Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142024 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7065 Dátum: 2011.07.19 10:47:40 »
B.S.!
Sajnos hiába nézik át szakemberek, szakszerviz a legtöbb komoly dolgot ök se látják meg.Alku alapnak jó, ha észrevesz egy javitott horpadást, sérülést, kopott féktárcsát, gumit. Sajna némi rizikot be kell vállalni, dehát azért nem fizetsz uj árat, akkor van garancia.
Talán tényleg egy tipustulaj tud a legtöbbet segiteni.
Én örülnék ha a vevő bevizsgáltatná az automat, esetleg észre vesznek valamit amiről én nem tudok, és a kedves vevő állja a költségét, akár megveszi akár nem.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7066 Dátum: 2011.07.19 10:52:22 »
Tudod a Corolla fotelja nem sokban különbözik egy otthoni foteltól ;)
De azert sokban. Ha az otthoni fotelben ulok, akkor nem faj a hatam 2-3 ora utan, meg a fejemet is hatra tudom donteni.
Az Avensis ulese mar inkabb fotelszeru, az E11-es Corolla elegge messze van meg ettol.  :)

Az izgalmakat meg megkaphatod kocsiban is, mikor kivag eled a biciklis, meg amikor a 70 eves Suzukis eled fordul 10-zel az autouton...

Mellesleg en is szeretek motorozni, jo dolog nagyon. Bar teny kerdes, hogy nagyon veszelyes, ezert inkabb csak 100 alatt jarok motorral, jellemzoen forgalomtol kevesbe erintett helyeken.
Estem mar motorral, nem egy elmeny, az biztos. Jellemzoen amugy az osszes ismerosom mas miatt bukott, ezert sem szeretek nagy forgalomban motorozni...
Csak azt akartam érzékeltetni, hogy másabb és nagyobb élmény motorozni mint átülni az otthoni fotelból az autóba.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7067 Dátum: 2011.07.19 10:55:46 »
Persze, a hasznalt auto riziko, ezert is kerul sokkal kevesebb penzbe. Ezzel kalkulalni is kell, kell felretenni egy komolyabb osszeget az elejen, ha barmi komoly javitas becsuszik. Okos dolog olyan autot valasztani, ha fontos a penz nagyon, aminek olcso a javitasa az adott esetben, olcso hozza a bontott alkatresz. Igy meg komolyabb hiba eseten sem kell a csaladi kasszat lenullazni.

Pl. ha csoro vagyok, olcso kocsi kell, akkor veszek egy Swift-et, ugyanis ahhoz minden nagyon olcso mind ujonnan, mind bontva. Vagy a Civic is ilyen, bontva gombokert kapni barmit hozza. A Corolla mar dragabb sokkal bontva, az uj alaktresz atlagos aron kaphato hozza. En ezt is nezem, nem vennek 12 eves Corollat hasznaltan, mert ha kell egy valtot cserelni vagy motort vagy futomuvet, akkor 100e-res nagysagrendu a dolog. Ha egy Civic-et veszek, ahhoz van 20-ert valto, 30-ert komplett futomu, 40e-ert komplett motor bontva. Persze mindenki maskeppen gondolkozik, mas auto irant vagyik, ez csak az en egyeni meglatasom.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7068 Dátum: 2011.07.19 11:33:13 »
tehát 2 légzsákos az vezető+anyósnak elöl, 4 légzsák: 2 elöl+2függöny elöl, 6 lzs: 4+ 2 függöny hátul?

Bár már megválaszolták, azért egy kicsit megkavarom a dolgokat.  :D
Tehát ahogy írták a 4 lufi az a vezető+első utas (anyós)+2 első oldallégzsák kombinációja.
6 lufi esetében lehetnek eltérések: régebben, amikor nem komplett függönylégzsákok voltak (amik az első és a hátsó utasokat is egyaránt védik, és az A-tól a C-oszlopig terjednek) hanem csak sima fejlégzsákok (ilyen volt pl a csúcs 2 literes benzines I. gen ráncfelvarrt Avensisben is), azok csak az első utasokat védték. A végig érő függönylégzsákokat előszeretettel számolják 4 db-nak (bal és jobb oldal), holott igazából összesen csak 2 db-ról van szó.
A II generációs Avensisben debütált először 2003-ban a vezető oldali térdlégzsák, ezzel lett kvázi 7 db a lufik száma az autóban (amit ugyebár előszeretettel hívnak 9-nek, hiszen a nagyobb szám jobban cseng  :D ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7069 Dátum: 2011.07.19 11:56:25 »
Persze, a hasznalt auto riziko, ezert is kerul sokkal kevesebb penzbe. Ezzel kalkulalni is kell, kell felretenni egy komolyabb osszeget az elejen, ha barmi komoly javitas becsuszik. Okos dolog olyan autot valasztani, ha fontos a penz nagyon, aminek olcso a javitasa az adott esetben, olcso hozza a bontott alkatresz. Igy meg komolyabb hiba eseten sem kell a csaladi kasszat lenullazni.

Pl. ha csoro vagyok, olcso kocsi kell, akkor veszek egy Swift-et, ugyanis ahhoz minden nagyon olcso mind ujonnan, mind bontva. Vagy a Civic is ilyen, bontva gombokert kapni barmit hozza. A Corolla mar dragabb sokkal bontva, az uj alaktresz atlagos aron kaphato hozza. En ezt is nezem, nem vennek 12 eves Corollat hasznaltan, mert ha kell egy valtot cserelni vagy motort vagy futomuvet, akkor 100e-res nagysagrendu a dolog. Ha egy Civic-et veszek, ahhoz van 20-ert valto, 30-ert komplett futomu, 40e-ert komplett motor bontva. Persze mindenki maskeppen gondolkozik, mas auto irant vagyik, ez csak az en egyeni meglatasom.
Ezt nem gondoltam volna, hogy a Civic alkatrészek olcsobbak. A Jazzhez pl drága minden.Persze lehet, hogy Civicből több van, a bontókban is.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7070 Dátum: 2011.07.19 12:29:58 »
Szerintem a próbakor egy kocsi vásárlásnál alap.Elsőnak a tulaj vezet majd visszafelé a lehendő tulaj ez általában így szokott lenni.Én mikor vettem a kocsit csak egy ismerősömet vittem akinek megbízok a szakértelmében ( pedig nem is auto szerelő csak ért hozzá ) nem vittem semmilyen márkakereskedésbe, szervízbe.
Szerintem a motorral egy balesetet sokkal könnyebb elkerülni mint kocsival illetve nem kell vele a dugóban ülni  :D :D
Nekem személy szerint egy suzuki Dl 650 em van.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7071 Dátum: 2011.07.19 12:54:14 »
Ezt nem gondoltam volna, hogy a Civic alkatrészek olcsobbak. A Jazzhez pl drága minden. Persze lehet, hogy Civicből több van, a bontókban is.
Nem lehet altalanositani, mert nem minden Honda alkatresz olcsobb. Amihez tomerdek cucc van: 5 es 6. gen. Civic, CRX, Integra (mar dragabb). De Jazz-hez, CR-V-hez, ujabb Civic-hez hasonloan draga mar bontva minden, mint a Toyotakhoz. Nah, ezek azok az infok, amiket nem art tudni vasarlaskor mar, ezert is mondom, hogy az adott markaban/modellben jaratos szemelyeket erdemes vinni magunkkal.

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7072 Dátum: 2011.07.19 14:55:25 »
holnap este megnézek egy 1.6os terra sport-ot magánszemélynél, a héten még 2 másikat kereskedőnél, egy 1.4est és egy 1.6ost ( az 1.6os már majdnem 1.8m, az áron felül van nekem, de lássunk világot alapon megnézem, és viszem a kiccsaládomat is, hadd lovalják bele magukat, majd biztos segítenek nézelődni a későbbiekben:) )

ja, a holnapiban 95.000km van, 45-ig van szervizkönyv, a másik kettő végig vezetett 90e és 150e km
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.19 14:57:00 írta mardel »
1.4 sol 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7073 Dátum: 2011.07.19 15:00:34 »
holnap este megnézek egy 1.6os terra sport-ot magánszemélynél, a héten még 2 másikat kereskedőnél, egy 1.4est és egy 1.6ost ( az 1.6os már majdnem 1.8m, az áron felül van nekem, de lássunk világot alapon megnézem, és viszem a kiccsaládomat is, hadd lovalják bele magukat, majd biztos segítenek nézelődni a későbbiekben:) )
Csak bele ne unjon a kiscsalád az autónézésbe ;) A feleségem rémálma ha én autot vagy motort akarok megnézni. Van hogy ki se száll a kocsiból amig én megnézem. Kissé elmegy ilyenkor az ember kedve. a Jazz is ugy lett, hogy a másodikat néztük meg, tetszett neki oszt megvettük.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7074 Dátum: 2011.07.19 18:54:33 »
Jah, ha jó a gép, akkor nem kell sokat tökölni, mert rohadtul unalmas tud lenni a dolog, és akkor a nőkről még nem beszéltem...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7075 Dátum: 2011.07.19 20:31:07 »
itt csak nekem van beleszólásom :devil:
1.4 sol 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7076 Dátum: 2011.07.19 20:43:06 »
itt csak nekem van beleszólásom :devil:
Ahogy B.S. mondja ha jo nem kell tökölni, mard el :lol:

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7077 Dátum: 2011.07.20 01:33:07 »
Sziasztok!
Eljött az idő hogy átüljek egy Corollába, véleményeteket kérném ki, tuti vételt szeretnék, szarból elég volt :)
Mindenkinek előre is köszönöm a segítségét.

Elvárásaim:
- Hátuljának, oldalának makulátlannak, gyári állapotúnak kell lennie
- Minimum 4 ajtó.
- Működjön
(komoly)Előnyt jelent: Magánszemély adja, kereskedőtől nem szívesen vásárolok.
A békalámpások között nézegetek, árban olyan 550-600 közöttieket (ezért lehet kapni korrekt corollát?)

Az első ami tetszik:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_abs-4871644 (tudom, eleje kaphatott, vvt-i orr, nem vvt-i motor?)

Minden észrevételt tanácsot szívesen fogadok.
Köszönettel: Késő Róbert
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.20 01:43:36 írta Késő Róbert »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7078 Dátum: 2011.07.20 07:55:55 »
Róbert, ezt 1-2 oldallal ezelőtt beszéltük meg. Ez egy békalámpás valójában, csak a gazda rárakta a vvt-i elejét. Hogy miért és hogy elhiszed-e, amit mond magyarázatra, azt te tudod. Nagyon kirí a kormányvédő a beltérből (kopott kormánytakarás?), valamint az első rendszám is törött, na meg a hátulja se úgy áll, ahogy kéne. Ennyi pénzért azért én keresnék valami talán jobbat, bár ha őszinte akarok lenni, nem fogsz törésmentest találni. Bár ha motorikusan rendben van...

Olvass vissza, tényleg most beszéltünk át pár friss eladó Corollát. Aztán ha van olyan, amit nem linkelted, akkor tedd meg, megszakértjük.  :D
ui: ilyen évjáratú Corollát ennyi pénzért makulátlant nem fogsz kapni sztem.
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7079 Dátum: 2011.07.20 10:14:42 »
Köszönöm, megfogadtam tanácsodat, elsőre ez a 47x oldal igen rémítő :) (tegnap este meg pláne)
Olyan elvárásom nincs hogy makulátlan legyen, nem zavar a kopott kormány és a magas futás se, és az eleje is lehet javított, hiszen ott csak pár konzol és elem van nem tré ha később piszkálni kell, de hátul vagdosás és szenvedés az nem kell :D 1 egész hónapja böngészgetem a corollákat, de lévén tegnap sikerült eladni az elődjét, így nem nagyon tudtam lecsapni, most meg még parkoló képeseket se nagyon találok, ami jó volt szó szó, azt szépen elvitték, de kitartóan megvárom a tutit :D Nem kell olyan sürgősen... Ahogy van valami linkelem, köszönöm előre is a szakértést :D