Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565684 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: TS
« Válasz #7560 Dátum: 2010.12.05 12:05:34 »
Használtautón nézegettem egy jó ideig a TS-eket 14 db volt a max, és abból most is fenn van kb 5 ami azóta sem kelt el.... Szóval ez is ad annyi infót, hogy ahogy Szuti is írta tuti hogy nincs 200. Az 50 az a reális kb vagy esetleg 70 db annál nem hinném, hogy több..... De ha valaki tud, vagy utána tud járni mostmár kíváncsi lennék. ::) ::)
Ha 50db alatt van, és van, hogy 14db volt eladó...az elég rossz arány.... 35%-uk eladó lenne?  :eek:

De azt írtam hogy a MAX volt annyi. Most pl. 6 db van.
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7561 Dátum: 2010.12.06 10:15:05 »
Használtautón nézegettem egy jó ideig a TS-eket 14 db volt a max, és abból most is fenn van kb 5 ami azóta sem kelt el.... Szóval ez is ad annyi infót, hogy ahogy Szuti is írta tuti hogy nincs 200. Az 50 az a reális kb vagy esetleg 70 db annál nem hinném, hogy több..... De ha valaki tud, vagy utána tud járni mostmár kíváncsi lennék. ::) ::)
Ha 50db alatt van, és van, hogy 14db volt eladó...az elég rossz arány.... 35%-uk eladó lenne?  :eek:

Talán mer elérte 4-5évet és újakat vesznek helyettük vagy mert az igények változtak?  :flowers:
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: TS
« Válasz #7562 Dátum: 2010.12.06 10:27:15 »
Használtautón nézegettem egy jó ideig a TS-eket 14 db volt a max, és abból most is fenn van kb 5 ami azóta sem kelt el.... Szóval ez is ad annyi infót, hogy ahogy Szuti is írta tuti hogy nincs 200. Az 50 az a reális kb vagy esetleg 70 db annál nem hinném, hogy több..... De ha valaki tud, vagy utána tud járni mostmár kíváncsi lennék. ::) ::)
Ha 50db alatt van, és van, hogy 14db volt eladó...az elég rossz arány.... 35%-uk eladó lenne?  :eek:

Talán mer elérte 4-5évet és újakat vesznek helyettük vagy mert az igények változtak?  :flowers:

Az tuti hogy nem azért mert megunták!!! ::) :clap: :
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7563 Dátum: 2010.12.06 10:34:07 »
Minden kocsit meg lehet unni. Meg minden kocsit szet is lehet hajtani.

Lehet, hogy sok az eladoak kozul mar erosen eszi az olajat, meg le lett elve, es ezert is akarjak eladni.

A masik meg, hogy a TS pont annyira eros, hogy a kozutakon lehessen vele sportosan menni, de nem egy M3-killer vagy egy palyazasra kitalalt versenyauto. Sokan erosebb, laposabb kocsira vagynak, amivel jobb idoket lehet futni, mert par ev utan kinovik a TS-t.

Aztan az is benne van, hogy a TS tulajok (akik ujonnan vettek) jellemzoen nem szegenyek es nem 15 evente szoktak autot cserelni 10 eves hitelre. Elertek a 4-5 eves kort ezek a kocsik, igy le szeretnek oket egy ujabbra, jobbra cserelni. Miutan a Toyota puding kocsikat csinal csak mostanaban, ezert nagy esellyel mas markat fognak majd valasztani, mondjuk egy Subarut vagy mas turbos hot-hatch-t.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TS
« Válasz #7564 Dátum: 2010.12.06 10:39:18 »
Használtautón nézegettem egy jó ideig a TS-eket 14 db volt a max, és abból most is fenn van kb 5 ami azóta sem kelt el.... Szóval ez is ad annyi infót, hogy ahogy Szuti is írta tuti hogy nincs 200. Az 50 az a reális kb vagy esetleg 70 db annál nem hinném, hogy több..... De ha valaki tud, vagy utána tud járni mostmár kíváncsi lennék. ::) ::)
Ha 50db alatt van, és van, hogy 14db volt eladó...az elég rossz arány.... 35%-uk eladó lenne?  :eek:
Talán mer elérte 4-5évet és újakat vesznek helyettük vagy mert az igények változtak?  :flowers:
Nyilván ezzel arra akartam célozni, hogy szerintem kicsiny hazánkban nem 40-50db TS van, hanem ennél azért lényegesen több. Ha a darabszám 40körül lenne, ebből nem lehetne a hahu-n folyamatosan egy 6-10db-os kínálat, évről évre. De ez az én véleményem. Meg az is a véleményem, hogy utcai közlekedésből nem lehet TS számot becsülni, ahogy Szuti írta. De ezen nem veszünk össze  :flowers:
Nem tartom valószínűnek, hogy a Toyota Corolla 1,8-as sportverziójából a forgalmazott 5év alatt mindössze évi átlag 8db-ot adott el, és ha import használt autókat is belevesszük, akkor évi átlag 6db-ot.

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: TS
« Válasz #7565 Dátum: 2010.12.06 10:56:23 »
Minden kocsit meg lehet unni. Meg minden kocsit szet is lehet hajtani.

Lehet, hogy sok az eladoak kozul mar erosen eszi az olajat, meg le lett elve, es ezert is akarjak eladni.

A masik meg, hogy a TS pont annyira eros, hogy a kozutakon lehessen vele sportosan menni, de nem egy M3-killer vagy egy palyazasra kitalalt versenyauto. Sokan erosebb, laposabb kocsira vagynak, amivel jobb idoket lehet futni, mert par ev utan kinovik a TS-t.

Aztan az is benne van, hogy a TS tulajok (akik ujonnan vettek) jellemzoen nem szegenyek es nem 15 evente szoktak autot cserelni 10 eves hitelre. Elertek a 4-5 eves kort ezek a kocsik, igy le szeretnek oket egy ujabbra, jobbra cserelni. Miutan a Toyota puding kocsikat csinal csak mostanaban, ezert nagy esellyel mas markat fognak majd valasztani, mondjuk egy Subarut vagy mas turbos hot-hatch-t.

Én inkább az utolsó véleményed mellett vagyok. Ma a Toyotánál sajna nincs egy olyan autó ami erős, sportos, de a munkába is el tud vele menni az ember a hétköznapokban és még árban is elfogadható lenne.  Meg az hogy kinövik....  Én is így jutottam hozzá a kocsimhoz, ez volt az előző tulaj legfőbb gondja, plusz a helyhiány, a tárolás, plusz a párja.... Nők  ::) :no:
De az is igaz, hogy keresni kell a "sportkocsik között" az olyat amik nem széthajtott, hanem a kis kedven közé tartoznak.... De lehet találni, csak keresni kell... :yes:
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7566 Dátum: 2010.12.07 17:49:15 »
Lehet találni  ;)

MéRegzsák

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7567 Dátum: 2010.12.07 18:25:26 »
Én azért adtam el a Ts corit mert....
2 évesen vettem 3 évig használtam!! Nem mondhatok  róla rosszat,de a technika fejlődik és nekem már "kevés" volt. 2002óta nem volt fejlesztve. 8 éves konstrukció. 2005ben volt ráncfelvarrása és ennyi. A hasonló konkurenciák már 240-260le-nél tartanak és fejlesztenek fejlsztenek. A honda is elvesziti a vevőkörét,mert nem fejleszt.
Ami nekem hiányzott az azt megtaláltam másban. hiányzott a sportos belső, FÉÉÉÉÉK, és háát nem volt tovább lépni erőben. Pont azon a határon van a Ts teljesítménye, hogy nagy családi autókkal kellett küzdenem (passat,dmw5 stb).

Mondom ez az én problémám volt!!
Ennek ellenére nem tudok róla rosszat mondani!!!

