Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1281096 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6795 Dátum: 2011.03.21 22:00:57 »
Ha így gondolkodik az ember, soha nem lesz vége a káosznak.

Nem mondhatod azt, hogy a hatóság nem KORREKT, amiért sebességet mér, akárhol. Mert a korlátozást mindenhol be kell tartani, innentől fogva pedig értelmetlen arról beszélni, hogy hol korrekt mérni és hol nem. Ez nem korrektség kérdése. "Elbújnak a szemetek", olyan helyen mérnek ahol biztonságosan lehet menni gyorsan stb... Miért, mi nem így tennénk a helyükben? Egyrészt a cél a minél több bevétel; másrészt prevenciót is azzal lehet elérni, ha minél több büntetést szabnak ki.

Ismered azt a fogalmat, hogy civil kurázsi? Nem gondolom, hogy mindent vakon el kell fogadni, csak azért mert a nagy-nagy és félelmetes hatóság azt mondta... Vagyis, ha akarsz, lehet birka nyugodtan, én akkor sem tolerálom a kint hagyott 30-as tábláknál a mérést és hasonó rendkívül korrekt dolgokat. Az embereknek igenis joga, sőt kötelessége mérlegelni, hogy a hatóság mennyire korrekt (mert értünk vannak, a mi adónkból működnek), és nem mindent vakon és hülyén elfogadni. Pontosan az ilyen birkaság miatt vagy lemaradva a jónéhány országtól...
mondi, az ég áldjon meg, egy olyan embernek írod ezt, aki napi/heti rendszerességgel gyorshajt, tilosban parkol, záróvonalat átlép, előzési tilalmat megszeg, stb  :lol: ... Szóval nyitott kapukat döngetsz :D ... De!

1. Én csak abba a kifejezésbe akadtam bele, hogy "korrekt". Szerintem ennek ebben az esetben nincs létjogosultsága. Ha te nem tartasz be egy jogszabályt, nem mondhatod, hogy inkorrekt, ha megbüntetnek. De igazából ez már csak szóhasználat miatti szívózás, abba is hagyhatjuk.

2. Egész biztos nem emiatt a "birkaság" miatt vagyunk lemaradva jónéhány országtól. Épp ellenkezőleg: abban a nem túl sok (!) országban, amelyek nálunk jobban élnek, éppenséggel szinte kivétel nélkül nagyobb törvénytisztelet, magasabb szintű jogkövetés a jellemző, mint nálunk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6796 Dátum: 2011.03.21 22:06:30 »
Egész biztos nem emiatt a "birkaság" miatt vagyunk lemaradva jónéhány országtól. Épp ellenkezőleg: abban a nem túl sok (!) országban, amelyek nálunk jobban élnek, éppenséggel szinte kivétel nélkül nagyobb törvénytisztelet, magasabb szintű jogkövetés a jellemző, mint nálunk.
:yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6797 Dátum: 2011.03.21 22:13:01 »
Ezért vannak amúgy szigorú szabályok, meg idiótán megbonyolított törvények, mert nálunk semmit sem lehet az emberek becsületére bízni.
:yes: :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6798 Dátum: 2011.03.22 08:35:02 »
Egész biztos nem emiatt a "birkaság" miatt vagyunk lemaradva jónéhány országtól. Épp ellenkezőleg: abban a nem túl sok (!) országban, amelyek nálunk jobban élnek, éppenséggel szinte kivétel nélkül nagyobb törvénytisztelet, magasabb szintű jogkövetés a jellemző, mint nálunk.

Ez nem helytálló érvelés. A feketegazdaságnak megvan a saját gazdaságtana, a jogkövetésnek is a saját lélektana, és a többi. Nem azért magasabb mondjuk a svédeknél az életszínvonal, mert jogkövetőbbek a népek, és nem is azért jogkövetőbbek, mert magasabb az életszínvonal. Nálunk a mutyinak sokkal mélyebb társadalmi gyökerei vannak annál, minthogy csak úgy összefüggésbe lehetne hozni az életszínvonallal. Nem attól fogunk jobban élni, hogy jogkövetőbbek leszünk.

Ez nem azt jelenti, hogy lebeszélnék bárkit a jogkövetésről, hanem azt, hogy szerintem nincs szoros és egyértelmű összefüggés a kettő között. Indirekt módon kapcsolódnak ezek egymáshoz, és a javulás nem a jogkövetésnél, hanem a korrekt, egyenes, áttekinthető, teljesíthető szabályozásoknál kezdődik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6799 Dátum: 2011.03.22 19:34:47 »
Egész biztos nem emiatt a "birkaság" miatt vagyunk lemaradva jónéhány országtól. Épp ellenkezőleg: abban a nem túl sok (!) országban, amelyek nálunk jobban élnek, éppenséggel szinte kivétel nélkül nagyobb törvénytisztelet, magasabb szintű jogkövetés a jellemző, mint nálunk.

Ez nem helytálló érvelés. A feketegazdaságnak megvan a saját gazdaságtana, a jogkövetésnek is a saját lélektana, és a többi. Nem azért magasabb mondjuk a svédeknél az életszínvonal, mert jogkövetőbbek a népek, és nem is azért jogkövetőbbek, mert magasabb az életszínvonal. Nálunk a mutyinak sokkal mélyebb társadalmi gyökerei vannak annál, minthogy csak úgy összefüggésbe lehetne hozni az életszínvonallal. Nem attól fogunk jobban élni, hogy jogkövetőbbek leszünk.

Ez nem azt jelenti, hogy lebeszélnék bárkit a jogkövetésről, hanem azt, hogy szerintem nincs szoros és egyértelmű összefüggés a kettő között. Indirekt módon kapcsolódnak ezek egymáshoz, és a javulás nem a jogkövetésnél, hanem a korrekt, egyenes, áttekinthető, teljesíthető szabályozásoknál kezdődik.
OK, lehet hogy csak indirekt módon kapcsolódnak. De annyi biztos, hogy erre a káoszra és mentalitásra nagyon nehéz lenne bármiféle rendet alapozni, ami meg az előfeltétele lenne a prosperálásnak. Szerintem. Bár nem vagyok gazdasági szakember.

Abban viszont, gondolom, te is egyetértesz, hogy egyrészt épp hogy nem jellemző nálunk a "birka" jogkövetés, másrészt -épp emiatt- nyilván nem is ez az oka annak, amiért le vagyunk maradva ettől meg attól.

Persze nyilván minden máshogy alakult volna, ha nem tör ki az első világháború... Dehát ez már veszett fejsze nyele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6800 Dátum: 2011.03.25 20:00:09 »
Hali. Találós kérdés:   a homokos 3 kívánsága? Sándor-József-Benedek
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6801 Dátum: 2011.03.25 20:43:53 »
Hali. Találós kérdés:   a homokos 3 kívánsága? Sándor-József-Benedek
Elnézést, a  Poénok, viccek stb. rovatba szántam.. ::)
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6802 Dátum: 2011.03.26 20:31:28 »
Eeeeh, fuck  :censored: ... Beleültem egy rágóba. Hogyan lehet kiszedni a farmerből  :helpsmilie: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6803 Dátum: 2011.03.26 20:37:46 »
Ecetes ollóval.  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6804 Dátum: 2011.03.26 20:50:50 »
A rágóra tegyél fagyasztott cuccot, hogy megfagyjon. Utána le lehet kapargatni, de csak fagyott állapotban.  :clap:
         

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6805 Dátum: 2011.03.26 20:58:11 »
Vagy szopogasd le! :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6806 Dátum: 2011.03.26 21:14:02 »
Szerintem meg a mai törvények 90%-a azért van, hogy lehessen sápot szedni. És az Ember annál birkább minél fanatikusabban jogkövető. És bizony nagyon sokan csak a bírság elkerülése miatt és félelemből követik a jogot. A nagy többsége minden önrendelkezést sért. Vegyünk két országot. 1. Ausztria: hajbókolnak, udvariaskodnak, és mindegyik azt nézi mit csinál a másik.  2. Törökország: Mindenki magával törődik amennyire csak lehet. Nem sértődnek meg, ha a másik ezt, vagy azt csinál. A határok közt mindenképpen öntörvényűbb nép. És nekem szimpatikusabb. Ott megáll a megállni tilosban, ha nem bénítja meg a forgalmat. Mások meg kikerülik és nem dünnyögnek érte. Horvátországban a BMW terepjáróval úgy állt meg a fagyis előtt, hogy a busz nem tudott megállni a buszmegállóban. Senki nem anyázott, nem dudált nem idegeskedett. Megállt arréb és az utasok ott szálltak fel.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6807 Dátum: 2011.03.26 21:20:36 »
Horvátországban a BMW terepjáróval úgy állt meg a fagyis előtt, hogy a busz nem tudott megállni a buszmegállóban. Senki nem anyázott, nem dudált nem idegeskedett. Megállt arréb és az utasok ott szálltak fel.
És ez szerinted jó dolog?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6808 Dátum: 2011.03.26 21:21:06 »
A rágóra tegyél fagyasztott cuccot, hogy megfagyjon. Utána le lehet kapargatni, de csak fagyott állapotban.  :clap:
Köszi  :yes: ... Majd eljátszok vele... Élmény lesz kiszedni a fekete farmerből  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6809 Dátum: 2011.03.26 21:40:01 »
Szerintem meg a mai törvények 90%-a azért van, hogy lehessen sápot szedni. És az Ember annál birkább minél fanatikusabban jogkövető. És bizony nagyon sokan csak a bírság elkerülése miatt és félelemből követik a jogot. A nagy többsége minden önrendelkezést sért. Vegyünk két országot. 1. Ausztria: hajbókolnak, udvariaskodnak, és mindegyik azt nézi mit csinál a másik.  2. Törökország: Mindenki magával törődik amennyire csak lehet. Nem sértődnek meg, ha a másik ezt, vagy azt csinál. A határok közt mindenképpen öntörvényűbb nép. És nekem szimpatikusabb. Ott megáll a megállni tilosban, ha nem bénítja meg a forgalmat. Mások meg kikerülik és nem dünnyögnek érte. Horvátországban a BMW terepjáróval úgy állt meg a fagyis előtt, hogy a busz nem tudott megállni a buszmegállóban. Senki nem anyázott, nem dudált nem idegeskedett. Megállt arréb és az utasok ott szálltak fel.
Na, én ezt nevezem uninteligens redősnyakú önző tajbunkónak... :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i