Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142058 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5370 Dátum: 2010.11.17 18:26:37 »
... csak az a baj, hogy én nem vagyok az a pofátlanul alkudozó típus.....
Sokan vagyunk ezzel így, a büdös életben nem fogunk pofátlanul jó áron autót venni. :D
Tax árat tavaly tudtam volna mondani, azóta cimbora lehúzta a rolót... Menj be a tiéddel egy kereskedésbe, kérj rá egy beszámítási árat, indulj ki abból.
Felhívtam ma a reálbuda használtrészleget is egy Off Yaris exe 2006.11 84e km 5ajt fekete 1,3-as miatt..... 2,050,000,.-ért van kirakva...de mint elmondták, nagyon nagy az érdeklődés utána  :lol: , ketten is komolyan érdeklődnek...szóval lehet már el is vitték.... de aztán egyéb okok miatt elálltunk a típustól.
Ez a jó eladói trükk! nagy az érdeklődés  [rohog] Aztán 3 hét mulva lejár a hahu hirdetés és már fent sincs :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5371 Dátum: 2010.11.17 18:51:06 »
Ha egy kis kocc nyomait hanyagul tüntették el, az sokkal rosszabb, mintha egy nagyobb csatt volt, de semmi nem mutatható ki belőle.
Ezzel nem értek egyet. Egy kis kocc nem csökkenti az autó védelmét egy esetleges jövőbeli karambol során. Egy nagyobb csatt, ami az autó struktúráját is érintette, viszont csökkentheti... Akármilyen szakszerűen javították is meg. És ha profin van megcsinálva, nem tudhatod, hogy milyen nagyságú és kiterjedésű volt a sérülés. Ilyen autót nem vennék. Akkor már inkább egy tökéletlenül megjavított kis pity-puttyos, aminél legrosszabb esetben még költeni kell valamennyit a nyomok eltüntetésére, de a teherviselő elemek, gyűrődő zónák érintetlenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5372 Dátum: 2010.11.17 19:11:33 »
Mégha ki is huzzák, látszólag tökéletesen, valamelyik irányba lehetnek eltérések, hézagok nem stimmelnek, max. ahol látod, a hegesztett anyag kilágyul, a védelem nem lesz tökételetes (pár év alatt rozsdásodhat) Esetleg a futóművet nem lehet rendessen beállitani stb.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5373 Dátum: 2010.11.17 19:18:38 »
Egy nagyobb csatt, ami az autó struktúráját is érintette, viszont csökkentheti...

Erre is jó a fórum: röviden írtam, félreérthető volt. A "nagyobb csatt" alatt a "kis koccnál valamivel nagyobb, de azért a szerkezeti struktúrát nem érintő csattot" értettem; ez mondjuk ki is derülhetett abból, amit utána írtam (lásd húzatópad, nyúlvány), de elviszem a balhét. Szóval hasonlóan látjuk, mégha ez elsőre nem is derült ki. Szerkezetileg sérült autót én sem vennék, de ha két kis kocc közül kellene választanom, akkor nem a kisebbet, hanem a szebben javítottat választanám.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5374 Dátum: 2010.11.17 19:22:49 »
Multkor láttam egy Yarist (1) az eleje le volt bontva (valami sérülés miatt leszedték): egy pár vékony lemezkén kivül én nem láttam semmi "utasvédelmet" max a motor foghatott volna fel valamit, ijesztő volt :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5375 Dátum: 2010.11.17 19:32:33 »
Erre is jó a fórum: röviden írtam, félreérthető volt. A "nagyobb csatt" alatt a "kis koccnál valamivel nagyobb, de azért a szerkezeti struktúrát nem érintő csattot" értettem; ez mondjuk ki is derülhetett abból, amit utána írtam (lásd húzatópad, nyúlvány), de elviszem a balhét. Szóval hasonlóan látjuk, mégha ez elsőre nem is derült ki. Szerkezetileg sérült autót én sem vennék, de ha két kis kocc közül kellene választanom, akkor nem a kisebbet, hanem a szebben javítottat választanám.
OK, tiszta  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5376 Dátum: 2010.11.17 19:35:02 »
Multkor láttam egy Yarist (1) az eleje le volt bontva (valami sérülés miatt leszedték): egy pár vékony lemezkén kivül én nem láttam semmi "utasvédelmet" max a motor foghatott volna fel valamit, ijesztő volt :D
Akkor tényleg rendesen le lehetett bontva az eleje. A legfontosabb energia-elnyelő szerepe amúgy a két hosszanti váznyúlványnak van. Azok kell sok erőt felemésszenek, gyűrődéssel. A tűzfal, és az utasteret határoló oszlopok aztán a következő, belső védelmi vonal; azok viszont már úgy vannak kialakítva, hogy minél kevésbé deformálódjanak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5377 Dátum: 2010.11.17 20:23:16 »
Nem nézem meg a 2x csattos corit, jegelem a dolgot, jelenleg nincs megnézésre alkalmas automata klímás - 1,4 HB 5ajtós 2005végi - 2006os évj. 50-80ezres futású (nem bugyikék vagy piros színű) 2M Ft-ig ... egyszerűen nincs, várni kell.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5378 Dátum: 2010.11.18 10:23:03 »
Sedansága ellenére nekem nagyon bejövős kis autó ez! Azt tudnám rá mondani, hogy szedánt soha nem vennék ebből, de ez az a kivétel, ami erősíti a szabályt  :wub: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5379 Dátum: 2010.11.18 10:35:55 »
Az idős úr duma elég gáz sztem, és sztem koccos volt. De ha egy szedán ennyit ér, akkor mindjárt felrakom én is a Corimat hirdetni.  :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5380 Dátum: 2010.11.18 10:40:25 »
Na, ezt azért kötve hiszem, hogy megválnál Tőle!!!!  :tt2: :flowers:
A hirdetettnél eléggé hiányosak a képek, de én szépnek látom, így képek alapján, az, meg hogy törve volt egy 12 éves kocsinál nem is igazán érdekel, a lényeg, hogy a javítás mennyire "látványos". Amúgy szerintem egyben van, és 750-ért úgy elmegy, mint a sicc...bár, már kb 1-1,5 hónapja hirdetik.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5381 Dátum: 2010.11.18 10:42:02 »
Az "idős úr" duma valóban lehet gáz, ha visszaélnek vele, de a "jelenség" tényleg létezik, hogy meghirdeti az ember az autóját a hahun, aztán felhívja a kereskedő, hogy őt érdekelné...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5382 Dátum: 2010.11.18 10:43:06 »
Persze, hogy nem baj a kocc, csak akkor ne írja caps lock-kal, hogy sérülésmentes, amikor láthatóan elöl és hátul sem stimmelnek az illesztések. Ez az egy bajom van vele. Meg hogy sztem nem Terra, mert a Terráknál hátul kéne a Corolla felirat mellett matrica, csak a Harmonykon nincs (erre tegnap jöttem rá).  :szemez:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5383 Dátum: 2010.11.18 10:52:03 »
Ugy gondolta MOST már nincs rajta sérülés= sérülésmentes [rohog] :cool2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5384 Dátum: 2010.11.18 10:56:17 »
Nem nézem meg a 2x csattos corit, jegelem a dolgot, jelenleg nincs megnézésre alkalmas automata klímás - 1,4 HB 5ajtós 2005végi - 2006os évj. 50-80ezres futású (nem bugyikék vagy piros színű) 2M Ft-ig ... egyszerűen nincs, várni kell.
És mit szólnál mondjuk EHHEZ?
Ugyan több benne a km, de, korrektül vezetett szervizkönyv (és tényleg elvégzett szerviz) mellett kit érdekel?  :szemez:

Világos kék 1,6
Ezüst kombi 1,4 Nekem ez is nagyon tetszik  :wub:
Vagy ezCsak szervizkönyvvet nem ír, és húzós az ára is...  :ph34r:
Mily gyönyörű ez a szín!!!  :wub: :wub: :wub: Csak kár azért a váltóért, amúgy nonplusultra a gép
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i