Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1247669 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #345 Dátum: 2006.12.16 00:11:58 »
Idézetet írta: "Peti500"
Én max az új Yarist látom benne...

Azt aláírom. De hogy Peugeot-ra hasonlítson... Mindegy, hangyjuk.

---

Ha valaki esetleg még nem látta a lépcsõshátú sajtóképeit, itt megnézheti õket. Kicsit wartburgos a külseje, meg a Honda Cityre is hajaz, de azért elmegy. :)

Ha már vicces dolgokat olvastunk, nézzünk is egyet:


Sõt, ilyet is találtam:
http://www.nihoncarandbike.com/en/news-384-Toyota+Corolla+Axio+Test+Drive%2C+HDTV.html
Van itt egy rövid videó és egy kalapnyi kép a lépcsõshátú japán verziójáról.


Érdekes ez a mûfa...

Nem túl dizájnos a "slusszkulcs" sem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #346 Dátum: 2006.12.16 02:13:21 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Idézet
Halljuk, milyen részleteiben hasonlít az Auris a 307-eshez? A négy kerék? A két külsõ tükör, esetleg a két elsõ lámpa? Talán pirosak a hátsó lámpatestek? Vagy az 5 ajtó?

Az Auris egy ferdehátúra hasonlít, az pedig az E12-es Corolla.


Tévedtem, igazad van. Oldalról az egyik képen inkább 207-es.


Tudomásul kellene végre venni , hogy a nagyjából egy idõbõl származó autók általában hasonlítanak valamennyire egymásra , lévén azonos divatnak próbálnak megfelelni . Ez alól csak az olyan extrém designnal rendelkezõ autók a kivételek , mint most pl. a Civic . Ennyire , és nem jobban hasonlít az Auris is a 207-es Peugeotra . Mellesleg úgy gondolom , autókhoz halvány lila lövéssel nem rendelkezõ laikusnak kell lenni ahhoz , hogy valaki egy Aurist és egy 207-est vagy 307-est összetévesszen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #347 Dátum: 2006.12.16 02:20:08 »
Idézetet írta: "baru"
Ez meg egyenesen hányás, annyira utánzat. Be kell mutatni a versenyzõt? Ave. Legalább valami normális mûanyag lenne, nem ilyen mû-gyíkbõr. Azzal együtt, hogy ez a kocsi belül igen minõségi.
A gyártók nagy apostolai az anyagok hangsúlyozásának, mert így a filléres borításokat jó kis extraként el lehet adni.  :ordog: Ha így veszem, akkor az újságíró (és bárki) igenis kifogásolhatja a szar kopogóst.
Én sem taperolom mindig a mûszerfalat! De ami igaz, az igaz. Szóval számít a kopogósság, mert néha így néz ki:


Semmi bajom nem lenne egy ilyen "hányással" a kocsimban , de lehet , hogy én vagyok vak . Vagy lehet , hogy nincs ízlésem . Vagy az is lehet , hogy 5-6 milliós árkategóriában nem várok el Rolls-Royce anyagminõséget , fõleg nem egy könyöklõ-konzol hátsó borításán . A VW-nek köszönhetjük ezt az idiotizmust , hogy ma a sajtó és a vevõk kategóriától függetlenül "prémium" minõséget várnak el az utastérben ... milyen szép is a marha faxa kinézetet meg tapintást adó soft-lakk a mûanyagon , mikor pár év után elkezd lemállani ... foglalkoztak volna inkább azzal , hogy ami a csicsás felszín alatt van , az megbízhatóan mûködjön !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #348 Dátum: 2006.12.16 02:24:01 »
Idézetet írta: "baru"
Itt az egyik utánzat, a másik finom. Nem közömbös, hoggy melyiket fogom és látom.


Persze , ez OK , a kormányon jó dolog a bõr , elvégre azt tényleg fogdossa az ember . Másrészt meg lehet nézni , mondjuk , 200 ezer km után egy bõr , és egy mûanyag kormányt . Ez esetben az elõbbi lesz a hányás kinézetû , nem is kicsit . Fakormány rulez ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #349 Dátum: 2006.12.16 08:11:15 »
Idézet
Ez egyre jobb. Várom a további ötleteidet.


Nincs több, remélme megkönnyebbülsz. Szerintem két malomban örlünk. A Te malmod pejoratív megszólalásként értékeli, hogy hasonlóságot látok a két autó KÜLLEME közt, az enyém meg - ahogy Palaczk írta - a laikus malom, amelyik bizony lát hasonlóságot, miközben nem vitatja el azt sem, hogy a legújabb toyota modellek egyes jegyei is fellelhetõek benne. Ráadásul az meg eszembe nem jut, hogy egy francia autóval hasonlítsam össze, itt csak külcsínyrõl beszéltem. A lépcsõs képeknek pedig örülök, köszi.

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #350 Dátum: 2006.12.16 08:21:38 »
Idézet
Mellesleg úgy gondolom , autókhoz halvány lila lövéssel nem rendelkezõ laikusnak kell lenni ahhoz , hogy valaki egy Aurist és egy 207-est vagy 307-est összetévesszen


Ok, értek én a szóból.  :elkeseredett: Arra azért kiváncsi lennék, hogy ki, milyen hasonlóságot lát más márkákkal. És nem minõségrõl beszélek megint.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #351 Dátum: 2006.12.16 10:36:35 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Idézet
Mellesleg úgy gondolom , autókhoz halvány lila lövéssel nem rendelkezõ laikusnak kell lenni ahhoz , hogy valaki egy Aurist és egy 207-est vagy 307-est összetévesszen


Ok, értek én a szóból.  :elkeseredett: Arra azért kiváncsi lennék, hogy ki, milyen hasonlóságot lát más márkákkal. És nem minõségrõl beszélek megint.


Hasonlóság más márkákkal ? Nézd , az emelkedõ övvonalas , tömör (tehát ablak nélküli) C-oszlopos design és maga az autó alapformája (a sziluettje) itt a lényeg , ezeket a dolgokat egyaránt megtalálni az Aurisnál , a két említett PUG-nál , az Opel Astránál és az új Corsánál , az új Clionál , az ötös Golfnál ... tehát ha NAGYON erõltetem , ezek az autók mind "hasonlítanak" egymásra . Valamennyire . Egy KICSIT . Amennyire , ahogy elõbb is írtam , általában az egy korból származó autók hasonlítani szoktak .

Sõt , az új Corsánál még az elülsõ háromszög-ablak is adott , tehát lehetne mondani , hogy az aztán tényleg hasonlít ;) ... viszont megintcsak azt mondom , hogy azért mégis , ha ránézel erre a két autóra , a rengeteg eltérõ részlet-megoldás miatt sokkal inkább különböznek , mintsem hasonlítanak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
AURIS - általános topik
« Válasz #352 Dátum: 2006.12.16 11:40:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Itt az egyik utánzat, a másik finom. Nem közömbös, hoggy melyiket fogom és látom.


Persze , ez OK , a kormányon jó dolog a bõr , elvégre azt tényleg fogdossa az ember . Másrészt meg lehet nézni , mondjuk , 200 ezer km után egy bõr , és egy mûanyag kormányt . Ez esetben az elõbbi lesz a hányás kinézetû , nem is kicsit . Fakormány rulez ;)

10ezerert ujraborozteted... bar ezt megteheted a muanyaggal is :)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
AURIS - általános topik
« Válasz #353 Dátum: 2006.12.16 15:01:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Itt az egyik utánzat, a másik finom. Nem közömbös, hoggy melyiket fogom és látom.


Persze , ez OK , a kormányon jó dolog a bõr , elvégre azt tényleg fogdossa az ember . Másrészt meg lehet nézni , mondjuk , 200 ezer km után egy bõr , és egy mûanyag kormányt . Ez esetben az elõbbi lesz a hányás kinézetû , nem is kicsit . Fakormány rulez ;)



Semmedig sem tart a bõrkormányt újrabõrözteni. Mondjuk kb. 20 rugó ha igényesen akarom. Viszont a sok fakormányos kocsihoz volt szerencsém. Szép, szép, gyönyörû de nekem nem kéne. Csúszik, min a p*csa. :nagymosoly:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
AURIS - általános topik
« Válasz #354 Dátum: 2006.12.16 15:13:43 »
Idézetet írta: "Satriani"
Néhány kép:
(...)

(ezen látszik a könyöklõ csücske; még több kép)

Utolsó linkrõl elérhetõ egy rövidke videó.


Jól látszik továbbá
Még az alsó képen a kocsi belsejében a kilincsen az is, hogy a Toyotának megint nem sikerült a saját fantáziáját használnia. :kacsint:
Ez a belsõ kilincs lehet kapásból frissített Honda Accord külsõ kilincs is. :hmm: érdekes megoldás mindenesetre
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #355 Dátum: 2006.12.16 19:32:16 »
Idézetet írta: "OK fine"
Jól látszik továbbá
Még az alsó képen a kocsi belsejében a kilincsen az is, hogy a Toyotának megint nem sikerült a saját fantáziáját használnia. :kacsint:
Ez a belsõ kilincs lehet kapásból frissített Honda Accord külsõ kilincs is. :hmm: érdekes megoldás mindenesetre


Asszem maradhatunk annyiban , hogy belsõ ajtó-fogantyúként (mert az az , a kilincs elõtte van) ilyen formát használni eléggé új ötlet ... ami meg a "saját fantáziát" illeti , elég nehéz már manapság olyasmit rakni egy autóba , amit korábban nem látott már az ember valahol . Az Aurisnak ehhez képest még egészen ötletes belsõ designja van , nemcsak emiatt az ajtó-behúzó miatt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #356 Dátum: 2006.12.16 20:28:49 »
Idézet

Hasonlóság más márkákkal ? Nézd , az emelkedõ övvonalas , tömör (tehát ablak nélküli) C-oszlopos design és maga az autó alapformája (a sziluettje) itt a lényeg , ezeket a dolgokat egyaránt megtalálni az Aurisnál , a két említett PUG-nál , az Opel Astránál és az új Corsánál , az új Clionál , az ötös Golfnál ... tehát ha NAGYON erõltetem , ezek az autók mind "hasonlítanak" egymásra . Valamennyire . Egy KICSIT . Amennyire , ahogy elõbb is írtam , általában az egy korból származó autók hasonlítani szoktak .

Sõt , az új Corsánál még az elülsõ háromszög-ablak is adott , tehát lehetne mondani , hogy az aztán tényleg hasonlít ;) ... viszont megintcsak azt mondom , hogy azért mégis , ha ránézel erre a két autóra , a rengeteg eltérõ részlet-megoldás miatt sokkal inkább különböznek , mintsem hasonlítanak .


Ok. A lényegben egyetértünk: amikor rápillantottam az Auris egyik fotójára, akkor a sziluettje alapján vontam hasonlóságot a 207-sel. NYilván eszembe sem jutott részleteiben összevetni a kettõt.
Van új infod a sedanról? Bármi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #357 Dátum: 2006.12.16 21:41:21 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Van új infod a sedanról? Bármi.


Nincsen sajnos . Mondjuk annyira nem is keresgélek - láttuk a fotókat , tudjuk a fõ mûszaki adatokat , tetszik az autó ... várjuk a tavaszt , a bemutatót , az árakat , a lehetõséget az elsõ tesztvezetésre . Aztán majd meglátjuk ... ha ezek alapján is szimpi lesz , akkor kezdünk majd komolyabban gondolkodni . Amúgy a kombi sincs kizárva (ha lesz , márpedig állítólag lesz) - sõt ! Nem lenne utolsó dolog , ha a mosógép & bútor & karácsonyfa stb. szállítási kapacitás megmaradna . Bár , végül is , ha tényleg én veszem át apámtól a Carinát , akkor ez nem lenne probléma ... szóval majd meglátjuk .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
AURIS - általános topik
« Válasz #358 Dátum: 2006.12.17 17:23:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Ez meg egyenesen hányás, annyira utánzat. Be kell mutatni a versenyzõt? Ave. Legalább valami normális mûanyag lenne, nem ilyen mû-gyíkbõr. Azzal együtt, hogy ez a kocsi belül igen minõségi.
A gyártók nagy apostolai az anyagok hangsúlyozásának, mert így a filléres borításokat jó kis extraként el lehet adni.  :ordog: Ha így veszem, akkor az újságíró (és bárki) igenis kifogásolhatja a szar kopogóst.
Én sem taperolom mindig a mûszerfalat! De ami igaz, az igaz. Szóval számít a kopogósság, mert néha így néz ki:


Semmi bajom nem lenne egy ilyen "hányással" a kocsimban , de lehet , hogy én vagyok vak . Vagy lehet , hogy nincs ízlésem . Vagy az is lehet , hogy 5-6 milliós árkategóriában nem várok el Rolls-Royce anyagminõséget , fõleg nem egy könyöklõ-konzol hátsó borításán . A VW-nek köszönhetjük ezt az idiotizmust , hogy ma a sajtó és a vevõk kategóriától függetlenül "prémium" minõséget várnak el az utastérben ... milyen szép is a marha faxa kinézetet meg tapintást adó soft-lakk a mûanyagon , mikor pár év után elkezd lemállani ... foglalkoztak volna inkább azzal , hogy ami a csicsás felszín alatt van , az megbízhatóan mûködjön !

A "hányás" ellenére az autóval én is kiegyeznék. A probléma ott van, hogy akár egy 3 milliós autó esetében sem a borításoknak kellene extrapénzbe kerülniük (nem extrém drága anyagokról, hanem normálisan kinézõ-tapintható :nagymosoly: anyagokról beszélek), hiszen azok nem dobják meg annyival az árat, amennyiért eladják. Ugyanakkor a minõségi beltér-hatás sem csak az anyagtól függ, hanem egy általánosan jó látványtól és összeszerelési szinttõl.

A soft-lakkos kép egy Mazda3 szívét takarja, ami 200e után is megbízható lesz. :wink:
Yaris Blue Ice 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
AURIS - általános topik
« Válasz #359 Dátum: 2006.12.17 17:32:12 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Itt az egyik utánzat, a másik finom. Nem közömbös, hoggy melyiket fogom és látom.


Persze , ez OK , a kormányon jó dolog a bõr , elvégre azt tényleg fogdossa az ember . Másrészt meg lehet nézni , mondjuk , 200 ezer km után egy bõr , és egy mûanyag kormányt . Ez esetben az elõbbi lesz a hányás kinézetû , nem is kicsit . Fakormány rulez ;)



Semmedig sem tart a bõrkormányt újrabõrözteni. Mondjuk kb. 20 rugó ha igényesen akarom. Viszont a sok fakormányos kocsihoz volt szerencsém. Szép, szép, gyönyörû de nekem nem kéne. Csúszik, min a p*csa. :nagymosoly:

Fakormány és sofõrkesztyû rules. :nagymosoly:
A bõrt azért lehet ápolni. Én is láttam már 150e+-t futott Ave bõrkormányát, max akkor kenték, amikor a fosõr kikanyarodott a McDrive-ból, de az sem foszlott még :mrgreen: .
A mûanyag meg kifényesedik.=hányás :rohog:  :oops:  :oops:  :oops:
Yaris Blue Ice 1.0