Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2372764 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5400 Dátum: 2007.12.18 09:10:44 »
sztem a szélvédõ belülröl nem lehet jeges...ilyet még nem is hallottam.  :hmm:
sztem attol jeges h törve volt...
de Palaczk mindent elmondott :10:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5401 Dátum: 2007.12.18 09:44:53 »
Idézetet írta: "murray"
sztem a szélvédõ belülröl nem lehet jeges...ilyet még nem is hallottam.  :hmm:
sztem attol jeges h törve volt...

Már miért ne lehetne? Nekem a vadi új Yaris is volt belülrõl jeges. Amikor telelihegtük este, másnap reggel lehetett belülrõl is vakarni a jeget. Pedig az biztos nem volt törve.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5402 Dátum: 2007.12.18 12:22:18 »
jó semmi gond. ennyivel is többet tudok.  :kacsint:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5403 Dátum: 2007.12.18 15:29:20 »
Idézetet írta: "Gyenega"
439 km-en fogyasztott 43, 7 litert, ami majd 10 litert jelent (pedig nem kínzom szegényt).  :cry:  :cry:


Elég sok :szemforgat: ... Persze a nagy kérdés, hogy hol/hogyan használod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5404 Dátum: 2007.12.19 08:58:02 »
Idézetet írta: "murray"
jó semmi gond. ennyivel is többet tudok.  :kacsint:


Igyál többet. Úgy látszik folyamatosan a kiszáradás körüli állapotban vagy.  :kacsint:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5405 Dátum: 2007.12.20 12:35:22 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "murray"
jó semmi gond. ennyivel is többet tudok.  :kacsint:


Igyál többet. Úgy látszik folyamatosan a kiszáradás körüli állapotban vagy.  :kacsint:


ahogy mondod Komám! :kacsint:
már többen mondták nekem ugyanezt :nyelv:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5406 Dátum: 2008.01.01 17:18:47 »
Nem tudja valaki megmondani, hogy mennyibe kerül egy 4A-FE motorhoz gyújtókábel készlet? Ill. lehet-e külön külön kapni a kábeleket? Mer valami megrághatta és sürgõsen cserélni kell a két rövidebbet.

kisEmber

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5407 Dátum: 2008.01.01 18:47:38 »
Idézetet írta: "kisEmber"
Nem tudja valaki megmondani, hogy mennyibe kerül egy 4A-FE motorhoz gyújtókábel készlet? Ill. lehet-e külön külön kapni a kábeleket? Mer valami megrághatta és sürgõsen cserélni kell a két rövidebbet.

kisEmber

Szettben emlékeim szerint 21E körül volt a szlikonos ára...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5408 Dátum: 2008.01.01 20:31:51 »
Mert itt valaki 38000 ezerröl beszélt. A 21000 az jobb lenne ha nem kéne.

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5409 Dátum: 2008.01.08 11:37:00 »
Sziasztok!

Nem tudom, volt már-e ilyen tapasztalatotok. A hétvégén elmentünk csúszkálni a hóban. (kézifék, kifarolás, stb. tudjátok...). Rögtön utána (egyik napról a másikra) a fék elkezdett hülyéskedni. Pontosan az volt a hiba, hogy amikor ráfékeztem (kb. 30 -ról egyenes tök síma úton) a fék elkezdett rángatni. Érezhetõ volt a kasznin is, meg a fékpedálon is, meg a kormányon is. Biztos, hogy nem az ABS volt, mert annak más hangja van, meg a pedálon is máshogy érezhetõ.
Olyan volt, mintha a féktárcsa eldeformálódott volna. Egyszer már leszabályozták a féktárcsámat, és akkor a probléma rögtön meg is szûnt.

Hála istennek most már nem csinálja ezt a rángatást, (valamiért abbahagyta). De mitõl lehetett ez?????

A féktárcsa egyik napról a másikra nem deformálódik, illetve magától nem is javul meg.
A csuszitól meg csaknem???

Elõre is köszi!!!
Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5410 Dátum: 2008.01.08 13:57:48 »
Idézetet írta: "hnorbi"
Sziasztok!

Nem tudom, volt már-e ilyen tapasztalatotok. A hétvégén elmentünk csúszkálni a hóban. (kézifék, kifarolás, stb. tudjátok...). Rögtön utána (egyik napról a másikra) a fék elkezdett hülyéskedni. Pontosan az volt a hiba, hogy amikor ráfékeztem (kb. 30 -ról egyenes tök síma úton) a fék elkezdett rángatni. Érezhetõ volt a kasznin is, meg a fékpedálon is, meg a kormányon is. Biztos, hogy nem az ABS volt, mert annak más hangja van, meg a pedálon is máshogy érezhetõ.
Olyan volt, mintha a féktárcsa eldeformálódott volna. Egyszer már leszabályozták a féktárcsámat, és akkor a probléma rögtön meg is szûnt.

Hála istennek most már nem csinálja ezt a rángatást, (valamiért abbahagyta). De mitõl lehetett ez?????

A féktárcsa egyik napról a másikra nem deformálódik, illetve magától nem is javul meg.
A csuszitól meg csaknem???

Elõre is köszi!!!


Tehát nem csak nekem rángat? :D

www.toyotaownersclub.com/forum-on is sokan panaszkodnak hasonlórol.
Elméletileg az Esp érzékelõ asszimetrikusan fékezi a kerekeket,a fékpedál felpuhul,és elkezd szitálni az eleje.

Igaz az enyém az törés miatt is szitál. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5411 Dátum: 2008.01.08 14:47:36 »
Az én kocsimban nincs ESP. Ezen kívül az ESP miatt nem rángat a kasztni, illetve nem rángat be a kormány sem.

Nem lehet , hogy mégiscsak az ABS bolondult be egy kicsit???

A másik, hogy úgy vettem észre, hogy csak amikor olyan -7 C fok volt, akkor jött elõ. Ha enyhült az idõ, akkor már megszünt a probléma.

Esetleg más ötlet??? A féktárcsak inkább csak ha nagyon meleg van, akkor hajlamos a deformálódásra nemigaz? illetve ha jó nagyot fékezek, (csúszós úton viszont ez elég nehéz.)


Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "hnorbi"
Sziasztok!

Nem tudom, volt már-e ilyen tapasztalatotok. A hétvégén elmentünk csúszkálni a hóban. (kézifék, kifarolás, stb. tudjátok...). Rögtön utána (egyik napról a másikra) a fék elkezdett hülyéskedni. Pontosan az volt a hiba, hogy amikor ráfékeztem (kb. 30 -ról egyenes tök síma úton) a fék elkezdett rángatni. Érezhetõ volt a kasznin is, meg a fékpedálon is, meg a kormányon is. Biztos, hogy nem az ABS volt, mert annak más hangja van, meg a pedálon is máshogy érezhetõ.
Olyan volt, mintha a féktárcsa eldeformálódott volna. Egyszer már leszabályozták a féktárcsámat, és akkor a probléma rögtön meg is szûnt.

Hála istennek most már nem csinálja ezt a rángatást, (valamiért abbahagyta). De mitõl lehetett ez?????

A féktárcsa egyik napról a másikra nem deformálódik, illetve magától nem is javul meg.
A csuszitól meg csaknem???

Elõre is köszi!!!


Tehát nem csak nekem rángat? :D

www.toyotaownersclub.com/forum-on is sokan panaszkodnak hasonlórol.
Elméletileg az Esp érzékelõ asszimetrikusan fékezi a kerekeket,a fékpedál felpuhul,és elkezd szitálni az eleje.

Igaz az enyém az törés miatt is szitál. :(
Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5412 Dátum: 2008.01.08 16:28:56 »
A féktárcsa eformálódásához egyenlõtlen, és hirtelen hõváltozás kell, vagyis nayg fékezés után pocsolya, vagy mosó.

Szerintem inkább valami kosz kerülhetett a rendszerbe, esetleg befagyott az úszónyereg ( vagy csúszótüske -nem tudom ez mellik verzió) , és féloldalasan fogott addig a fékpofa.

-Ha többet nem jön elõ, akkor nincs gond, ha elõjön, akkor szét kell kapni, és a munkahengereknél, valamint a nyereg egyéb mozgó pontjain alapos tisztítást, és kevés!!! hõálló zsírzást kell eszközölni.

-ha csúszótüskés (vagy hogy hívják) megoldás, az általában gumidugóval, vagy haranggal van védve, lehet, hogy az szakadt ki, akkor érdemes a gumi kicserélni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5413 Dátum: 2008.01.08 17:09:13 »
Idézetet írta: hnorbi
Az én kocsimban nincs ESP. Ezen kívül az ESP miatt nem rángat a kasztni, illetve nem rángat be a kormány sem.

Nem lehet , hogy mégiscsak az ABS bolondult be egy kicsit???

A másik, hogy úgy vettem észre, hogy csak amikor olyan -7 C fok volt, akkor jött elõ. Ha enyhült az idõ, akkor már megszünt a probléma.

Esetleg más ötlet??? A féktárcsak inkább csak ha nagyon meleg van, akkor hajlamos a deformálódásra nemigaz? illetve ha jó nagyot fékezek, (csúszós úton viszont ez elég nehéz.)


Idézetet írta: hnorbi


Szerintem van de lehet hogy majd kijavít valaki ezügyben.Enyém érezhetõen belefékez egy csúszós kanyar esetén.És mint látom mindkettõnk kocsija nagyon hasonló. :nagymosoly:
Az absünk 4 szenzoros tehát kerekenként 1-1 szenzor van. (Aldata nyomán értesültem róla)
Lehet hogy az egyik szenzorod befagy egy kis pára esetén.És hibás jelet közvetít.

Nekem B.C kollega most cserélt elöl betétet így bõvebbet ezügyben tud mondani ha erre jár. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5414 Dátum: 2008.01.08 20:33:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Gyenega"
439 km-en fogyasztott 43, 7 litert, ami majd 10 litert jelent (pedig nem kínzom szegényt).  :cry:  :cry:


Elég sok :szemforgat: ... Persze a nagy kérdés, hogy hol/hogyan használod.


Enyém is állandóan 9l-es átlagfogyasztással megy vegyes használatban.

Lefestettem az oldalát+ felpolirozták az egész autót most olyan mintha új lenne.

Most már csak a klima kompresszor van, a probléma hogy csapágyas és 3 hónap alatt elszökik a gáz.
Milyen ötletetek van, kiszedjem és neki álljak csapágyazni, vagy hagyjam?:hmm:
A bontott ausztriából 65e lenne..
Végül is, ha azt nézem 3 hónapot mindig kibirt, már 2 éve ennyi, utántöltés 10e, akkor ez 5 évre elég az áremeléseket is figyelembe véve 65e  :figyellek: