Szerző Téma: TUNING  (Megtekintve 490908 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TUNING
« Válasz #345 Dátum: 2009.02.20 22:40:45 »


ilyen a menyország :)

Akkor már maradjunk márkahűek:-)))




Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: TUNING
« Válasz #346 Dátum: 2009.02.20 22:48:31 »
Nekem a kamikaze stílus közül ez jön be a legjobban:



A drift kitalálója lealáz egy hondát :)



Márkahű vagyok, bár a saját trafipaxos rekordomat opellel mentem :). (De régen volt...)
Konrád

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TUNING
« Válasz #347 Dátum: 2009.02.20 22:57:06 »
Nekem a kamikaze stílus közül ez jön be a legjobban:



A drift kitalálója lealáz egy hondát :)



Márkahű vagyok, bár a saját trafipaxos rekordomat opellel mentem :). (De régen volt...)

ha már itt tartunk:-)):

Csak hogy mit tud a kis toyota:

&feature=related

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: TUNING
« Válasz #348 Dátum: 2009.02.20 23:14:42 »
Nem rossz, az ae86-os nagyon bejön. A karosszériás haveromnak volt egy a cori előtt. Csak dícsérni tudta...
Konrád

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: TUNING
« Válasz #349 Dátum: 2009.02.21 16:03:56 »
Sziasztok!

Nem akarom itt megszakítani a Corollások beszélgetését:)...amúgy voltam én is 1X a tököli reptéren drift versenyen, ott csak régi corollák mentek, elég jók voltak. Igaz ezt Toyota találka keretein belül csinálták ha jól emlékszem.
 ebay-en találtam egy érdekes "chip tuning" lehetőséget. Amúgy én nem nagyon hiszek ebben, többre tartok egy turbófeltöltő felszerelést vagy egy kompresszió növelést, esetleg kipufogórendszer átépítést.......de ez olyan egyszerűnek és olcsónak tűnik, hogy muszály volt rá felfigyelnem. Ráadásul gari vesztés veszélye nem áll fent.
itt az oldal:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2008-08-Toyota-Auris-OBD-Performance-Flasher-Chip_W0QQcmdZViewItemQQitemZ220351553430QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Nagyvonalakban arról van szó hogy az OBD II csatlakozóra kell néhány vezetéket közösítővel összekötni....gondolom így manipulálja a chip az érzékelőket, vagy az is lehet hogy más szoftvert tölt fel a motorvezérlő EPROM tárolójába..........a lényeg hogy pár perc alatt bárki meg tudja csinálni, bármiféle megbontás élkül, kb. 25 ezer pénz. Nekem egy 1.4-es 97LE-s Aurisom van, elvileg + 10 lóerőt jelentene ez a kis chip.....ami perzse nem olyan sok, de mégis dinamikusabb lenne, fogyasztást nem növeli (bár efelől vannak kétségeim, mert valmit valamiért...tartja a mondás), alasonyabb fordulaton jobban húzna, + 8-9 Nm a maximális nyomatákhoz 6000-es fordulaton. Lehet utánna járok ennek jobban, hátha itthon is beszerezhető.
 Hallot már valaki erről a chipről? Ha igen akkor írjatok.

Üdv.: Peti

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TUNING
« Válasz #350 Dátum: 2009.02.21 16:14:20 »
Az enyémben is az 1,4vvt-i motor van. Én is el-el gondolkodom néha egy chip-elésen, bár azért tartok tőle, nehogy nekem megfőzze a motort vagy bármi. Lényeg, hogy azért vonzó a plusz 10 lóerő meg 10 NM, mindemellett a kisebb fogyasztás.
Én, ha mégis ráveszem magam, akkor mindenképp egy profi chip-műhelyt választanék, nem ilyen e-bay-es kínai förmedvényeket.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: TUNING
« Válasz #351 Dátum: 2009.02.21 16:40:50 »
Az enyémben is az 1,4vvt-i motor van. Én is el-el gondolkodom néha egy chip-elésen, bár azért tartok tőle, nehogy nekem megfőzze a motort vagy bármi. Lényeg, hogy azért vonzó a plusz 10 lóerő meg 10 NM, mindemellett a kisebb fogyasztás.
Én, ha mégis ráveszem magam, akkor mindenképp egy profi chip-műhelyt választanék, nem ilyen e-bay-es kínai förmedvényeket.


Igen Ákos igazad van, nekem van is ismerősöm aki olcsóbban megcsinálná...profi. Csak sokkal drágább és megbontással is járhat, kiveszik a motorvezérlőt, átírják a tárolóban a gyári szoftvert.........mivel még garis az autóm, ezt nem vállalom be. Bennem is bennem van hogy elbaltáznak valamit és akkor hussss ugrik a garancia + minden kis +10 LE miatt. Ezt a kis chipet meg csak felraknám...mintha rádugnék egy csatlakozót és annyi. Szerintem elgondolkodtató.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TUNING
« Válasz #352 Dátum: 2009.02.21 18:29:58 »

Igen Ákos igazad van, nekem van is ismerősöm aki olcsóbban megcsinálná...profi. Csak sokkal drágább és megbontással is járhat, kiveszik a motorvezérlőt, átírják a tárolóban a gyári szoftvert.........mivel még garis az autóm, ezt nem vállalom be. Bennem is bennem van hogy elbaltáznak valamit és akkor hussss ugrik a garancia + minden kis +10 LE miatt. Ezt a kis chipet meg csak felraknám...mintha rádugnék egy csatlakozót és annyi. Szerintem elgondolkodtató.
Én csak light-osban olvasgattam utána még anno, de a mai autókat nem bontják meg, csak rácsatlakoztatják a laptop-ot, megbontás nincs. Az eredeti gyári progit letőltik, így bármikor visszatudják rakni, ezt általában ingyen megteszik később. A chip-elés során aztán a gyári programot átírják az autódra nameg rád. Sajnos sok a gagyi chip-es, erősen utána kell olvasni.
Majd egyszer lehet belevágok.



Idézet helyrerakva.
Misi

« Utoljára szerkesztve: 2009.02.21 18:31:15 írta Misi »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: TUNING
« Válasz #353 Dátum: 2009.02.21 18:40:34 »
Igen ez is valószínű, én még nem láttam hogy csinálják, csak hallottam róla + van valamiféle elképzelésem. Az biztos hogy jól körül kell nézni, mert sok a kontár. 70-80 ezret viszont én tuti nem adok ki + 10LE-ért....annyira nem éri meg. Azért ha megtudsz valami okosat remélem szólsz :flowers: :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TUNING
« Válasz #354 Dátum: 2009.02.21 19:45:49 »
Igen ez is valószínű, én még nem láttam hogy csinálják, csak hallottam róla + van valamiféle elképzelésem. Az biztos hogy jól körül kell nézni, mert sok a kontár. 70-80 ezret viszont én tuti nem adok ki + 10LE-ért....annyira nem éri meg. Azért ha megtudsz valami okosat remélem szólsz :flowers: :D

40-45ezer Ft

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: TUNING
« Válasz #355 Dátum: 2009.02.21 20:17:18 »
Én 50-ért tudok. Akkor te nyertél :clap: Olyannal is lehetne beszélni aki már csinált Corollára vagy Aurisra.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TUNING
« Válasz #356 Dátum: 2009.02.21 22:16:44 »
Én 50-ért tudok. Akkor te nyertél :clap: Olyannal is lehetne beszélni aki már csinált Corollára vagy Aurisra.
Igaz, 50alatt nem nagyon van jó. Talán az ATC egy ismertebb chip-es társaság, náluk az 1,4 vvt-i motort 57600Ft. Ami visszatart a chip-eléstől, az az, hogy most a motorom teljesen szépen fogyaszt, és semmi olajfogyasztása nincs, ha helyzet van visszaváltok és a 97lóerővel is el lehet ilyenkor lenni. Félek, hogy nem lesz jobb a chip után az összfogyim, nameg hogy a gyári cuccba belenyúlnak. Nem nagyon bízom meg a teljesítménymérésükben sem, simán kinézem belőlük, hogy a chip elött mondjuk 94Le-t mérnek, utána meg 110-et, miközben nem sok változott a valóságban. Azért ez a motorvezérlés nem olyan egyszerű történet, nagyon el lehet rontani a dolgokat. És ez a 60ezer Ft sem kis összeg azért a pár lóerőért, amúgy is költögetek elégszer az autóra eleget, nem hiányzik a pluszkiadás.
Viszont ami nagyon vonz a chip-ben, az az alul nyomatékosabb motor, a vélhetően hevesebb gázreakció, és az állítólagos kisebb fogyasztás, nameg a közel 105-110Le csúcsteljesítmény.
Egy szó, mint 100: nem vetem el végleg a dolgot, de egy darabig még nem fogok chip-elni.

TSityu

  • Vendég
Re: TUNING
« Válasz #357 Dátum: 2009.02.21 22:37:14 »
Sziasztok,

Chiptuningal kapcsolatban kérdezzétek meg Szutit, neki az 1.6-on van "némi tapasztalata". Én a régi OFF verdámon próbálkoztam fűvel, fával, semmi sem segített, sok cég ígérgetése, a lóerők meg sehol. Egy cég volt akit talán komolyan lehetett volna venni, de ők kétszázhetvenezret (270000) kértek volna kb. nyolc-tíz (8-10) lóért. Így hát alternatív megoldásként vettem egy TS-t.

Egyébként valamelyik topicon olvastam, hogy valamelyik szonda átverésével sikerült egy +10-est hozzátenni a méneshez, szerintem a cartárs nektek is segít a megvalósításban.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: TUNING
« Válasz #358 Dátum: 2009.02.21 23:01:03 »
270.000 Ft? Uhh hát 10 lóerőért az igen csak sok :D Gondolom a Lambda szondát bütykölik, mert annak a feszültsége határozza meg a befecskendezett mennyiséget. De ha ez így van, akkor szerintem az jó kis töbletfogyasztással is jár. Hát én 50-et azért kiadnék egy chiptuningra.......de úgy hogy a garanciát ne veszéjeztesse. Ha esetleg valami balul üt ki még vastag bőrrel a képemen mehessek a Toyotához sírni hogy:  "jaj valami elromlott az autóban brühühü nem tudom mi lehet vele" :D Persze igaz a 97 lóerő is jó, mérges kis motor ez csak pörgetni kell....4000 után kapcsol a változtatható szelepvezérlés és Husss. Egyedül amit részben sajnálok ebben az autóban hogy 1300 kg így a súly teljesítmény aránya nem olyan jó....lehetne könnyebb is. De ugyanakkor meg emiatt nagyon biztonságos, látszik hogy nem spóroltak az "anyaggal":)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TUNING
« Válasz #359 Dátum: 2009.02.21 23:19:56 »
270.000 Ft? Uhh hát 10 lóerőért az igen csak sok :D Gondolom a Lambda szondát bütykölik, mert annak a feszültsége határozza meg a befecskendezett mennyiséget. De ha ez így van, akkor szerintem az jó kis töbletfogyasztással is jár. Hát én 50-et azért kiadnék egy chiptuningra.......de úgy hogy a garanciát ne veszéjeztesse. Ha esetleg valami balul üt ki még vastag bőrrel a képemen mehessek a Toyotához sírni hogy:  "jaj valami elromlott az autóban brühühü nem tudom mi lehet vele" :D Persze igaz a 97 lóerő is jó, mérges kis motor ez csak pörgetni kell....4000 után kapcsol a változtatható szelepvezérlés és Husss. Egyedül amit részben sajnálok ebben az autóban hogy 1300 kg így a súly teljesítmény aránya nem olyan jó....lehetne könnyebb is. De ugyanakkor meg emiatt nagyon biztonságos, látszik hogy nem spóroltak az "anyaggal":)


Rendben chiptuning és az 1.6-os corolla esete 50ezerért:-))

Még mielőtt megvettem a ts-t kieszeltem hogy akkor megchippeltetem a gépet.Ez olyan remekül sikerült hogy a fickó egy kis sárga cuccot forrasztott oda a géphez és azt egy nintendóval állítgatta.Nyomatékos lett a gép,de csak pörgött és nem ment.Utólag már rájöttem hogy elárasztotta benzinnel a mocit olyannyira hogy mire elmentem rákostökömből félúton check enginem lett.Tel hogy vissza  és vegyük ki a cuccot.Okés vissza adták a pénzt és hazaindultam.Na vagy úgy tudtam elindulni hogy 5000-res fordulaton vagy fulladt az autó és a check engine maradt.Telefon hogy akkor most mi legyen,beszart a kocsi.El kellett menni egy zöldkártyáshoz és visszaállíttatni a gyári értékeket mindenhol.Végül is normális volt a ***i,mert nem kellett fizetnem semmit,de sztem ennyit lehet a chiptuningról tudni.Az atc-s ***it is pont ismerem Ő 90ezerért csinálja kb ugyanezt csak kicsit okosabban...,de sok helyen azt mondják Ő is egy kókány...

Nem érdemes belevágni...