Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141293 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3420 Dátum: 2010.04.29 08:03:16 »
R6rider! Szerintem lépjünk tovább, mert nem vagy képes következetes dialógust folytatni... :flowers:

Igen ez kiderült... Ez volt az utolsó próbálkozásom veled.  :D Ha indítasz egy "hogyan írjunk úgy a Toyota fórumra, hogy az az Ákos bácsi elvárásainak, nézeteinek maradéktalanul megfeleljen" képzést, ígérem, elsőként jelentkezem!  :yes:  [rohog]

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3421 Dátum: 2010.04.29 08:16:13 »
Na, ez az. Futásteljesítményt írásban maximum az első tulaj "garantálhat" (megjegyzem, jogi értelemben tényleg nem szerencsés ez a szóhasználat). A második/többedik legfeljebb akkor, ha ezt az előző tulaj is megtette az előző adásvétel során (nemtom hány ilyen eset lehet, minden bizonnyal a nullához konvergál a számuk). Ha viszont nem vagy 100 % biztos a kocsid futásában és mégis írásba adod hogy felelősséget vállalsz érte, az teljesen értelmetlen.
De nem erről beszélek. Pont arról, hogy olyan autót kell venni amelynek a km futása az eladó által garantálható-igazolható-leinformálható-ellenőrizhető stb. ahogy tetszik. Én az 1993-as évjáratú Toyotámat, és a mostanit is 2. tulajként garantált km futással adtam/-om tovább, tetszik, nem tetszik. Szerencsére vannak még ilyen tulajdonosok mint én, ha kevesek is... A márkaszervizek állapotfelmérő lapján - amit a bankok kérésére is meg szoktak csinálni hitelezéshez -, pl. külön van a szavatosságra, garanciára, felelősségvállalásra nyilatkozó szövegrész.
Továbbra sem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy létezik más vélemény, tapasztalat is...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3422 Dátum: 2010.04.29 08:21:12 »

Felnézek rád emiatt, halál komolyan.


Te nem értesz semmihez? Bűn leírni ha vki tud vmit? Tapasztalatból, gyakorlatból?  :?: Másképp látunk dolgokat... na és? Nem vagyunk egyformák.  ;)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3423 Dátum: 2010.04.29 08:24:20 »
Bár nem vagyok jogi képzettségű, de ha eladok egy kocsit és írásban adom, hogy x km-t futott, majd kiderül, hogy 2X annyit (magyarul átvertem a vevőt), biztosan elő lehet venni engem ezért. Az elkövetkező gondokra persze, hogy nem vállalhatok garanciát, de az más tészta, de itt a km-ről volt szó.

...hitelt érdemlően tudják garantálni a km futást!  :)

A garancia szóval vigyázzunk, az ugyanis utólagos számonkérhetőséget jelent. Ilyet senki nem fog vállalni, se magánszemély, se kereskedő.

A garantálni valamit és a garancia szerintem nem azonos jelentésű  :hmmmm:
Még jó hogy van aki érti, mi volt a mondandóm lényege!  :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3424 Dátum: 2010.04.29 08:27:50 »

Cseréljük ki a garantál szót igazolomra, hogy ne legyen megtévesztő.
Attól még, hogy nem garanciának nevezzük, miért lenne súlytalan? Írásban adtam, aláírtam, vállalom az igazság tartalmát (semmi köze nincs a garanciához)
Szerintem szélmalomharcot folytatunk, van pár ember, aki csak a saját igazát tudja elfogadni itt a fórumon, más véleményét csak támadni tudja... :yawn:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3425 Dátum: 2010.04.29 08:45:18 »
R6rider! Szerintem lépjünk tovább, mert nem vagy képes következetes dialógust folytatni... :flowers:
Igen ez kiderült... Ez volt az utolsó próbálkozásom veled.  :D Ha indítasz egy "hogyan írjunk úgy a Toyota fórumra, hogy az az Ákos bácsi elvárásainak, nézeteinek maradéktalanul megfeleljen" képzést, ígérem, elsőként jelentkezem!  :yes:  [rohog]
Az már csak költői kérdés, hogy hogy Palaczk bácsi pl egyből megértette miről van szó..?..pedig nem is ő írta az alap hozzászólást, hanem Te.....no de tényleg lépjünk toább... :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3426 Dátum: 2010.04.29 08:47:44 »
Na, ez az. Futásteljesítményt írásban maximum az első tulaj "garantálhat" (megjegyzem, jogi értelemben tényleg nem szerencsés ez a szóhasználat). A második/többedik legfeljebb akkor, ha ezt az előző tulaj is megtette az előző adásvétel során (nemtom hány ilyen eset lehet, minden bizonnyal a nullához konvergál a számuk). Ha viszont nem vagy 100 % biztos a kocsid futásában és mégis írásba adod hogy felelősséget vállalsz érte, az teljesen értelmetlen.
De nem erről beszélek.
De igen is erről beszéltél abban a hsz-edben, amire én (is) reagáltam! Olvass vissza, nincs kedvem beidézni..... :helpsmilie:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3427 Dátum: 2010.04.29 08:49:00 »

