Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565582 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7800 Dátum: 2011.05.05 16:07:54 »
Az igazi bababarát kocsi az Accord Type-S szerintem. Jó nagy hátul is, a csomija is kellően nagy. Meg a gyerek is vigyorog, miközben hasítasz 200-zal el a kötözködő Golf GTi mellett...  :D

Komolyra fordítva a szót, nekem egy Yaris TS kellene a mindennapi városi használatra és egy 530i BMW arra, hogy a hétvégéken haza menjek az autópályán jól telecuccolva. Persze a BMW helyett jó lenne egy Lexus GS450h is, hogy korrekt maradjak.

Háel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: TS
« Válasz #7801 Dátum: 2011.05.05 16:32:00 »
A gyerek élvezi a TS-t is, mindig utánozza a hangját amikor előzök. Az anyja viszont a mentőautó szirénáját. Jó a nagyobb kocsi, ha családos az ember. Legyen első a biztonság.

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: TS
« Válasz #7802 Dátum: 2011.05.05 17:08:13 »
A szín az stimmel, de én fehérvári vagyok. Szerintem Te a kb. 2 éve hírdetett 3 ajtós TS-re gondolsz. Na az nem az enyém, én nem akarom eladni, ráadásúl az enyém 5 ajtós ::)

Én, meg értem azt, amit B.S. mondani akart ezzel. Igen, az ember kinövi a CTS-t, de, csak, mint első autót. Spec. én, ha az anyagiakon nem múlna, biztosan vennék egyet magamnak 7végi autónak, de csak 2.-nak. A mindennapi használatra tartanék egy "normális" autót, esetemben ez egy egyterű, vagy egy kombi, amibe variálás nélkül bedobom a családot, meg a fél házat. De Csak apucinak jöhetne a TS, mondjuk esetemben inkább "gyűjtőről" lenne szó, semmint "boyracerkedésről". Én egy teljesen gyári TS-t vennék, mondjuk a Jrtom fórumtársunkét (ugye tied a csabai pezsgőmetál TS?), és azt igyekeznék megtartani ugyanebben az újszerű állapotban, amiben most is van. Persze, egy-két alkalommal meghúzatnám, de alapvetően kinőttem az "üveghangon" autókázom stílusból.  :) Engem jobban nyugtat a tudat, hogy van tartalék a kocsimban, mint, hogy azt folyamatosan mutogassam/bizonyítsam másoknak. Akár egy nem is annyira átlag autót is megennék vele, ha akarnám:whistling: ;)
Corolla TS, Facelift

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7803 Dátum: 2011.05.05 17:35:53 »
Nekem ez furcsa. A Ts miòta hètvègi autò? Nem egy 2 ülèses sportgèprôl van szò. Ez egy sima corolla 3,5 ajtòval. A motorjàt kivève ez egy közèpkategòriàs kocsi normàl esetben 140 pacival a motorban. Ha kell, akkor meg 192 van benne. Pont ez a jò benne. Egyszer pròbàljatok ki egyet ès egybôl megèrti mindenki. Simàn leutazok vele a vilàg vègère is, meg ha akarom versenyezhetek is mondjuk èn a 2.-at vàlasztottam többször, de az autò mindenre alkalmas.

Pontosan!!! 2 hete voltam Pécsen és Veszprémbe CTS-emmel mert sikerült az egyik barátomat egy igazán jó márkára rábeszélnem (toyota celica)  ::)
1180 Km-mentünk reggel 4től este 10ig és senki sem panaszkodott aznap vagy másnap h ez fáj az fáj nem férek húzd előrébb stb ...... ismersős? Nekem előtte micrám volt szal igen.....csupán a be kiszállás *zar mert 3ajtós de aki jönni akar bemászik. Kész.
És az átlag fogysztás 8.2 lett ami igazán jó véleményem szerint és azt had tegyem hozzá h míg ki nem világosodott nem nagyon mentünk 160 alatt, utána már szabályosan közlekedtünk.....
És amit Szuti ír az szó szerint így van, csak 1x próbálja ki mindenki, hogy ha kell megy ha kell jól fogyaszt, 2 stílusú a kocsi...

