Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1025796 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2175 Dátum: 2008.07.30 22:43:47 »
Ha levceszem akkor lomhább lesz.....de még nem néztem h akkor füstöl-e??!?!?!!?

Hát nézd meg... ::)

Az autó már közeledik, jövő héten veszem át, addig gyakorolhatsz :gunsmilie:

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: D-4D
« Válasz #2176 Dátum: 2008.08.15 16:51:41 »
Szegasztok!

 ::)Tudja valaki,hogy kb.mennyibe kerül a 45-ezres szervíz.
Márkaszervíz függő-e?
 :2guns: :2guns:A Szolnoki Hering-hez biztos nem viszem,mert 2-szer lehúztak.
Harmadjára alkatrészvásárlással nem sikerült,de több lehetőségük már nem lessz rá.
Tud valaki mondani valami jót a "Karcagiakról"?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: D-4D
« Válasz #2177 Dátum: 2008.08.15 18:54:12 »
Szegasztok!

 ::)Tudja valaki,hogy kb.mennyibe kerül a 45-ezres szervíz.
Márkaszervíz függő-e?
 :2guns: :2guns:A Szolnoki Hering-hez biztos nem viszem,mert 2-szer lehúztak.
Harmadjára alkatrészvásárlással nem sikerült,de több lehetőségük már nem lessz rá.
Tud valaki mondani valami jót a "Karcagiakról"?



Az árra nem emlékszem pontosan, talán 27ezer ft volt....  nem mostanába volt, és a könyvelőnél a számla, de tudom javasolni a hódmezővásárhelyieket! Szolnokról egy óra az út!
Ha esetleg nem bízol a sima kedvességükbe, bejelentelek szivesen! :)
kisa
born to ride

Pásza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: D-4D
« Válasz #2178 Dátum: 2008.08.18 12:02:44 »
Szia!

Én a Heringnl vettem az autót. A 15 és a 30 ezres szervízeket Ők végezték, a 45 és a 60 ezres szervízet Salgótarján Kakukk, a 75 ezreset megint a Hering. Közben megjártam egy Pesti szervízt is. A Heringnél nem volt semmi probléma, fékfolyadék csere után elvégezték a fékhatás mérést, míg Salgótarjánban külön kérésre sem cseréloték le, mondván fölösleges pénzkidobás. Pesten kicserélték, de a fékhatás mérésért fizetni kellett.
Szerintem a Heringgel semmi probléma.
Nekem 1.4 D4D corollám van, ha jól emlékszem a 45 ezres szervíz 20 ezer forint körüli összeg. Ezt befolyásolhatja a pollenszűrő, levegőszűrő állapota. Ha jól tudom, meg van határozva, hogy bizonyos kilométeres szervíznél hány óra munkadíjat számolnak el.
Próbáltam takarékoskodni, de csak a munkadíjat lehet megspórolni, annyit pedig megér a szervízkönyv.

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2179 Dátum: 2008.08.21 21:45:29 »
Ha levceszem akkor lomhább lesz.....de még nem néztem h akkor füstöl-e??!?!?!!?

Hát nézd meg... ::)

Az autó már közeledik, jövő héten veszem át, addig gyakorolhatsz :gunsmilie:
Na szevasz Mester!

Megjártam Görögöt, minden rendben volt.....nyomtam a sok C-vitamint(füstöt) a lomháknak!
Mikor gyorsulunk? Látom meg van a verda!!!! :clap:
Majd beszélünk telefonon, ha a doki már hazajött
üdv

Peti

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2180 Dátum: 2008.08.21 21:56:04 »
Na szevasz Mester!

Megjártam Görögöt, minden rendben volt.....nyomtam a sok C-vitamint(füstöt) a lomháknak!
Mikor gyorsulunk? Látom meg van a verda!!!! :clap:
Majd beszélünk telefonon, ha a doki már hazajött
üdv

Örülök hogy megjöttél, akkor nem volt semmi gáz a Corival???

Majd fussunk össze, gyorsulhatunk is :whistling: aztán kicserélem a kiégett helyzetjelződet :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2181 Dátum: 2008.08.22 00:23:39 »
Szegasztok!

 ::)Tudja valaki,hogy kb.mennyibe kerül a 45-ezres szervíz.
Márkaszervíz függő-e?
 :2guns: :2guns:A Szolnoki Hering-hez biztos nem viszem,mert 2-szer lehúztak.
Harmadjára alkatrészvásárlással nem sikerült,de több lehetőségük már nem lessz rá.
Tud valaki mondani valami jót a "Karcagiakról"?

Szvsz vidd Kecskemétre az MF-hez. Jó tapasztalatok vannak róluk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D-4D
« Válasz #2182 Dátum: 2008.08.22 00:27:04 »
Így van! Szolnok-Kecsó nem távolság.
Gabe 254.

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: D-4D
« Válasz #2183 Dátum: 2008.08.27 22:30:56 »
Szia!

Én a Heringnl vettem az autót. A 15 és a 30 ezres szervízeket Ők végezték, a 45 és a 60 ezres szervízet Salgótarján Kakukk, a 75 ezreset megint a Hering. Közben megjártam egy Pesti szervízt is. A Heringnél nem volt semmi probléma, fékfolyadék csere után elvégezték a fékhatás mérést, míg Salgótarjánban külön kérésre sem cseréloték le, mondván fölösleges pénzkidobás. Pesten kicserélték, de a fékhatás mérésért fizetni kellett.
Szerintem a Heringgel semmi probléma.
Nekem 1.4 D4D corollám van, ha jól emlékszem a 45 ezres szervíz 20 ezer forint körüli összeg. Ezt befolyásolhatja a pollenszűrő, levegőszűrő állapota. Ha jól tudom, meg van határozva, hogy bizonyos kilométeres szervíznél hány óra munkadíjat számolnak el.
Próbáltam takarékoskodni, de csak a munkadíjat lehet megspórolni, annyit pedig megér a szervízkönyv.

Szia!

Ha jól látom, itt, vidéken 39 ezerre lehúznak egy 45 ezer km-es szervízzel? ( Corolla 2006, 1.4 d4d )
Telefon - 06-30/824-7538

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: D-4D
« Válasz #2184 Dátum: 2008.08.27 22:54:59 »
Szia!

Én a Heringnl vettem az autót. A 15 és a 30 ezres szervízeket Ők végezték, a 45 és a 60 ezres szervízet Salgótarján Kakukk, a 75 ezreset megint a Hering. Közben megjártam egy Pesti szervízt is. A Heringnél nem volt semmi probléma, fékfolyadék csere után elvégezték a fékhatás mérést, míg Salgótarjánban külön kérésre sem cseréloték le, mondván fölösleges pénzkidobás. Pesten kicserélték, de a fékhatás mérésért fizetni kellett.
Szerintem a Heringgel semmi probléma.
Nekem 1.4 D4D corollám van, ha jól emlékszem a 45 ezres szervíz 20 ezer forint körüli összeg. Ezt befolyásolhatja a pollenszűrő, levegőszűrő állapota. Ha jól tudom, meg van határozva, hogy bizonyos kilométeres szervíznél hány óra munkadíjat számolnak el.
Próbáltam takarékoskodni, de csak a munkadíjat lehet megspórolni, annyit pedig megér a szervízkönyv.

Szia!

Ha jól látom, itt, vidéken 39 ezerre lehúznak egy 45 ezer km-es szervízzel? ( Corolla 2006, 1.4 d4d )


Meg kellene nézni, hogy mi szerepel a számlán! - ott elvileg csak olajcsere - persze kérdés, hogy mennyiért, miféle olajat tesznek bele.
- de nyugodtan beugorhat levegő, meg pollenszűrő is mellé, az meg majd egy tizes .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D-4D
« Válasz #2185 Dátum: 2008.08.27 22:55:17 »
Nekem a 45-ös szervíz Kiskőrösön 25872 volt cakli-pakli. 4888 munkadíj + tömítés, szűrő, olaj. Igaz, ez 2007 április volt...
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D
« Válasz #2186 Dátum: 2008.08.27 22:57:44 »
Nekem a 45-ös szervíz Kiskőrösön 25872 volt cakli-pakli. 4888 munkadíj + tömítés, szűrő, olaj. Igaz, ez 2007 április volt...

Azt megkerdezhetem, hogy hany ora munkaidot szamlaztak ki? Mondjuk a 15ezresen meg a 45 ezresen.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: D-4D
« Válasz #2187 Dátum: 2008.08.28 06:56:56 »
Szia!

Én a Heringnl vettem az autót. A 15 és a 30 ezres szervízeket Ők végezték, a 45 és a 60 ezres szervízet Salgótarján Kakukk, a 75 ezreset megint a Hering. Közben megjártam egy Pesti szervízt is. A Heringnél nem volt semmi probléma, fékfolyadék csere után elvégezték a fékhatás mérést, míg Salgótarjánban külön kérésre sem cseréloték le, mondván fölösleges pénzkidobás. Pesten kicserélték, de a fékhatás mérésért fizetni kellett.
Szerintem a Heringgel semmi probléma.
Nekem 1.4 D4D corollám van, ha jól emlékszem a 45 ezres szervíz 20 ezer forint körüli összeg. Ezt befolyásolhatja a pollenszűrő, levegőszűrő állapota. Ha jól tudom, meg van határozva, hogy bizonyos kilométeres szervíznél hány óra munkadíjat számolnak el.
Próbáltam takarékoskodni, de csak a munkadíjat lehet megspórolni, annyit pedig megér a szervízkönyv.

Szia!

Ha jól látom, itt, vidéken 39 ezerre lehúznak egy 45 ezer km-es szervízzel? ( Corolla 2006, 1.4 d4d )


Meg kellene nézni, hogy mi szerepel a számlán! - ott elvileg csak olajcsere - persze kérdés, hogy mennyiért, miféle olajat tesznek bele.
- de nyugodtan beugorhat levegő, meg pollenszűrő is mellé, az meg majd egy tizes .


Az a "gondom", hogy harmadikán viszem szervízbe, de ha ekkora eltérés van, akkor érdemes utaznom is miatta.Na, ma telefon beindul, kíváncsi vagyok, mit mondanak a környék szervízei.
Ez a 39 ezres összeg úgy jött ki nekik, hogy a munkafelvételen a néni bepötyögte és ez lett a vége.

Telefon - 06-30/824-7538

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: D-4D
« Válasz #2188 Dátum: 2008.08.28 08:30:45 »

Az a "gondom", hogy harmadikán viszem szervízbe, de ha ekkora eltérés van, akkor érdemes utaznom is miatta.Na, ma telefon beindul, kíváncsi vagyok, mit mondanak a környék szervízei.
Ez a 39 ezres összeg úgy jött ki nekik, hogy a munkafelvételen a néni bepötyögte és ez lett a vége.

Telefonálás utáni eredményt leírhatod nekünk  :)
Fery

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: D-4D
« Válasz #2189 Dátum: 2008.08.28 19:43:32 »

Az a "gondom", hogy harmadikán viszem szervízbe, de ha ekkora eltérés van, akkor érdemes utaznom is miatta.Na, ma telefon beindul, kíváncsi vagyok, mit mondanak a környék szervízei.
Ez a 39 ezres összeg úgy jött ki nekik, hogy a munkafelvételen a néni bepötyögte és ez lett a vége.

Telefonálás utáni eredményt leírhatod nekünk  :)

Telefonálás utáni eredmény:   :)

- Nagykanizsa: 24 e Ft
- Sopron 28-30 e Ft
- Veszprém: 35-37 e Ft
- Szfehérvár: 25 e Ft

A végén megkérdeztem, miért a nagy különbség.Azért, mert van ahol a pollen- és a levegőszűrőt feltétlen cserélik ( ez a drágább, mivel a két szűrő plussz 10 e Ft ), de van, ahol csak akkor cserélik, ha szükséges.
Döntöttünk és Sopronba megyünk szervízre, mert kapunk egy ajándék kezelési útmutatót, mert az nincs a verdához sajnos. :clap:

Annyi helpet kérnék még, hogy: A D4d-t milyen felszereltségekkel árulták 2006-ban? Ebben van 8 lufi, digit klíma, ABS, villany ablak elöl, hátul, esőérzékelős törlő, stb... Ez vajon milyen?
Ha ez SOL, jár alufelni hozzá?

Előre is thx!  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.28 19:45:39 írta lacko »
Telefon - 06-30/824-7538