Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142403 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4365 Dátum: 2010.09.01 21:06:55 »
Lehet tudni a pontos határértékeket? Mert lehet, hogy nálam előtte drága mulatságként be kell játsszon egy katalizátor csere.
Gyöngyi, a te autód Euro II-es, jogosult lenne a kék matricára. Ehhez nem kell tudni semmiféle határértéket, már az évjárata is bizonyítja hogy csakis Euro II-es lehet. A B.S. által is belinkelt cikkben le van írva a probléma oka (hogy miért kapnál most műszakin jogtalanul piros matricát a kék helyett), és a megoldás is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4366 Dátum: 2010.09.01 22:34:46 »
Bocs h tovább borzolom a kedélyeket..:-)

Ennek a kocsinak a hűtőrácsa miért ilyen fura?
Úgy tudtam, 2004 év vége előtt ilyen volt.
2004 év végétől meg ilyen

Ez meg a kettő érdekes ötvözete. Létezett ilyen, vagy ez valami sufnituning?

Köszönöm!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4367 Dátum: 2010.09.01 22:44:14 »
Ez meg a kettő érdekes ötvözete. Létezett ilyen, vagy ez valami sufnituning?
Köszönöm!

Ez egy Sol felszereltség. Lehet, hogy annak más volt a hűtőmaszkja nem tudom. Nem vagyok ismerős a kombik ügyében, de a neten keress fotókat, ami Sol felszereltségű kombikat ábrázol.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4368 Dátum: 2010.09.01 22:45:44 »
Bocs h tovább borzolom a kedélyeket..:-)

Ennek a kocsinak a hűtőrácsa miért ilyen fura?
Úgy tudtam, 2004 év vége előtt ilyen volt.
2004 év végétől meg ilyen
Ez meg a kettő érdekes ötvözete. Létezett ilyen, vagy ez valami sufnituning?
Köszönöm!
Szerintem, meg csak 2 boltban vásárolható krómcsík, amit ügyesen odaragasztott. Semmiképpen nem gyári...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4369 Dátum: 2010.09.01 23:29:12 »
Bocs h tovább borzolom a kedélyeket..:-)

Ennek a kocsinak a hűtőrácsa miért ilyen fura?
Úgy tudtam, 2004 év vége előtt ilyen volt.
2004 év végétől meg ilyen

Ez meg a kettő érdekes ötvözete. Létezett ilyen, vagy ez valami sufnituning?
Sufnituning  :yes: ... Ez egy facelift előtti Sol hűtőrács, két utólagos krómcsíkkal (megjegyzem, nem is néz ki rosszul így). Más kérdés, hogy ezzel a forgalomba helyezési dátummal már az újabb fajta hűtőrácsa kéne legyen a kocsinak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4370 Dátum: 2010.09.01 23:31:04 »
Mondjuk egy rendes fotót feltehetett volna.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4371 Dátum: 2010.09.02 16:18:42 »
Sziasztok.
Nem lett végül Cori. A szervizes azt mondta nagyon messze van a makulátlantól... :(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4372 Dátum: 2010.09.02 16:20:36 »
Mesélj, mi a baja?
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4373 Dátum: 2010.09.02 16:21:04 »
Sziasztok.
Nem lett végül Cori. A szervizes azt mondta nagyon messze van a makulátlantól... :(
na, erre kíváncsi vagyok, úgyhogy részletezd légyszi, mi a gáz vele!!!!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4374 Dátum: 2010.09.02 16:38:30 »
A tetején, a motorháztetőn és a két baloldali ajtaján kívül az összes fújva volt. A jobb oldalon küszöbön már dobta le a glettet. De volt olyan elem ahol több mint 2 mm volt rajta. A szervizes srácban még az is felmerült, h esetleg az egész segge ki van cserélve, de ezt nem tartom valószínűnek, szerintem csak cserélve volt a jobb hátsó sárhányó is. A motor alatt volt valami kendács kartervédő. A kasztni alján pedig a terepezés nyomai látszottak. Lehet, hogy a küszöb is emiatt volt javítva. Az autó alján vannak ilyen rögzítő fülek, volt amelyik el volt hajolva. Voltak javítgatások a kerékjáratokban és az alján is.
Sokkal jobban lehetett látni a dolgokat a szervizben. Napfénynél egy csomó mindent nem vettem észre. Itt már lehetett látni a javított elemeken egy kis rozsdát is. Az alján már volt vakrozsda, bár gondolom 10 éves autónál ez nem nagy dolog.
A fékek nagyjából rendben voltak, kicsit állítgatni kellett volna őket. A lengéscsillapítók rendben voltak. Az olajszint volt egy kicsit alacsony. Azt modta a szervizes, hogy az 1.6-osoknál előfordul, hogy eszik az olajat, de ez csak használatkor derülne ki ugye...
Összeségében a makulátlantól tényleg nagyon messze volt. Az ára pedig túl sok ehhez. Engedni nem akartak. A kereskedés vezetője korrekt volt és visszaadta a foglalót.
Én megfizettem a tanulópénzt.
Most lehet, hogy felfüggesztem kicsit az autókeresést. :(

