Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132490 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13425 Dátum: 2015.04.21 23:30:38 »
És ha havonta egyszer beleférne egy kis "megpörgetés" - legalább fél órán keresztül 3000 feletti fordulaton menni vele - az is jót tenne ám neki!
music     

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13426 Dátum: 2015.04.22 16:39:14 »
Ha csak rövid távokra tudja használni, akkor minek autó? Az évi 6-7000km nemcsak a helyi bevásárlásokkal jöhet össze.
Úgy is lehet, ha alapvetősen keveset van szüksége autóra, de, ha éppen úgy hozza, kell. És nem rövid távokra, hanem, pl. vidékre menni haza, vagy látogatóba, netán nyaralni.
Ha a munkahelye, a lakhelye és a gyerekek óvodája, iskolája gyalog, vagy biciklizhető távolságban vannak egymástól, akkor én sem venném elő az autót. Mint, ahogy nem is nagyon vesszük elő hét közben, csak, ha nagyon muszáj. Ettől, még KELL az autó, mert az én szüleim is - hozzánk képest - vidéken élnek. Kisgyerekkel nem fogok buszozni, a vonat itt is, ott(hon) is messze van gyalogolni.

A használatot leírta Matthew, a jó olaj, a rendszeres, max 10.000-res olajcsere és az odafigyelő használat (ha rövid távra valami miatt mégis elő kell venni az autót) már elegendő odafigyelés. A többit jobb esetben bírnia kell az autónak. És pont EZ az, amit nem biztos, hogy egyes típusok bírnak is...  :whistling:

Bennem az a kérdés merül fel, hogy: Az autó van értem VAGY én vagyok az autóért???
Mi van, ha én 'uram bocsá' két km-eket szeretnék autózni ??? Tisztességes autó EKKOR is tisztességesen szolgáljon ki! PUNKTUM!
Nehogymá' a "befőt tegye el a nagymamát"  :nono: Nehogy má' az autó döntse el, hogy hová akarok menni! :no: :devil:

Tudom.. provokatív a véleményem... :flowers: CSak oda szeretnék kilyukadni, hogy ERRE a feladatra IS a tisztán ELEKTROMOS autó a megoldás!!!
Természetesen amíg ez nem adatik meg, én is próbálok vigyázni "pöfékelős" társamra... :whistling:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13427 Dátum: 2015.04.22 18:24:05 »
Ha csak rövid távokra tudja használni, akkor minek autó?
Nekünk az óvoda max. 700méter, de kocsival visszük, mert gyors és kényelmes  :hug:


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13428 Dátum: 2015.04.22 18:30:17 »
Bennem az a kérdés merül fel, hogy: Az autó van értem VAGY én vagyok az autóért???
Mi van, ha én 'uram bocsá' két km-eket szeretnék autózni ??? Tisztességes autó EKKOR is tisztességesen szolgáljon ki! PUNKTUM!
Nehogymá' a "befőt tegye el a nagymamát"  :nono: Nehogy má' az autó döntse el, hogy hová akarok menni! :no: :devil:

Tudom.. provokatív a véleményem... :flowers: CSak oda szeretnék kilyukadni, hogy ERRE a feladatra IS a tisztán ELEKTROMOS autó a megoldás!!!
Természetesen amíg ez nem adatik meg, én is próbálok vigyázni "pöfékelős" társamra... :whistling:
Ha csak olyan rövid távokra használják, az idő (amortizáció) akkor is ellene dolgozik.
 Az a 2 km lehet nagyon nagy összegre jönne ki.- de arra úgy is csak a "végén" visszaszámolva derülne ki :D

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13429 Dátum: 2015.04.22 18:41:08 »
Ha csak olyan rövid távokra használják, az idő (amortizáció) akkor is ellene dolgozik.
 Az a 2 km lehet nagyon nagy összegre jönne ki.- de arra úgy is csak a "végén" visszaszámolva derülne ki :D

Természetesen az ELEKTROMOS autónál is van amortizáció(mint MINDENEN :whistling:)!  :otlet:
DE! Az elektromos autó az ELSŐ métertől üzemi körülmények között működik! A robbanó belsőégésű motor meg közel sem! :otlet:
 :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.22 18:50:22 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13430 Dátum: 2015.04.22 18:54:11 »
Ha csak rövid távokra tudja használni, akkor minek autó? Az évi 6-7000km nemcsak a helyi bevásárlásokkal jöhet össze.
Úgy is lehet, ha alapvetősen keveset van szüksége autóra, de, ha éppen úgy hozza, kell. És nem rövid távokra, hanem, pl. vidékre menni haza, vagy látogatóba, netán nyaralni.
Ha a munkahelye, a lakhelye és a gyerekek óvodája, iskolája gyalog, vagy biciklizhető távolságban vannak egymástól, akkor én sem venném elő az autót. Mint, ahogy nem is nagyon vesszük elő hét közben, csak, ha nagyon muszáj. Ettől, még KELL az autó, mert az én szüleim is - hozzánk képest - vidéken élnek. Kisgyerekkel nem fogok buszozni, a vonat itt is, ott(hon) is messze van gyalogolni.

A használatot leírta Matthew, a jó olaj, a rendszeres, max 10.000-res olajcsere és az odafigyelő használat (ha rövid távra valami miatt mégis elő kell venni az autót) már elegendő odafigyelés. A többit jobb esetben bírnia kell az autónak. És pont EZ az, amit nem biztos, hogy egyes típusok bírnak is...  :whistling:

Én is pont így használom :) Kb évi 6-7e megy bele, de ez nem csak rövid táv. Régebben 2 km-re is kocsival jártam, azóta fejlődtem kicsit és többször gyalogolok/biciklizek inkább :) Most melóbajárás 2x 8-10 km, bevásárlás 2-3 km, de jobb a sokk cuccal kocsival menni mint buszon v gyalog szenvedni, egyéb intéznivalók a városban, van hogy busszal megyek van hogy kocsival. Rokonlátogatás évi 3-4x 480 km, eseti utazások, esetleg nyaralás is beugranak azért. Most pl kicsivel több mint 7e van a tavalyi olajban, amit ápr körül cseréltem. Minden tavasszal cserélem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13431 Dátum: 2015.04.22 19:12:47 »
Szerintem akinek van autója, az mindenhova azzal megy. Miért ne mennék azzal? nem kerül sokba, szívóbenzines autóm van = bírnia kell, környezetszennyező lennék? csak azért mert közel lakom mindenhez, és éves szinten kevés km-t megyek? ..nem hiszem.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13432 Dátum: 2015.04.22 19:13:48 »
Én is pont így használom :) Kb évi 6-7e megy bele, de ez nem csak rövid táv. Régebben 2 km-re is kocsival jártam, azóta fejlődtem kicsit és többször gyalogolok/biciklizek inkább :) Most melóbajárás 2x 8-10 km, bevásárlás 2-3 km, de jobb a sokk cuccal kocsival menni mint buszon v gyalog szenvedni, egyéb intéznivalók a városban, van hogy busszal megyek van hogy kocsival. Rokonlátogatás évi 3-4x 480 km, eseti utazások, esetleg nyaralás is beugranak azért. Most pl kicsivel több mint 7e van a tavalyi olajban, amit ápr körül cseréltem. Minden tavasszal cserélem.
Az OFF Suzukinkal most a feleségem jár. ~6ekm/év. Ez úgy jön össze, hogy naponta k.b. 4x7 km gyerek iskolába, munkába, vásárlás.
Erre az elektromos ideális lenne...
Kis benzinessel is "elmegy", de közel sem ideális... :cry:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13433 Dátum: 2015.04.22 19:16:50 »
Szerintem akinek van autója, az mindenhova azzal megy. Miért ne mennék azzal? nem kerül sokba, szívóbenzines autóm van = bírnia kell, környezetszennyező lennék? csak azért mert közel lakom mindenhez, és éves szinten kevés km-t megyek? ..nem hiszem.

Mi is így vagyunk ezzel(és még rengetegen :yes:)
Sajnos ...IGEN... környezet szennyezőek vagyunk!
De AMÍG nem teszik elérhető árúvá az elektromos autót... mit tehetnénk ???
 :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13434 Dátum: 2015.04.22 19:39:12 »
Sajnos ...IGEN... környezet szennyezőek vagyunk!
szerintem meg az a környezetszennyező, aki napi 80-120km-t ingázik a munkába, nem én, aki 2x 3km-t...  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13435 Dátum: 2015.04.22 19:46:00 »

Én is pont így használom :) Kb évi 6-7e megy bele, de ez nem csak rövid táv. Régebben 2 km-re is kocsival jártam, azóta fejlődtem kicsit és többször gyalogolok/biciklizek inkább :) Most melóbajárás 2x 8-10 km, bevásárlás 2-3 km, de jobb a sokk cuccal kocsival menni mint buszon v gyalog szenvedni, egyéb intéznivalók a városban, van hogy busszal megyek van hogy kocsival. Rokonlátogatás évi 3-4x 480 km, eseti utazások, esetleg nyaralás is beugranak azért. Most pl kicsivel több mint 7e van a tavalyi olajban, amit ápr körül cseréltem. Minden tavasszal cserélem.
Ez korrekt.[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13436 Dátum: 2015.04.22 19:50:43 »
Az OFF Suzukinkal most a feleségem jár. ~6ekm/év. Ez úgy jön össze, hogy naponta k.b. 4x7 km gyerek iskolába, munkába, vásárlás.
Erre az elektromos ideális lenne...
Kis benzinessel is "elmegy", de közel sem ideális... :cry:
Nem ideális, de racionális [rohog]
Most ugyan erre a km-re vennél egy 5x/10x annyiba kerülő Priust :D

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13437 Dátum: 2015.04.22 20:02:13 »
szerintem meg az a környezetszennyező, aki napi 80-120km-t ingázik a munkába, nem én, aki 2x 3km-t...  :flowers:

Jogos! Én 50 km megyek naponta munkába járás gyanánt... :cry:
Elektromos autót akarok! :hammer:
 :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13438 Dátum: 2015.04.22 21:07:59 »
Jogos! Én 50 km megyek naponta munkába járás gyanánt... :cry:
Elektromos autót akarok! :hammer:
 :surrender:
nekem volt 7év 2x12km, aztán 3év 2x15km, most meg 1,5éve 2x3,5km... kérdés meddig.. :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13439 Dátum: 2015.04.22 21:14:18 »
Nekünk az óvoda max. 700méter, de kocsival visszük, mert gyors és kényelmes  :hug:
Nekünk az óvoda 100 méter, az iskola 1300, és az ellenkező irány. Csakhogy először az iskolába kell menni. Ha gyalog(BKV) tenném meg 3 gyerekkel ezt a kört, akkor 1:10 perc lenne alsó hangon. Autóval 35 perc. (Mindkettő esetén lejön az időtartamból 25 perc, amit a gyerekek "kirakásának" az ideje, nem a közlekedésé. Vajon melyiket szoktam választani...?
music