővel céges autót kell venni, mert azok általában márkaszervizeltek.
A hűtőfolyadékom zöld, tehát volt cserélve. A levegőszűrő gyári Toyota. NA de ezeket már elmondtam, hagyjuk. A féktárcsáim viszont sztem cserések lesznek majd.
Egyébként meg nem biztos hgy csak anyagiak miatt nem vitte márkaszervízbe, hanem jobban megbízott a haverjában. Bakker, épp ti szidjátok a márkaszervizeket, meg hogy xar olajakat raknak a motorba, és attól megy tönkre, miről beszélünk? :)
Amúgy meg egyáltalán nem vagyok benne, hogy jobb pénzért tudta volna eladni
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_vvt-i_sol-3141172

Ugye emléxel még erre, meg hogy mennyiről indult? Egyébként rengeteg fenn van még, amiket anno néztem. Nem sok olyan szőrszálhasogató emberke van, pénzzel kitömve, hogy az legyen a legnagyobb gondja, hogy nincs végig vezetve a szk, meg nincs számla, meg stb. De egyébként nincs ezzel gond, nekik találták ki az új autót :)
A szalonos rokonom mesélte, hogy sokmindent okosba intéznek a szervízeknél, a szalonos szerelő szereli otthon-feketén, bent meg beüti a pecsétet, és mindenki jól jár. Bár gondolom, nem kerül így be a nyilvántartásba(vagy ki tudja).
Egyébként valahol igazad van neked is, de legyünk már gyakorlatiasabbak. Most őszintén: a te autód állapota mennyivel lesz jobb, hogy márkaszervízbe hordod, nem pedig egy maszek, ismerős szerelőhöz? Igazából rajtad múlik, mivel viszed el egyáltalán javíttatni, és milyen anyagokat vagy hajlandó megfizetni. Te is csak önmagad megnyugtatása miatt hordod oda, meg hogy majd eladáskor megtérül, hát, sztem nem fog. Vagy legalábbis kisebb rá az esély.
A legtöbb ember a kompromisszumot választja: amíg tart a gari, addig elhordja. Így volt az én kocsimnál is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2163 Dátum: 2009.11.17 19:17:36 »
Ez is lerágott csont. Nekem van bizonyítékom (pecsét+számla), hogy valóban volt szervizelve, és valós a km. Ennyi a különbség.
Az meg túlzás, hogy imádok pénzt kiadni:
60ezerből megvolt az első/hátsó betét+tárcsa cserém (jakoparts) anyag+díj.
Téli gumit is talán a legolcsóbban (nyilván azonos gumik közül) 17ezer/db áron vettem.
Ablaktörlőt 4000Ft-ért vettem, márkakereskedőnél.
...én aztán drágán vásárolok....
Mivel én úgy vettem a kocsit, hogy volt pecsét+számla, miért érné meg ezt megszakítani?
Idén tavasszal a 75ezres szervizem 26 000Ft-omba került (8000Ft díj, 8000Ft szűrők, 10000olaj), márkaszervizben, mobil1(hozott) olajjal, gyári légszűrű és olajszűrővel.
Ha maszekhoz viszem, tudtam volna spórolni a 8000Ft-os számlás! munkadíjon, meg a gyári szűrők helyett egy olcsóbb utángyártottal, ennyi. Ez kb 8000Ft spórolás.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.17 19:27:19 írta Ákos2004 »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2164 Dátum: 2009.11.17 19:44:00 »
Ez is lerágott csont. Nekem van bizonyítékom (pecsét+számla), hogy valóban volt szervizelve, és valós a km. Ennyi a különbség.
Az meg túlzás, hogy imádok pénzt kiadni:
60ezerből megvolt az első/hátsó betét+tárcsa cserém (jakoparts) anyag+díj.
Téli gumit is talán a legolcsóbban (nyilván azonos gumik közül) 17ezer/db áron vettem.
Ablaktörlőt 4000Ft-ért vettem, márkakereskedőnél.
...én aztán drágán vásárolok....
Mivel én úgy vettem a kocsit, hogy volt pecsét+számla, miért érné meg ezt megszakítani?
Idén tavasszal a 75ezres szervizem 26 000Ft-omba került (8000Ft díj, 8000Ft szűrők, 10000olaj), márkaszervizben, mobil1(hozott) olajjal, gyári légszűrű és olajszűrővel.
Ha maszekhoz viszem, tudtam volna spórolni a 8000Ft-os számlás! munkadíjon, meg a gyári szűrők helyett egy olcsóbb utángyártottal, ennyi. Ez kb 8000Ft spórolás.

Jó, hát ez a te dolgod. Van igazságod neked is. De ez nem jelent azt, hogy amelyik kocsi nem ilyen, az mind xar lenne. Igazából tulajtól függ. Most mondok neked egy számot. Mondjuk 100-ból 30 autó végig szervizelt, számlás stb. (nem ismerem az arányokat, csak mondtam egy számot), 70 nem márkaszervizes. Mondjuk ebből a 70-ből 20 lelakott, nem karbantartott, sokat futott stb. Még mindig marad 50, és azért az ember nem csak a szk-et nézi meg a számlákat, hanem az autót magát, az állapotát is, meg esetleg a tulajt is..
Az a 8e ft meg majdnem egy teletank :)
A márkaszervízekről is sok rémtörténetet olvasni. Én sztem nem is csak az ár miatt, hanem a pofátlanságok, hozzá nem értések miatt nem viszik oda.
Anno én is jártam úgy, hogy hirtelen kellett villamossági munkát csinálni a kocsin, a vizsgáról küldtek oda. Hát abban a pillanatban nem tudtam jobbat, mint elmenni egy hivatalos villamossági szervízbe, ahol szépen mindent kiszámláztak, azt is kicseréltek, amit nem muszáj(hadd fogyjon az anyag), és jó zsíros kis számla lett a vége, maszekban meg a töredékéből meglett volna. Fájt.
Egyébként ez a 8e ft tényleg nem sok egy évben, nem tudom, egy árban dolgoznak-e a szervizek. Meg nyilván van, akik pofátlanabbak, meg vannak normálisabbak. De ha az embernek van egy normális, ismerős szerelője, akkor miért szentségtörés odahordani inkább, gari után? Mint kisérletezgetni a márkaszervízekkel, meg ellenőrizgetni őket, hogy tényleg kicserélték e azt amit ki kell, vagy csak kifújták a légszűrőt, közben meg ki van számlázva..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2165 Dátum: 2009.11.17 19:53:13 »
Én csak azt mondom, hogy lehet olcsón is márkaszervizes szervizkönyves autója, ettől függetlenül nyilván én is hagytam ott szebb pénzeket is...részben lustaságból is....de hát valaki cigire, valaki italra, valaki bóvlira, valaki meg szakszervizre költ :D
Pl. pollenszűrőt nem tetetk bele 12ezerért, mikor 5ezerért veszek jakoparts-ot, és 1perc alatt beleteszem. Nameg nyilván nem mindent márkaszervizben javíttatok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2166 Dátum: 2009.11.17 22:45:57 »
Jah, csak mikor már nem garis a kocsi, akkor semmivel sem tud többet nyújtani egy mszervíz egy rutin karbantartást tekintve, mint a garázsom vagy egy kis műhely.
Tartogatom a mszervízt egy komolyabb problémára, ami remélem nem következik sosem be...
Az egy más kérdés hogy én meg sosem vennék meg olyan autót ami legalább egy olaj intervallum szervizen nem volt évente márkaszervizben.....
Mindkettőtök álláspontja szélsőséges  ;) ... Barna: a márkaszervíz (jó esetben) "csak" annyit nyújt, hogy tudja, mit hogyan kell csinálni a típuson, mit mikor kell cserélni stb... Nem kis dolog, mindenki számára, aki nem rendelkezik olyan ismeretekkel és készségekkel, mint te (=kb. 98 %). A kis műhelyek ezzel csak akkor vehetik fel a versenyt, ha olyan szerelő üzemelteti őket, aki korábban márkaszervízben dolgozott, ÉS azon belül is a kompetens fajtába tartozott. Ez pedig egy igen szűk kör, megintcsak... Tehát: egész biztosan helyesen jár el az az ember, aki a gariidő lejárta után is márkaszervízbe hordja az autóját.

