Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132695 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5355 Dátum: 2010.11.12 18:29:37 »
A poén benne az, hogy nem is annyira xar.
Tulképpen, nem is értem miért kell mindennek eredeti gyárinak kinézni. Miért ne lehetne egy autó egy kicsit egyedi :?:
Jó tudom eladni ugy nehéz.
Ez meg valószinű  törött volt és olcsón hozzájutott  más alkatrészekhez, amiből összeépitette.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5356 Dátum: 2010.11.12 18:32:33 »
Lehet ám, hogy hibátlan volt a kocsi, csak épp elmebeteg a gyerek és átalakította. Csak épp az isten se hiszi el neki, hogy nem volt ronggyá zúzva és nem azért alakította át.  :flowers:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5357 Dátum: 2010.11.12 20:55:41 »
Azt nem tudom, megfigyeltétek-e, hogy a kormány a faceliftes E12-ből, a távirányító a kormány oldalán a facelift előtti E12-ből van, az ülés és a műszeral G6, a középkonzol és a műszerfal maga E11 facelift előtti, a külső, meg E11 facelift utáni.....  :eek: :wacko: :surrender: :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5358 Dátum: 2010.11.12 20:59:05 »
"Márkaszervizben dolgozó tulaj", ezek pottyantak le az asztal mellé, na.

Még jó, hogy a váltógomb is csereszabatos.  :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5359 Dátum: 2010.11.12 22:55:16 »
Azt nem tudom, megfigyeltétek-e, hogy a kormány a faceliftes E12-ből, a távirányító a kormány oldalán a facelift előtti E12-ből van, az ülés és a műszeral G6, a középkonzol és a műszerfal maga E11 facelift előtti, a külső, meg E11 facelift utáni.....  :eek: :wacko: :surrender: :D
Sőt, igen ritka a bézs belső is, az is tuti vadászott.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5360 Dátum: 2010.11.12 23:30:24 »
Lehet ám, hogy hibátlan volt a kocsi, csak épp elmebeteg a gyerek és átalakította. Csak épp az isten se hiszi el neki, hogy nem volt ronggyá zúzva és nem azért alakította át.  :flowers:
Én elhinném... Egyáltalán nem úgy néz ki, mint azok a kényszer szülte, "költséghatékony" átalakítások, amik a ronggyá zúzás után szoktak bekövetkezni. Ezt ő szemlátomást ilyenre álmodta meg és rakta össze magának.

(Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a légzsák így, hogy a kormány nem a típusba való, működőképes-e?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5361 Dátum: 2010.11.12 23:32:37 »
...a kormány a faceliftes E12-ből, a távirányító a kormány oldalán a facelift előtti E12-ből van...
Ez szerintem faceliftes Yaris I Sol-ból származó kormánykerék. Legalábbis az enyém pontosan ugyanígy néz ki, ugyanezzel a távirányítóval. És a váltógomb is kopp ugyanilyen, bár abból E12-esekbe is került ugyanez a kivitel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5362 Dátum: 2010.11.13 07:33:06 »
(Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a légzsák így, hogy a kormány nem a típusba való, működőképes-e?)

Szerintem ha a csatlakozó ugyanolyan, akkor adott esetben eldurran a lufi.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5363 Dátum: 2010.11.17 14:34:05 »
Szerintetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_luna-4281497
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sol_plus-4280833
Az egyiket elvitték, a másikat meg felhívtam. Egy fiatalabb ember az édesanyja kocsiját árulja. Gondolom azért nem ment el eddig, mert 2X kapott az eleje. Lufik nem nyíltak, egyszer márkaszervizben, egyszer maszeknál lett javítva.
Lehet, hogy OK az autó, de ezeket a töréseket kellene kinyomozni, de ahhoz kinek van kedve...

