Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1279157 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6330 Dátum: 2011.01.20 13:04:44 »
igazábol két féle tanár van.

Milyen jó, hogy tévedsz. És milyen rossz, hogy valamiért csak kialakult ez a - fals - véleményed.
kifejtenéd? :)
én csak azt irtam le amit láttam, tapasztaltam levelezö  tagozaton......
nyilván vannak kivételek, másik iskolában, esetleg lehet h nappalin is már máshogy állnak hozzá
Mondjuk én éppen az ellenkezőjét tapasztaltam a levelező tagozat kapcsán. A tanárok nagy része valahol becsüli őket, mert döntő többsége munka és család mellett vállalja az iskolát, így őket kevésbe nyúzzák, mint a nappalisokat, akiknek semmi más dolguk nincs, csak, hogy tanuljanak, meg suliba járjanak. Utóbbiba tartoztam én is és csak utólag látom így a dolgokat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6331 Dátum: 2011.01.20 13:08:23 »
Egyébként belegondoltál, mit írtál? Azt, hogy a magyar felsőoktatásban nincs másféle tanár, csak olyan, aki gyenge kezű, és olyan, aki imád alázni, fölöslegesen sokat követelni. Szemét szadisták és puhapöcsök gyülekezete.
Ez kicsit tulzas tenyleg. Hidd el azonan, vannak olyan karok, amikre ezt teljes mertekben ra lehet huzni... Orulok, hogy Te nem ilyen karon dolgozol.

Abban amugy van igazsag, hogy a diakok is el vannak tajolva, kulonos tekintettel a friss egyetemistakra. Ez az erem masik oldala, ezt is valoban le kell irni a teljes igazsaghoz.
Ehhez azert annyit hozza lehetne tenni, hogy ezeket a diakokat valaki(k) valamilyen modon felvette(k). A felveteli eljaras megvaltoztatasaval, esetleges szigoritasaval kiszurhetoek lennenek az ilyen attitudu diakok.
Az intezmeny respektje is befolyasolja a hallgatok hozza allasat, minel rosszabb a kepzes, a tanari kar szinvonala, annal lazabbak, erdektelenebbek a diakok is.

Kolcsonos a dolog, ha a diakok pofatlanabbak, arcosabbak, akkor a tanarok is maskeppen fognak hozza allni a dolgokhoz. Ugyan ez a diakokra is igaz, ha a tanar laza, lusta, hiteltelen, akkor a diakok is demotivaltta valnak. Azonban a tanari kar feladata az, hogy peldat mutasson es nekik kell megtenni az elso lepeseket. Ha az osszes tanar korrekt es lelkiismeretes lenne, akkor jogosan lehetne ezt a diakokon is szamon kerni.

Egyebkent nem kell ugy megkozeliteni a kerdest, hogy a tanar es a diak ellensegek, meg ha neha ugy is erezte az ember. Vannak rendesebb, korrektebb tanarok es vannak szemetek, ahogyan az elet minden szegmensen, ugyan ez a diakokra is jellemzo. Azonban a tanarok megis csak mas statuszban vannak, nekik kell peldat mutatni, az erkolcsi tanitas es peldamutatas kiemelt fontossagu a reszukrol.


Abban szerintem van igazsag, hogy a tanari karon szamon kene kerni, hogy mit nyujt az az adott penzert. Az elet mas teruleten is szamon keri a munkaado az alkalmazottol, hogy milyen munkat vegzett az adott osszegert a dolgozo. Kapitalizmus van, a tanarokat is jo lenne, ha vegre teljesen elerne. Ha nem elegedettek a munkajaval, akkor meg kell azt koszonni. Szerintem jogosan kerhetik szamon a diakok a tanaroktol, hogy mit kaptak a penzukert, hiszen az oktatas nem mas, mint egy szolgaltatas: penzert tudast es gondokodas modot, stb ad.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6332 Dátum: 2011.01.20 13:14:12 »
Lasi, te pont a kivételekről írsz. Tapasztalatom szerint (5 év nappali egyetem hallgatóként, 8 év főiskola minden tagozaton oktatóként) az oktatók jelentős része egészséges követelményrendszert alakít ki, korrekt módon osztályoz, a hallgatói panaszokat, észrevételeket felnőtt módon kezeli. Nálunk már régen nem működik az "okos tanár - hülye diák" felállás, sem órán, sem vizsgán, sem a folyosón. Amióta itt dolgozom, semmiképp nem így van. Szinte pályakezdőként kerültem bele ebbe a rendszerbe, nyilván ezt tapasztaltam volna, ha így lett volna.

Az viszont jellemző itt is, hogy egyrészt a kellemetlen tapasztalatok mélyebb nyomot hagynak, másrészt a hangos kisebbség véleményformáló erejét nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Egyébként pedig be kellene látni, hogy az intézmény van a hallgatókért és nem fordítva...

Ez egyértelmű, nem is vitatéma, de nem jelenti, hogy "el lehetne magyarázni nekik, hogy "abból kapod a fizetésedet, amit én befizetek" és akkor már más lenne a hozzáállás... " Ez nem működik. A hallgatói érdekképviseletre megvannak a hivatalos csatornák. Nem magyarázgatni kell homályos, zsarolás-szerű, függőségi viszonyra direkt apelláló módon, mert az sehová sem vezet: a begyepesedett kolléga csak frusztráltabb és véresebb szájú lesz tőle, a diákok egy részében meg felmerül az a téves következtetés, hogy ha fizetek, akkor tanulnom sem kell. (Saját fülemmel hallottam ilyet, nem egyszer, és fórumokon is visszatérő téma.)

A tanárok nagy része valahol becsüli őket, mert döntő többsége munka és család mellett vállalja az iskolát, így őket kevésbe nyúzzák, mint a nappalisokat, akiknek semmi más dolguk nincs, csak, hogy tanuljanak, meg suliba járjanak.

Két része van ennek a történetnek. Egyrészt én is úgy tapasztalom (és én is úgy vagyok vele), hogy a levelezőseknek kijár a tisztelet abból az okból, amit te is említesz. Viszont a tantárgyi követelményeket nem kell, sőt, szerintem nem is szabad ehhez igazítani. Elértékteleníti a levelezős diplomát, ha lazább követelmények alapján kérik számon a levelezőseket. Ennek magára valamit is adó intézményben nincs helye.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6333 Dátum: 2011.01.20 13:16:52 »
Amúgy B.S. megint elkövetted azt a hibát, hogy általánosítottál. Biztos vannak olyan tanárok, akikről Te írsz, de nem lehet általánosítani, mint, ahogy én sem tudom ezt megtenni. Nálunk is volt olyan tanár, akitől meg lehetett venni a vizsgakérdéseket, meg olyan is, aki szívből tanított. Hadd ne mondjam, hogy utóbbi a geodézia tanárunk egymás után 5 éven keresztül nyerte el megérdemelten "Az év tanára" címet iskolán belül. Mindenhol van szemét tanár, és mindenhol van nagyon jó tanár is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6334 Dátum: 2011.01.20 13:16:59 »
Én ugy kezdtem bele a fösuliba, hogy megfogadtam éretségi,szakma,technikusi után soha többet nem tanulok.
1 év kihagyás után kezdtem nagyon unatkozni itthon a családi vállakozásba és gondoltam belefér az idömbe hogy levelezös tagozaton elvégezzek valamit.
potfelvételivel jelentkeztem igy már csak fizetösön volt hely, két félév után átkerültem államira.
most egy tantárgy miatt anyit szivok, hogy kiesek az államirol + vagy 1,5 évet rá kell huznom a csuszás miatt.
ezeket az egymásra épülös tantárgyakat rühellem , sokszor nincs is köze egyiknek a másikához, csak a neve ugyan az.

legutolso vizsgámon nem az oktatonk volt bent, hanem egy másik tanár....... a viszgalapon a kérdés nem volt egyértelmü számomra, és  mielött megirtam volna rákérdeztem a felügyelö tanártol h ezt + ezt kell e irni rá...... ö helyeselt.
majd  mikor kiosztották ugy keresztül volt huzva hogy csak na :wacko:
szándékosan félrevezetett.

