Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1258063 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5760 Dátum: 2010.08.15 17:03:23 »
1 kérdés:
Első kerekes autónál, első futómű, illetve jobb első kerék felől kopog, kotyogó hang hallható, ha az út kissé hullámosabb vagy gödrösebb.
Egyenes, jó minőségű úton nem.
Kerékcsavarok OK, le vannak húzva.
Autó erdélyi városokban használatos (szőnyegbombázás után fél órával).
Mi lehet a baj?

Válaszokat előre is köszi.

Lengőkarszilent, gömbfej kormányösszekötő.

Nekem spec Kanyarstabilizátor szilent szakadt el a Vectrán, az is ezeket produkálta. - normál esetben semmit nem veszel észre, ha nem kanyarodsz nagyon a határon.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5761 Dátum: 2010.08.15 18:15:29 »
1 kérdés:
Első kerekes autónál, első futómű, illetve jobb első kerék felől kopog, kotyogó hang hallható, ha az út kissé hullámosabb vagy gödrösebb.
Egyenes, jó minőségű úton nem.
Kerékcsavarok OK, le vannak húzva.
Autó erdélyi városokban használatos (szőnyegbombázás után fél órával).
Mi lehet a baj?

Válaszokat előre is köszi.

Lengőkarszilent, gömbfej kormányösszekötő.

Nekem spec Kanyarstabilizátor szilent szakadt el a Vectrán, az is ezeket produkálta. - normál esetben semmit nem veszel észre, ha nem kanyarodsz nagyon a határon.
OK, köszönöm!
Mennyire "hanyagolható" a javítása, mit okozhat hosszabb távon?
A hiba kb 3-4 hónapja áll fenn, de csak rosszabb úton tapasztalható.
De maga a zörej nem erősödött meg az idővel.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5762 Dátum: 2010.08.15 20:07:31 »
Bárki elérhet bármit.
De szép is lenne, ha a világ kizárólag agysebészekből, űrhajósokból meg hasonlókból állna  :D

Nem... szerintem nem érhet el bárki bármit (attól függetlenül, hogy a többség valóban nem használja ki a képességeit). Megfordítva, azzal sem értek egyet, hogy mindenkinek a tudásszintje a jelenlegi életminőségéhez elegendő... Sokan nem jutnak a kvalitásaiknak megfelelő munkához.
Laci,
nekem ettől nem lesz rosszabb, hogy te így gondolod.  :)
OFF:  E-mailt olvass lécci!
Én nem akartam, hogy rosszabb legyen neked, csak elmondtam a véleményemet  :) ... Amúgy a filoszos topikból láthatod, hogy azért alapvetően korántsem utasítom el ezeket a dolgokat, amikről írsz. Csak úgy általában nem tudom szó nélkül hagyni a (szerintem) túl általános és/vagy túl fehér-fekete kijelentéseket.

Mail-ügyben küldök privit... Amúgy nemtom mi van, nem te vagy az első akinek nem kapom meg a mailjét  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5763 Dátum: 2010.08.15 22:03:42 »

Mennyire "hanyagolható" a javítása, mit okozhat hosszabb távon?
A hiba kb 3-4 hónapja áll fenn, de csak rosszabb úton tapasztalható.
De maga a zörej nem erősödött meg az idővel.

Ha valóban kanyarstab, akkor normál esetben nem gond, de nem egy akkora összeg, hogy ne legyen megcsináltatva.
( Tulajdonképpen Opelszervizileg ez volt  alegkisebb költség :( )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5764 Dátum: 2010.08.15 22:25:33 »
1 kérdés:
Első kerekes autónál, első futómű, illetve jobb első kerék felől kopog, kotyogó hang hallható, ha az út kissé hullámosabb vagy gödrösebb.
Egyenes, jó minőségű úton nem.
Kerékcsavarok OK, le vannak húzva.
Autó erdélyi városokban használatos (szőnyegbombázás után fél órával).
Mi lehet a baj?

Válaszokat előre is köszi.
Hát, autófüggő is, hogy pontosan mi okozhatja. Az ottani utak minden futóművet kinyírnak  ::) ... Nem ártana mielőbb megnézetni, mert nem lehet így messziről kijelenteni, hogy a futóműnek pontosan melyik része a hibás, és extrém esetben ez akár veszélyes is lehet (nem csak Ladáknak tud kitörni a kereke, bár ez persze a legrosszabb forgatókönyv). Milyen kocsiról van szó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5765 Dátum: 2010.08.15 23:32:02 »
Gyerekek, ez itt off, megvan ennek a megfelelő hely, mondjuk a hibaelhárítós topik. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5766 Dátum: 2010.08.16 00:02:46 »
Dehogy, itt az offolás fogalmilag kizárt  ;) :D

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5767 Dátum: 2010.08.16 00:09:38 »
Nem, mert ez teljesen OFF, ergo ide az jön, ami sehova máshova nem fér be, de a másik oldal felől megközelítve, aminek van saját topikja, az ott menjen.
Olyan ez, mint a szelektív hulladék: a közösbe csak az megy, amit a négy kiemelt nem visz el.
music     

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5768 Dátum: 2010.08.16 09:08:18 »
Hát, autófüggő is, hogy pontosan mi okozhatja. Az ottani utak minden futóművet kinyírnak  ::) ... Nem ártana mielőbb megnézetni, mert nem lehet így messziről kijelenteni, hogy a futóműnek pontosan melyik része a hibás, és extrém esetben ez akár veszélyes is lehet (nem csak Ladáknak tud kitörni a kereke, bár ez persze a legrosszabb forgatókönyv). Milyen kocsiról van szó?
Kia Cee'd , de írtam privit.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5769 Dátum: 2010.08.18 16:32:56 »
Sziasztok!

Tegnap este jöttem hazafele a Balatonról a 7es úton, és az M0-ig akartam ezen elmenni. Érdnél vagy én bambultam be, vagy nincs normálisan kitáblázva, de nem volt 7-es út kijáró az egyik körforgalomban, ezért a Budapest M6 kijárón jöttem ki, ami rávitt az M6-ra. Ott az volt kiírva, h M0 még 5 km, addig mentem rajta.
Kérdésem: ez a rész fizetős-e? Mert nekem nem volt matricám...
Ma felhívtam az Állami Autópályakezelőt, és azt mondták, hogy a 14 - 22 km szelvény között ingyenes a pályahasználat. Az a gond, h fogalmam sincs arról, h hanyas km-nél mentem fel az M6-ra.
Vki be tudja azonosítani az infok alapján, h hol mehettem fel a pályára, és az fizetős-e? Amennyiben fizetős, mire számíthatok?

köszi
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5770 Dátum: 2010.08.18 17:47:33 »
A 22 km-es felhajtó GMaps szerint Tárnok és Érd között van, szerintem Te ezen vagy még később hajtottál rá az M6-ra, vagyis ezek szerint az ingyenes, de majd az érdiek pontosítanak.
Az M0-s ráhajtó pedig 14-15 km-nél van.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5771 Dátum: 2010.08.18 18:53:43 »
Igen, pont onnantól ingyenes.
         

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5772 Dátum: 2010.08.18 21:48:08 »
Köszi!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5773 Dátum: 2010.08.23 14:18:43 »
Hogy ne csak mindig a sírás:

Fater kitalálta hogy eladja az ipm magazinjait, gyakorlatilag hiánytalan gyűjtemény, felraktam neki az egyik oldalra, hívott egy srác kb. 1hete, hogy huh de jó, vasárnap elviszi, addig levenném, mert ő tudja hogy más is keresi(? :eek:) kicsit vonakodva, de levettem, vasárnap estig semmi :flowers: fél9kor telefon, hogy így+úgy elnézést kér, de ez+az volt és blablabla holnap jönne... jött, vitte :yes: mondjuk nyilván mák is volt, de azért jó hogy nem csak a szívás van. :szemez: :hug:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5774 Dátum: 2010.08.23 21:45:03 »
Peti, jól megnézted, nem hamis a pénz? :devil:
Gabe 254.