Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 365306 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1770 Dátum: 2014.12.16 14:11:58 »
ha a ma reggelem megnézem (80 perc 8 km) full dugó jóindulattal 10l fogyi ezt dizellel 6 alatt megcsinálom.
nemtom hol és miket mér ez az ember..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1771 Dátum: 2014.12.16 14:52:27 »
ha a ma reggelem megnézem (80 perc 8 km) full dugó jóindulattal 10l fogyi ezt dizellel 6 alatt megcsinálom.
nemtom hol és miket mér ez az ember..
Ha a tesztelőre gondolsz: reális átlagfogyasztásokat mér, VEGYES körülmények között  :) . A full dugó egy teljesen extrém helyzet (és nem, nem hinném, hogy ha 10-et evett a benzines, akkor egy ugyanilyen Fabia dízel csak 6-ot enne).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1772 Dátum: 2014.12.16 15:14:19 »
Ha a tesztelőre gondolsz: reális átlagfogyasztásokat mér, VEGYES körülmények között  :) . A full dugó egy teljesen extrém helyzet (és nem, nem hinném, hogy ha 10-et evett a benzines, akkor egy ugyanilyen Fabia dízel csak 6-ot enne).
Pedig de :szemez:
Nekem több benzines autóm volt mint diesel, így van összehasonlításom. És ráadásul kis benzineseket (1,4 alatt) hasonlítok a dieselesekhez.
Bp-en 10l-t könnyű megközeliteni (néha egyesek itt is kifakadnak és bevallják)
A dieselemmel 6 liter-t csak a feleségem képes produkálni: apóslátogatás a hegy túl oldalán , max 5 km dugóban oda, 3 óra múlva vissza :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1773 Dátum: 2014.12.16 15:23:06 »
A kérdést egyszerűen rövidre lehet zárni a spritmonitor.de oldal segítségével. De mindennapi gyakorlatban tutira nincs akkor különbség, szerintem sem.
Teljesen megértem a meggyőződésedet, ezért is van benzinesed :yes:
Sajnos én meg nem ezt tapasztaltam ;)
De a következő, utolsó autóm valószinű nekem is benzines lesz max. 1,4-es, ha nyugdíjas leszek. Mert ugye 90-120 között rá fogok érni járkálni, ott csak 1-2 liter a különbség, városban meg ingyen BKV [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1774 Dátum: 2014.12.16 15:58:03 »
palaczk mesternek igaza van, ahol egy kisköbcentis benzines 10 litert fogyaszt, att alsó hangon hét liter elfogy egy ugyanolyan gázolajosból is.
ráadásul miért a városi fogyasztásra vagytok rákattanva, amikor az egy átlagautós alatt a futott km-eknek csak egy kis hányadát adja?

én kábé 35 tankolás után most fogyasztottam a legtöbbet a mazdával. igazi dzsungelharc, full budapest, csak gyerekhordás és néha bevásárlás, mindig legalább három vagy négy fővel. 21 km/h átlag (igazából ez nem is rossz), 10.0 liter a teljes tankra vetítve. 7 alatt nem állt volna meg egy 100 lovas 1.6-os dízel sem. persze ezutóbbi csak spekuláció, mert egy seggel csak egy autót tudok hajtani :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1775 Dátum: 2014.12.16 16:00:53 »
El kell fogadnom, hogy nem éri meg dieselt SX4-et venni :cry:
Csak két megjegyzés a nyomatéka simán a duplája, az valahogy a leírásban  nem számit  :D
A fogyasztáskülönbség nekem hihetetlen, dehát nekem 40-10 évvel ezelötti benzinesekkel volt tapasztalatom (Suzukival is). Nekem ez biztos többet fogyasztana, a diesel meg még inkább kevesebbet.
Lehet hogy előitélet, de a Fiatot csak nem tartanám olyan jó motornak, mint egy japánt :hmmmm:
sose fogom megérteni, hogy miért vagy annyira bexarva attól az átlag két literes többletfogyasztástól. ami itt konkrétan a suzukik esetében még kevesebb is volt...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1776 Dátum: 2014.12.16 16:07:41 »
palaczk mesternek igaza van, ahol egy kisköbcentis benzines 10 litert fogyaszt, att alsó hangon hét liter elfogy egy ugyanolyan gázolajosból is.
ráadásul miért a városi fogyasztásra vagytok rákattanva, amikor az egy átlagautós alatt a futott km-eknek csak egy kis hányadát adja?

én kábé 35 tankolás után most fogyasztottam a legtöbbet a mazdával. igazi dzsungelharc, full budapest, csak gyerekhordás és néha bevásárlás, mindig legalább három vagy négy fővel. 21 km/h átlag (igazából ez nem is rossz), 10.0 liter a teljes tankra vetítve. 7 alatt nem állt volna meg egy 100 lovas 1.6-os dízel sem. persze ezutóbbi csak spekuláció, mert egy seggel csak egy autót tudok hajtani :D
Dehogy spekuláció. Full igazad van, SŐT  :excl:

Én tényleg nem vágom, hogy lehet ilyen képtelenségeket gondolni, hogy majdnem kétszer annyit fogyaszthat egy kis benzines, mint egy kis dízel  :nonono: ?! 10 liter egy kis benzinestől, az tényleg EXTRÉM! Az kb. a maximum, amennyit egyáltalán ehet. Full legdurvább dugózós városi forgalom kell hozzá, és/vagy padlógázas autópályázás. És ilyen körülmények között, egy kis dízel NEM 6-ot fog enni, bakker  ::) ! 6-ot átlagos, nagyvárosi forgalomban fog enni! A leírt körülmények között pedig, igen, ahogy te is mondod: 7-et. Legalább!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1777 Dátum: 2014.12.16 16:11:45 »
ha a ma reggelem megnézem (80 perc 8 km) full dugó jóindulattal 10l fogyi ezt dizellel 6 alatt megcsinálom.
nemtom hol és miket mér ez az ember..
Ahol 8 km  80 perc, ott nem kell autóba ülni. Ha meg nem tudod másként megoldani, akkor i.j.  ;)
De azért azt beláthatod, hogy nem ez az átlagos felhasználási mód  :yawn:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1778 Dátum: 2014.12.16 16:21:45 »
sose fogom megérteni, hogy miért vagy annyira bexarva attól az átlag két literes többletfogyasztástól. ami itt konkrétan a suzukik esetében még kevesebb is volt...
Nincs már átlag 2 liter diffi sem! Illetve, csak Avensis kategóriában, vagy attól felfelé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1779 Dátum: 2014.12.16 16:34:40 »
Dehogy spekuláció. Full igazad van, SŐT  :excl:

Én tényleg nem vágom, hogy lehet ilyen képtelenségeket gondolni, hogy majdnem kétszer annyit fogyaszthat egy kis benzines, mint egy kis dízel  :nonono: ?! 10 liter egy kis benzinestől, az tényleg EXTRÉM! Az kb. a maximum, amennyit egyáltalán ehet. Full legdurvább dugózós városi forgalom kell hozzá, és/vagy padlógázas autópályázás. És ilyen körülmények között, egy kis dízel NEM 6-ot fog enni, bakker  ::) ! 6-ot átlagos, nagyvárosi forgalomban fog enni! A leírt körülmények között pedig, igen, ahogy te is mondod: 7-et. Legalább!
Te csak gondolod, hogy képtelenség, én meg tudom, hogy így van.
De Csufár is most írta le , hogy össze tud jönni a 10 liter is. OK az nem egy átlagos városi közlekedés, az egyenlő a dieselem 6-6,5 literes körülményével.
Én Budapesten nem csúcsforgalomban, 50-60 km-es utakon 5,0-5,3-at fogyasztok.
Bp-Bécs-Bp autópályán 130-al is simán megvan 5,1-ből :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1780 Dátum: 2014.12.16 16:40:22 »
Te csak gondolod, hogy képtelenség, én meg tudom, hogy így van.
De Csufár is most írta le , hogy össze tud jönni a 10 liter is. OK az nem egy átlagos városi közlekedés, az egyenlő a dieselem 6-6,5 literes körülményével.
Én Budapesten nem csúcsforgalomban, 50-60 km-es utakon 5,0-5,3-at fogyasztok.
Bp-Bécs-Bp autópályán 130-al is simán megvan 5,1-ből :yes:
Jó, mindegy, ennek nincs értelme. Van épp elég bizonyíték arra, hogy a te tapasztalataid NEM mérvadóak arra nézve, hogy mekkora az eltérés egy dízel és egy benzines fogyasztása között. Én elhiszem, hogy neked ezek jöttek ki. A hiba ott kezdődik, amikor ebből általánosítasz és kétségbe vonsz más adatokat.

Ahol benzinesnek összejön a 10 liter, ott a dízel nem 6-ot fog enni, még csak nem is 6.5-öt. Hanem 7-7.5-öt. (És, megjegyzem, ez is óriási eltérés, és csak extrém körülmények között jön össze.)

Spritmonitor, Toyota Auris, összes 1.4-es dízel átlaga: 5.38 liter. Összes 1.4-es és 1.33-as benzines átlaga: 6.97 liter. OK? Ez az átlag! Tehát 1.3-szor annyit eszik a benzines :otlet: ! Szóval: majdnem kétszeres fogyasztás? Hagyjuk már  ::) :nonono: :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.16 16:45:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1781 Dátum: 2014.12.16 16:53:13 »
palaczk mesternek igaza van, ahol egy kisköbcentis benzines 10 litert fogyaszt, att alsó hangon hét liter elfogy egy ugyanolyan gázolajosból is.
ráadásul miért a városi fogyasztásra vagytok rákattanva, amikor az egy átlagautós alatt a futott km-eknek csak egy kis hányadát adja?

én kábé 35 tankolás után most fogyasztottam a legtöbbet a mazdával. igazi dzsungelharc, full budapest, csak gyerekhordás és néha bevásárlás, mindig legalább három vagy négy fővel. 21 km/h átlag (igazából ez nem is rossz), 10.0 liter a teljes tankra vetítve. 7 alatt nem állt volna meg egy 100 lovas 1.6-os dízel sem. persze ezutóbbi csak spekuláció, mert egy seggel csak egy autót tudok hajtani :D
Szerinted nem állt volna meg... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1782 Dátum: 2014.12.16 17:00:42 »
Szerinted nem állt volna meg... :)
Szerintem sem. És én hajtottam 1.4-es dízel Corollát  :yes: ! Extrém, dugózós városi forgalomban, főleg ha sok a hidegindítás, 7-7.5 a maximális fogyasztása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1783 Dátum: 2014.12.16 17:29:38 »
Szerinted nem állt volna meg... :)
És szerinted? :hmmmm:
A tied ivott már 7 l-t :hmmmm:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1784 Dátum: 2014.12.16 17:33:14 »
És szerinted? :hmmmm:
A tied ivott már 7 l-t :hmmmm:
Az én adatom nem releváns, mert csak kisebb Debreceni dugókat látott. Ilyenkor megzabált kb 5.5 litert 100-on. :D Ja és teszem hozzá télen. :D