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5364 Dátum: 2010.11.17 14:47:31 »
Szerintem nem az a fontos, mennyire volt megtörve, inkább az, mennyire van megjavítva. Ha egy kis kocc nyomait hanyagul tüntették el, az sokkal rosszabb, mintha egy nagyobb csatt volt, de semmi nem mutatható ki belőle. Húzatópad nyomait kell keresni, megnézni, a nyúlványok mennyire épek; ha ez OK, akkor futóművet kell állítani, és ha az is rendben, akkor hosszú távon elvileg nem lehet sok gond.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5365 Dátum: 2010.11.17 14:50:47 »
Szerintem nem az a fontos, mennyire volt megtörve, inkább az, mennyire van megjavítva. Ha egy kis kocc nyomait hanyagul tüntették el, az sokkal rosszabb, mintha egy nagyobb csatt volt, de semmi nem mutatható ki belőle. Húzatópad nyomait kell keresni, megnézni, a nyúlványok mennyire épek; ha ez OK, akkor futóművet kell állítani, és ha az is rendben, akkor hosszú távon elvileg nem lehet sok gond.
Kérdés, hogy az embernek van e kedve, türelme egy 4éves 2millás autó esetében ilyenekkel bajlódni, vagy éppen kockáztatni... nyílt e lufi, elment e futómű geometria stb... mindezt kb 100 000Ft árelőnyért, mert gondolom jobba le lehet alkudni  :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5366 Dátum: 2010.11.17 15:26:18 »
Nekem nem hiszem, hogy lenne... Keresnék egy olyat, amin akár látszik a kocc (és egy "mennyitengedszafeléből" alku után majd én kijavíttatom), vagy bizonyítottan törésmentes.

Ettől még meg lehet nézni a kocsit. Lehet, hogy volt rajta egy motorház-csere és egy lökhárító-forrasztás, ami egy használt autónál aztán tényleg semmit nem befolyásol.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5367 Dátum: 2010.11.17 15:46:53 »
Nekem nem hiszem, hogy lenne... Keresnék egy olyat, amin akár látszik a kocc (és egy "mennyitengedszafeléből" alku után majd én kijavíttatom), vagy bizonyítottan törésmentes.
Ettől még meg lehet nézni a kocsit. Lehet, hogy volt rajta egy motorház-csere és egy lökhárító-forrasztás, ami egy használt autónál aztán tényleg semmit nem befolyásol.
Lehet megnézem.... jobb ezt élőben lezongorázni... csak az a baj, hogy én nem vagyok az a pofátlanul alkudozó típus..... bár felfogom úgy, hogy adok neki egy árajánlatot, legfeljebb nemet mond. Mondjuk jó lenne tudni, mennyi a tax ára, mert szerintem mondtak neki egy beszámítási árat, és ő annál drágábban szeretné eladni..

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5368 Dátum: 2010.11.17 15:55:24 »
... csak az a baj, hogy én nem vagyok az a pofátlanul alkudozó típus.....

Sokan vagyunk ezzel így, a büdös életben nem fogunk pofátlanul jó áron autót venni. :D

Tax árat tavaly tudtam volna mondani, azóta cimbora lehúzta a rolót... Menj be a tiéddel egy kereskedésbe, kérj rá egy beszámítási árat, indulj ki abból.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5369 Dátum: 2010.11.17 16:51:54 »
... csak az a baj, hogy én nem vagyok az a pofátlanul alkudozó típus.....
Sokan vagyunk ezzel így, a büdös életben nem fogunk pofátlanul jó áron autót venni. :D
Tax árat tavaly tudtam volna mondani, azóta cimbora lehúzta a rolót... Menj be a tiéddel egy kereskedésbe, kérj rá egy beszámítási árat, indulj ki abból.
Felhívtam ma a reálbuda használtrészleget is egy Off Yaris exe 2006.11 84e km 5ajt fekete 1,3-as miatt..... 2,050,000,.-ért van kirakva...de mint elmondták, nagyon nagy az érdeklődés utána  :lol: , ketten is komolyan érdeklődnek...szóval lehet már el is vitték.... de aztán egyéb okok miatt elálltunk a típustól.