Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142529 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8625 Dátum: 2012.02.03 21:43:04 »
Lehet, hogy nagyjátékos az eladó, ez kétségtelen, de ugye azt azért nem gondolod, hogy odamennék és megvenném csak úgy. Az alapos lecsekkolás papír témában is kötelező.
Jöttök itt ezzel a vidéki vonóhorgos témával.
Figyelj fater, azért, mert vki nem BP-i, még nem paraszt, csak, mert vonóhorog van az autója hátulján és nap, mint nap 2tengelyes futóval húzza atrágyát, aztán, meg az uborkát a piacra.  [rohog]
Én nem értem, minek sugalltok itt ilyen ördögi dolgokat ezzel (igen, kleingy a másik gynusított  :D )? Van rajta horog, na és?! Az enyémen is van, pedig nagyfaluból hoztam, oszt mégsem lett szétrángatva az autó hátulja...  :surrender:

 :D :hug:
A vonohorognak nem a szétrángatás a buktatója, hanem, hogy tulterheli a kuplungot, motort és mégnagyobb probléma az esetleges koccanás, mert a karosszérián nem látsz semmit, de eldeformálódhat az egész alváz.
Az enyém levehető és soha nincs rajta, ha nem használom. Egyébként max. 5-6x használom egy évben (viszek egy kis fát meg pl  vittem már motort, butort, fűnyirót.)

Egyébként nézd meg jól mert ugy tűnik az a vonóhorog túl közel van az ütközőhöz :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.03 21:48:06 írta OldPiet »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8626 Dátum: 2012.02.03 21:50:44 »
Félreértesz. Én azt tartom furának, hogy kevés a km benne, pedig 1. kéttulajos, 2. vonóhorgos 3. vidéki. A vonóhorog általában nem azokon a kocsikon van fent, ami extrémen keveset használt, a vidéki alatt meg azt értem, hogy a melóhely nem 10-15km-re, az iskola 1km-re, a bevásárlóközpont meg 1,5km-re van. Nagyobbak a távok.
Ezt a vidéki dolgot nagyon rosszul látod.  ;) Egy vidéki autó egyáltalán nem fut többet, sőt. Vidéken kevesebb a lé, kevesebbet használják, kisebb a kényszer is a használatra, hiszen a munkahelyet a kisebb távok miatt autó nélkül is meg lehet közelíteni. Saját példám, 140.000km, 3. tulaj, évi 8000km...  :whistling:

A futás inkább attól függ, hogy céges-e az autó (mert annál az sem számít, ha a wc-re is azzal mennek  :devil: ), vagy magán.  :yes:
Az, hogy 2 tulajdonosa van 8,5 év alatt, sztem teljesen reális, nincs ebben semmi kivetnivaló.
A km az lehet csalás, valóban, de az kideríthető.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8627 Dátum: 2012.02.03 21:58:11 »
hiszen a munkahelyet a kisebb távok miatt autó nélkül is meg lehet közelíteni
ez badarság........ max akkor ha nagyobb vidéki városban laksz.......
de ha már falun, akkor be kell jutni a melohelyre...... ami könnyen lehet 15-40 km is egy utja......
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8628 Dátum: 2012.02.03 22:06:59 »
ez badarság........ max akkor ha nagyobb vidéki városban laksz.......
de ha már falun, akkor be kell jutni a melohelyre...... ami könnyen lehet 15-40 km is egy utja......
Ilyen is van, ismerek is ilyet, de nem ez az általános. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8629 Dátum: 2012.02.03 22:12:17 »
Ilyen is van, ismerek is ilyet, de nem ez az általános. ;)
mert városban laksz :tt2:
itt Ruzsán  a dolgozo emberek 60-70 % a szegedre jár be dolgozni, ki busszal, kis autoval és társulnak......
oda vissza közel 80 km / nap........
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8630 Dátum: 2012.02.03 22:37:19 »
mert városban laksz :tt2:
itt Ruzsán  a dolgozo emberek 60-70 % a szegedre jár be dolgozni, ki busszal, kis autoval és társulnak......
oda vissza közel 80 km / nap........
Az majdnem egy minimálbér :D
Ilyent akart a tulaj is itt Budapesten: mehettem volna Hüvösvölgyből Nagytarcsára 2x40 km, sokszor 2 kocsival feleségem külön.
Gyorsan lebeszéltem :wacko:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8631 Dátum: 2012.02.03 23:52:31 »
Félreértesz. Én azt tartom furának, hogy kevés a km benne, pedig 1. kéttulajos, 2. vonóhorgos 3. vidéki. A vonóhorog általában nem azokon a kocsikon van fent, ami extrémen keveset használt, a vidéki alatt meg azt értem, hogy a melóhely nem 10-15km-re, az iskola 1km-re, a bevásárlóközpont meg 1,5km-re van. Nagyobbak a távok.
Mi van? A vidéki városban nagyobbak a távolságok, mint BP-en?  :eek: Bocs, de ez badarság, ill. inkább nagyon nem általános  :surrender:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8632 Dátum: 2012.02.04 08:14:02 »
Bepi, Te annyira jóhiszemű és optimista vagy a hahu-s hírdetésekkel...  :tt2:
Hívd fel az embert, semmibe nem kerül, beszélgess el vele.... oké, hogy szépen leírja a mesét, meg belecsempészi a szép új házat a háttérbe... de ettől még lehet jó nagy spúr a csávó, és lehet a tescós 10w40 lötyög benne.
Ugye ez a 105ezer km baromi vonzó egy vonóhorgos kombi kocsinak, ami lehet vidéki tulajnál van. Az enyém tényleg itt helyben Bp.-en volt végig használva, nagyon keveset, mégis ma fordult át 110 ezerrel a km számláló.(pedig 1 évvel fiatalatt is a hahu-s kocsinál)
UI:
leginkább nemtetsző szöveg az a garanciát vállalkok rá... ez olyan ork szöveg..... garanciát... milyen garanciát ember?  :helpsmilie:
Én az enyémre soha nem vállalnék garanciát,ha eladom, ne is halljak róla többet. Én annyit tudok az enyémhez hozzátenni, hogy
valós a km, és rendszeresen van szervizelve. De erre nem kell szóban garit vállalnom, mert ott vannak a papírok.

Mi a vidék? Persze, Budáról nézve minden vidék, de egy "vidéki" városban nem hiszem hogy többet van használva egy autó mint Pesten.. Amúgy meg ha vidéki is, mondjuk városba ingáznak vele, az miért is rosszabb, mint Pesten forgolódni vele? Ugyebár a városi üzem jobban koptatja az autót, míg vidéken országúti használatot feltételezünk.  te pl a szuper pesti szk-s kocsidon már komplett fékeket cseréltél, teleszkópot, fűtőmotort, most a féklámpa.. Tényleg nem baxtatásból, mert fékeket és teleszkópokat én is cseréltem már a pesti kocsimon(mármint pesti kocsi volt). Amikor meg eladom már sokévesen, a kutyát nem fogja érdekelni a szk, ez már nem azt a kategória lesz akkor. Viszont az alkatrész számlákat megtartom.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8633 Dátum: 2012.02.04 09:37:10 »
Tényleg nem baxtatásból, mert fékeket és teleszkópokat én is cseréltem már a pesti kocsimon(mármint pesti kocsi volt). Amikor meg eladom már sokévesen, a kutyát nem fogja érdekelni a szk, ez már nem azt a kategória lesz akkor. Viszont az alkatrész számlákat megtartom.
Na álljunk meg egy szóra. Nagyon elvitted a témát. Én a Bepi által linkelt 8-9éves 105ezret futott autóról beszélek, nem vidéki vs bp.-i autóterhelés hasonlításáról. A féklámpában meg megnézem, ha valóban az izzó, akkor minden OK, ha nem az, akkor szívás. Csak ebbe is olyan idióta izzó kell, mint a rendszámvilágításba. Egyébként meg kihagytad a felsorolásból a kipufogó csőrepedést.  :tt2:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8634 Dátum: 2012.02.04 10:28:09 »
Mi a vidék? Persze, Budáról nézve minden vidék, de egy "vidéki" városban nem hiszem hogy többet van használva egy autó mint Pesten.. Amúgy meg ha vidéki is, mondjuk városba ingáznak vele, az miért is rosszabb, mint Pesten forgolódni vele? Ugyebár a városi üzem jobban koptatja az autót, míg vidéken országúti használatot feltételezünk.  te pl a szuper pesti szk-s kocsidon már komplett fékeket cseréltél, teleszkópot, fűtőmotort, most a féklámpa.. Tényleg nem baxtatásból, mert fékeket és teleszkópokat én is cseréltem már a pesti kocsimon(mármint pesti kocsi volt). Amikor meg eladom már sokévesen, a kutyát nem fogja érdekelni a szk, ez már nem azt a kategória lesz akkor. Viszont az alkatrész számlákat megtartom.
Ellentmondásosabb a helyzet: itt Budán nagyon rosszak az utak, rosszabbak mint Pesten vagy Vidéken.
Viszont nekem szinte mindig vidéken van gondom: leér a kocsi alja a bekötőuton, földuton, köfelverődés,  sár  és rengeteg további akadály.
Bp-en egybként nagyon sokan nem használják rendszeressen az autót, de szerintem ez vidéken is így van, lehetnek keveset futott autók itt is ott is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8635 Dátum: 2012.02.04 11:09:49 »
Ellentmondásosabb a helyzet: itt Budán nagyon rosszak az utak, rosszabbak mint Pesten vagy Vidéken.
Viszont nekem szinte mindig vidéken van gondom: leér a kocsi alja a bekötőuton, földuton, köfelverődés,  sár  és rengeteg további akadály.
Bp-en egybként nagyon sokan nem használják rendszeressen az autót, de szerintem ez vidéken is így van, lehetnek keveset futott autók itt is ott is.

Már megint oda lyukadunk ki, hogy "vidék" alatt földutas tanyát feltételeztek.. :no: Onnan indult a dolog, hogy a hivatkozottz autó vonóhorgos. és nincs odaírva, hogy Bp, ergo valszeg egy vidéki "paraxt", aki szétrángatta a sok utánfutózással a gépet, és kamuzik össze vissza.. Pl az említett Ruzsa-Szeged ingázás nem hiszem hogy nagyon megterhelő lenne.. Amúgy meg Pesten is vannak xar utak, meghúzhatják a parkolóban, az úton, koccanások esélye is nagyobb, kuplungot is jobban terheli a városi üzem..

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8636 Dátum: 2012.02.04 11:37:45 »
Teljesen mindegy honnan van(a nem mindegy hogy kitől van!), használati tárgy! Én ha csak ezen két szempontot figyelném akkor vidékit vennék(nekem pesti használat mellett(napi 8-8km) tuti hogy akku jó rég volt fullra töltve, katában gyűlik a szemét, kipufogó átmelegedése esélytelen), nekem is van vonóhorog rajta, biztos sokat volt használva mert minden eleme csupa rozsda :D Nem jelent semmit... és nincs szétcibálva se, azért rakják rá nagyrészt, ha szállítani kell akkor ne az utastelet barmolja szét vagy a tetőt... húúú akkor aki tető-csomagtartózik annak megvan rogyva az oszlopai?? Ez kérem szépen hülyeség, nem ifa ez :D Normális ember nem is hiszi annak (persze kivétel mindig van, de az vonóhorog nélkül is le tudja harcolni)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8637 Dátum: 2012.02.04 14:01:59 »
Teljesen mindegy honnan van(a nem mindegy hogy kitől van!), használati tárgy! Én ha csak ezen két szempontot figyelném akkor vidékit vennék(nekem pesti használat mellett(napi 8-8km) tuti hogy akku jó rég volt fullra töltve, katában gyűlik a szemét, kipufogó átmelegedése esélytelen), nekem is van vonóhorog rajta, biztos sokat volt használva mert minden eleme csupa rozsda :D Nem jelent semmit... és nincs szétcibálva se, azért rakják rá nagyrészt, ha szállítani kell akkor ne az utastelet barmolja szét vagy a tetőt... húúú akkor aki tető-csomagtartózik annak megvan rogyva az oszlopai?? Ez kérem szépen hülyeség, nem ifa ez :D Normális ember nem is hiszi annak (persze kivétel mindig van, de az vonóhorog nélkül is le tudja harcolni)
leìrtad a lényeget.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8638 Dátum: 2012.02.04 21:26:16 »
viccesen jegyzem meg, nem megsértődni!  :flowers:

http://www.youtube.com/watch?v=cktx5NnBVwU
1.4 sol 2004