Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565662 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4800 Dátum: 2009.11.11 16:52:16 »
Én meg azt érzem, hogy az 1.2-es turbó fosvágen előbb megdöglik, mint az 1.4-es vagy az 1.6-os benzines, amit hivatott kiváltani. Ugyanis azokba nincs turbo, nincsenek úgy pöccre küldve.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4801 Dátum: 2009.11.11 17:01:40 »
Nem szerintem nem érted,  de Nálatok biztos az a Teszt hogy beleülsz és vezetsz és "megszagolod" a motort és elmodnod hány mikront kopott ez meg az, a hőtágulás milyen repedéseket eredményezett.... Nálunk kicsit komolyabb tesztelő berendezések (kamrák) voltak Japánban ;) De nem viszonyítottam, hogy mi mikor megy tönkre, és teljesen függetlenül írtam, szóval nem úgy gondolva másra mint konkurencia ( igaz főként a Toyotának dolgoztam.. ), ettől függetlenül a Toyeszokról is meg van a véleményem... sajnos ilyen a Trend.

De azért, biztos Neked van Igazad, én meg hülyeségeket beszélek  :whistling:

Én mindenesetre nem veszek VW TFS gépet, de ha Neked kell, szíved joga, a fórum vélemény cserére hivatott.

És ha meg felzaklattalak sorry, és állom a beígért Tonikot :)




« Utoljára szerkesztve: 2009.11.11 17:10:10 írta zorits »

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4802 Dátum: 2009.11.11 17:02:55 »
Én meg azt érzem, hogy az 1.2-es turbó fosvágen előbb megdöglik, mint az 1.4-es vagy az 1.6-os benzines, amit hivatott kiváltani. Ugyanis azokba nincs turbo, nincsenek úgy pöccre küldve.
Ámen ;)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #4803 Dátum: 2009.11.11 17:19:42 »
Csak egy sztori.Egy haverommal lementem 2 hete egy 1.6-os luna corollát megnézni 2006-os 35ekm-vel egy csajé volt nem messze pesttől.Belül egy ótvar volt minden leöntve koszos kívül,belül.Bár olcsón ki lehet tisztíttatni meg lemosatni hogy tip top legyen,de a srác mégis egy 1.4 tsi-t vett 5 kilóval drágábban 23 ekm-vel 2008-as.Mondtam is neki hogy ha vezeti a turbós mindenképpen jobban fog tetszeni neki,jobban húz,nyomatékosabb,1000eft-ért 160-170 pacis is lehet.Emellett azt is mondtam neki hogy a toyota megbízható meg minden és tetszik is neki és még azt is merném mondani hogy jobb autó,de ha megnézem ezen a palettán a tsi golf jobbnak számít.Erősebb,újabb,szebb,fullos belülről. Szal én megpróbáltam,de megértem a választását.A toyotánál azt nem értem miért nem használnak a jó kis bevált motorokból valamit egy újabb autóba.Az is 200 tényleg jó tuningalap ha lenne zsém érdekelne egy ilyen és tudnám mit kezdek vele.Amúgy asszem az is350 nagyon kemény valami 5 körül van a 100-as sprintje,de nem egy elérhető árú autó.Miért nem raknak új autókba régebbi ámbár kiváló fejlesztésű motorokat.Ott a 2zzge,3sgte,tehetnének bele más dugattyúkat,megerősítenék a váltót,főtengelyt,más vezérműtengely meg optimalizált ecu.Amit mondjuk a tuningőrültek akik értenek hozzá megcsinálnak és tartósan működik is akkor ezt a gyárak is megtehetnék...

Az isf gyönyörű meg nagyot is megy,de azon az áron már van nissan GTR és ugye tudjuk hogy az etalon!

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4804 Dátum: 2009.11.11 17:28:00 »
Ezt annyival egészíteném ki, hogy az autó egyben a személyiséget is tükrözi. Vallom, hogy minden autómárkához köthető egy attitűd és egy vásárlói kör.