Mondi és Satriani!

milyen tantárgyat tanítotok?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6335 Dátum: 2011.01.20 13:22:26 »
Két része van ennek a történetnek. Egyrészt én is úgy tapasztalom (és én is úgy vagyok vele), hogy a levelezőseknek kijár a tisztelet abból az okból, amit te is említesz. Viszont a tantárgyi követelményeket nem kell, sőt, szerintem nem is szabad ehhez igazítani. Elértékteleníti a levelezős diplomát, ha lazább követelmények alapján kérik számon a levelezőseket. Ennek magára valamit is adó intézményben nincs helye.
Nézd. Alapvetően egyet értek Veled ebben, sajnos a szakmák egy része valóban felhígul ezáltal. Én csak a "mérnök" (építőipari) képzést ismerem, nálunk azt a fajta követelményt, amit a nappalisok kapnak, nem igazán lehet ráterhelni teljes egészében a levelezősökre is 3 hetente 2 napos kurzusban. a mi szakmánk nem egy "seggelős" szakma, mint a jog, vagy az orvosi, vagy a közgáz. Itt nagyon sokat kell rajzolni, kézzel, ami iszonyú időigényes. Nem is a tananyag veszi el a sok időt, hanem a rajzok, féléves tervek. Ezt levelezőn a nappalisokkal egyenértékűen nem tudom, hogy lehetne hatékonyabban megoldani, csak arra tudok gondolni, hogy nem 4 évbe kerülne levelezőn, hanem min. 6 évbe az oktatás. Az, meg nagyon hosszú idő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6336 Dátum: 2011.01.20 13:26:31 »
igen, a levelezösökhöz a legtöbb tanár pozitivan áll hozá, viszont a maradék 1-2 szivozos überelni tudja öket.
amugy a gyakorlati tantárgyak hiánya a legnagyobb gond, sok mindent csak papiron látunk..... élöbe semit :no:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6337 Dátum: 2011.01.20 13:39:20 »
Azonban a tanarok megis csak mas statuszban vannak, nekik kell peldat mutatni, az erkolcsi tanitas es peldamutatas kiemelt fontossagu a reszukrol.

Ez egy borzasztó ingoványos terület, főleg felsőoktatásban, ahol a diák nagykorú. Azt tudomásul kell venni, hogy a felsőoktatásban az oktató nem pedagógus, hanem szakember.

amugy a gyakorlati tantárgyak hiánya a legnagyobb gond, sok mindent csak papiron látunk..... élöbe semit :no:

Ez az egész felsőoktatás egyik legkomolyabb gondja. Ezt tudják évek óta azok is, akik döntési helyzetben vannak, ennek megfelelően a bolognai rendszerben gyakorlatorientáltabbak a képzések. De ez már strukturális kérdés, nem olyasmi, amiről eddig volt szó. Baromi messzire vezetne ebbe belemenni...

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6338 Dátum: 2011.01.20 13:56:46 »
Ez egy borzasztó ingoványos terület, főleg felsőoktatásban, ahol a diák nagykorú. Azt tudomásul kell venni, hogy a felsőoktatásban az oktató nem pedagógus, hanem szakember.
Nem kell messze menni szerintem, meg nagy dolgokat moge kepzelni a dolgoknak. A diakok, akik meg az egyetemekre jarnak, altalaban formalhato korban vannak, ha pozitiv behatasok erik oket, akkor ok is megvaltoznak jo iranyba.

Csupan csak korrektnek, tisztessegesnek kell lenni, a hataridoket be kell tartani. A diakokat tisztelni kell, megfelelo hangnemben beszelni veluk, nem egybol letegezni oket pl. Azt kell szamon kerni, amit le is adtal, nem tobbet. Kulturaltan feloltozve kell dolgozni menni, nem pedig poloban vizsgaztatni. Apoltnak kell lenni. Olyan ember kepet kell a diakok elott megjeleniteni, akire fel tudnak nezni, illetve akit tisztelni tudnak. Nekem is volt eszmenyi tanarom, akit peldakepemnek tekintettem.