Azon a par emberen kivul akinek csak hetvegi autonak kellene szerintem senki nem kerdojelezte meg a fentieket. Azt meg majd Ok megvalaszoljak miert gondoljak igy.
Reszemrol abbol indult az egesz vita (sot, igazabol nem akartam vitazni, csak nem lehetett szo nelkul hagyni, hogy epp egy TS tulaj ferdit ekkorat), hogy megkerdojeleztem a 200 lo melletti 7.x literes fogyasztast, mikozben mindenki tudja, hogy utazo tempoban a TS nagyjabol egy gyari 1.6os Corolla es Tutinet mostani 1.8as Corollaja kozott lehet eroben... Ultem mar TS-ben is es Tutieban is. 3000-4000 kornyeken Tutinet Corollaja erosebbnek es nyomatekosabbnak tunt, pedig az csak valojaban egy 1ZZ-s blokk, ami a 140 lovas Celicaban is van. Senki nem kerdojelezte meg, hogy lift felett jol megy  :yes:.

Miutan meg mertem kerdojelezni a fogyasztasos kijelentest es ki mertem jelenteni, hogy jelenleg nem szeretnek Corolla TS-t (es ennek megmondtam az okait is, ami nem ertem miert problema) ki lettem kialtva zuminek, gumicukorragcsalonak meg hadd ne mondjam minek. Valaki arulja mar el, hogy ezeket a jelzoket mivel erdemeltem ki es miert van szukseg ezekre :surrender:? Az, hogy Lizard begurult es leirta, hogy varosban barmikor megkeruli sztem nem veletlen azok utan, hogy Zori folyamatosan ugy beszelt errol az autorol, mint valami szupersportkocsirol (a yarishoz viszonyitva)...  :flowers:

Ahogy leirtatok egy f*sza auto amit lehet sokmindenre hasznalni... Szemely szerint elfogadom, hogy az O igenyeinek mar nem felel meg a mostani de O is fogadja el, hogy van olyan ember akit meg nem vagy abszolut nem erdekel a CTS mert jobban szeretik a sajatjukat meg akkor is ha kategoriaban eggyel ala van pozicionalva... es emiatt nem kell feltetlenul alacsonyabbrendu lenykent tekinteni rajuk :ph34r:.

Reszemrol beke van!  :hug:

Mas, ami csak azoknak szol akik szeretnek nyiltnapokra jarni es ez az elsodleges szamukra (es ezzel talan sikerul megertetni miert nem felel meg az en igenyeimnek hosszu tavon egy CTS meg akkor sem ha egy rakat penzt beleolve megkapna a vilag legjobb futomuvet es sikerulne megduplazni a gyari teljesitmenyt):
Ahogy Szuti leirta, ha a cori kapna meg ugyanazokat a modositasokat mint a mienk akkor a yaris szamara utolerhetetlen lenne. Osszessegeben igy van, de egy dolgot elfelejtett megpedig azt, hogy legtobbet a suly szamit es ha a yarisnak mindig ott lesz az a -200kg elonye akkor van az a szint amikor a yaris mar jobb lesz koridoben hiaba lesz esetleg a CTS 2x erosebb, mert egy palya nem csak egyenesekbol all es a fizikat nagyon nem lehet befolyasolni, magyarul nem veszit mar annyit egyenesben es kigyorsitasokban amennyit nyer fektavon es kanyarban...  :flowers:
Az, hogy az ember maganak epit valamit es az evek alatt rengeteget fejlodik a tulaj meg az auto is nem karpotolhato azzal, hogy vesz egy alapbol erosebbet es jobbat amit a mernokok is palyara almodtak meg. Szerintem Szuti sem azert adta el mert nem szerette, hanem azert mert arra amire O szanta mar kb. elerte a hatarokat es 2 auto fenntartasa meg nem fert bele. Ugye jol gondolom, hogy nem azert keszulsz egy hosszabb hangvetelu beszamolot irni, mert ennyivel tartozol az ittenieknek, hanem azert mert van egy csomo kozos elmenyetek, amit jo lenne masokkal megosztani illetve Te is szivesen olvasgatod kesobb es nezegeted meg ujra es ujra a kepeket... :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #7804 Dátum: 2011.05.05 17:58:46 »
A szín az stimmel, de én fehérvári vagyok. Szerintem Te a kb. 2 éve hírdetett 3 ajtós TS-re gondolsz. Na az nem az enyém, én nem akarom eladni, ráadásúl az enyém 5 ajtós ::)

