Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3783106 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4095 Dátum: 2010.09.13 16:19:16 »
Van ilyen is hogy az ember orra leött viszik el a kocsit.
Méginkább az szokott elöfordulni, hogy az kereskedői fogás, hogy döntsél gyorsan, különben más viszi el (és ilyenkor alkunak sincs sok tere- mert ugye amásik állitolog máris vinné) Igy vettem a motoromat, hogy az eladó azt ondta, hogy a másik érdeklődő is megvenné, de neki utánna kell járni a hitelnek.... én meg lecsaptam.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4096 Dátum: 2010.09.13 17:06:22 »

Csak gumit cseréltél, lapátot nem? (Nem azért kérdezem, mert baj lenne, csak érdekel.)

Tulajdonképpen csak gumit, bár a komplett lapátokat megvettem, mert a vezetőoldali lapát spoilerét macerás lett volna az NWB-ről átszerelni.
A hátsó lapát meg az elfaragott, de csicsás, tokozott műanyag. Egyszerűbb volt azt is áthúzni!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4097 Dátum: 2010.09.13 18:10:46 »
Béla! Köszönöm az infot, megkaptam.
Üdv Péter

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4098 Dátum: 2010.09.13 18:14:52 »
sittfákk akkor ötlées korára az enyém xenonja is kinyuvad?   :eek:

Ez típusprobléma. Igen, mi is végigjártuk és alaposan megrágtunk minden megoldási lehetőséget. És végül tényleg maradtunk a gyári új xenonnál....
Hát a faceliftessel nem tudom, mi a helyzet. De rémlik, hogy valaki korábban írta, hogy neki a faceliftesében is megvakult már (ami azért vicces, mert ezek az autók ugye még maximum négy évesek).

Mi három évesen vettük az Avét. Akkor még jól világított. Négy évesen már mintha kezdtünk volna gyengébben látni a sötétben :hmmmm: ... Aztán további egy év elteltével már egyértelmű volt, hogy itt gáz van. Öt és fél évesen pedig már az autóval országúton, tompítottal 90-el is alig mert menni az ember, annyira gyenge volt már a fény. Mindezt évi kb. 15 ezres futás mellett; de azt azért hozzá kell tenni, hogy ennek a döntő részében működött a fényszóró, mert az évi 15-ből nappal városban talán ha kb. 4 ezer került bele; a többi városon kívül és/vagy sötétben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4099 Dátum: 2010.09.13 18:15:48 »
a próba után másnap hívott a kereskedő, hogy most akkor kérem-e, mert van valaki aki elvinné.
Ez mondjuk tipikus kereskedői fogás.  :flowers:
Így van. Ha tényleg van másik vevője, akkor egyáltalán nem is fog téged felhívni, hanem odaadja annak, aki ott áll a pénzzel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4100 Dátum: 2010.09.13 19:38:28 »
Palaczk!
Szemüveget nem probáltál, 2,5 év alatt romolhat az ember szeme. ;)
Hol tartod az autót garázsba vacs csillaggarázs? Mert azért talán nem mindegy mennyi párát ,vizet, jeget kap a lámpa.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4101 Dátum: 2010.09.13 20:01:47 »
 
Palaczk!
Szemüveget nem probáltál, 2,5 év alatt romolhat az ember szeme. ;)
Hol tartod az autót garázsba vacs csillaggarázs? Mert azért talán nem mindegy mennyi párát ,vizet, jeget kap a lámpa.
Nem nekem szólt, de biztosan így gondolod? :eek:
Mióta kínlódsz a HID-vel?
Zárt lámpatestben pára, víz, jég?
Várom a megoldásod a gyári xenon problémára! :D
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4102 Dátum: 2010.09.13 21:37:39 »
a próba után másnap hívott a kereskedő, hogy most akkor kérem-e, mert van valaki aki elvinné.
Ez mondjuk tipikus kereskedői fogás.  :flowers:
Így van. Ha tényleg van másik vevője, akkor egyáltalán nem is fog téged felhívni, hanem odaadja annak, aki ott áll a pénzzel.
bizonyára az, de ha kétharmad áron van valami akkor bizony sietni kell :D meg aztán flandriában máshogyan működnek ám a kereskedők..