Aztan nem szabad: gorenykedni, kivetelezni, egyes diakokkal bratyizni, csunyan beszelni, a kollegakat es az oktatasi rendszert szidni a diakok elott, politizalni, ellogni a fogadoorakrol, tojni a diakok e-mail-jeire, stb.

Ha ezeket megfogadja a tanari kar, akkor utana mar szamon lehet kerni a diakoktol is, hogy miert
- kestek el?
- miert jon be poloba szobelizni?
- miert nem beszel tisztessegesen az oktatoival?
- miert nem adta le az xzy-t hataridore?
- miert nem tajekoztatta xzy-rol az oktatokat?
- miert jott be ittasan?
- miert beszel ugy, mint egy kocsis? Stb.



Sokan a nevelo funkciot felre ertik. Nem politikai nezetet kell tukrozni. Csupan csak egy okos, szereny, ertelmisegi (eszmenyi) szemely ertekeit kell lesugarozni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6339 Dátum: 2011.01.20 14:00:34 »
amugy a gyakorlati tantárgyak hiánya a legnagyobb gond, sok mindent csak papiron látunk..... élöbe semit :no:
Ezzel kapcsolatban eszembe jutott egy ellenpélda:
Második uncsitesóm 2009-ben dpilomázott fizikusként az USA-ban. Kérdezem apukájától, hogy és ez hogy jött, hogy Ő fizikus akar lenni? Azt mondta, hogy igazából sehogy. Nagyjából 7. osztályig nem volt a gyerek semmilyen (értsd: nem tudta, mit szeretne tanulni: reál, vagy humán?), majd a fizikát egyszer csak "elkapta" és elkezdett különórákat venni. 11-12. osztályban már egyértelmű volt, hogy ezen az úton folytatja, és az iskola minden segítséget (értsd: gyakorlati órák, laborhasználat, kísérletek, eszközök, mindent!!!) megadott neki, és az egyetem végén "összetákolt" egy olyan találmányt (valami lézeres high-tech cucc), aminek a lényege, hogy az atomerőművek biztonsági rendszerébe installálva vizsgálja a végbemenő, nem látható-érzékelhető folyamatokat. Ez azért jó, mert az eddigieknél jóval korábban jön a rendszertől egy jelzés, ha komoly probléma adódik, ezáltal lehetőséget ad megakadályozni annak bekövetkeztét.

Ez csak amiatt tanulságos, hogy ha kint valaki elkezd érdeklődni valamilyen szak iránt, akkor az iskola teljes egészében megadja annak lehetőségét, hogy később az a személy tudományával hasznára legyen az országnak. Azóta igen magas szinteken tesztelik ezt a berendezést, komoly reményeket fűznek hozzá. És 23 éves a srác.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6340 Dátum: 2011.01.20 14:05:12 »
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6341 Dátum: 2011.01.20 14:07:13 »
Milyen színű lesz a gyerkőcöd szeme?  :D
Látom nagyon rajta vagytok a családalapításon.  :1eye: :clap:
Azert egy jo tanacs: a gyerekcsinalast ne az interneten probaljatok megoldani!  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6342 Dátum: 2011.01.20 14:12:02 »
Milyen színű lesz a gyerkőcöd szeme?  :D
Látom nagyon rajta vagytok a családalapításon.  :1eye: :clap:
:D Igen, megvan a téma mostanában, de, hát ilyen ez! Csak legyen is eredménye! Amúgy le vagyok baxxva az asszony által, mert fórumfüggőnek tart. Nem értem, miért...  :?:  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6343 Dátum: 2011.01.20 14:12:45 »
Milyen színű lesz a gyerkőcöd szeme?  :D
Látom nagyon rajta vagytok a családalapításon.  :1eye: :clap:
Azert egy jo tanacs: a gyerekcsinalast ne az interneten probaljatok megoldani!  ;)
Nem kell félteni, tudom a dolgom!  :nyuszi:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6344 Dátum: 2011.01.20 14:13:02 »
 :clap: :clap: :D [rohog]