Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3798908 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4080 Dátum: 2010.09.13 09:54:05 »
Palaczk!
Azért mégis az lenne az első hogy megnézze az ember mit akar megvenni, aztán megnézni mi a gyanus, rákérdezni utánnajárni, megnézetni.
Ezzel szemben mi van:  első kérdés mennyit enged a feléből, meg ugye tényleg csak  20 ekm van a 10 éves autóban :D
Nem az időrendi sorrendre értettem, hanem a fontosságira. Persze hogy meg kell nézni az autót, de ez alapján nem szabad egyedül dönteni, ha az ember nem ért hozzá.

Abban persze igazad van, hogy sokan látatlanban, telefonban előre alkudoznak, ami gusztustalan és idegesítő dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4081 Dátum: 2010.09.13 10:20:31 »
En a mostani automat ugy vettem, hogy be sem inditottam elotte  :D  :hmmmm: balek?  :D
Egyebkent a tuti veteleket altalaban nincs is nagyon ido nezegetni meg gondolkodni rajtuk, mert azonnal elkelnek! Viszont kicsit, de lutri.
Nekem azzal volt szerencsem, hogy 3 (!) percre ra hivtam a palit miutan a hasznaltautora felrakta. Utanam fel oraval mar csorgetett nala a kovetkezo vasarlojelolt.
Elementem (nekem videkrol pestre kellett utaznom erte ami nem igazan elony ebben az estben, de korrekt volt az urege mert engem rakott elore a sorban mivel en jelentkeztem elsokent) es azonnal dontottem (indulas elott persze egy villamlatogatas a helyi szakszervizben ahol rendszam alapjan mindent lekerdeztem).
Napok mulva (a hirdetes mar fent sem volt termeszetesen) mikor a tenyleges uzlet megkotodott is meg 2en vartak arra hatha visszamondom es kapasbol fizetnek erte, ugy, hogy ok meg az autot nem is lattak eloben!
Én is jártam már hasonlóan.
Kereskedő hirdetésére mentem egy vidéki városba. Az autó nagyon szép volt, az ára is nagyon rendben volt és pont emiatt nem mertem azonnal belevágni anélkül hogy hozzáértő nem látta volna. Gyorsan felhívtam a közeli szervizt, hogy vinnék egy autót vásárlás előtti átvizsgálásra. Aznapra már nem tudtak fogadni, megállapodtunk egy másnap reggeli időpontban. De akkorra már más érdeklődő is érkezett aki 5 perces nézelődés és egy rövid próba út után már vitte is (állítólag az nap az már a harmadik autója volt amit vett). Próbáltam győzködni a kereskedőt, hogy engem is nagyon érdekel az autó csak hát hozzá-nem-értőként szeretném ha a szerviz is látná az autót, de nem akart várni másnapig (mondván, hogy ő ebből él), eladta az utánam jővőnek.
Azóta is nagyon bánom azt az autót, nagy vétel lett volna,  és akkor már két éve vártam a kedvező alkalomra és sikerült elszalasztanom.

ebaladar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4082 Dátum: 2010.09.13 10:35:50 »
Üdv!

Egy 2005-ös Executive Avensist vásároltam pár hete. Sajnos éjszaka nem néztem meg és én is megjártam a halvány xenonnal. Utólag már nagyon okos tudnék lenni. A Toyota márkakereskedés ahol vettem minden felelősséget elhárít, bár az állapotlapon ennek a hibának nyoma sem volt + egy év garit is vettem hozzá, ott se vették észre. Komplett lámpatest csere kéne, ami kb. 150 ropi/darab, ez aránytalanul drága az autó értékéhez képest. A tervem az, hogy vagy veszek használt xenon lámpatestet párban, ami megint csak lutri szerintem vagy halogénre cserélem és úgy olcsóbban megúszom. Ha lehet kérnék pár (web)címet, ahonnan meritek ajánlani a halogén lámpatest vásárlást (ugye motoros, automata állítású) illetve olyan helyeket, ahol esetleg használt xenont tudnék venni. Vagy esetleg olyan forrást, ahol a márkakereskedésben ajánlott 120+ÁFÁs árnál kedvezőbben adnak új xenon lámpatestet. Tudom, hogy a Google a barátom ez ügyben, de nem találtam túl nagy választékot. Köszi.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4083 Dátum: 2010.09.13 10:39:39 »
Üdv!

Egy 2005-ös Executive Avensist vásároltam pár hete. Sajnos éjszaka nem néztem meg és én is megjártam a halvány xenonnal. Utólag már nagyon okos tudnék lenni. A Toyota márkakereskedés ahol vettem minden felelősséget elhárít, bár az állapotlapon ennek a hibának nyoma sem volt + egy év garit is vettem hozzá, ott se vették észre. Komplett lámpatest csere kéne, ami kb. 150 ropi/darab, ez aránytalanul drága az autó értékéhez képest. A tervem az, hogy vagy veszek használt xenon lámpatestet párban, ami megint csak lutri szerintem vagy halogénre cserélem és úgy olcsóbban megúszom. Ha lehet kérnék pár (web)címet, ahonnan meritek ajánlani a halogén lámpatest vásárlást (ugye motoros, automata állítású) illetve olyan helyeket, ahol esetleg használt xenont tudnék venni. Vagy esetleg olyan forrást, ahol a márkakereskedésben ajánlott 120+ÁFÁs árnál kedvezőbben adnak új xenon lámpatestet. Tudom, hogy a Google a barátom ez ügyben, de nem találtam túl nagy választékot. Köszi.

Szia!

Próbáld meg őket: http://www.toyota-alkatresz.hu/

Sokan hozzájuk járunk, ha kell valami, többek közt én is, rendes srácok, csak vigyázz mert ikrek, én ezzel egyszer benéztem egy ívet  :)

ebaladar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4084 Dátum: 2010.09.13 10:43:58 »
Üdv!

Egy 2005-ös Executive Avensist vásároltam pár hete. Sajnos éjszaka nem néztem meg és én is megjártam a halvány xenonnal. Utólag már nagyon okos tudnék lenni. A Toyota márkakereskedés ahol vettem minden felelősséget elhárít, bár az állapotlapon ennek a hibának nyoma sem volt + egy év garit is vettem hozzá, ott se vették észre. Komplett lámpatest csere kéne, ami kb. 150 ropi/darab, ez aránytalanul drága az autó értékéhez képest. A tervem az, hogy vagy veszek használt xenon lámpatestet párban, ami megint csak lutri szerintem vagy halogénre cserélem és úgy olcsóbban megúszom. Ha lehet kérnék pár (web)címet, ahonnan meritek ajánlani a halogén lámpatest vásárlást (ugye motoros, automata állítású) illetve olyan helyeket, ahol esetleg használt xenont tudnék venni. Vagy esetleg olyan forrást, ahol a márkakereskedésben ajánlott 120+ÁFÁs árnál kedvezőbben adnak új xenon lámpatestet. Tudom, hogy a Google a barátom ez ügyben, de nem találtam túl nagy választékot. Köszi.

Szia!

Próbáld meg őket: http://www.toyota-alkatresz.hu/

Sokan hozzájuk járunk, ha kell valami, többek közt én is, rendes srácok, csak vigyázz mert ikrek, én ezzel egyszer benéztem egy ívet  :)

Őket majdnem néztem, odáig jutottam, hogy "bejelentett támadó weboldal". Majd egy virtuális gépen megnézem, mert sokszor vaklárma ez, de kevésszer meg igaza van az üzenetnek :).

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4085 Dátum: 2010.09.13 10:47:25 »
Üdv!

Egy 2005-ös Executive Avensist vásároltam pár hete. Sajnos éjszaka nem néztem meg és én is megjártam a halvány xenonnal. Utólag már nagyon okos tudnék lenni. A Toyota márkakereskedés ahol vettem minden felelősséget elhárít, bár az állapotlapon ennek a hibának nyoma sem volt + egy év garit is vettem hozzá, ott se vették észre. Komplett lámpatest csere kéne, ami kb. 150 ropi/darab, ez aránytalanul drága az autó értékéhez képest. A tervem az, hogy vagy veszek használt xenon lámpatestet párban, ami megint csak lutri szerintem vagy halogénre cserélem és úgy olcsóbban megúszom. Ha lehet kérnék pár (web)címet, ahonnan meritek ajánlani a halogén lámpatest vásárlást (ugye motoros, automata állítású) illetve olyan helyeket, ahol esetleg használt xenont tudnék venni. Vagy esetleg olyan forrást, ahol a márkakereskedésben ajánlott 120+ÁFÁs árnál kedvezőbben adnak új xenon lámpatestet. Tudom, hogy a Google a barátom ez ügyben, de nem találtam túl nagy választékot. Köszi.

Szia!

Próbáld meg őket: http://www.toyota-alkatresz.hu/

Sokan hozzájuk járunk, ha kell valami, többek közt én is, rendes srácok, csak vigyázz mert ikrek, én ezzel egyszer benéztem egy ívet  :)

Őket majdnem néztem, odáig jutottam, hogy "bejelentett támadó weboldal". Majd egy virtuális gépen megnézem, mert sokszor vaklárma ez, de kevésszer meg igaza van az üzenetnek :).

Nekem nem támad... nyugodtan nyisd meg :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4086 Dátum: 2010.09.13 10:49:33 »
Palaczkék is ezt végigjárták, végül mégis a gyárit vették, amit féláron kaptak meg (nem kevés utánajárással). Keress utána, hol írta le. :szemez:
         

ebaladar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4087 Dátum: 2010.09.13 10:56:29 »
Palaczkék is ezt végigjárták, végül mégis a gyárit vették, amit féláron kaptak meg (nem kevés utánajárással). Keress utána, hol írta le. :szemez:

Ez is folyamatban van, de egyelőre nincs válasz a TMH részéről. 40-50% kedvezménnyel már vállalható lenne a dolog :).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4088 Dátum: 2010.09.13 11:09:30 »
Ez típusprobléma. Igen, mi is végigjártuk és alaposan megrágtunk minden megoldási lehetőséget. És végül tényleg maradtunk a gyári új xenonnál.

A használt xenon nem opció, záros határidőn belül meg fog dögleni az is.

Új halogénessel az a gond, hogy a kutya sem tudja, fog-e működni vele a xenon automata szintszabályzója (ami a halogénesben ugye nincs). Továbbá: a gyári abból is drága (valami 70 ezer), az utángyártott pedig pár év alatt ugyancsak tönkremegy. Mi ezért nem mertük ezt választani.

Elméletileg fel is lehet újítani a fényszórót, ugyanis a hibát az okozza, hogy a xenonlámpa fényében lévő UV-összetevőtől megvakul a projektor foncsorja. Ehhez viszont szét, majd utána újra össze is kéne szerelni a lámpatestet, ami megintcsak megválaszolatlan kérdés, hogy lehetséges-e egyáltalán. Van BP-en egy fényszóró-felújító szakember, de azt mondta, erre csak akkor tud választ adni, ha kiszerelve odaviszek neki egy fényszórót. Na mármost, egyrészt a ki-beszerelés sem két perces művelet (le kell hozzá venni a lökhárítót), másrészt azt mondta a szaki, hogy ha sikerül is a szét-összeszerelés, akkor is kb. 40 ezer per darab (!) áron tudja elvállalni a munkát.

Mindezek után mi a gyári új xenon mellett döntöttünk. A márkaszervízen keresztül (Koto, Kaposvár) méltányossági rendezésre nyújtottunk be igényt a TMH felé (tekintettel arra, hogy az autó egyrészt végig márkaszervízben karbantartott, másrészt a jelenség ismert típushiba, ezek a kulcsszavak!), akiktől azt az ajánlatot kaptuk, hogy 50 %-os áron vehetjük meg az új fényszórókat, plusz beszerelés. Ezt elfogadtuk.

Megjegyzem, a probléma ezzel még nincs megoldva, mert minden jel arra utal, hogy az állítólagosan módosított fényszórók is ugyanúgy megvakulnak. Ezért nagyon célszerű az autóba valamilyen DRL-t (nappali menetjelző lámpa) beszerelni, hogy ezzel legalább nappali utazásokkor ne a tompított fényszórót használjuk. Mi erre találtunk is megoldást, ha jól emlékszem, idén tavasszal; részletesen leírtam a Tuning/Minden ami világít topikban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4089 Dátum: 2010.09.13 11:12:04 »
(Ezt egyébként többször nem vagyok hajlandó leírni  :D ;) :flowers: :tt2: ! Már emailben is többen megkerestek ugyanezzel. Vagy csinálok egy Word doksit, amiben elmentem a szöveget későbbi copypaste-elésre  :devil: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4090 Dátum: 2010.09.13 13:01:53 »
hehehe, aki óccsóér' akar vásárolni, annak mindig sietni kell...én is így vettem az avét, egy nap alatt...a próba után másnap hívott a kereskedő, hogy most akkor kérem-e, mert van valaki aki elvinné. szerencsém is volt, meghát rajta is voltam a szeren... :)

Én is jártam már hasonlóan.
Kereskedő hirdetésére mentem egy vidéki városba.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.13 13:10:37 írta kleingy »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4091 Dátum: 2010.09.13 13:04:19 »
sittfákk akkor ötlées korára az enyém xenonja is kinyuvad?   :eek:

Ez típusprobléma. Igen, mi is végigjártuk és alaposan megrágtunk minden megoldási lehetőséget. És végül tényleg maradtunk a gyári új xenonnál....
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.13 13:10:07 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4092 Dátum: 2010.09.13 13:11:09 »
a próba után másnap hívott a kereskedő, hogy most akkor kérem-e, mert van valaki aki elvinné.
Ez mondjuk tipikus kereskedői fogás.  :flowers:
         

Kumgang

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4093 Dátum: 2010.09.13 14:06:15 »
Sziasztok!

1000 bocs, ha rossz helyre írom (szinte biztos), de nem találtam az aktuális topic-ot!

Szóval arról lenne szó, hogy szeretnénk csatlakozni a Toyotások nagy táborához, és ki is szemeltünk egy szimpatikus példányt. Az érdekelne, hogy esetleg ismeri-e valaki ezt a gépsárkányt, van-e Róla valami infó, stb...?

Ő lenne az: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_executive-4129240

Szíves segítségeteket előre is köszönöm szépen! :)

Üdv!

Meg kell kerdezni az eladot, hogy az auto magyarorszagi uzembehelyezesu volt e. Ha igen, akkor a km futas AKAR valos is lehet. Ha kulfoldi akkor szinte biztosan nem ennyi van az autoban!
Aztan a szokasos "macera", szerviz eloelet leinformalasa pl rendszam alapjan egy hivatalos toyota szerviz bevonasaval, tulajt kifaggatni az autorol, stb

A vegen meg azert meg is lehet nezni :)
Kedves agentwayne!

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Én pont fordítva csináltam, előbb néztem meg, aztán kezdtem nyomozni, de megnézettem a szerelő cimborával is, és abban maradtunk, hogy inkább hanyagoljuk. Azt írta, hogy szervizkönyves, 118000 km-rel, stb... Látszólag ezek stimmeltek is, és nem állítom, hogy hazudott a tulaj, de az mindenképp érdekes, hogy igaz volt szervizkönyv, de 2006-ban volt utoljára pecsételve (2004-es a gép), ekkor volt benne 80000 km. Azóta a 4 év alatt "csak" 38000 km pörgött bele? 2 hónapja van a mostani tulajnál a gép, előtte egy nőcié volt. Ja, és minden szervizkönyves bejegyzés egy francia szakszerviz pecsétjével volt ellátva. Az autó alapvetően jó állapotban van, a bal eleje volt egyszer megütve, mert a sárvédő javítva van, és a lámpa sem gyári. A lökös, a hűtő, stb... úgy tűnik, hogy gyári, komolyabb mókolásnak nyoma sem volt. A kuplung katasztrofális állapotban van, cserére szorul, amire azt mondta a tulaj, hogy 80000 Ft körül van munkadíjjal együtt. Megnézettem, és azt mondták, hogy a kuplung valóban nem vészes, mert hasonló árból ki lehet hozni, de célszerű a "kettős tömegű lendkereket" is cserélni ilyenkor, ami majd' 200000 Ft pluszköltséget jelent. :( Az megint csak furi, hogy egy kuplung miért kopik el 118000 km alatt, de ha nagyon akarom, akkor ezt betudom annak, hogy női tulaja volt 116000 km-en keresztül. A kormány is kopottabbnak tűnt, mint amit a 120000 km körüli futásteljesítmény indokolna, de érdekes módon, a többi dolog (ülés, váltógomb, pedálok, stb...) nem volt nagyon legyilkolva. A jelenlegi gumi max ezt az idényt húzza ki, utána csere, téli kerék nincs hozzá, tehát azzal kell indítani, hogy venni kell 1 garnitúra felnit, meg 2 szett gumit (téli-nyári), ez újabb kb. 200000 Ft, szóval egy csomót kéne költeni rá.
A fentiek tükrében inkább elvetettük ezt az opciót, pedig nagyon szép autó... :S Ha esetleg árul valaki ilyen 2. generációs Avensis kombit Executive felszereltséggel, vagy láttok valahol elfogadható állapotút, megfizethető árban, akkor az kérem szóljatok nekem! :)

Köszi! :)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4094 Dátum: 2010.09.13 15:38:33 »
hehehe, aki óccsóér' akar vásárolni, annak mindig sietni kell...én is így vettem az avét, egy nap alatt...a próba után másnap hívott a kereskedő, hogy most akkor kérem-e, mert van valaki aki elvinné. szerencsém is volt, meghát rajta is voltam a szeren... :)

Én is jártam már hasonlóan.
Kereskedő hirdetésére mentem egy vidéki városba.
Igen, de engem nem másnap hívott a kereskedő, hogy döntöttem-e már, hanem a próba utamról visszatérve, az autóból kiszállás után 20 perccel a szemem láttára vitte el más, amig én a másnapi szervíz időpontot egyeztettem telefonon.