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4103 Dátum: 2010.09.13 23:05:31 »
Segítsetek légyszi, kicsit hiányosak az ismereteim.
Defa warm up vízmelegítőt fogok a kocsiba szerelni. Ezt a fagydugó helyére kell berakni. Készítettem egy képet, a leömlő alatti részről. Ez, vagy ezek a fagydugók? Mennyire könnyű ezt kiszedni? 4AFE
Köszi,
http://mokusradio.hu/20100913188.jpg
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4104 Dátum: 2010.09.14 23:57:59 »
Sziasztok!

Adott egy 1.8 Ave II 2004/3 évjáratú autó, nagyon megkimélve, kevés kilometerrel. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhat olyasféle berezonáló, csörgő hangot, amikor a motor hirtelen nagy terhelést kap, pl. nagyon meredek emelkedőn való elinduláskor. Szerintem a hang nem a motorból jön! Kipufogó rendszer? Van valami ilyesmi típushiba ami néha ezt a berezonáló, becsörgő fura hangot okozza? Mi lehet?

Köszönöm!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4105 Dátum: 2010.09.15 05:54:23 »
Sziasztok!

Adott egy 1.8 Ave II 2004/3 évjáratú autó, nagyon megkimélve, kevés kilometerrel. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhat olyasféle berezonáló, csörgő hangot, amikor a motor hirtelen nagy terhelést kap, pl. nagyon meredek emelkedőn való elinduláskor. Szerintem a hang nem a motorból jön! Kipufogó rendszer? Van valami ilyesmi típushiba ami néha ezt a berezonáló, becsörgő fura hangot okozza? Mi lehet?

Köszönöm!
Hővédő lemez hozzáérhet a kipufogóhoz. Nézd ezt át, ha ez volt, akkor örülhetsz. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4106 Dátum: 2010.09.15 11:15:22 »
Palaczk!
Szemüveget nem probáltál, 2,5 év alatt romolhat az ember szeme. ;)
Hol tartod az autót garázsba vacs csillaggarázs? Mert azért talán nem mindegy mennyi párát ,vizet, jeget kap a lámpa.
Feltételezem, hogy nem olvastad el amit írtam. "B" alternatíva: hülyének nézel  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4107 Dátum: 2010.09.15 11:16:08 »
Segítsetek légyszi, kicsit hiányosak az ismereteim.
Defa warm up vízmelegítőt fogok a kocsiba szerelni. Ezt a fagydugó helyére kell berakni. Készítettem egy képet, a leömlő alatti részről. Ez, vagy ezek a fagydugók? Mennyire könnyű ezt kiszedni? 4AFE
Köszi,
http://mokusradio.hu/20100913188.jpg
Igen, azok ott a fagydugók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4108 Dátum: 2010.09.15 11:28:17 »
Palaczk!
Szemüveget nem probáltál, 2,5 év alatt romolhat az ember szeme. ;)
Hol tartod az autót garázsba vacs csillaggarázs? Mert azért talán nem mindegy mennyi párát ,vizet, jeget kap a lámpa.
Feltételezem, hogy nem olvastad el amit írtam. "B" alternatíva: hülyének nézel  :D
Ott a kacsintós smily, viccnek szántam, de bocs ha nem tartottad annak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4109 Dátum: 2010.09.15 11:45:06 »
Palaczk!
Szemüveget nem probáltál, 2,5 év alatt romolhat az ember szeme. ;)
Hol tartod az autót garázsba vacs csillaggarázs? Mert azért talán nem mindegy mennyi párát ,vizet, jeget kap a lámpa.
Feltételezem, hogy nem olvastad el amit írtam. "B" alternatíva: hülyének nézel  :D
Ott a kacsintós smily, viccnek szántam, de bocs ha nem tartottad annak.
Ott a vigyorgós szmájli  ;) ... Viszont ha tényleg elolvastad amit erről írtam, akkor már meg is van a válasz a kérdésedre. Az autó amúgy garázsban áll, de ennek a probléma szempontjából semmi jelentősége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )