Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2380932 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5355 Dátum: 2007.12.01 12:36:54 »
Végre lesz idõm visszarakni a bal hátsó ajtópanelt. Eddig mindig sötétben jöttem mentem, és szégyenszemre "tuning" verdám volt.
Laco 73 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5356 Dátum: 2007.12.05 08:43:57 »
továbbra sem müködik a hátsó rendszámtábla világitás. minden más igen.
valszeg vezetékszakadás mert ráakasztottam a drótra egy iroasztal tarto pókót.. :10:
van egy kis árammérõm. azt nem tudom h milyen szisztéma szerint próbáljam kimérni a hibát?
sztem az égõk jók. 2 van, egyik sem ég, eccerre nem éghet ki. a bizti is jó.
asse tom melik a test ? egyik érintkezõ a kasznira másik a vezetékre? vagy hogy?
Trotter papa? Palaczk?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5357 Dátum: 2007.12.05 09:16:36 »
Idézetet írta: "murray"
továbbra sem müködik a hátsó rendszámtábla világitás. minden más igen.
valszeg vezetékszakadás mert ráakasztottam a drótra egy iroasztal tarto pókót.. :10:
van egy kis árammérõm. azt nem tudom h milyen szisztéma szerint próbáljam kimérni a hibát?
sztem az égõk jók. 2 van, egyik sem ég, eccerre nem éghet ki. a bizti is jó.
asse tom melik a test ? egyik érintkezõ a kasznira másik a vezetékre? vagy hogy?
Trotter papa? Palaczk?


murray koma!

Egyrészt, ha még1x lepapázol komolyan mondom megkergetlek! :nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:

Ha vezetékszakadásod van, akkor keresd meg a két lógázó vezetéket, jó esetben azonos színû  :nyelv: , heftöld össze, és annyi.  Szvsz. nem kell ezt bonyolítani.

Lámpapróba: fox két hosszú vezetéket és megtápolod az akksiról közvetlenül. (egy is elég, de akkor az a + oldalra való.) a testellenõrzéshez kell a két vezetékes megoldás.
Multimétert szerintem elsõ körben nem kell bevetni. Mozsárágyúval nem vadászunk verébre! :nagymosoly:

Szétszeded a lámpát, ha fémfoglalatos, és fémházas, akkor testvezeték külön nincsen, a kasztni a test. Meg ebben az esetben amúgy is csak egy vezeték megy a lámpához. Ha van külön testvezeték, akkor kettõ vezeték megy a lámpához. Általában a fekete színû a +.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5358 Dátum: 2007.12.05 09:38:21 »
köszi.
ok. nincs több papa.  :torsziv:
 :kacsint:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5359 Dátum: 2007.12.05 09:51:01 »
Idézet
Általában a fekete színû a +.


meg van amikor barna :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5360 Dátum: 2007.12.05 09:57:41 »
Idézetet írta: "murray"
továbbra sem müködik a hátsó rendszámtábla világitás. minden más igen.
valszeg vezetékszakadás mert ráakasztottam a drótra egy iroasztal tarto pókót.. :10:
van egy kis árammérõm. azt nem tudom h milyen szisztéma szerint próbáljam kimérni a hibát?
sztem az égõk jók. 2 van, egyik sem ég, eccerre nem éghet ki. a bizti is jó.
asse tom melik a test ? egyik érintkezõ a kasznira másik a vezetékre? vagy hogy?
Trotter papa? Palaczk?


Többnyire az egyik hátsó helyzetjelzõbõl van átvezetékelve, tehát nem kell a motortértõl keresni a szakadást.

miért nem ég ki egyszerre??? velem már 2x is elõfordult, hogy páros izzók nagyon rövid idõn belül égtek ki! - de az izzókat viszonylag egyszerû ellenõrizni :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5361 Dátum: 2007.12.05 12:40:11 »
Idézetet írta: "murray"
továbbra sem müködik a hátsó rendszámtábla világitás. minden más igen.
valszeg vezetékszakadás mert ráakasztottam a drótra egy iroasztal tarto pókót.. :10:
van egy kis árammérõm. azt nem tudom h milyen szisztéma szerint próbáljam kimérni a hibát?
sztem az égõk jók. 2 van, egyik sem ég, eccerre nem éghet ki. a bizti is jó.
asse tom melik a test ? egyik érintkezõ a kasznira másik a vezetékre? vagy hogy?
Trotter papa? Palaczk?


Nyilván valahol elszakadt a vezeték. Ha "szerencséd van", nyilván valahol a szigetelésen belül. Vagy jobb esetben csak egy csati jött szét. Én ennyit tudok errõl mondani, nekem az autóvillamosság nagy ködös mágikus érthetetlen valami, pl. számomra a Trotter által leírtak már nehezen értelmezhetõek, ezt most halál komolyan mondom :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5362 Dátum: 2007.12.05 16:12:57 »
Idézetet írta: "murray"
továbbra sem müködik a hátsó rendszámtábla világitás. minden más igen.
valszeg vezetékszakadás mert ráakasztottam a drótra egy iroasztal tarto pókót.. :10:
van egy kis árammérõm. azt nem tudom h milyen szisztéma szerint próbáljam kimérni a hibát?
sztem az égõk jók. 2 van, egyik sem ég, eccerre nem éghet ki. a bizti is jó.
asse tom melik a test ? egyik érintkezõ a kasznira másik a vezetékre? vagy hogy?
Trotter papa? Palaczk?


Szétszedted már azóta a lámpát? Könyörgöm!!!!!!!! KOMÁM miért tépem a szám? :)
Most nincs kedvem a sajátom szétszedni miattad. De ha találkozunk egyszer a tiedet szivesen szétszedem. :)
Na lehet a vezeték csúszósaruval van rögzítve a lámpában. Ha szerencséd van csak meghúztad a vezetéket ami lehúzta a csúszósarut a helyéröl. Ha nem csúszósarus vagy a vezeték a helyén van megfogod a próbalámpát. A próbalámpa egyik vezetékvégének keresel testet a másikat meg ráteszed a bejövõ vezetékre. Ha a próbalámpa izzója világít akkor nem szakadt el a vezeték.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5363 Dátum: 2007.12.05 16:18:24 »
Idézetet írta: "Trotter66"


murray koma!

Egyrészt, ha még1x lepapázol komolyan mondom megkergetlek! :nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:


De ha a nagy kergetésben nem éred utol, akkor utána papázhat?  :kacsint:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5364 Dátum: 2007.12.05 20:17:55 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Trotter66"


murray koma!

Egyrészt, ha még1x lepapázol komolyan mondom megkergetlek! :nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:


De ha a nagy kergetésben nem éred utol, akkor utána papázhat?  :kacsint:


No, akkor igen... :nana:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5365 Dátum: 2007.12.06 07:49:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nyilván valahol elszakadt a vezeték. Ha "szerencséd van", nyilván valahol a szigetelésen belül. Vagy jobb esetben csak egy csati jött szét. Én ennyit tudok errõl mondani, nekem az autóvillamosság nagy ködös mágikus érthetetlen valami, pl. számomra a Trotter által leírtak már nehezen értelmezhetõek, ezt most halál komolyan mondom :|


Kicsit siettem az igaz és slágvortokban van leírva, de mi van abban nehéz, hogy egy adott fogasztót megvizsgáljunk??

A kétvezetékes megoldást azért javasoltam, hogy függetlenül a kocsi vezetékelésétõl közvetlenül a fogyasztót teszteljük le, egyáltalán mûködik-e vagy sem. (Persze, ha van 12V-os vizsgáló trafó a garázsban, akkor nem kell hosszú vezeték... :kacsint: )

Ha a fogyasztó mûködik amúgy, na akkor kell elsõ körben a testelést és annak módját ellenõrizni, (vezeték, vagy közvetlen testelésû), utána meg a + vezetékoldalt, hogy hol a szakadás.
És ennyi, nem több és nem kevesebb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5366 Dátum: 2007.12.06 08:10:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nyilván valahol elszakadt a vezeték. Ha "szerencséd van", nyilván valahol a szigetelésen belül. Vagy jobb esetben csak egy csati jött szét. Én ennyit tudok errõl mondani, nekem az autóvillamosság nagy ködös mágikus érthetetlen valami, pl. számomra a Trotter által leírtak már nehezen értelmezhetõek, ezt most halál komolyan mondom :|


Kicsit siettem az igaz és slágvortokban van leírva, de mi van abban nehéz, hogy egy adott fogasztót megvizsgáljunk??

A kétvezetékes megoldást azért javasoltam, hogy függetlenül a kocsi vezetékelésétõl közvetlenül a fogyasztót teszteljük le, egyáltalán mûködik-e vagy sem. (Persze, ha van 12V-os vizsgáló trafó a garázsban, akkor nem kell hosszú vezeték... :kacsint: )

Ha a fogyasztó mûködik amúgy, na akkor kell elsõ körben a testelést és annak módját ellenõrizni, (vezeték, vagy közvetlen testelésû), utána meg a + vezetékoldalt, hogy hol a szakadás.
És ennyi, nem több és nem kevesebb.


Szerintem ilyen esetben a feltételezett szakadás helyét kell a próbalámpával áthidalni, ha világít akkor szakadt!!!Természetesen úgy, hogy a jó izzó a helyén van, hogy a aszakadt vezetékvég arról megkapja a testet! Mert mint tudjuk a jó test egy nagyon fontos doldog, minden értelemben! :nagymosoly:  
(megjegyzem nem nevezném a multimetert ágyúnak, én minden elektromos jibára használom és eddig kiválóan bevált)
Egy szakadásvizsgálat nem ennyire bonyolult mûvelet azért, mint amennyire itt túl van misztifikálva, fõleg ha tudjuk, hogy a gumipókot a vezetékbe akasztottuk. :nagymosoly:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5367 Dátum: 2007.12.06 09:10:29 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "murray"
továbbra sem müködik a hátsó rendszámtábla világitás. minden más igen.
valszeg vezetékszakadás mert ráakasztottam a drótra egy iroasztal tarto pókót.. :10:
van egy kis árammérõm. azt nem tudom h milyen szisztéma szerint próbáljam kimérni a hibát?
sztem az égõk jók. 2 van, egyik sem ég, eccerre nem éghet ki. a bizti is jó.
asse tom melik a test ? egyik érintkezõ a kasznira másik a vezetékre? vagy hogy?
Trotter papa? Palaczk?


Szétszedted már azóta a lámpát? Könyörgöm!!!!!!!! KOMÁM miért tépem a szám? :)
Most nincs kedvem a sajátom szétszedni miattad. De ha találkozunk egyszer a tiedet szivesen szétszedem. :)
Na lehet a vezeték csúszósaruval van rögzítve a lámpában. Ha szerencséd van csak meghúztad a vezetéket ami lehúzta a csúszósarut a helyéröl. Ha nem csúszósarus vagy a vezeték a helyén van megfogod a próbalámpát. A próbalámpa egyik vezetékvégének keresel testet a másikat meg ráteszed a bejövõ vezetékre. Ha a próbalámpa izzója világít akkor nem szakadt el a vezeték.


Te Komám, szavadon foglak! ráérsz szombaton? nekem kb 10tõl du 3ig jó! szokásos pilis
visszaadom a könyveidet -irok neked CD-t a scanröl, és nézzük má meg ezt a lámpát.
hozok szerszámokat. tartalék izzot stb
a talibol egyhamar ugyse lessz semmi.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5368 Dátum: 2007.12.06 09:14:41 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Trotter66"


murray koma!

Egyrészt, ha még1x lepapázol komolyan mondom megkergetlek! :nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:


De ha a nagy kergetésben nem éred utol, akkor utána papázhat?  :kacsint:


No, akkor igen... :nana:  :mrgreen:


na akkor sort ejtünk erre is a vmelik talin :vag2:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5369 Dátum: 2007.12.06 15:52:07 »
Idézetet írta: "murray"

Te Komám, szavadon foglak! ráérsz szombaton? nekem kb 10tõl du 3ig jó! szokásos pilis
visszaadom a könyveidet -irok neked CD-t a scanröl, és nézzük má meg ezt a lámpát.
hozok szerszámokat. tartalék izzot stb
a talibol egyhamar ugyse lessz semmi.


Most szombaton nem országos munkanap van? NA mindegy én szabin leszek és elvileg ráérek. Legalábbis most így tudom. Ha más nem jön akkor de. 10 vagy 11 megteszi. MAjd egyeztetünk.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.