Akár milyen jó az új Golf, sosem venném meg, mert tőlem a Golf és a VW nagyon távol áll. Az autó kinézete, karaktere, vásárlói köre engem taszít, szerintem a VW, különösen a TDI az arcos bunkó parasztok autója, akik megállnak a sáv közepén vészvillogóval. Ők azok a látszatra egyébként nagyon adó emberek, akikkel a konditerem is televan. Én így látom. Lehet velem egyetérteni, lehülyézni is. Én ezért sem vennék sosem VW-t, mert utálom a tulajokat, mint a sz...rt, sosem tudnék azonosulni vele.

Egy francia autóval megint nem tudnék azonosulni, mert az is annyira más, mint én.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a számok és a kinézet egy dolog, de az érzelmek legalább annyira fontosak...

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4805 Dátum: 2009.11.11 17:35:01 »
Én meg simán megvennék egy Octaviát vagy Golf VI-ot, és magasról tojnék bele, milyen a többi tulaj.

A Toyota tényleg elvesztette kicsit a fonalat... Mikor 2005-ben kellett elköltenem 3M-t kompaktra, igazából csak a Focus jött szóba, de az is hamar kiesett. Most viszont esetleg egy E12 1.6-ost választanék, ami alapjaiban 2001. év végi modell; az azóta kijött Toyota kompaktoknál többre tartom az Octaviát, Mazda3-ast, új Lancert. Kár...

Ellenben a TS továbbra is bajnok, még egy ilyen "lopakodó" nincs, mint a ráncfelvarrás előtti.

TZoli

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4806 Dátum: 2009.11.11 18:06:38 »
Ezt annyival egészíteném ki, hogy az autó egyben a személyiséget is tükrözi. Vallom, hogy minden autómárkához köthető egy attitűd és egy vásárlói kör.

Akár milyen jó az új Golf, sosem venném meg, mert tőlem a Golf és a VW nagyon távol áll. Az autó kinézete, karaktere, vásárlói köre engem taszít, szerintem a VW, különösen a TDI az arcos bunkó parasztok autója, akik megállnak a sáv közepén vészvillogóval. Ők azok a látszatra egyébként nagyon adó emberek, akikkel a konditerem is televan. Én így látom. Lehet velem egyetérteni, lehülyézni is. Én ezért sem vennék sosem VW-t, mert utálom a tulajokat, mint a sz...rt, sosem tudnék azonosulni vele.

Egy francia autóval megint nem tudnék azonosulni, mert az is annyira más, mint én.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a számok és a kinézet egy dolog, de az érzelmek legalább annyira fontosak...

Azért ez ***ára húzós amit írtál, meg az a tulajos marhaság, atyaúristen, te beteg vagy
Mondod ezt úgy hogy motort kellett cserélni a Toyotádban
Vajon mit szólnának ehhez a hozzászólásodhoz egy Vw fórumban? ***ára kib.sztad nálam most a biztosítékot
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.11 18:08:12 írta TZoli »

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4807 Dátum: 2009.11.11 18:15:34 »
Nézd! Mindenkinek van véleménye mindenről, sőt az ember tele van előítéletekkel. A helyzet az, hogy én is ember vagyok. Az előítéletekről meg annyit, hogy általában szokott lenni valamilyen mértékű alapja ezeknek.

Amit hozzáfűznék:
- mindenki azt gondol a másikról, amit akar, ha logikus, ha nem, elvégre szabad gondolkodás és vélemény-nyilvánítás van
- sokan gondolkodnak ugyan így a TDI-sekről, mint én
- a motorcserém azt mutatta, hogy tud egy multicég normális is lenni, ha akar. Ingyen volt, én csak jól jártam a cserével, mert a használt motorom helyett egy újat kaptam. Korrekt eljárásban volt részem, úgy érzem. Még túl is teljesítettek, ugyanis bőven az 5 éves szavatosságon is túl voltam
- a VW fórum nem érdekel, amúgy az sem, hogy ki mit gondol emiatt rólam
- lehet, hogy beteg vagyok, de ki nem?!
- minden esetre a sáv közepén vészvillogós köcsögre nagyon allergiás vagyok és agresszív is. Ha sokat okoskodik, képes vagyok betörni az orrát is...

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4808 Dátum: 2009.11.11 20:24:01 »
Ők azok a látszatra egyébként nagyon adó emberek, akikkel a konditerem is televan.

 :nono: Azért vannak Toyotások is a konditermekbe.  :yes: :yes:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: TS
« Válasz #4809 Dátum: 2009.11.11 21:30:56 »
Ők azok a látszatra egyébként nagyon adó emberek, akikkel a konditerem is televan.

 :nono: Azért vannak Toyotások is a konditermekbe.  :yes: :yes:


Igen!

Hulk Hogannek is volt egy Suprája :))



Nem is illet volna egy népautó hozzá:)

Hitler akarta álmodta meg a VW-el teli világot, de a vezérkarnak és neki Mercedese volt ::)
Konrád

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #4810 Dátum: 2009.11.11 22:21:58 »
Tok erdekes amit boncolgattok, es ugye mar masfel eve irtam, hogy a jovo a kis nyomasu turbos relativ pici benzinmotoroke.

Megis kerdes miert nem jottek ki a "nagyok" a sajat verziojukkal immar 2 eve? Honda, Mitsu, Toyota. Csak a Mazdanak van, de nekik is csak a 2.x DISI verzio.

Mert kivarnak es javaban terveznek, hogy az a motor majd olyan legyen, mint a regi szep idokben (ha nem akkor lehuzhatjak a rolot...). A valsag miatt ugyanis ismet felertekelodik majd a minoseg. Nem akarsz venni olyat ami 2 ev alatt kuka es nem is fogod megfizetni. Kivarsz es megveszed azt a termeket akinek a gyartoja talpon maradt es van jovokepe (nem csak autoiparban). Japo leven tudniuk kell, akkor maradnak talpon, ha ujra elohozzak a 80-90-es evek szellemet, meglatjuk, hogy igy lesz-e.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4811 Dátum: 2009.11.11 22:30:53 »

Az isf gyönyörű meg nagyot is megy,de azon az áron már van nissan GTR és ugye tudjuk hogy az etalon!

Így van :



[a csatolmányt egy admin törölte]

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TS
« Válasz #4812 Dátum: 2009.11.11 23:03:26 »
De azért, biztos Neked van Igazad, én meg hülyeségeket beszélek  :whistling:
Én mindenesetre nem veszek VW TFS gépet, de ha Neked kell, szíved joga, a fórum vélemény cserére hivatott.
És ha meg felzaklattalak sorry, és állom a beígért Tonikot :)
Nem zaklattál fel  :flowers:
Részemről annyit zárásként, hogy sokak várják hogy elkezdjenek behalni az igen sikeres TSI motorok....de nincs ilyen hír, pedig már sok megfutotta a több százezret.
De maradjunk a TS-nél!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TS
« Válasz #4813 Dátum: 2009.11.11 23:08:28 »
Ezt annyival egészíteném ki, hogy az autó egyben a személyiséget is tükrözi. Vallom, hogy minden autómárkához köthető egy attitűd és egy vásárlói kör.
Akár milyen jó az új Golf, sosem venném meg, mert tőlem a Golf és a VW nagyon távol áll. Az autó kinézete, karaktere, vásárlói köre engem taszít, szerintem a VW, különösen a TDI az arcos bunkó parasztok autója,
Ez is OFF lesz sajna.
Hogy lehet egy akkor modellpalettával, és akkora számban az útjainkon futó márkát, mint a VW-t így egy kalap alá venni. Én a VW-t ugyan úgy szeretm mint a Toyota-t, tegnap Opelem volt, ma Toyotam, holnap lehet VW-m vagy Fordom vagy Mazdám :D
Ami megalapozott általánosítás, hogy a 2000-es évek elején volt egy korszak, mikor sok (főleg kombi) Passatot hoztak be németektől olyan emberek, akik besározták a nevet. De ez az új Passat megjelenésével egyre kiment a divatból, mivel a leváltott Passat nem volt már annyira menő, az új meg drága ennek a körnek szerencsére.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4814 Dátum: 2009.11.12 15:25:10 »
Fent van a 350Z... nagyot megy vele a Frigyes :)
Milyen modosítások vannak bennt Szuti? olyan turbós/kompis hangja van a kipuff felöl, vagy ez csak a v6?:)