Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 3096527 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kalapos

• Megszállott
  • Autó: Toyota Carina ϰƐ '96 1.6 Liftback
Re:Carina
« Válasz #34935 Dátum: 2019.11.18 12:23:38 »
Az igaz  :D

Mondjuk annyira nem unatkozom, el kellene intéznem az acélfelniket. Mechanikus rozsdaeltávolítás sarokcsiszolóval,  fúrógéppel, rafinált korongokkal. Aztán homokfúvás. Azért csak a végén, mert a kölcsönkompresszor nem tud sok levegőt termelni  :whistling:
Azon agyalok, hogy mivel és milyen sorrendben lenne jó festeni? Van esetleg valami ötleted erre?
Nem rád gondoltam  ::)  :)
 Ha homokszórod, akkor a Budaprimeres alapozást javaslom. Egy festő ismerősöm erre esküszik, arra ecsettel festi föl a magasfényű zománcot. Nincs megfolyás, gyönyörű az eredmény, de profinak könnyű. Én meg úgy vagyok vele, hogy a kőfelverődések ellen úgysincs tökéletes védelem. Ebben a témában elég slendrián vagyok, én megelégszem a szezononkénti Korantozással, esetleg lefújom még matt fekete spray-vel, de ez utóbbi lepereg róla, a Korant nem jó alapozónak.

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #34936 Dátum: 2019.11.18 13:49:23 »

Tudom, hogy nem rám  ;)

Ahogy nekem van, ez elég kisteljesítményű homokszóró, csak a drótkefézés-csiszolás után volna értelme. Lidl-s kézi pisztoly   :whistling:

Arra gondoltam, hogy Korant, aztán korróziógátló alapozó, aztán a festék. Nem szeretnék szezononként szórakozni ezzel, lehet, hogy több réteg lesz az alapozóból meg a festékből is, nem tudom. Sajnos engem sem annyira az esztétika érdekel, hanem inkább az, hogy ne rohadjon szét, tehát ecsetes felhordás lesz.
Jobb lett volna nyáron, de nem jött össze akkor. Lehet, hogy most sem fog mind, hanem csak a rosszabbik fele.... kiderül.

offday

• Alap-tag
  • Autó: Carina E Lb XLi '94 Motor: 4A-FE 85KW
« Válasz #34937 Dátum: 2019.11.18 20:24:12 »
üdv, offday

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #34938 Dátum: 2019.12.02 11:17:00 »
Sziasztok!

Ma jött el a pillanat, hogy a hidegben előjött, eddig sosem tapasztalt motor rezonálást a motorolajnak tudjam be.

A Mol Essence 5w40-el különösebb baj nem volt, talán kicsit hamarabb fáradt el, mint a többi. Persze ez volt tavasztól őszig.
Utána a Mol Essence 5w30 eddig nem volt rossz, de most 1-2 fokban, amíg az olaj nem melegszik fel, addig rezonál. Melegebb időben nem tűnt ennyire fel. Mi lesz mínuszokban??

Ledobom ezt az olajat, és rakok bele Total Quartz 9000 5w40-et (!), az előbb rendeltem meg.

Ha megvan az eredmény, majd jelzek, én is nagyon kíváncsi vagyok... de durva, ha ettől volt.