Szerző Téma: TUNING  (Megtekintve 488577 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

celicáss

  • Vendég
Re: TUNING
« Válasz #1515 Dátum: 2011.07.04 20:42:49 »
Szerintem ez a nyerőbb ezzel a cuccal:

http://www.ebay.co.uk/itm/PLX-KiWi-Bluetooth-OBDII-Android-mobile-devices-/110658960938?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item19c3c9be2a


http://www.androidzoom.com/android_applications/communication/torque_flre.html


See what your car is doing in realtime, get fault codes, car performance, sensor data and more!

Torque is a vehicle / car performance / diagnostics tool that uses an OBD II Bluetooth adapter to connect to your OBD2 engine management / ECU

Layout your own dashboard with the widgets / gauges you want!

It can use the GPS to provide tracker logs with engine logging so you can see what you were doing at any point in time

It can also show and reset a DTC / CEL / fault code like a scantool.

Torque also features:

* Dyno / Dynomometer and Horsepower/HP & Torque

* 0-60 timings - more accurate than just using plain old GPS - see how fast your car is (or truck :))

* Customisable dashboards

* Video your journey using the Track Recorder plugin with onscreen OBDII data overlay - a black box for you car/truck!

* Send GPS tagged tweets directly to twitter (for example if you are going on a road trip)

* Massive fault code database for allowing lookup of fault codes from many different manufacturers

* Theme support (choose from different themes to change the look of your dashboard)

* Send logging information to web or email CSV/KML for analysis via excel / openoffice

* Heads up display / HUD mode for night time driving

* Compass (GPS Based) that won't suffer magnetic interference

* GPS Speedometer/Tracking and realtime web upload capability - see what you were doing and your engine, at a point in time

* Turbo boost feature for vehicles that support MAP and MAF sensors (VW / Audi / Seat etc supported)

* Alarms and warnings (for example if your coolant temperature goes over 120C whilst driving) with voice/speech overlay

* AIDL API for connecting third party apps, A simple Telnet interface for developers to talk to the adapter, and an OBD scanner.

* Works on tablet devices like the Motorola Xoom, Dell Streak, and Samsung Galaxy Tab
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.04 20:46:49 írta celicáSs »

celicáss

  • Vendég
Re: TUNING
« Válasz #1516 Dátum: 2011.07.04 21:49:01 »
Bocs, az előbb tévedtem, ez a legütősebb összeállítás beleértve mindent  :D :D


dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: TUNING
« Válasz #1517 Dátum: 2011.07.05 07:02:09 »
Szerintem ez a nyerőbb ezzel a cuccal:......
ezeket mind tudja az elm327 is csak az jóval olcsóbb :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.05 07:47:30 írta kleingy »
'03 Corolla E12 4zz-fe

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: TUNING
« Válasz #1518 Dátum: 2011.07.05 10:20:25 »
Meghosszabbítottam tegnap az olvasó kábelét, és így is villog a p/s a műszerfalon, de csak alapjárat közelében. ha megyek, elalszik. Érdekes. Meg az is, hogy egy másik elm327-es BT-s olvasóval is így működik, de az usb-s elm-el meg nem. hm...

Jelenleg stabilan a 0.8.0-ás hobd megy, a 0.9.0 nem mindígy jó, és most rakom fel mingyárt a 0.9.8-at, hogy megnézzem.

a plxwifi persze a legjobb, főleg, hogy iphone-om van, és ahoz csak a plx a jó, de 25ezret nem ér a játék.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: TUNING
« Válasz #1519 Dátum: 2011.07.05 12:40:58 »
Meghosszabbítottam tegnap az olvasó kábelét, és így is villog a p/s a műszerfalon, de csak alapjárat közelében. ha megyek, elalszik. Érdekes. Meg az is, hogy egy másik elm327-es BT-s olvasóval is így működik, de az usb-s elm-el meg nem. hm...

Jelenleg stabilan a 0.8.0-ás hobd megy, a 0.9.0 nem mindígy jó, és most rakom fel mingyárt a 0.9.8-at, hogy megnézzem.

a plxwifi persze a legjobb, főleg, hogy iphone-om van, és ahoz csak a plx a jó, de 25ezret nem ér a játék.

Pontosan milyen funkciókat tud ez a HOBD progi? WM6-ra jó? Könnyen össze lehet párosítani a BT-s olvasóval?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: TUNING
« Válasz #1520 Dátum: 2011.07.05 13:30:00 »
Meghosszabbítottam tegnap az olvasó kábelét, és így is villog a p/s a műszerfalon, de csak alapjárat közelében. ha megyek, elalszik. Érdekes. Meg az is, hogy egy másik elm327-es BT-s olvasóval is így működik, de az usb-s elm-el meg nem. hm...

Jelenleg stabilan a 0.8.0-ás hobd megy, a 0.9.0 nem mindígy jó, és most rakom fel mingyárt a 0.9.8-at, hogy megnézzem.

a plxwifi persze a legjobb, főleg, hogy iphone-om van, és ahoz csak a plx a jó, de 25ezret nem ér a játék.
nekem is megjött ma a blue-s változat elöször a p/s de azt elhagyta most már csak az airbag villanik néha be :) amúgy hobd 0.9.8-at használom és működik vele !a feltüntetett érzékelők 90 százalékát kezeli és monitorozza!egyedül a fogyasztás(economy) része mutat szerintem baromságokat!
'03 Corolla E12 4zz-fe

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: TUNING
« Válasz #1521 Dátum: 2011.07.06 09:22:33 »
Meghosszabbítottam tegnap az olvasó kábelét, és így is villog a p/s a műszerfalon, de csak alapjárat közelében. ha megyek, elalszik. Érdekes. Meg az is, hogy egy másik elm327-es BT-s olvasóval is így működik, de az usb-s elm-el meg nem. hm...

Jelenleg stabilan a 0.8.0-ás hobd megy, a 0.9.0 nem mindígy jó, és most rakom fel mingyárt a 0.9.8-at, hogy megnézzem.

a plxwifi persze a legjobb, főleg, hogy iphone-om van, és ahoz csak a plx a jó, de 25ezret nem ér a játék.
nekem is megjött ma a blue-s változat elöször a p/s de azt elhagyta most már csak az airbag villanik néha be :) amúgy hobd 0.9.8-at használom és működik vele !a feltüntetett érzékelők 90 százalékát kezeli és monitorozza!egyedül a fogyasztás(economy) része mutat szerintem baromságokat!

Szia!

küldenél egy linket, hogy melyiket ütötted le a vaterán? érdekes, ez a p/s hiba (elméletileg kormányszervó hibát jelent, és azonnal menj a szervízbe...).

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: TUNING
« Válasz #1522 Dátum: 2011.07.06 12:35:51 »
Meghosszabbítottam tegnap az olvasó kábelét, és így is villog a p/s a műszerfalon, de csak alapjárat közelében. ha megyek, elalszik. Érdekes. Meg az is, hogy egy másik elm327-es BT-s olvasóval is így működik, de az usb-s elm-el meg nem. hm...

Jelenleg stabilan a 0.8.0-ás hobd megy, a 0.9.0 nem mindígy jó, és most rakom fel mingyárt a 0.9.8-at, hogy megnézzem.

a plxwifi persze a legjobb, főleg, hogy iphone-om van, és ahoz csak a plx a jó, de 25ezret nem ér a játék.
nekem is megjött ma a blue-s változat elöször a p/s de azt elhagyta most már csak az airbag villanik néha be :) amúgy hobd 0.9.8-at használom és működik vele !a feltüntetett érzékelők 90 százalékát kezeli és monitorozza!egyedül a fogyasztás(economy) része mutat szerintem baromságokat!

Szia!

küldenél egy linket, hogy melyiket ütötted le a vaterán? érdekes, ez a p/s hiba (elméletileg kormányszervó hibát jelent, és azonnal menj a szervízbe...).
szia beírod vaterán a keresőbe hogy elm327 bluetooth! a P/S dolog(ma beszétem a szerelővel az nem gáz mert mikor rá van dugva kommunikál vele meg az airbag visszajelzővel is:). itt a link : http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/autodiagnosztika/elm327_bluetooth_interfesz_hibakodolvaso_elm_327_1463819637.html
'03 Corolla E12 4zz-fe

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: TUNING
« Válasz #1523 Dátum: 2011.07.06 15:11:39 »
akkor köszi. pont ilyet vettem én is akit érdekel, lefényképezem mi van benne), csak nem ettől az eladótól. a hibakód azért fura, mert csak a BT-sel csinálja az usbssel nem, de ha nem gáz, akkor nem zavar.

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: TUNING
« Válasz #1524 Dátum: 2011.07.06 16:39:10 »
akkor köszi. pont ilyet vettem én is akit érdekel, lefényképezem mi van benne), csak nem ettől az eladótól. a hibakód azért fura, mert csak a BT-sel csinálja az usbssel nem, de ha nem gáz, akkor nem zavar.
no para!toyotas szererelo mondta h nemgaz igy kommunikal vagy mi!

'03 Corolla E12 4zz-fe

celicáss

  • Vendég
Re: TUNING
« Válasz #1525 Dátum: 2011.07.17 14:42:38 »


Itt egy jó vidi 1930-ból. Szemléletesen levezeti a sperdifi működési elvét, teljesen laikusok számára is világos lesz a sper működése. :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.17 14:51:11 írta celicáSs »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: TUNING
« Válasz #1526 Dátum: 2011.07.17 14:54:43 »
Rendelt már bárki ebayről ELM327 BT-t? Bármelyik eladó megbízható ebből a szempontból vagy nem? :)
         

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TUNING
« Válasz #1527 Dátum: 2011.07.17 19:48:01 »

Itt egy jó vidi 1930-ból. Szemléletesen levezeti a sperdifi működési elvét, teljesen laikusok számára is világos lesz a sper működése. :cool2:

Tök jó a video, de ez nem sperr difi, hanem sima nyitott difi. :-)
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

TSityu

  • Vendég
Re: TUNING
« Válasz #1528 Dátum: 2011.07.17 20:04:14 »

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TUNING
« Válasz #1529 Dátum: 2011.07.17 21:08:34 »
http://autosszotar.blog.hu/2007/01/12/onzaro_differencial

Hasznos, bár sztem nem teljesen pontos. Áron autójában ha jól tudom, akkor 1,5 utas sperr van, és a yarishoz is kapható ugyan ilyen, márpedig ezek elsőkerekesek.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)