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4375 Dátum: 2010.09.02 16:52:21 »
Ez így mindenképpen felejtős. Ennyiért tényleg szinte hibátlannak kellene lennie.

A keresést ne függeszd fel, ilyen idős autó esetében bizony sokat meg kell nézni ahhoz hogy nagyon jó állapotút találj.
A szerencsétől és attól függ mennyi ideig tart hogy mekkora kompromisszumot kötsz a kocsi állapotát illetően

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4376 Dátum: 2010.09.02 16:58:21 »
Ez nem tanulópénz volt. Az a foglaló jogos bebukása lett volna! Jófej volt a kereskedő, mert nem lett volna köteles foglalót visszaadni. Ez volt a pénz, ami megóvott téged 1 milla kiadásától!

És ezért akart 1 misit? Legjobb esetben sem ér a kocsi így 500-600 ezernél többet és akkor még kifejezetten jóindulatú voltam.
Sajnos igaz, hogy nagyon lelakott az E11 kínálat nagyja, de ha van több heted/hónapod várni az igazira (és akkor nagyon gyorsan cselekedni), akkor meglesz az a kocsi, amelyik rád vár!  :)

Sztem amúgy nem normális ezeknél az autóknál a rozsda sehol sem.
         

Csab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4377 Dátum: 2010.09.02 17:03:47 »
A tetején, a motorháztetőn és a két baloldali ajtaján kívül az összes fújva volt. A jobb oldalon küszöbön már dobta le a glettet. De volt olyan elem ahol több mint 2 mm volt rajta. A szervizes srácban még az is felmerült, h esetleg az egész segge ki van cserélve, de ezt nem tartom valószínűnek, szerintem csak cserélve volt a jobb hátsó sárhányó is. A motor alatt volt valami kendács kartervédő. A kasztni alján pedig a terepezés nyomai látszottak. Lehet, hogy a küszöb is emiatt volt javítva. Az autó alján vannak ilyen rögzítő fülek, volt amelyik el volt hajolva. Voltak javítgatások a kerékjáratokban és az alján is.

Most lehet, hogy felfüggesztem kicsit az autókeresést. :(

Ez a bajom nekem is. Egyszerűen nem lehet épkézláb példányt találni. Tele van romhalmazzal a piac. Autókereskedő ismerősöm azt mondta, hogy kevés az eladó autó, és ilyenkor a meglévőket "építgetik" a sunyibb kereskedők, ezért nagyon meg kell nézni mindent. Én olyat már meg sem nézek, amit nem lehet műhelyben átnézetni, vagy legalább felemeltetni, hogy a szerelő ismerős ránézzen.
Tegnapelőtt találtam egy 1,6-ost magánszemélytől persze kicsit drágábban, mint a többi, de sokkal jobban nézett ki még fotón is. Egyszerűen nem tudtam elérni a tulajt, nem vette fel a telefon. Ma meg már levették a hirdetést, tehát elkelt.  :( Most én is úgy érzem, hogy felfüggesztem a keresést, vagy veszek valami japánt 200.000-ért amivel hordhatom egy évig a gyerekemet suliba, és addig összerakok még egy kis pénzt valami jobb állapotúra. Nagyobb utakra meg kölcsönkérek valami jobbat a családtól... :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4378 Dátum: 2010.09.02 17:05:14 »
Srácok, ha rám szakad most a bank és elmondhatom, hogy van pénzem egy COV II 2.0 D-4D-m, akkor mennyit adtok az enyémért?  :D :devil:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4379 Dátum: 2010.09.02 17:07:46 »
Srácok, ha rám szakad most a bank és elmondhatom, hogy van pénzem egy COV II 2.0 D-4D-m, akkor mennyit adtok az enyémért?  :D :devil:
10e Ft-ot, mert úgyis rád szakadt a bank  :tt2:  :flowers: