Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141200 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4770 Dátum: 2010.09.24 06:57:15 »
ez a kék iszonyat ronda  :cry:
a  bordó viszont egész aranyos. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4771 Dátum: 2010.09.24 08:31:50 »
Hűű,látom mindenkinek volt valami hasznos ötlete ::)
Eleve rosszul indul az egész,felhívott a tulaj,hogy megtekinthető az autó ekkor és ekkor a munkahelye előtt...lőttek a hideg motornak,valahogy az volt az érzésem,hogy szabadulni akarnak tőle mindenáron..persze lehet csak bemagyarázom magamnak,de valahogy elment a kedvem az autótól.
Nincs bennem semmi izgalom,vagy várakozás. Ez az az autó egyébként http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

mit szóltok ezekhez? Merjek venni automata váltóst?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_automata-4159211
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_automata-4165457

vagy ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_harmony_plus_klima-4164822
Én kerek perec megmondanám, hogy hideg motorral szeretném megnézni az autót (odamennék akkor a munkahelyére pl mielőtt hazamegy vagy nemtom hogy mit beszéltetek). Más nem, azért is jó lenne megnézni, hogy minél több összehasonlítási alapod legyen, bár ha nem érzed százasnak a verdát, akkor ne vedd meg.

A bordó pofás és tényleg max felszereltségű, asszem azt mondták, hogy ami automata ebben van, az sokat bír, viszont nyilván többet fog enni mint a manuális váltós, lévén ez egy három fokozatú változat. Városban 8 körüli/feletti fogyira bőven lehet számítani. Azért kíváncsi lennék, hogy miért csak a kocsi egyik felén vannak dísztárcsák... Plusz kissé furi az is, hogy milyen kerül annyiba mint a 2-3 évvel öregebb Corik, a piskótalámpás vvt-i-k jellemzően 1 milla körül indulnak, amik tényleg használható állapotúak. Egy hívást mindenképp megér.

A Linea Terra Automata nem stimmel. Vagy nem Terra vagy nem annyira felszerelt mint ahogy írják. Küldjön fotót e-mailben (ha messze van neked), egyébként nevetséges így autót árulni. Ez bagolylámpás egyébként és ha tuti nincs benne ABS (csak az 1.6-hoz adták asszem), elektromos elöl-hátul ablak csak a Lunában van, ahogy elektromos tükör, ködlámpa és utasoldali légzsák is. Ha meg ez mind benne van, akkor meg Luna, de kép nélkül esélytelen kitalálni, hogy ez milyen autó...

Az utolsó nálam nem rúgna labdára, mert full fapad felszereltség, csak klíma van benne, még elektromos ablak sincs, nemhogy pofásan legalább valamennyire színre fújva dolgok...
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4772 Dátum: 2010.09.24 08:38:23 »
Hűű,látom mindenkinek volt valami hasznos ötlete ::)
Eleve rosszul indul az egész,felhívott a tulaj,hogy megtekinthető az autó ekkor és ekkor a munkahelye előtt...lőttek a hideg motornak,valahogy az volt az érzésem,hogy szabadulni akarnak tőle mindenáron..persze lehet csak bemagyarázom magamnak,de valahogy elment a kedvem az autótól.
Nincs bennem semmi izgalom,vagy várakozás.

ez az az autó egyébként http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

mit szóltok ezekhez? Merjek venni automata váltóst?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_automata-4159211

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_automata-4165457
vagy ez:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_harmony_plus_klima-4164822
hááát, a fene tudja... valami olyasmit említettél, hogy 7végén tudod megnézni ezek a gépsárkányokat, akkor nem aakora gond, hogy a munkahelye előtt parkol. Meg kell nyomatékosan kérni, hogy hideg legyen a motor, amikor megérkezel. Nem érzem veszett fejszének.