Egyébként még a mai napig nagyon sokan nem tudják mi az a piros felirat hátul!!!!
Hiányzik a hangja:))))

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: TS
« Válasz #7568 Dátum: 2010.12.07 18:50:58 »
Én azért adtam el a Ts corit mert....
2 évesen vettem 3 évig használtam!! Nem mondhatok  róla rosszat,de a technika fejlődik és nekem már "kevés" volt. 2002óta nem volt fejlesztve. 8 éves konstrukció. 2005ben volt ráncfelvarrása és ennyi. A hasonló konkurenciák már 240-260le-nél tartanak és fejlesztenek fejlsztenek. A honda is elvesziti a vevőkörét,mert nem fejleszt.
Ami nekem hiányzott az azt megtaláltam másban. hiányzott a sportos belső, FÉÉÉÉÉK, és háát nem volt tovább lépni erőben. Pont azon a határon van a Ts teljesítménye, hogy nagy családi autókkal kellett küzdenem (passat,dmw5 stb).

Mondom ez az én problémám volt!!
Ennek ellenére nem tudok róla rosszat mondani!!!

Egyébként még a mai napig nagyon sokan nem tudják mi az a piros felirat hátul!!!!
Hiányzik a hangja:))))


 ::) ;) :clap:
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re: TS
« Válasz #7569 Dátum: 2010.12.07 18:53:12 »
Én konkrétan elértem a 30-at és 5ajtós/családiban gondolkozom...
IS vagy Verso,megfelelö teljesitménnyel.

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7570 Dátum: 2010.12.08 11:54:28 »
Én konkrétan elértem a 30-at és 5ajtós/családiban gondolkozom...
IS vagy Verso,megfelelö teljesitménnyel.

Konkrtéan én is Ezért adom el ;) én nem versenyzére vettem anno 3éve - hanem mert tetszett, és mindig is akartam egy ilyen kis dögöt :) viszont lehet, hogy már korral jár, hogy  egy diesel Lex IS cserét szeretnék... A hangja nekem is hiányzik :) mert 7en 20-30km -teszek meg vele, és addig fel sem melegszik, hogy meghalgathassam  :flowers:

"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7571 Dátum: 2010.12.09 10:17:52 »


teszek meg vele, és addig fel sem melegszik, hogy meghalgathassam  :flowers:


[/quote]


.... ;)

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7572 Dátum: 2010.12.10 14:00:42 »

teszek meg vele, és addig fel sem melegszik, hogy meghalgathassam  :flowers:


.... ;)

[/quote]

Amikor melóba megyek - most arról beszéltem.... csak mert az  2-3km-re van, mert kb ennyit használom 7közben  ....;)  7végén azért hallgatózok én is, mikor tehetem!!! :D

Celicánka mennyi km kell?  :sorcerer: :flowers:
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: TS
« Válasz #7573 Dátum: 2010.12.10 14:11:44 »

Amikor melóba megyek - most arról beszéltem.... csak mert az  2-3km-re van, mert kb ennyit használom 7közben  ....;)  7végén azért hallgatózok én is, mikor tehetem!!! :D


2-3 kmes utak nem tesznek jot egy dieselesnek, még annyira sem melegszik mint a ts-ed :)
szerintem járj gyalog :devil: :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7574 Dátum: 2010.12.10 15:51:59 »

Amikor melóba megyek - most arról beszéltem.... csak mert az  2-3km-re van, mert kb ennyit használom 7közben  ....;)  7végén azért hallgatózok én is, mikor tehetem!!! :D


2-3 kmes utak nem tesznek jot egy dieselesnek, még annyira sem melegszik mint a ts-ed :)
szerintem járj gyalog :devil: :D

Pesten megtenném, de itt ez presztizs kérdés  [rohog] :D [rohog] :devil: na jó ma lemérem pontosan mennyi :) lehet hogy 3-4km :)
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)