Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142441 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4935 Dátum: 2010.10.03 11:55:03 »
Köszi az infókat. Én bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg (eléggé lutrinak tűnt a dolog, a klíma csöveit a motortérben és a kapcsolóját a műszerfalon én se találtam - bár nem ismerem a típust), csak kíváncsi voltam néhány hozzá jobban értő ember véleményére. Szóval nekem valami üzembiztos napi használatból lévő kocsi kéne, amire nem költöm a gatyámat rá néhány héten belül.. :hmmmm:
Ehhez mit szóltok? Most találtam a hirdetések között:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_xli_compact-4145262
Látatlanban korrektnek tűnik... 

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4936 Dátum: 2010.10.03 12:18:22 »
Ez utóbbival kapcsolatban csak egy kérdés: mit keres 1200-nál az alapjárat meleg motorral? :hmmmm:
Gabe 254.

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4937 Dátum: 2010.10.03 12:57:51 »
Azé, annyira még nincs fenn a mutató.  :)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4938 Dátum: 2010.10.03 14:44:09 »
Sziasztok,

még mindig álmaim kocsiját keresgetem. (E12 komi Sol 1.6) - de eléggé gyenge a felhozatal.
Kínomban megint nézegetem a VErsokat, és találtam két bíztató példányt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-4158288
Ezen vannak karcok, de törve "csak" hátul volt. Toyotában javítva, számlával igazolva - ám elég komoly törés lehetetett a tulaj elmondása alapján, meg a számla tételeit is nézve... (komplett futómű). A másik fél biztosítója fizette a javítást márkaszervízben. Valahogy tartok hogy sérült a padlólemez is... VAgy ne parázzak, ha márkaszervízben javították (Sakura), az akkor csak jó lehet?


A másik:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-4185585

Ebben 200.000 km van - még nem láttam, de jókat írnak róla. Mennyire rizikós 200.000 km? A Carinánál (4A-FE) nem, azt tudom (az van most) - na de 1.8 VVTI? MErt ez sokkal jobb vételnek tűnik (már ha tényleg nem volt sérülve).

Az mennyire venné ki rosszul magát, ha az Emil Frey-től elvinném átvizsgáltatni valaki máshoz? Vagy ez már túlzott para?

Kösz!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4939 Dátum: 2010.10.03 15:24:25 »
Ezen vannak karcok, de törve "csak" hátul volt. Toyotában javítva, számlával igazolva - ám elég komoly törés lehetetett a tulaj elmondása alapján, meg a számla tételeit is nézve... (komplett futómű).

A másik autót oldalról kapta, pont a keréknél, azért kellett komplett futóművet cserélni, tehát nem hátulról.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4940 Dátum: 2010.10.03 18:12:46 »
1. Nem értek konkrétan az E10-hez, DE!
2. Feltűnt, hogy az elő lökhárító feketére( :censored:) van festve, míg a hátsó fényezetlen. Miért?
3. A hirdetésben leírja, hogy automata klíma. MIVAN?!  :censored: Értem én, hogy nem ismeri a típust, de még manuális sincs benne, nem, hogy automata...
4. Állt másfél évet. Remélem, nem teli tankkal állt, mert akkor jól nézel ki! Ennyi idő alatt sanszos, hogy kiválik és lerakódik a trutyi a tankban, csőrendszerben. Ez igen komoly dugulásokat okozhat.
5. Érdekelne a rétegvastagság mérős eredmény, nem látszik töröttnek, legalábbis ilyen borzalmas mobillal készült kép alapján.
6. A liftback jó választás praktikum szempontjából.
7. Ennyiért túl sok, épp a 1,5 év állás miatt baromi sok pénzt kell valószínűleg rákölteni, hogy megbízható legyen. Kb egy 100-assal olcsóbban lenne reális az előzőek fényében. :flowers: ;)
Nem osztom a véleményeteket: nyilván megkiméltebb és nem kopott tovább az az autó amely másfélévet állt a garázsba, mint amit mindennap használtak. Az hogy leülepszik a trutyi a tankban, azt megszürheted egy benzinszűrővel, vagy tankmosással. Amelyoket haználnak rendszeresen, annakis összegyűlhet a tankban minden féle.
Ha valóban első tulajdonos, esetleg öregeké volt, az akár lehet nagyon megkimélt is, mint egy 4-5 éves autó.Apám autója mikor megörököltem 15 éves volt, mint az uj 100ekm volt benne-és annak a nagyrészét is én vezettem , mert nem volt oda a vezetésért (én viszont nagyon). Aztán  az autót 22 éves korában eladtam a piaci átlagár duplájáért. És a vevő nagyon jól járt vele.(kaptam tőle visszajelzést)
A lökháritó: az első vizes fekete, a hátsó meg sáros azért fakó, látszik a megfolyt viz rajta.
Szoval érdemes megnézni egy ilyen autót.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.03 19:27:49 írta musspici »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4941 Dátum: 2010.10.03 18:26:36 »
Sziasztok!
Az alábbi autó vásárlásán töröm a fejem: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_xli_servo-4175337
Amit megtudtam róla: aki hirdeti annak az apósáé volt az autó, aki 1 tulajdonos volt (szegény másfél éve elhunyt, ez idő alatt a kocsi állt is) garázsban tartott, megkímélt állapotú, de igazán sokat nem tud róla mondani többet. Kértem tőle néhány fotót, amit alább linkelek is. Szerintetek érdemes belevágni, vagy eléggé lutrinak számít, és inkább hagyjam? Nem szeretnék mellényúlni a bolttal...
Klíma természetesen nincs benne (csak manuális=lehúzod az ablakot).  :D
Mindenképp alkudnék belőle valamennyit én is a másfél év állás miatt, mert isten tudja, milyen hibák jöhetnek elő emiatt (lásd amiket írtak és bizony a legrosszabb esetben a kocsi árának jó részét újra ráköltheted). Ezt leszámítva nekem tetszik, pofás jószág képről.
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4942 Dátum: 2010.10.03 18:44:43 »
Ja szerintem ez az  eladó is abba a táborba tartozik, mint én, hogy ha másfél évet nem használták az elöny ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4943 Dátum: 2010.10.03 19:07:49 »
állásért (főleg utcán) felárat nem fizetnék. beöregedtek a gumi tömitések az ajtón, gumik kuka, összes folyadékot cserélni kell +ezer minden
egyedül a kopás csökkenése az előny de ezen kívül semmi.
főleg ha beázott is ott a rozsda elintézte amit el kellett
én egy hét állás után is (főleg hidegben) megyek legalább 10-20km-t, fűtést felveszem maxra ,mindent kibe kapcsolok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4944 Dátum: 2010.10.03 19:16:48 »
És ha mész vele nem öregszenek a tömitőgumik, meg a kerékgumik? [rohog]

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4945 Dátum: 2010.10.03 19:20:29 »
És a másik kocsiról, amit belinkeltem mi a véleményetek?
Link:   http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_xli_compact-4145262
Klíma sajna ebben sincs, de ez legalább napi használatból van...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4946 Dátum: 2010.10.03 20:17:13 »
És a másik kocsiról, amit belinkeltem mi a véleményetek?
Link:   http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_xli_compact-4145262
Klíma sajna ebben sincs, de ez legalább napi használatból van...
Vigasztaljon, hogy a fehér auto ugyse melegszik fel annyira, mint pl a fekete [rohog]

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4947 Dátum: 2010.10.03 21:41:23 »
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Találtunk egy első tulajos 2004-es 1.4-es HB-t 61 ezer km-rel. Már barátkozunk.  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4948 Dátum: 2010.10.03 21:42:37 »
Évi 10 ezer? :eek: Váó. Leinfózható a kocsi? Szervizkönyves? Vagy már meg is vetted?
         

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4949 Dátum: 2010.10.03 21:49:06 »
Már nálunk van. Végig vezetett szervizkönyves. Az előző tulaj írta az átlagfogyasztást, a görgetett átlag fogyasztást és még azt is, hogy mikor hol tankolt.  ;)