Ákos: minden hosszabb érvelés helyett csak annyit mondanék, hogy ha te most Carinát akarnál éppen venni, akkor jóbarátnémékét, vagyis az ex-miénket garantáltan megvennéd  :yes: ... Pedig 2001 óta nem látott márkaszervízt. "Csak" egy kompetens, ex-márkaszervízes szerelőt  :) - és gondos, odafigyelő bánásmódot. Vagyis: a keresést kizárólag a végig márkaszervízbe hordott autókra szűkíteni semmiképpen nem jó ötlet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2167 Dátum: 2009.11.17 22:48:09 »
Amúgy itt is nem egy emberkétől olvastam, meg máshol is, és sztem általánosságban elmondható, hogy a gari után már nem hordják márkaszervízbe a gépeket. Néhány jól kereső budai entellektüellt leszámítva ;)
Nem is tudtam, hogy jól kereső budai entellektüelek vagyunk  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2168 Dátum: 2009.11.17 23:02:21 »
Ákos: minden hosszabb érvelés helyett csak annyit mondanék, hogy ha te most Carinát akarnál éppen venni, akkor jóbarátnémékét, vagyis az ex-miénket garantáltan megvennéd  :yes: ... Pedig 2001 óta nem látott márkaszervízt. "Csak" egy kompetens, ex-márkaszervízes szerelőt  :) - és gondos, odafigyelő bánásmódot. Vagyis: a keresést kizárólag a végig márkaszervízbe hordott autókra szűkíteni semmiképpen nem jó ötlet.
Nyilván ezt általánosságban értettem, az esetek túlnyomó részére, mint irányelv. Vannak kivételek nyilván, de vadidegentől, kereskedőtől, főleg egy bizonyos értékhatár fölött csak ilyet vennék. Szeretem ismerni az autóm előéletét, és ismerem is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2169 Dátum: 2009.11.17 23:06:35 »
a márkaszervíz (jó esetben) "csak" annyit nyújt, hogy tudja, mit hogyan kell csinálni a típuson, mit mikor kell cserélni stb...
Nameg a pecsét+számla egy bizonyítványa lesz az autónak. Hasonlíthatjuk egy közjegyzőhöz (mert kevés eséllyel hamisítják), vagy akár egy fekete afrikai McDonalds-hoz (ahol ehetsz anélkül, hogy gyomormérgezést kapj).  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2170 Dátum: 2009.11.17 23:14:08 »
Nameg a pecsét+számla egy bizonyítványa lesz az autónak.
Ez az egyik komoly oka annak, hogy miért hordjuk az Avét és a Corit továbbra is márkaszervízbe. Mondjuk én ott is beledumálok rendesen abba, hogy mit és mikor tegyenek bele  :whistling: ... Szerencsére azért van olyan, ahol ezt nem b...ogatásnak veszik - vagy ha mégis, akkor jól leplezik  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2171 Dátum: 2009.11.17 23:20:49 »
Ez az egyik komoly oka annak, hogy miért hordjuk az Avét és a Corit továbbra is márkaszervízbe.
Akkor üdvözöllek a pénzt szórni szeretők, budai elitisták klubjában :clap:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2172 Dátum: 2009.11.18 08:00:29 »
Nameg a pecsét+számla egy bizonyítványa lesz az autónak. Hasonlíthatjuk egy közjegyzőhöz (mert kevés eséllyel hamisítják), vagy akár egy fekete afrikai McDonalds-hoz (ahol ehetsz anélkül, hogy gyomormérgezést kapj).  :wacko:
Szerezzek neked a te autódra kitöltött szervizkönyvet, pecséttel, mindennel? Még más tollal is lesz írva...  :D

Ezt most azért írom, mert számlát is lehet szerezni, ha valaki márkaszervizben dolgozik (most hirtelen nemtom, hogy rendszám is van-e a számlán, esetleg alvázszám) és ugye pecséthez is hozzáfér.
Egyébként meg az autót tényleg márkaszervizbe hordó tulajok nagyja nem tartja meg a számlát, úgy gondolja, a szervizkönyv elég.  :no:
         

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Szerviz
« Válasz #2173 Dátum: 2009.11.18 09:31:10 »
Ha okosan csinalja az ember nem nagy penz szoras, mert azert az oraberjuk sok markeszarviz alatt van, ezt tapasztalatbol mondom, beleszolni meg lehet, mert ugyanis nem az öveke az az auto ugye hanem a sajat, igy  dirigalni lehet, még ha nekik nem is tetszik, raadasul sokszor mondanak olyan hulyeseget, pedig muszaki erzeke nem igazan volt a sracnak, se muszaki vegzettsege, de rahagytam... en a vitt dolgokrol is meg a szervizrol is lefuzok minden papirt, igy eladasnal meglehet tekinteni :), meg hiaba van pecsetes hamisitott szervizkonyv ha vasarlonak van annyi esze felhivja a szervizet es rakerdez ;)

Ha mar itt tartunk, vki nem tudja hogy ez a long life (rozsaszin) fagyállo hütö folyadek milyen kiszerelesbe van es mennyibe kerulhet a szervizbe? utana szeretnek tolteni, nem teljesen lecserelni...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.18 09:33:06 írta Hammer »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #2174 Dátum: 2009.11.18 09:52:53 »
Ha mar itt tartunk, vki nem tudja hogy ez a long life (rozsaszin) fagyállo hütö folyadek milyen kiszerelesbe van es mennyibe kerulhet a szervizbe? utana szeretnek tolteni, nem teljesen lecserelni...
Autotekanal kedvezo aru! Nemreg vettek toluk  "piros gyári LLC tömény (!!) fagyálló 5 literes kiszerelésben 3500 Ft"


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX