Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565844 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4530 Dátum: 2009.10.05 16:52:46 »
Tudja valamelyikőtök, hogy miként működi ka Ts Corolla légszűrőháza ?
Látszatra olyan, mint a nem TS-é viszont ezeken van oldalt egy rekesz, amit kinyit és innen több levegőt szív be.
Tudni azt, hogy mekkora fordulatnál nyitja ki ? Vagy csak akkor nyit ha lift is van ?

EZ lenne az:


[a csatolmányt egy admin törölte]

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #4531 Dátum: 2009.10.05 18:07:53 »
Válaszom: Nekem is van hátul toronymerevítőm! :D
Jól eldugták egy fekete hungarocel alá.... :innocent:
BLACK COROLLA TS 2005

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #4532 Dátum: 2009.10.05 19:47:19 »
hátsó toronymerevítődet innen vetted?

Igen.

Hatso toronymerevito engem is erdekelne, de csak az a verzio ami a faceliftes TS-ben van ( hatso hid felett, a karpit alatt), de sehol sem talalom ezt a TRD oldalan...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4533 Dátum: 2009.10.05 22:17:38 »

Hatso toronymerevito engem is erdekelne, de csak az a verzio ami a faceliftes TS-ben van ( hatso hid felett, a karpit alatt), de sehol sem talalom ezt a TRD oldalan...


52023-YW501

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #4534 Dátum: 2009.10.06 08:12:31 »
^^^ ez nem az.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4535 Dátum: 2009.10.06 08:57:27 »
Tudja valamelyikőtök, hogy miként működi ka Ts Corolla légszűrőháza ?
Látszatra olyan, mint a nem TS-é viszont ezeken van oldalt egy rekesz, amit kinyit és innen több levegőt szív be.
Tudni azt, hogy mekkora fordulatnál nyitja ki ? Vagy csak akkor nyit ha lift is van ?

EZ lenne az:


Nah mindig találni valami újat  :clap:Én ezt még nem is vettem észre.... De utána nézek... Számomra egy picit fura hogy lift utáni többlet levegő miatt, Mivel ORigiba a mérnökurak, ugye arra törexenek, hogy messze a motortól hideg levegőt kerítsenek...
Az a kis lengő "szelep"  még lehet a pára miatt, ne penészesedjen be a szűrő! Mivel ha jól megnézed nedves a "doboz" alja is.

De ez csak tipp, minden esetre utánanézek, hogy mennyire helyénvaló a feltételezésem :) :otlet:

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4536 Dátum: 2009.10.06 09:07:50 »
Szerintem nem a pára miatt van. A nem TS-é sem párásodik be, ez kizárt. Ami lé benne van, az más eredetű sztem.

Szerintem az az oka, hogy ha lift van, akkor többlet levegő is kell a motornak a többlet benzin mellé. Ilyenkor kinyit és azonnal áramlik be a levegő, nincs ellenállása a csőnek... A másik meg, hogy ekkor a levegő nem a hangtompítós csövön megy be, így sokkal hangosabb, "vadabb" a motor. Még az akusztikai élményt is növeli, figyelembe kell ezt is venni.

Nem tudom, hogy van-e egyébként ott motor az "ajtón", ha nincs, akkor lehet, hogy a vákuum nyitja ki a kis ajtócskát. Minden esetre figyelemre méltó kis dolog. Szeretem az ilyen kis nyalánkságokat...

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #4537 Dátum: 2009.10.06 09:25:07 »
A hátsó trd stabilizátor sokat ér? Sokkal stabilabb lesz tőle a kocsi hátulja?

Továbbá, a trd féle röviditett váltónál rá lehet tenni a gyári váltógombot meg a zsákot?

Mik a hátrányai és az elönyei?
BLACK COROLLA TS 2005

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4538 Dátum: 2009.10.06 09:29:42 »
Van hozzá egy másik ( sztem szebb) váltógomb, amiről nem pattog le a gagyi bevonat :) mert full bőr :) de a zsák rámegy.... Ugye Szuti?

A Száraz szűrő sztem meg penészesedhet....  :szemez:és mivel felmelegszik a doboz ( motor mellett van ) aztán lehül... kicsapódik a pára, ilyen a fizika  -> És nedvesség kerülhet bele... mint a kép is muatatja... :whistling:

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #4539 Dátum: 2009.10.06 10:19:45 »
A jobb oldali TRD váltógombbal is lehet kérni?
BLACK COROLLA TS 2005

s.illes79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: TS
« Válasz #4540 Dátum: 2009.10.06 14:54:42 »
hali mindenki,

Corolla TS van nekem is, igaz a kormany a "rossz" felere raktak. A kocsi allat es megorul 6200 folott. Multkor a baratnom olebe borult a kave mikor 1 be atleptem a magikus 6200 ot. LOL

Kerdesem lenne magyarorszagi szervizzel kapcsolatba, par het mulva otthon leszek es gondoltam kicsereltetem a kuplungot mert budos szagod araszt, felhivtam 1 markakereskedest es 200.000 forintot akarnak elkerni. Ezt rohad sok, meg itt angliaba is kb 120.000 forint, pedig itt irtozatos munkadijak vannak.

Masnak is araszt budos kenes szagod a kuplung, special akkor csinalja ha picit hevesebben indulok. ugy 4000+ RPM

kosz.



zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4541 Dátum: 2009.10.06 15:29:57 »
HA nem csúszik a kuplung, akkor felesleges cserélned.... azaz ha fog rendesen...

Próbáldd meg a következőt:
(meleg motorral )
- megállsz, kuplung be, 1es kuplungon a láb, és lépj a gázra tövig....
 1. ha a kocsi nem "mászik" el... azaz egy helyben marad... akkor nincs értelme kuplung cserének.
 2. ha a kocsi elkezdd "mászni" akkor nem emel ki rendesen a szerkezet... no akkor érdemes megézetni... ( jah és szinter szerű szagot érzel - ami ahogy írtad, büdös... égett műanyagra hasonlít... ) de ez lehet a kinyomó csapágy stb...

Kérdés: Váltásnál nem okoz gondot? jól kacsolja a sebességeket ( ha akad picit 6ezer fölött az megszokott ezeknél a kocsiknál... )

Ha pedig 4000 ről indulsz és a kuplungról nem leugrasz hanem csusztatva akkor ne lepődj meg, előfordul az ilyen ;) ;)
Szóval... ha semmi gond a kuplunggal, kiemel jól üzemel akkor nem kell cserélni, a szag meg ilyen, meg kell szokni ha túráztataod... ;)

Egyébként kuplung tárcsa plusz szerkezet nálunk olyan 70körül van... szóval a 200ezer írreális...
De ha angliában vagy, akkor ott vegyél bele Excedy kuplungot tárcsával az olyan 30-40ezer... és jobb mint a gyári... de van csomagban könnyített lendkerékkel... az olyan 60-70ezer..


s.illes79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: TS
« Válasz #4542 Dátum: 2009.10.06 15:52:26 »
hello,

koszi a tippeket, a kuplung rendesen kiold, szoktam turaztani, ha senki nem figyel :)
meg nem is csuszik. 1 be lepadlozom nem prog fel a motor, marmint nem gyorsabban mint a kerek, na erted

ugy hangzik jobban jarok ha masra koltom az a penzt, pl megultetni :) pre-face lift ugy nez ki mint egy SUV

ja igen, szerintem is lehuzas, meg itt sem kaptam ekkor pofatlan ajanlatot soha.

egyebkent van itt vki esetleg Londonbol?

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #4543 Dátum: 2009.10.06 15:58:02 »
NEm hiszem, hogy van köztünk londoni Rajtad kívül...
Igaz én járok havonta 1x 2x London, Chatham-be  munkámból adódóan, de én sem vagyok az :)

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: TS
« Válasz #4544 Dátum: 2009.10.06 16:10:22 »
NEm hiszem, hogy van köztünk londoni Rajtad kívül...
Igaz én járok havonta 1x 2x London, Chatham-be  munkámból adódóan, de én sem vagyok az :)

Ha jól olvastam kis_andras most angol honban székel munkaügyileg de pontosan nem tudom, hogy hol... ;)
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community