Cseréljük ki a garantál szót igazolomra, hogy ne legyen megtévesztő.
Attól még, hogy nem garanciának nevezzük, miért lenne súlytalan? Írásban adtam, aláírtam, vállalom az igazság tartalmát (semmi köze nincs a garanciához)
Szerintem szélmalomharcot folytatunk, van pár ember, aki csak a saját igazát tudja elfogadni itt a fórumon, más véleményét csak támadni tudja... :yawn:
A dolog pikantériája, hogy Te magad sem tudod elfogadni a korábban leírt véleményedet..... :lol:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3428 Dátum: 2010.04.29 09:29:21 »
Alapállás: tekert az óra. Műszaki állapot mégis megerősíti az óraállást? Tiszta mázli. Műszaki állapot mást mond? Na bumm, ettől még lehet jó az autó. Nem jó a műszaki állapot? Álljunk odébb.

Na de hányan vesznek így autót :sorcerer:
Ha eladod majd a Corit, tuti hamarabb elviszik a pártízezret futott, szénné kopott gumist, mind a tiéd 200e km-rel, ezt garantálom. :D

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3429 Dátum: 2010.04.29 09:37:23 »
Szerencsére vannak még ilyen tulajdonosok mint én, ha kevesek is...

Köszönjük a komplett hazai használtautó-piac nevében.  :flowers:

A márkaszervizek állapotfelmérő lapján - amit a bankok kérésére is meg szoktak csinálni hitelezéshez -, pl. külön van a szavatosságra, garanciára, felelősségvállalásra nyilatkozó szövegrész.

Volt már, hogy elolvastad? Ha igen, összefoglalnád, értelmeznéd nekünk, miről szól? Akkor talán kiderül, hogy jön ide. Azt ugyanis a használtautó-eladás és -vétel szakértőjeként nyilván tudod, hogy ha kereskedő ad el autót magánszemélynek, az fogyasztói szerződés, és vonatkoznak rá a szavatosságra érvényes jogszabályok, míg ha magánszemély (mondjuk te) köt eladóként adásvételi szerződést, az nem fogyasztói szerződés. Tehát amiről beszélsz, bár roppant érdekes és a szaktudásod fényét emeli, teljességgel irreleváns.  :szemez:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3430 Dátum: 2010.04.29 09:40:02 »
...ezt garantálom. :D

Tudod te, mit beszélsz egyáltalán?  :devil: :D :whistling:

Egyébként igazad van, a használtautó-vásárlók hülyesége miatt is tarthat ott a használtautó-helyzet, mint ahol tart. Ha a kutya nem venné a tekert órájú, igénytelenül felkészített, tré állapotú autókat... És már megint bilibe lógott a kezem.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3431 Dátum: 2010.04.29 09:46:15 »
Bár nem vagyok jogi képzettségű, de ha eladok egy kocsit és írásban adom, hogy x km-t futott, majd kiderül, hogy 2X annyit (magyarul átvertem a vevőt), biztosan elő lehet venni engem ezért.

Ha van egy pontosan megfogalmazott adásvételi, (amibe ugye minimum van egy pontos kmóra állás ;)) és tud szerezni mellé valami hivatalos papírt, szakértői vélemenyt, (valahol olvastam, h a mszervizes ekkor itt járt, ennyi km-rel se biztos h feltétlen megállja a helyét egy pereskedésben! Az hogy egy mkereskedés garanciát vállal a saját eladó h.autójára, az teljesen más tészta) akkor: végül is igen.

Az megint más kérdés, hány évig mászkálhatnátok a bíróságra. :whistling:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3432 Dátum: 2010.04.29 09:49:48 »
Ha a kutya nem venné a tekert órájú, igénytelenül felkészített, tré állapotú autókat... És már megint bilibe lógott a kezem.
De ha mondjuk egy 2003-2004-es szervizkönyv néküli (többnyire tekert?) HB cori 75.000.Km-el 1,4-1,5milla (és "ránézésre" egyben van), akkor a legtöbb ember nem veszi meg a bizonyított, márkaszervizes előéletű 2003-2004-es HB corit 1,7-1,8M-ért 120 000 km-el.
  

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3433 Dátum: 2010.04.29 09:52:17 »
Azt ugyanis a használtautó-eladás és -vétel szakértőjeként nyilván tudod, hogy ha kereskedő ad el autót magánszemélynek, az fogyasztói szerződés, és vonatkoznak rá a szavatosságra érvényes jogszabályok, míg ha magánszemély (mondjuk te) köt eladóként adásvételi szerződést, az nem fogyasztói szerződés. Tehát amiről beszélsz, bár roppant érdekes és a szaktudásod fényét emeli, teljességgel irreleváns.  :szemez:
Nem vagyok benne biztos, hogy az eladó magánszemély probléma esetén minden szempontból védett jogilag..... :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3434 Dátum: 2010.04.29 10:01:25 »
Nem vagyok benne biztos, hogy az eladó magánszemély probléma esetén minden szempontból védett jogilag..... :hmmmm:

Az eladó, ha sumákolt, nem is védett, a ptk rendelkezései rá is vonatkoznak. Csak nem a szavatosságról szóló rendelkezések.