Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 819258 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Adok-veszek
« Válasz #1680 Dátum: 2012.01.24 17:50:21 »
Sziasztok,

van egy 1,6-os szegénykeverékes 4A-FE motorom, ami jelen állapotában nem működőképes, de bizonyos részei felhasználhatóak, illetve aki foglalkozik vele, az tud bele életet lehelni. (én nem szántam rá időt, inkább gyorsan kicseréltem egy másikra). Ha valakit érdekel, akkor jelezze és szolgálok részletekkel is.  ::)

Róla van szó:



kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1681 Dátum: 2012.01.24 22:39:57 »
üdv!
Mit jelent a nem működőképes? Miért állt ki a csatasorból?
ár? Helyileg hol lenne?

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Adok-veszek
« Válasz #1682 Dátum: 2012.02.06 17:48:04 »
Sziasztok!
97-es Carinára való 1-3 db 14"-os gyári dísztárcsát vennék, csak jó állapotú érdekel!
Január elején pont lecsúsztam egy hirdetésről...
Budapestiek előnyben.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

b.l.dodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Adok-veszek
« Válasz #1683 Dátum: 2012.02.10 20:26:29 »
szevasztok........... érdeklödnék, nincs-e esetleg valakinek elfekvöben CARINA II 92es évi 4AFE 1.6 hoz komplet gyujtáselosztója. elöre is köszönöm

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Adok-veszek
« Válasz #1684 Dátum: 2012.02.12 16:03:16 »
Szia,
Nekem egy szegénykeverékes '93-as Carina E-ről van gyújtáselolsztóm (ez az a fajta, aminél KÜLÖN van a gyújtótrafó).
Ilyen kell-e esetleg? (Tippem, hogy nem...)


szevasztok........... érdeklödnék, nincs-e esetleg valakinek elfekvöben CARINA II 92es évi 4AFE 1.6 hoz komplet gyujtáselosztója. elöre is köszönöm

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

b.l.dodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Adok-veszek
« Válasz #1685 Dátum: 2012.02.12 20:12:56 »
Szia,
Nekem egy szegénykeverékes '93-as Carina E-ről van gyújtáselolsztóm (ez az a fajta, aminél KÜLÖN van a gyújtótrafó).
Ilyen kell-e esetleg? (Tippem, hogy nem...)
szevasz köszönöm sajnos ő nem az vadászok tovább üdv dodi

szint kivettem
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.13 07:47:32 írta MiCKEY »

b.l.dodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Adok-veszek
« Válasz #1686 Dátum: 2012.02.12 20:48:19 »
Róla van szó:


  szevasz jó régi már a feladásod de proba cseresznye ...........ha megvan még a motor nEkEm a gyujtás elosztó kellene rola. kérlek ird meg ha van ha nincs akKor is . köszönöm üdv DODI

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Komplett klíma japán 1.6-oshoz
« Válasz #1687 Dátum: 2012.02.18 22:01:15 »
Lenne egy eladó komplett gyári klíma rendszerem (bontott), amit japán gyártású 1.6-os Carinakba lehet beszerelni (jellemzően a japán gyártású autók még teljesen be vannak kábelezve; azaz, megvan az összes elektromos csatlakozó, csak rá kell dugni rendszer különböző komponenseire).
A klíma működött (készítettem róla videófelvételt is); én engedtem le belőle a gázt; le van minden részegysége légmentesen dugózva.
Dunakeszin tudnám átadni, azonnal.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Komplett klíma japán 1.6-oshoz
« Válasz #1688 Dátum: 2012.02.19 08:40:04 »
Lenne egy eladó komplett gyári klíma rendszerem (bontott), amit japán gyártású 1.6-os Carinakba lehet beszerelni (jellemzően a japán gyártású autók még teljesen be vannak kábelezve; azaz, megvan az összes elektromos csatlakozó, csak rá kell dugni rendszer különböző komponenseire).
A klíma működött (készítettem róla videófelvételt is); én engedtem le belőle a gázt; le van minden részegysége légmentesen dugózva.
Dunakeszin tudnám átadni, azonnal.
Beszerelésben tudsz segíteni?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Komplett klíma japán 1.6-oshoz
« Válasz #1689 Dátum: 2012.02.19 19:43:59 »
Az utastéri dolgokat (elpárologtató, elektromos komponensek, fagyásérzékelő szenzor, stb.) én is magamnak szereltem be, amikor utólagosan klímát kapott az autóm.
Szerencsére nem kellett lebontani a teljes műszerfalat; a kesztyűtartó felül egész jól hozzá lehetett férni a szükséges területekhez.

A motortérben lévő dolgokat (kompresszor, hűtő, ventillátor, csövek; stb.) nem én szereltem be; de az sem volt annyira bonyolult, mert szerencsére minden elő volt készítve a kocsiban gyárilag (csavarhelyek, elektromos csatlakozók).

Szóval, az utastéri részt el tudom vállalni; a motortéri részt nem szívesen.



Beszerelésben tudsz segíteni?

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.19 19:46:35 írta Zé Balázs »
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Adok-veszek
« Válasz #1690 Dátum: 2012.02.23 20:18:30 »
Sziasztok!

Keresek 1992-es Toyota Carina E-hez jobb hátsó elektromos ablakemelő szerkezetet, vagy ha kaphatok csak alkatrészt hozzá akkor annak jobban örülnék, ha van ilyen alkatrészre lehetőség akkor majd részletezem pontosan mire is van szükségem. Ezen kívül keresek még antennát a kocsihoz. olyat ami szerintem gyárilag kihúzható volt és a bal első oszlopba tolható vissza. Csak a burkolata van a kocsin, amibe bele van kötve az antenna kábel a magnótól.

köszi

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Adok-veszek
« Válasz #1691 Dátum: 2012.02.24 10:14:58 »
Sziasztok!
92 E carinához keresek jobb oldali elektromos ablakemelő szettet...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Adok-veszek
« Válasz #1692 Dátum: 2012.02.25 07:42:41 »
 Nyíregyházi japán  bontóban vettem komplett ablakemelő szerkezetet,motorral,8000-ért,jobb hátsót.Lehet a többi megvan.Tel:06209754070.Szintén nyíregyházán van a Szilent kft-nél,van egy angol Carina,bontva,szerintem még abban is benne van.Nem biztos hogy az angolnak,és a japánnak megeggyezik a felfogatása,mert más a lemez amire felfogatódik!A motor szerelhető könnyen,át lehet rakni!De kereshetitek itt a fórumon,Zé balázst is mert neki is sok bontott cucca van Carinához!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Komplett klíma japán 1.6-oshoz
« Válasz #1693 Dátum: 2012.02.27 00:53:57 »
Szia Zé Balázs!

Mennyi az ára?

Lenne egy eladó komplett gyári klíma rendszerem (bontott), amit japán gyártású 1.6-os Carinakba lehet beszerelni (jellemzően a japán gyártású autók még teljesen be vannak kábelezve; azaz, megvan az összes elektromos csatlakozó, csak rá kell dugni rendszer különböző komponenseire).
A klíma működött (készítettem róla videófelvételt is); én engedtem le belőle a gázt; le van minden részegysége légmentesen dugózva.
Dunakeszin tudnám átadni, azonnal.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Adok-veszek
« Válasz #1694 Dátum: 2012.02.27 11:16:01 »
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy Carina 1.6 E 1997-es évjárathoz kormány szervót lehet-e valahonnan beszerezni? Japkert hívtam, náluk nagyon ritka. Szombaton elment a rásegítés és azóta hol van, hol nincs, de inkább az utóbbi, így kicsit veszélyes a közlekedés.

Most van szervízben az autó. Reménykedem, hogy esetleg egy szervóolaj cserével megoldható lenne a probléma. Ez hamarosan kiderül. Nem szívárgott és és a min-max jel között pont félig volt, szép piros színű olaj. Furcsa hangot sem hallani a motortérből. Volt már valakinek hasonló gondja?

Kösz
Balázs
Balázs