Az automatákat személy szerint én nem támogatom, bár nem is ismerem ezeket. Úgy gondolom, hogy ilyen kis cm3-s autót megöli az automata váltó, ami ráadásul hagyományos. Az 5 fokozat, meg szerintem elírás, jó az 4-nek is. Ráadásul, így 10-11 évesen ki tudja, mit kell javítani azon a váltón, gondolhatod, egy automata javítása nem 2 fillér...
Igazából még nem nyilatkoztál a karosszéria fajtáról, hogy mi is az elképzelésed, a magam részéről a 3 ajtóst kizárnám.
Az utolsó lehet még érdekes, bár elég olcsónak találom az évjáratához, alaposan körbe kellene vizsgálni, hogy miért ez az ár.  Mindenképpen meg kellene nézni, hogy ezeket is és az elkövetkező hirdetéseket is össze tudd hasonlítani, hogy mit mennyiért kínálnak.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.24 08:41:11 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4773 Dátum: 2010.09.24 08:51:03 »
Hűű,látom mindenkinek volt valami hasznos ötlete ::)
Eleve rosszul indul az egész,felhívott a tulaj,hogy megtekinthető az autó ekkor és ekkor a munkahelye előtt...lőttek a hideg motornak,valahogy az volt az érzésem,hogy szabadulni akarnak tőle mindenáron..persze lehet csak bemagyarázom magamnak,de valahogy elment a kedvem az autótól.
Nincs bennem semmi izgalom,vagy várakozás. Ez az az autó egyébként http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

mit szóltok ezekhez? Merjek venni automata váltóst?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_automata-4159211
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_automata-4165457

vagy ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_harmony_plus_klima-4164822
Én kerek perec megmondanám, hogy hideg motorral szeretném megnézni az autót (odamennék akkor a munkahelyére pl mielőtt hazamegy vagy nemtom hogy mit beszéltetek). Más nem, azért is jó lenne megnézni, hogy minél több összehasonlítási alapod legyen, bár ha nem érzed százasnak a verdát, akkor ne vedd meg.

A bordó pofás és tényleg max felszereltségű, asszem azt mondták, hogy ami automata ebben van, az sokat bír, viszont nyilván többet fog enni mint a manuális váltós, lévén ez egy három fokozatú változat. Városban 8 körüli/feletti fogyira bőven lehet számítani. Azért kíváncsi lennék, hogy miért csak a kocsi egyik felén vannak dísztárcsák... Plusz kissé furi az is, hogy milyen kerül annyiba mint a 2-3 évvel öregebb Corik, a piskótalámpás vvt-i-k jellemzően 1 milla körül indulnak, amik tényleg használható állapotúak. Egy hívást mindenképp megér.

A Linea Terra Automata nem stimmel. Vagy nem Terra vagy nem annyira felszerelt mint ahogy írják. Küldjön fotót e-mailben (ha messze van neked), egyébként nevetséges így autót árulni. Ez bagolylámpás egyébként és ha tuti nincs benne ABS (csak az 1.6-hoz adták asszem), elektromos elöl-hátul ablak csak a Lunában van, ahogy elektromos tükör, ködlámpa és utasoldali légzsák is. Ha meg ez mind benne van, akkor meg Luna, de kép nélkül esélytelen kitalálni, hogy ez milyen autó...

Az utolsó nálam nem rúgna labdára, mert full fapad felszereltség, csak klíma van benne, még elektromos ablak sincs, nemhogy pofásan legalább valamennyire színre fújva dolgok...

Mai napra volt megbeszélve találkozó a munkahelye előtt,felhívtam és mondtam,hogy közbejött valami az ismerősnek(ami sajnos igaz is),ezért vasárnap mennénk megnézni,szinte végig sem hallgatott..mondván ha ma nem..akkor holnap már viszik ki a piacra..megerősödve látom a gyanúmat,hogy szabadulni akar tőle,vagy nagyon le van égve
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4774 Dátum: 2010.09.24 08:52:03 »
Hűű,látom mindenkinek volt valami hasznos ötlete ::)
Eleve rosszul indul az egész,felhívott a tulaj,hogy megtekinthető az autó ekkor és ekkor a munkahelye előtt...lőttek a hideg motornak

HÁt nemtom - ez a "hidegindítás" sztem nem akkora nagy kritérium - utoljára talán a Ladánál volt fontos. Modern benzinesnek (értsd elektronikus injektorosnak) ez nem igen szokott gond lenni. Persze jó lenne -10 fokban kipróbálni, de ahhoz egy kicsit még várni kell - vagy bérelni egy hűtőházat :)
10-15 fokosan minden benzinmotor indulni fog, amit 20 évnél korábban gyártottak. AMi meg nem, annak melegen is véres a torka. Szerintem.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4775 Dátum: 2010.09.24 08:56:14 »

Mai napra volt megbeszélve találkozó a munkahelye előtt,felhívtam és mondtam,hogy közbejött valami az ismerősnek(ami sajnos igaz is),ezért vasárnap mennénk megnézni,szinte végig sem hallgatott..mondván ha ma nem..akkor holnap már viszik ki a piacra..megerősödve látom a gyanúmat,hogy szabadulni akar tőle,vagy nagyon le van égve

Felejtős. Eladó ne sürgessen. (Lásd még Teleshop, "termékbemutatók", "csak most, csak önnek")

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4776 Dátum: 2010.09.24 09:01:56 »
Így van, itt valami nem stimmel, mert amúgy leírás és képek alapján patent a kocsi. Nyilván ez csak az elmélet és nem a gyakorlat.
Meg persze lehet az is, hogy jönnek a pénzbehajtók, de azt lehet, hogy mondná...

Viszont igenis fontos a hidegindítás (nem úgy hideg, hogy -10 legyen, hanem hogy kihűljön teljesen a motor  ::) ), hiszen lehet látni a motor halálára utaló füstpamacsot, fontos hogy hogy indul be, kerreg, csörög-e a motor, stb...  :surrender: Ne mondjunk már ilyet, hogy ez nem fontos!!
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4777 Dátum: 2010.09.24 09:09:02 »

Mai napra volt megbeszélve találkozó a munkahelye előtt,felhívtam és mondtam,hogy közbejött valami az ismerősnek(ami sajnos igaz is),ezért vasárnap mennénk megnézni,szinte végig sem hallgatott..mondván ha ma nem..akkor holnap már viszik ki a piacra..megerősödve látom a gyanúmat,hogy szabadulni akar tőle,vagy nagyon le van égve

Felejtős. Eladó ne sürgessen. (Lásd még Teleshop, "termékbemutatók", "csak most, csak önnek")
Most már én is ezt mondom... vagy nem eléggé eladó, vagy túlságosan is...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4778 Dátum: 2010.09.24 09:39:08 »
fontos a hideginditás. ha van füst akkor  :no:
erre még én is ezt mondom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4779 Dátum: 2010.09.24 09:56:47 »
Ha hidegen füstpamacs van az szelepszár szimmering hibára utal. Miért lenne ettől kuka a motor?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4780 Dátum: 2010.09.24 09:59:19 »
Kéken nem feltétlen kuka. De nem árt tudni, hogy az autóra kell-e költeni újabb 100 rongyot vagy nem. Ilyen értéknél nem mindegy.
Na meg persze mi van ha feketén füstöl mint a dög?  :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4781 Dátum: 2010.09.24 10:01:16 »
Kéken nem feltétlen kuka. De nem árt tudni, hogy az autóra kell-e költeni újabb 100 rongyot vagy nem. Ilyen értéknél nem mindegy.
Na meg persze mi van ha feketén füstöl mint a dög?  :)
akko' az dízel :lol: :D [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4782 Dátum: 2010.09.24 17:35:15 »
fontos a hideginditás. ha van füst akkor  :no:
erre még én is ezt mondom

Lehet sarkosan fogalmaztam. Persze, ha van rá mód, akkor nagyon jó. De nem mennék a falnak ha ez a teszt valamiért kimarad (persze ha az eladó látványosan el akarja kerülni a hidegindítást, az persze más).
Tehát ha valahova 4 óra odaérni, nem fogok azért 3-kor indulni, hogy a reggeli szűz indításnál jelen legyek.

Ennyi  :szemez:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4783 Dátum: 2010.09.24 18:50:51 »
Gondolom egy füstölő autó, ma már nem kaphat zöldkártyát. Szerintem látványosan füstölöt már egy vizsgáztató se vállaná be.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4784 Dátum: 2010.09.24 19:30:30 »
Gondolom egy füstölő autó, ma már nem kaphat zöldkártyát. Szerintem látványosan füstölöt már egy vizsgáztató se vállaná be.
Hát ,erre ne vegyél mérget. Nagyon ne.Olcsóbb (sokkal olcsóbb) műszakit szerezni, mint akár fékbetétet cserélni. Az új, "szuperszigorú" rendszerrel is.