Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3820012 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1755 Dátum: 2008.09.12 08:12:03 »
nálam még műanyag a könyöklő így (egyenlőre) nincs ilyen gondom :) Ma is volt egy kis tuning -csak nem bírtam ki :)-  az első szélvédőn volt 2 kicsi repedés kavicsfelverődés miatt, mielőtt nagyobb lett volna ilyen  sátras  szélvédő "klinikán" kijavításra került :)

Valaki írta korábban hogy a kuplung minden kinyomáskor nyikorog, na ez nálam is így van :(  Az itt javasolt szerelők közül a Charlie Bt. akit  javasoltak, tényleg  jó ? Kinek van  friss tapasztalata?


Én ez utóbbi "szakmunkát" egy sima teflon spray-re bíznám a pedáltengely, és tolórúd csap irányába!


:) Már volt próbálva, de nem jártam sikerrel, a hang megmaradt :(  A másik fórumban olvastam, hogy lehet el is költözik a mostani helyéről a szervíz :(

Akkor meg le kell venni a pedált és úgy megkenni rendesen!Az se sokkal bonyolultabb csak több időt kíván.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1756 Dátum: 2008.09.12 17:23:34 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1757 Dátum: 2008.09.12 17:32:29 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:

Rá se ránts, az autóknak is vannak hangulataik ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1758 Dátum: 2008.09.13 14:06:19 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:

Rá se ránts, az autóknak is vannak hangulataik ;) ...
Nem lehet, hogy du már nyílt egy ajtó közben, míg este az ajtók még zárva voltak?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1759 Dátum: 2008.09.13 14:14:05 »
Tapasztalta már valaki az Ave I.-nél, hogy az első szélvédő alján, a lapátok körüli takaró műanyag ablakhoz erő részén a gumicsík egyszerűen elporlik? Most láttam, hogy több helyen, főleg a szélein több centis darabok hiányoznak ...  :eek:  :hammer:

Lehet ilyet - csak a gumicsíkot - utólag venni?
Az Ave II.-n legalább az egész műanyag.

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1760 Dátum: 2008.09.13 14:26:29 »
Tapasztalta már valaki az Ave I.-nél, hogy az első szélvédő alján, a lapátok körüli takaró műanyag ablakhoz erő részén a gumicsík egyszerűen elporlik? Most láttam, hogy több helyen, főleg a szélein több centis darabok hiányoznak ...  :eek:  :hammer:

Lehet ilyet - csak a gumicsíkot - utólag venni?
Az Ave II.-n legalább az egész műanyag.
Tapasztaltam. Ha találsz ilyet, akkor jelezd légyszi! Nekem még nem volt érkezésem utána járni, pedig lassan már semmi nincs belőle.  :censored:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1761 Dátum: 2008.09.13 17:17:49 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:

Ezt az enyém is csinálja ill utána nem megy a központi zár a kulcs távirányítóval.
Én az akusarumra gyanakszom nagyon.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1762 Dátum: 2008.09.13 17:26:12 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:

Ezt az enyém is csinálja ill utána nem megy a központi zár a kulcs távirányítóval.
Én az akusarumra gyanakszom nagyon.
Akkusaru hibája esetén a napi számláló is nullázódna, ha jól sejtem...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1763 Dátum: 2008.09.14 13:14:30 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:

Rá se ránts, az autóknak is vannak hangulataik ;) ...
Nem lehet, hogy du már nyílt egy ajtó közben, míg este az ajtók még zárva voltak?
Nem, de azóta jó, ha jól hallom akkor vmi bimetál (bár egy áramkör + relé valószínűbb) kattan pár perccel a gyujtás levétele után, na ez most nem vót, aztán megen :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1764 Dátum: 2008.09.14 13:25:49 »
tegnap du elfelejtette az ave azt a funkcióját, h a gyújtás levétele után kis ideig még mozgathatók az ablakok, majd estére újra eszébe jutott :eek:

Rá se ránts, az autóknak is vannak hangulataik ;) ...
Nem lehet, hogy du már nyílt egy ajtó közben, míg este az ajtók még zárva voltak?
Nem, de azóta jó, ha jól hallom akkor vmi bimetál (bár egy áramkör + relé valószínűbb) kattan pár perccel a gyujtás levétele után, na ez most nem vót, aztán megen :eek:
inkább ~20 másodperc múlva kattan ;)  - mindegy legalább körvonalazódott a hiba, a hang szerintem a kis tároló rekesz mögül jön a biztiktől, elektromos biztos ki tudja mérni a hibás relét
de ha a sofőr ajtó kinyílt nálam asszem már nem megy utána

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1765 Dátum: 2008.09.16 16:15:57 »
Sziasztok!

Az természetes, hogy mikor elindítja az ablakmosó és/vagy az esőszenzor az ablaktörlőt, kattan elinduláskor és leálláskor valami  (relé gondolom) a kesztyűtartó mögül!
Engem kicsit idegesít az ilyen kattogó hang!

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.:
BekeN
BekeN

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1766 Dátum: 2008.09.16 23:21:13 »
Cserére szorult a Xenon érzékelője, ami a terheléstől függően állítja be a magasságot.
Elkezdett égni az erre figyelmeztető lámpa menet közben (indítás után 3-4 mp-vel el kell aludnia).

Kiderült, hogy a lehető leghülyébb helyen van ez a szenzor (vagy érzékelő, vagy mit tudom én mi a helyes neve  :whistling: ), az autó alján, és semmi sem védi. Így szépen víz érte.

Állítólag én voltam az első garis cserés, de azért ennél több Executive Avensis szaladgál az utakon.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.17 23:53:55 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1767 Dátum: 2008.09.19 00:52:39 »
Sziasztok!

Az természetes, hogy mikor elindítja az ablakmosó és/vagy az esőszenzor az ablaktörlőt, kattan elinduláskor és leálláskor valami  (relé gondolom) a kesztyűtartó mögül!
Engem kicsit idegesít az ilyen kattogó hang!

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.:
BekeN

Izé... Most kijelented, vagy kérdezed, hogy természetes-e a dolog? Ha kérdezed, akkor a válasz: igen, a miénkben is hallható a relé kattanása, mikor elindul az ablaktörlő. Csak csendes környezetben hallható (kis sebesség, zene nem szól, utas nem beszél) - de azért hallható. Meg lehet szokni...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1768 Dátum: 2008.09.19 02:32:25 »
Sziasztok!

Az természetes, hogy mikor elindítja az ablakmosó és/vagy az esőszenzor az ablaktörlőt, kattan elinduláskor és leálláskor valami  (relé gondolom) a kesztyűtartó mögül!
Engem kicsit idegesít az ilyen kattogó hang!

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.:
BekeN



Izé... Most kijelented, vagy kérdezed, hogy természetes-e a dolog? Ha kérdezed, akkor a válasz: igen, a miénkben is hallható a relé kattanása, mikor elindul az ablaktörlő. Csak csendes környezetben hallható (kis sebesség, zene nem szól, utas nem beszél) - de azért hallható. Meg lehet szokni...

Bocsi! :) Kérdem!
Akkor most már megnugodtam, hogy ez természetes! Köszi a választ!
Üdv: BekeN
BekeN

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1769 Dátum: 2008.09.19 09:17:28 »
Emberek a központi záram és a riogatóm jó munkás ember délután 3 óra után nem dógozik.Reggelre viszont szépen elindul megint.Na most mi van?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16