Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565686 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
TS
« Válasz #9510 Dátum: 2014.11.24 21:27:07 »
Hat...

Tömeg és váltó áttétel is számít.
http://www.zeperfs.com/en/duel175-1939.htm
Bizonyara igazad van. Valszeg a Corolla csak 3.-ban futja meg a 100-at, míg a civic eggyel kevesebb váltással. Ez már kapásból legalább fél mp előny neki, amit gyakorlatilag kompenzál a kisebb maximális teljesítménye.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.24 21:36:21 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

CorollaT-sport

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:TS
« Válasz #9511 Dátum: 2014.11.24 21:32:44 »
Sziasztok fórum tagok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy 10 éves álom megvalósításán fáradozom, ami egy corolla t-sportot takar. :) Nagyon nehéz jó állapotút találni sajnos. Vagy sok a km-bennük, (ha egyáltalán a 150-190 ezer km. annak számít.) illetve mindegyiknél bedobott egy hibakódot (narancssárga led kivillant.) Van egy amit néztem jó állapotú a korához képest, 6200-fölött szépen húz... Viszont sajnálatos módon ennél a járgánynál már alapból világít a motormeghibásodást jelző sárga led a műszerfalon. Annyi még, hogy egy celica ts motorját kapta meg a corolla kasztni, mivel az előző tulaj olaj nélkül használta és csapágyas lett neki a motor, illetve az alapjárata is 1200rmp körüli.Azt mondták a toyota szervizben a tulajnak, hogy a pillangó szelepet kell csak kitakarítani.  Szerintetek mennyire reális ez a dolog? Illetve a a motormeghibásodást jelző lednek köze lehet a magas alapjárathoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ákos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
TS
« Válasz #9512 Dátum: 2014.11.24 21:38:26 »

Sziasztok fórum tagok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy 10 éves álom megvalósításán fáradozom, ami egy corolla t-sportot takar. :) Nagyon nehéz jó állapotút találni sajnos. Vagy sok a km-bennük, (ha egyáltalán a 150-190 ezer km. annak számít.) illetve mindegyiknél bedobott egy hibakódot (narancssárga led kivillant.) Van egy amit néztem jó állapotú a korához képest, 6200-fölött szépen húz... Viszont sajnálatos módon ennél a járgánynál már alapból világít a motormeghibásodást jelző sárga led a műszerfalon. Annyi még, hogy egy celica ts motorját kapta meg a corolla kasztni, mivel az előző tulaj olaj nélkül használta és csapágyas lett neki a motor, illetve az alapjárata is 1200rmp körüli.Azt mondták a toyota szervizben a tulajnak, hogy a pillangó szelepet kell csak kitakarítani.  Szerintetek mennyire reális ez a dolog? Illetve a a motormeghibásodást jelző lednek köze lehet a magas alapjárathoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ákos
Szia, ezt az autót felejtsd el. Bullshit, amit mondtak.

Lehet, érdemes lenne kintről behozni egyet, egy szép és teljesen gyárit.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:TS
« Válasz #9513 Dátum: 2014.11.24 22:07:53 »
Bernie nekem eddig mindig visszairtak illetve ha felhivtam jol elbeszeltunk.
Persze ebben segitett a svab nevem is es a nemet keresztnevem:)

Illetve a nem magamat akarom fenyezni, de dedszulok Wurzburg mellol jottek, igazi svabok, szoval a nemetek a testvereim:) napi szinten nemetul beszelek, a kinti kollegak csak velem hajlandoak beszelni, persze ehhez kellett par sorozes is:)

A torokoket meg nem szeretem, akkor se vennek toluk semmit, egyszeruen eloiteleteim vannak. Gyrost tudnak csinalni meg furdot, de mas toluk nem kell!

Maganszemelytol meg nem minden aron erdemes autot venni, pl cimbi vett 5s bmwt es garit is hozza az ervenyes volt itthon a racknal is:)
Na most egy kavicsos torok ma holnap eltunik, mig egy normalis evtizedek ota falujaban levo kereskedo nem engedi meg ezt maganak.

Amugy a ts valoban jobban megy 100ig, de a 2 literes civicnel kesobb kijon a nyomatek illetve 250et is megfutja.
De en nem a vegsebessegre mennek ra, hanem emocionalis alapon dontenek.
Mert ezek mellett a kocsik mellett nem s racionalitas szol.

ezert se olyan egyszeru a hasznalt


Konrád

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:TS
« Válasz #9514 Dátum: 2014.11.25 07:24:41 »
Sziasztok fórum tagok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy 10 éves álom megvalósításán fáradozom, ami egy corolla t-sportot takar. :) Nagyon nehéz jó állapotút találni sajnos. Vagy sok a km-bennük, (ha egyáltalán a 150-190 ezer km. annak számít.) illetve mindegyiknél bedobott egy hibakódot (narancssárga led kivillant.) Van egy amit néztem jó állapotú a korához képest, 6200-fölött szépen húz... Viszont sajnálatos módon ennél a járgánynál már alapból világít a motormeghibásodást jelző sárga led a műszerfalon. Annyi még, hogy egy celica ts motorját kapta meg a corolla kasztni, mivel az előző tulaj olaj nélkül használta és csapágyas lett neki a motor, illetve az alapjárata is 1200rmp körüli.Azt mondták a toyota szervizben a tulajnak, hogy a pillangó szelepet kell csak kitakarítani.  Szerintetek mennyire reális ez a dolog? Illetve a a motormeghibásodást jelző lednek köze lehet a magas alapjárathoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ákos
Ha erre a TS-re gondolsz akkor az tényleg felejtős, mellesleg ha a tulajnak lehet hinni, tegnap eladta.
Ezt nézted már?
Today, tomorrow and after tomorrow!

CorollaT-sport

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:TS
« Válasz #9515 Dátum: 2014.11.25 10:14:36 »
És miért felejtős a fekete? Nézted már? A szürkét néztem, katasztrófális állapotban van. 3 helyen újra fényezve, lóg füle-farka. 

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:TS
« Válasz #9516 Dátum: 2014.11.25 10:45:43 »
Sziasztok fórum tagok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy 10 éves álom megvalósításán fáradozom, ami egy corolla t-sportot takar. :) Nagyon nehéz jó állapotút találni sajnos. Vagy sok a km-bennük, (ha egyáltalán a 150-190 ezer km. annak számít.) illetve mindegyiknél bedobott egy hibakódot (narancssárga led kivillant.) Van egy amit néztem jó állapotú a korához képest, 6200-fölött szépen húz... Viszont sajnálatos módon ennél a járgánynál már alapból világít a motormeghibásodást jelző sárga led a műszerfalon. Annyi még, hogy egy celica ts motorját kapta meg a corolla kasztni, mivel az előző tulaj olaj nélkül használta és csapágyas lett neki a motor, illetve az alapjárata is 1200rmp körüli.Azt mondták a toyota szervizben a tulajnak, hogy a pillangó szelepet kell csak kitakarítani.  Szerintetek mennyire reális ez a dolog? Illetve a a motormeghibásodást jelző lednek köze lehet a magas alapjárathoz?

Szia!
Az enyém 9 éves, fekete, 3 ajtós, 133000 KM, sérülésmentes. Piszkor Ricsinél leinformálható! Ha van kérdésed hívjál! 06-20-373-3067

Zoli

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ákos

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:TS
« Válasz #9517 Dátum: 2014.11.25 11:30:19 »
És miért felejtős a fekete? Nézted már? A szürkét néztem, katasztrófális állapotban van. 3 helyen újra fényezve, lóg füle-farka.
A motorcsere (általában) nem a legjobb ómen, a helyette beépített erőforrás eredete viszont számomra ismeretlen, azonkívül az orra törött volt és abba még csak belegondolni sem merek, hogy milyen autószerető ember TS tulaj az akinek egyszerűen elfogy az olaj a motorjából?
Egyik fórumtárs TS-e is fent van, esetleg repülj rá arra, itt vagy nézd meg ezt, német eredetű, hátha jó, bár a kiírt ár már a 3. variáció mióta feltették. ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:TS
« Válasz #9518 Dátum: 2014.11.25 12:00:07 »
Ez az első 3 ajtós pezsgő metál nagyon jó állapotú, de ha minden klappol tegnap óta, akkor már új gazdija van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ombre977

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:TS
« Válasz #9519 Dátum: 2014.11.25 17:03:11 »
Elvileg én volnék az új boldog tulaj:)A fekete is volt az enyém 15 perc és 15 km erejéig egy hónapja:)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:TS
« Válasz #9520 Dátum: 2014.11.25 17:20:51 »
Elvileg én volnék az új boldog tulaj:)A fekete is volt az enyém 15 perc és 15 km erejéig egy hónapja:)

Először is gratula!  :flowers:

Akkor az olyasmi sztori lehetett, mint az én Golf-birtoklásom annak idején.  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Ombre977

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:TS
« Válasz #9521 Dátum: 2014.11.25 18:16:28 »
Köszi.Azt az érzést senkinek nem kívánom.Így utólag belegondolva sokkal jobban jártam:)Ég és föld a két autó.Igaz az külsőre belsőre nagyon szép volt.De közel sem ment így mint ez.!Be is dobta az összes lámpát a műszerfalon 15 km után a fekete.Szerintem jó vételt csináltam.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.25 18:20:35 írta Ombre977 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:TS
« Válasz #9522 Dátum: 2014.11.25 18:21:18 »
Köszi.Azt az érzést senkinek nem kívánom.Így utólag belegondolva sokkal jobban jártam:)Ég és föld a két autó.Igaz az külsőre belsőre nagyon szép volt.De közel sem ment így mint ez.!Be is dobta az összes lámpát a műszerfalon 15 km után.

Nálam az említett OFF Golfnál is hasonló volt, az M1-esen Pestről hazafelé Tatabányánal kivillant az olajlámpa, majd 2 mp után nekiállt zakatolni, mint a gőzmozdony..  :censored:
Az eset 3 és fél éve volt, a kocsit még mindig hirdetik...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/golf_iv/volkswagen_golf_iv_1.4_euro_szep_allapot__egyedi-8266196

És ami a legviccesebb, egyre drágábban  [rohog]

ON!  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:TS
« Válasz #9523 Dátum: 2014.11.25 19:22:39 »
És ami a legviccesebb, egyre drágábban  [rohog]
OFF:
Nem vicces.
Van aki a drágára hajt, mert az "biztos" azért drágább mert jobb is!
ON:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #9524 Dátum: 2014.11.25 21:19:19 »
Bizonyara igazad van. Valszeg a Corolla csak 3.-ban futja meg a 100-at, míg a civic eggyel kevesebb váltással. Ez már kapásból legalább fél mp előny neki, amit gyakorlatilag kompenzál a kisebb maximális teljesítménye.

Ez hülyeség! A Cori TS 2-ben 106-nál tilt, de a CTR 3. és 4. fokozata sokkal rövidebb, így sokkal jobb a gyorsulása. Persze számít az is, hogy a CTR 2 literes, de ha megnézitek, akkor súly/lóerőben a kompresszoros TS nem jobb, mint a szívó CTR. Viszont egy agresszív szívó,motor sokkal gyorsabban reagál, mint egy bármilyen feltöltött motor.

Elég sokat versenyeztem CTR-ek ellen és van amelyikkel tartottam a lépést, de ott a tulaj volt béna a váltásokkal és ha visszailvastok, az én régi kocsim gyári állapotábanis egy kicsivel gyorsabban ment, mint egy bármilyen más TS. Ennek ellenére teljesen más felhasználási területre jó mindkét kocsi.