Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 360411 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1830 Dátum: 2014.12.17 11:26:37 »
A dízel és benzines között választáskor egyetlen egy dolgot kell eldönteni:
Hol szeretnél fizetni, a benzinkúton vagy a szervízben?
Én inkább a kúton...
A lényeg itt van!
Nincs ingyen semmi, sem az olcsóbb üzemanyag, sem a nagyobb teljesítmény.
És az autó különben is benzinnel megy, ahogy az aláírásomban is látható  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1831 Dátum: 2014.12.17 23:57:10 »
Igen, ez kb reális. Igaz, az enyémmel nem dugóztunk, így a max fogyasztásom sem volt soha 9 liter, de még a környékén sem, de nagyvárosi dugóban ez kb igaz, amit leírtál.
A te kocsid, itt Pécsett, normál vezetési stílus mellett 9-10 litert enne városi forgalomban. 1.6-os Carinánk evett itt 8-9 között a városban, a 2.0 Ave pedig 9-10 között. És mi, édesapámmal, elég nyugisan vezetünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1832 Dátum: 2014.12.18 06:27:15 »
Miért eszik többet Pécsett? Ahova felmégy onnan le is jössz, feltételezve a teljes fogyasztási ciklusban ugyan azt az otthont és munkahelyet. I30-at figyeltem. 6.4-en állt a 370km átlaga, majd egy hegyhez érve lenulláztam (~2100m) felfelé 16.6ot mért a csúcsig, de hazafelé lement 6.6-ra. Az pont a síkutas fogyasztás szórásában van, ergo szerintem ha lefelé nem nyomod ki a szemét, akkor mindegy a domborzat.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1833 Dátum: 2014.12.18 06:51:09 »
Miért eszik többet Pécsett? Ahova felmégy onnan le is jössz, feltételezve a teljes fogyasztási ciklusban ugyan azt az otthont és munkahelyet. I30-at figyeltem. 6.4-en állt a 370km átlaga, majd egy hegyhez érve lenulláztam (~2100m) felfelé 16.6ot mért a csúcsig, de hazafelé lement 6.6-ra. Az pont a síkutas fogyasztás szórásában van, ergo szerintem ha lefelé nem nyomod ki a szemét, akkor mindegy a domborzat.
Elméletben. A gyakorlatban pedig mégsem mindegy. Amúgy a valaha volt legnagyobb fogyasztásaimat Virgenben (Tirolban) mértem - pedig ott is lementem a hegyekről, miután felmentem rájuk  :D ! Szóval a lejtő nem kompenzálja az emelkedőn adódó többlet fogyasztást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1834 Dátum: 2014.12.18 08:06:16 »
Akkor kidob a Hyundait. Svájcban alattam 1-2decivel kevesebbet eszik, mint otthon. Anya alatt ugyanannyit.
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1835 Dátum: 2014.12.18 09:34:45 »
Ha a lejtős szakaszon fékezel vagy motorfékezel, akkor azzal a felfelé irányban az üzemanyagból előállított helyzeti energiát elfűtöd, azaz többlet fogyasztásod lesz. Ha olyanok a domborzati viszonyok, hogy a lefelé oldalon nem (vagy csak alig) kell fékezned akkor nem fog növekedni a fogyasztásod.
Nekem hazafelé menet van egy 1,5 km-es hegyi szakaszom. Még a hibriddel sem tudom a sík úti fogyasztást hozni egy fel-le körben. Ugyan lefelé áll a benzinmotor, 0 a fogyasztás, de felfelé 14-16 literrel megyek. Vagyis 7-8 körüli átlagom lenne ha csak itt mászkálnék.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1836 Dátum: 2014.12.18 09:55:14 »
Elméletben. A gyakorlatban pedig mégsem mindegy. Amúgy a valaha volt legnagyobb fogyasztásaimat Virgenben (Tirolban) mértem - pedig ott is lementem a hegyekről, miután felmentem rájuk  :D ! Szóval a lejtő nem kompenzálja az emelkedőn adódó többlet fogyasztást.
Sajnos úgy van ahogy írod :D De azért azért is, mert a komoly lejtőkön fékezni is kellhet rendesen, pláne, ha még szerpentines is az út :yes:
Nekem az M1-es érdi lejtő olyan, hogy pont 130-al tudok gurulni, se nem lassulok, se nem gyorsulok, üresben.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1837 Dátum: 2014.12.18 10:03:34 »
Ha a lejtős szakaszon fékezel vagy motorfékezel, akkor azzal a felfelé irányban az üzemanyagból előállított helyzeti energiát elfűtöd, azaz többlet fogyasztásod lesz. Ha olyanok a domborzati viszonyok, hogy a lefelé oldalon nem (vagy csak alig) kell fékezned akkor nem fog növekedni a fogyasztásod.
Ez így van, és tegyük még hozzá, hogy városban eleve többször meg kell állni, vagy lassítani (visszakapcsolni), ami növeli a fogyasztást. Tetszik, nem tetszik, matematikai szempontból egy hegyre föl-lemenés mindig több üzemanyagot fog elhasználni, mintha az adott utat síkon tennéd meg - természetesen ugyanannyi megállással számolva. A való élet persze lehet más, hiszen ha a hegyen átvágással dugós szakaszt kerülsz ki, akkor az adott pillanatban takarékosabb voltál, de abszolút értelemben nem.
Lemértem már az Avensisszel és a COV-val is, ha a Szabadsághegyen keresztül megyek a munkahelyemre, akkor kb. 7,5-es fogyi a minimum erre a szakaszra. Ha körbemegyek - persze minden relatív, tk. a körbemenés a ténylegesen rövidebb út... - akkor mértem már 7 literes szakaszfogyit is, persze este, kis forgalomban, pedig errefelé sokkal több lámpa van.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.18 10:06:31 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1838 Dátum: 2014.12.18 10:39:51 »
Ha a lejtős szakaszon fékezel vagy motorfékezel, akkor azzal a felfelé irányban az üzemanyagból előállított helyzeti energiát elfűtöd, azaz többlet fogyasztásod lesz. Ha olyanok a domborzati viszonyok, hogy a lefelé oldalon nem (vagy csak alig) kell fékezned akkor nem fog növekedni a fogyasztásod.
Nekem hazafelé menet van egy 1,5 km-es hegyi szakaszom. Még a hibriddel sem tudom a sík úti fogyasztást hozni egy fel-le körben. Ugyan lefelé áll a benzinmotor, 0 a fogyasztás, de felfelé 14-16 literrel megyek. Vagyis 7-8 körüli átlagom lenne ha csak itt mászkálnék.
Nem vagyok itt teljesen, mert komplex háztartási hidraulikai rendszerek kialakításával vagyok elfoglalva, de motorfék üzemben a hajtáslánc belső ellenállása+gördülési ellenállás lassítja a járművet, nem? Bár az is igaz, hogy a kompresszió létrejöttekor van hőfejlődés "csöppet". Odá?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1839 Dátum: 2014.12.18 10:46:22 »
Még így félig jelenlétedben is értetted mire gondoltam amikor pongyolán, erősen egyszerűsítve az "elfűtöd" szó használtam. ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1840 Dátum: 2014.12.18 13:03:37 »
Még így félig jelenlétedben is értetted mire gondoltam amikor pongyolán, erősen egyszerűsítve az "elfűtöd" szó használtam. ;)

Hi5 :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1841 Dátum: 2014.12.18 18:38:18 »
Akkor kidob a Hyundait. Svájcban alattam 1-2decivel kevesebbet eszik, mint otthon. Anya alatt ugyanannyit.
Szerintem ez helyfüggő. Például, nem mindegy, hogy városi forgalom párosul-e a hegyes-völgyes domborzattal, vagy városon kívüli. Tény, hogy Pécs megdobja a fogyasztást. Egyetlen konkrét példa: itt kb. másfél (!) literrel eszik többet a Yarisom (7.0 vs. 5.5), mint Nagyváradon. A két város mérete amúgy közel azonos, tehát nagyjából a forgalom sűrűsége is az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1842 Dátum: 2015.01.21 09:04:58 »
Nos, ezért meggondolandó (használt) dízelt venni. Nem biztos, hogy elromlik, ha ezt és ezt és ezt és ezt és ezt betartod, csak akkor már mingyá nem olyan olcsó.
Valszeg már be volt linkelve valahol, de nem árt ismételni.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1843 Dátum: 2015.01.21 09:53:24 »
Nos, ezért meggondolandó (használt) dízelt venni. Nem biztos, hogy elromlik, ha ezt és ezt és ezt és ezt és ezt betartod, csak akkor már mingyá nem olyan olcsó.
Valszeg már be volt linkelve valahol, de nem árt ismételni.
Ugyanez lesz a kis turbó benzinesekkel is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1844 Dátum: 2015.01.21 11:26:25 »
de a benzineseknél legalább nem olyan orbitális befecskendezési nyomások vannak. max kifingik a turbó...mondjuk nagy az aggódás a közvetlen befecskendezés körül is...