Én, meg értem azt, amit B.S. mondani akart ezzel. Igen, az ember kinövi a CTS-t, de, csak, mint első autót. Spec. én, ha az anyagiakon nem múlna, biztosan vennék egyet magamnak 7végi autónak, de csak 2.-nak. A mindennapi használatra tartanék egy "normális" autót, esetemben ez egy egyterű, vagy egy kombi, amibe variálás nélkül bedobom a családot, meg a fél házat. De Csak apucinak jöhetne a TS, mondjuk esetemben inkább "gyűjtőről" lenne szó, semmint "boyracerkedésről". Én egy teljesen gyári TS-t vennék, mondjuk a Jrtom fórumtársunkét (ugye tied a csabai pezsgőmetál TS?), és azt igyekeznék megtartani ugyanebben az újszerű állapotban, amiben most is van. Persze, egy-két alkalommal meghúzatnám, de alapvetően kinőttem az "üveghangon" autókázom stílusból.  :) Engem jobban nyugtat a tudat, hogy van tartalék a kocsimban, mint, hogy azt folyamatosan mutogassam/bizonyítsam másoknak. Akár egy nem is annyira átlag autót is megennék vele, ha akarnám:whistling: ;)
Akkor bocsi, de, amennyiben tudjátok, kiről beszéltem, légyszi okosítsatok már ki, mert szoktam látni azt a Ts-t itt Csabán, és természetesen mindig csilli-villi. És fel van regisztrálva ide a srác is, csak a nick-jét nem tudom.  :helpsmilie: ::) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7805 Dátum: 2011.05.05 18:05:30 »
Bepi: igen:-)

Pzs: Igen:-)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TS
« Válasz #7806 Dátum: 2011.05.05 18:54:52 »
Nekem ez furcsa. A Ts miòta hètvègi autò? Nem egy 2 ülèses sportgèprôl van szò. Ez egy sima corolla 3,5 ajtòval. A motorjàt kivève ez egy közèpkategòriàs kocsi normàl esetben 140 pacival a motorban. Ha kell, akkor meg 192 van benne. Pont ez a jò benne. Egyszer pròbàljatok ki egyet ès egybôl megèrti mindenki. Simàn leutazok vele a vilàg vègère is, meg ha akarom versenyezhetek is mondjuk èn a 2.-at vàlasztottam többször, de az autò mindenre alkalmas.
Ne értsd félre: A CTS számomra mindig is egy álomautó lesz, bárcsak eljutnék hatájos időn belül, hogy vegyek egyet! De! Méretre, csak úgy, hogy ember beül és megy, arra oké. De, amikor családdal, kisgyerekkel, babakocsival, stb megyünk nyaralni, akkor kicsi. Pont. Erre mondom én, hogy nekem kéne mellé egy rendes méretű kocsi is, amibe lazán beférünk csomagokkal, mindenestől. Erre a célra egyértelműen egy egyterű, vagy kombi autó kell.
Nekem, meg, amikor nincs család, NANÁ, hogy a CTS!!!  :wub:
Így érthetőbb?  :szemez:
Nem tudom, miért nem jó családi autónak ma egy E12-es cori. Ha már van egy gyerek, meg egy babakocsi nem kell egyből egy S-max-ba vágni magad. Mi anno az astraF 5ajtóssal bejártuk egész Európát, voltunk pl. Spanyolországban is. Én voltam 15éves, bátyám 17, szüleim, és 2hétre csomagok 4főre. És akkor még nem is használtunk pl. tetőboxot.
Ma meg hova megy az ember autóval utazni? A szomszédos országok max, más minden repcsivel.
Szóval, ha van 3 190cm magas gyereked, és gyakran utazol, OK, vegyél nagyobb autót. De most arra a 5% használatra minek méretezni az autót?
 

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7807 Dátum: 2011.05.05 19:03:29 »
...De most arra a 5% használatra minek méretezni az autót?

...ami még 5% sincs.

Amúgy veled vagyok. Szerintem sem okos divat egyből meghirdetni a kompaktokat, ahogy érkezik a gyerek, és hombárnyi rakterű dögöket venni helyettük. Mer' ugye le kell vinni a babaágyat az Isztriára, anélkül visszamarad a gyerek a fejlődésben.  :surrender:

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #7808 Dátum: 2011.05.05 19:19:49 »
A gyerek élvezi a TS-t is, mindig utánozza a hangját amikor előzök. Az anyja viszont a mentőautó szirénáját. Jó a nagyobb kocsi, ha családos az ember. Legyen első a biztonság.

( Nah, megtaláltam a régi profilomhoz a kódomat... Zorits1 = Zorits )

HáEl, asszem olvastam a népítéletedet a TS-edről. :D
Nálunk inkább a körforgalmaknál vannak a gondok - mert a gé az keményen dolgozik a 8.5 Coll széles kerék meg lent tartja a kocsit keményen - csak hát ezt mindenki másként díjazza.... féleg ha még mész néha még egy kört csak úgy "érzésből" :)


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7809 Dátum: 2011.05.05 19:30:31 »
B.S. Azért ne essünk túlzásokba. Egy cori Ts veri az accord type S-t, a GTI golf pedig sajna egy kicsit veri a Ts-t is, szóval jól hangzik meg minden, de nem így van ;)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: TS
« Válasz #7810 Dátum: 2011.05.05 19:32:07 »


Akkor bocsi, de, amennyiben tudjátok, kiről beszéltem, légyszi okosítsatok már ki, mert szoktam látni azt a Ts-t itt Csabán, és természetesen mindig csilli-villi. És fel van regisztrálva ide a srác is, csak a nick-jét nem tudom.  :helpsmilie: ::) :hug:

Tondach...... ha jol emlékszem a nick-re ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Háel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: TS
« Válasz #7811 Dátum: 2011.05.05 20:24:30 »
Még kompis volt mikor ítéletet írtam.

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7812 Dátum: 2011.05.05 20:50:18 »
Aki meg azért ad el egy Corolla TS-t hogy egy "nyomatékosabb és nagyobb" Honda Accordot? vagy Lexus IS200 valamennyit vegyen az nyugodtan köpjön fölfelé egy nagyot és álljon alá. kb. ennyi. :D :D

Ezt viszont nem értem, miért is mondtad  - mert pl. speciel én ezen gondolkodom..... :nonono: Több mint négy éve van meg a TS-em, miért baj az ha mások a preferenciák már??

Én egy Lotus Exiget vennék amivel járhatnék hétvégenként a euroringre vagy a Hungaroringre. A TS motorral valót venném nem a 140 LE-set ilyemn motorom van most a kocsiban) és tennék rá kompresszort. Lenne rajta nagyobb fék meg jobb futómű mint a gyári és jöhetne Wéber G megmutatni hogyan is kell ezt vezetni pályán. Nem nagyon lenne ellenfelem azokután ott. Csak hát nincs felesleges 10 millióm erre  pedig volt de azt bebuktam egy családi házzal együtt. Ugye milyen szép az élet ??  :D :D
Ültem Honda Accorba , jó de semmi különleges kb ugyanannyi idő alatt azt is "megunod" ha a TS-ed is meguntad. Nem jobb nem erősebb, unalmas lesz az is mint más középkategóriás autó. Egy TS simán leveri. Nem értem milyen "többletet" nyújt, sacc kb. semmit.

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7813 Dátum: 2011.05.05 20:58:04 »
Ne értsd félre: A CTS számomra mindig is egy álomautó lesz, bárcsak eljutnék hatájos időn belül, hogy vegyek egyet! De! Méretre, csak úgy, hogy ember beül és megy, arra oké. De, amikor családdal, kisgyerekkel, babakocsival, stb megyünk nyaralni, akkor kicsi. Pont.


Hol kicsi egy  TS Corolla  ?
Pedig sok sok család a TS-nél kisebb járgánnyal lemegy nyaralni pl. egy Yaris -sal. Persze ha 4-5 gyerek van akkor tényleg kevés akkor kell venni egy kisbuszt. :D

Lizard és  PZS meg patent kis méregzsákot alakítottak a YTS-ekből ha kell otthagynak bárkit akár utcán akár pályán -  középkategóriáig.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.05 21:04:44 írta celicáSs »

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: TS
« Válasz #7814 Dátum: 2011.05.05 21:15:47 »

Én egy Lotus Exiget vennék amivel járhatnék hétvégenként a euroringre vagy a Hungaroringre.

most se mész fel a pályára, akkor meg minek neked Exige? :D :lol:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)