Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2163109 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7155 Dátum: 2011.07.21 18:10:31 »
ja,köszi:)

ismét bebizonyosodott: ha kussoltam volna,bölcs maradtam volna..:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7156 Dátum: 2011.07.21 18:13:42 »

Mis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7157 Dátum: 2011.07.21 18:37:54 »
Sziasztok!

Most regisztráltam, mert corollát szeretnék venni a feleségemnek. (Nekem Avensis Verso-m van).

Mindenképpen automata váltós és szervízkönyves érdekel (különösen Verso lenne jó)

Néhány kérdés:

Sok rosszat hallottam az Verso MMT váltójáról. Mi igaz ebből?

Corollában milyen az automata? 2002-es és környéki évjárat.

Ismeritek-e ezet a kocsit, mi a véleményetek első ránézésre?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_automata_toyota_szervizkonyvvel-4845917

Tudtok-e eladót?

A linkelés nem biztos, hogy sikerült

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7158 Dátum: 2011.07.21 19:51:26 »
holnap ezeket tervezem megnézni, ha láttok ezek között olyat, ami kirívó, érdemes, vagy nem érdemes, szóljatok
Nekem tetszik az 1,490 árú. Sok km van benne, de valószínűleg valós, mert ha már tekerik, akkor nem ennyire.
És ha mondjuk mégis?  :flowers:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7159 Dátum: 2011.07.21 22:59:53 »
Néhány kérdés:

Sok rosszat hallottam az Verso MMT váltójáról. Mi igaz ebből?

Corollában milyen az automata? 2002-es és környéki évjárat.

Ismeritek-e ezet a kocsit, mi a véleményetek első ránézésre?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_automata_toyota_szervizkonyvvel-4845917

Tudtok-e eladót?

A linkelés nem biztos, hogy sikerült
Nem tudjuk mi rosszat hallottal roluk, de valoszinuleg igaz  :yes: Viszonylag sok hibat produkalnak.
A hagyomanyos automata mar sokkal jobb nala. 4 sebesseges szerkezet (3+OD) es az 1,6-os motorral alkotjak sztem az egyik legjobb e12 hajtaslancot (csaladban van, imadom  :wub: )
Arra keszulj fel, hogy varosban 9-10 liter nem nehez megitatni vele, telen pedig 11-12 is elerheto. (persze varosi hasznalat eleg tag fogalom...)
A linkelt auto (igen, sikerult a linkeles  ;) ) nekem szimpatikus, mindenkepp megneznem, (plane) ha a kozelben van  :yes:
(nem kene benne fenyszoromosonak lennie? Akos2004 ezt jobban fogja tudni  :flowers: )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7160 Dátum: 2011.07.21 23:57:38 »
Most átállítottam keresőt hogy lássak vvt-iket is. van 7DB 700ezerért... Érdemes lenne rá egy picit spórolni?

Illetve 1.6 vvt-iről mi a vélemény? Azt olvastam hogy 1.4eseknek volt visszahívása, 1.6al mi a helyzet?
Az 1ZZ (1,8L), a 3ZZ (1,6L) és a 4ZZ (1,4L) motorokra vonatkozott a gyári garanciális csere (fűzött blokkra), mert azok nagyon magas olajfogyasztást produkáltak. Ugyan nem mindegyik ilyen motor, de a Toyota mércével jelentős számú motorra vonatkozott ez, pontosabban az, hogy 7év/180.000km-ig (amelyik hamarabb bekövetkezik) garanciában kicserélték a hibás blokkokat.
Van egy rossz hírem: Amelyikben mindezek ellenére nem cseréltek blokkot, azok vagy nem eszik az olajat, vagy valamilyen mértékben de. Hogy az adott autó pontosan melyik kategóriába esik, vásárlásnál szinte képtelenség megállapítani.
Ha azonban kifogsz egy tényleg megkímélt vvt-i-t, akkor nem fogod megbánni, mert amúgy egy ékszer ez a motor, én nagyon szeretem. 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7161 Dátum: 2011.07.22 04:20:42 »
VVTI Corolla 500e alatt! ITT

Érdemes megnézni, hogy 120ezret futott példány németben alig van, ellenben 200+ mennyi van, hát igen, mi magyarok nem hajtjuk és vigyázunk rájuk, főleg kereskedőink :D :D

560ért dízel :D ITT
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.22 04:32:31 írta Késő Róbert »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7162 Dátum: 2011.07.22 07:45:58 »
VVTI Corolla 500e alatt! ITT

Érdemes megnézni, hogy 120ezret futott példány németben alig van, ellenben 200+ mennyi van, hát igen, mi magyarok nem hajtjuk és vigyázunk rájuk, főleg kereskedőink :D :D

560ért dízel :D ITT
A regadó miatt nem éri meg behozni a típust (ezt se).
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7163 Dátum: 2011.07.22 09:21:43 »
Mis, M-MT-ről sok rosszat hallottunk. De ha úgy jártak vele, hogy álló helyzetben kihúzták üresbe akkor sokat elmegy, de ezt kevesen szokták megtenni. Itt a fórumon Zoolander-nek van automata Corollája, írj neki, szerintem szívesen válaszol.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7164 Dátum: 2011.07.22 12:54:03 »
Anyagilag nem egy jó üzlet, de a németek átlagban vigyáznak rá és kulturáltan szervizelik, nem egy kókány nép :) Ebből a szemszögből meg már elgondolkodtató főleg ha még alkudni is lehet belőle :D

A regadó miatt nem éri meg behozni a típust (ezt se).

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7165 Dátum: 2011.07.22 17:06:02 »
tegnap néztem 3 corollát kereskedésekben, szervizkönyve nem volt egyiknek sem természetesen

az első fekete 1.6-os, 90e km-rel 1.777m-ért, ami nagyon a keret maximuma. rájöttem, hogy nem szeretnék feketét, nagyon kényes szín.
az autó rendben volt, tiszta, motor szépen járt, több elem lett javítva, kicsit látszott is, hogy nem ugyanolyan a fény, ahogy ráesik, volt rajta pár horpadás is.
szóval ez kiesett,

gó a szomszéd kereskedés, ott állt 2 is, egy fekete 1.6os, és egy halványkék 1.4-es

a feketébe beültem, szétcigizett mocskos belső, elég tré volt, a motorjának sem volt szép hangja az előzőhoz képest, ja 160e km volt benne. ez kiesett, lássuk a kéket.
női tulaj, 90e km, lepadkázott alufelni. na indítsuk csak be a kereskedésnél a csaj azt mondta, hogy várjuk meg a férfit, mert ebben valami indításgátló vagy mi van. addig kívülről megnéztem, szép volt, ja és belül is ok.

jött a csávó egy taligával, egy k nagy akksi volt rajta, rá kellett tenni az akksira a csatlakozókat, csak úgy tudta beindítani. na mondom karaj lesz. mondta, hogy ha megvesszük, tesznek bele egy működőt. hogy lehet így kocsit eladni? most komolyan! ja, valami kókányolt indításgátló volt benne, volt immobilizer vagy mi, hozzá kellett érintani a középkonzolhoz érinteni, utána a bal tárolórekeszben valami gombot meg kellett nyomni, aztán a fene tudja már mit kellett varázsolni. kicsit tú volt bonyolítva. ja és leáll magától, ha 5 percig nem nyomnak gázt neki, csak alapjáraton megy.

szóval nem győzött meg ez se.

mondta a srác, hogy ez nagyon kafa kocsi, csak ki kéne szerelni belőle ezt-azt. a feketének amúgy is cserélni kell valami szelep-izét


szóval ez volt tegnap

bementünk a toyota kereskedésbe is, láttam egy kék 1.6os-t, de az kiesett a 3ajtó miatt, meg láttam egy 1.8as ts-t, valami 190 lóerőset, az nagyon komoly volt!

ott mondta az egyik eladó, hogy volt olyan, hogy a kocsi 180e km-rel még náluk volt szervizen, most valamelyik kereskedőnél áll találjátok ki hogy hány km-rel!


na 100 szónak is 4 a vége: nem találtam megfelelőt eddig


ma még felhívom ezt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-4798559

1.4 sol 2004

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7166 Dátum: 2011.07.22 18:26:49 »
Már ne haragudj, de egy akku nem bír több hetes/hónapos állást, főleg ha már éveket ment... ezen semmi gáz nincs, nem egy horror bele új, le kell alkudni azt is, az indításgátló meg leírás szerint nem kókánynak hívnám :D Valaki komoly pénzeket fizet ilyen technika beépítésére, valószínűleg van benne gyári is, ez csak kiegészíti, nehezebb vinni... ez inkább előny szerintem mint hátrány :) Amúgy kereskedésből nem szabad venni... csak magánembertől! Csak! :) Kereskedésben nem fogsz találni olyat ami patent, ami patent azt a gazdája megtartja és esetleges értékesítésnél se hajlandó kereskedő javára adni...

Idézet
jött a csávó egy taligával, egy k nagy akksi volt rajta, rá kellett tenni az akksira a csatlakozókat, csak úgy tudta beindítani. na mondom karaj lesz. mondta, hogy ha megvesszük, tesznek bele egy működőt. hogy lehet így kocsit eladni? most komolyan! ja, valami kókányolt indításgátló volt benne, volt immobilizer vagy mi, hozzá kellett érintani a középkonzolhoz érinteni, utána a bal tárolórekeszben valami gombot meg kellett nyomni, aztán a fene tudja már mit kellett varázsolni. kicsit tú volt bonyolítva. ja és leáll magától, ha 5 percig nem nyomnak gázt neki, csak alapjáraton megy.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.22 18:28:46 írta Késő Róbert »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7167 Dátum: 2011.07.22 19:00:06 »
kb ezt gondolom énis,mint az előttem szóló!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7169 Dátum: 2011.07.22 21:44:18 »
Kedves mardel.
Ezért mondom én mindig azt hogy veszek egy magánszemélytől kocsit inkább aminek nincs szervízkönyve de jó gazdája volt ( cserélte a kötelezőket meg aminek baja volt) mint, hogy vegyek egy neppertől, kereskedőtöl egy álllítólag vezetett ( eredeti ) szervízkönyves kocsit ami ki tudja hogy lett kiglancolva.