Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503644 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3390 Dátum: 2013.09.19 12:40:01 »
Csak hogy el ne süllyedjen :)

http://mickey.hu
Tetszenek, de a cicás és a fény és árnyék című képek különösen jók!  :clap: A cicás nagyon érdekes kompozíció, még nem láttam így, kiváló meglátás!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Fényképezés
« Válasz #3391 Dátum: 2013.09.19 13:25:38 »
Csak hogy el ne süllyedjen :)

http://mickey.hu

A tájakon hogy csinálod a fill light / hdr fényeket? Csak mert helyenként kissé eltúlzottnak, természetellenesnek érzem, pl. Bad Hofgastein esetében. (Amellett, hogy tulajdonképpen a hiánya a természetellenes, mert a monitor dinamikája sokkal kisebb a szemünkénél. Túloztam már el én is, hogy aztán később fejcsóválva nézzem a képet, hogy tán nem kellett volna...)
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.19 13:27:13 írta alvaro84 »

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3392 Dátum: 2013.09.19 14:28:00 »
Tetszenek, de a cicás és a fény és árnyék című képek különösen jók!  :clap: A cicás nagyon érdekes kompozíció, még nem láttam így, kiváló meglátás!  :yes:

A cica az véletlen volt. Rohangált össze-vissza, készült csiliárd kép és az egyik ilyen lett minden vágás nélkül :)

Makrókat is nézted?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3393 Dátum: 2013.09.19 14:28:45 »
A tájakon hogy csinálod a fill light / hdr fényeket? Csak mert helyenként kissé eltúlzottnak, természetellenesnek érzem, pl. Bad Hofgastein esetében. (Amellett, hogy tulajdonképpen a hiánya a természetellenes, mert a monitor dinamikája sokkal kisebb a szemünkénél. Túloztam már el én is, hogy aztán később fejcsóválva nézzem a képet, hogy tán nem kellett volna...)

Igen, direkt ennyire túlzó az egész. Ez is volt a cél, hogy "kiüsse" az ember szemét :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3394 Dátum: 2013.09.19 14:36:56 »
Makrókat is nézted?
Most már igen.  :) Szépek, szerintem egyedül a Nézsa kép nem illik közéjük, mert amúgy mind nagyon szuper, tényleg!  :yes: A Nézsánál szerintem a legközelebbi bimbóra kellett volna állítani az élességet és a rekesszel addig rekeszelni, hogy a másik 2 hajtás is éles maradjon, de a hátteret mossa, amennyire lehet. Ennyi "hibát" találtam benne, illetve, engem kicsit zavar a kép szélein a piros foltozás. De a többi makróba nem tudok belekötni és nem is kell.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3395 Dátum: 2013.09.19 14:38:09 »
A tájakon hogy csinálod a fill light / hdr fényeket? Csak mert helyenként kissé eltúlzottnak, természetellenesnek érzem, pl. Bad Hofgastein esetében. (Amellett, hogy tulajdonképpen a hiánya a természetellenes, mert a monitor dinamikája sokkal kisebb a szemünkénél. Túloztam már el én is, hogy aztán később fejcsóválva nézzem a képet, hogy tán nem kellett volna...)
Ez itt jó. Nem túlzó a HDR effekt, csak a dinamika ki lett igazítva. Jobb lenne, ha az ég kiégett volna, az árnyékos részek, meg bedöglenek?  :szemez: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3396 Dátum: 2013.09.19 14:40:20 »
Most már igen.  :) Szépek, szerintem egyedül a Nézsa kép nem illik közéjük, mert amúgy mind nagyon szuper, tényleg!  :yes: A Nézsánál szerintem a legközelebbi bimbóra kellett volna állítani az élességet és a rekesszel addig rekeszelni, hogy a másik 2 hajtás is éles maradjon, de a hátteret mossa, amennyire lehet. Ennyi "hibát" találtam benne, illetve, engem kicsit zavar a kép szélein a piros foltozás. De a többi makróba nem tudok belekötni és nem is kell.  :clap:

Hát igen az a kép 2003-ban készült ami nem ma volt :) Ma már biztos máshogy lőném :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3397 Dátum: 2013.09.19 14:44:30 »
Hát igen az a kép 2003-ban készült ami nem ma volt :) Ma már biztos máshogy lőném :)
Tudod, hány képem van, amire ugyanezt mondom?  :lol: Mondjuk, 100db-ból kb 5db az, amit megmutatok úgy általában a családon kívül másoknak is.  :whistling:
 :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3398 Dátum: 2013.09.19 14:55:19 »
Tudod, hány képem van, amire ugyanezt mondom?  :lol: Mondjuk, 100db-ból kb 5db az, amit megmutatok úgy általában a családon kívül másoknak is.  :whistling:
 :hug:

:) A dolog eléggé szubjektív, nem kevés olyan kép van ami nekem nem is tetszik de másoknak bejön. Így nem is célom, hogy mindenkinek elnyerje a tetszését, ez inkább olyan látásmód dolog, hogy én így látom. Még szerencse hogy nem vagyunk egyformák :)

Egyébként csak most kezdtem az oldalt létrehozni, jönnek még képek szépen sorban :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3399 Dátum: 2013.09.19 14:59:49 »
Jöjjenek csak! Szívesen nézegetem!

Az is tetszik bennük, hogy igen jók voltak a fények, amikor fotóztad, pl. a makrók között a méhecskés képnél. Ha itt megtalálod a helyes pozíciót és jó helyre fókuszálsz, már nem lehet rossz a kép.

Ezt mind a Samuval lőtted már (kivéve a Nézsát)?

Egy jótanács a  virágokhoz: próbáld meg olyan nézőpontból fotózni őket, ahonnan általában nem láthatja senki. Ettől lesz jó a kép, hogy megmutatod nem szokványos helyzetből. Pl. föntről ne, mert mindenki így látja. De a "Gömb" c. képen lévő növénykét lehet egészen a földről is fotózni legnagyobb látóval, hogy a szára is benne legyen. Na, ebből a nézőpontból nemigen szokták nézegetni.  ;) (...de érdemes minimum a saját szintjéről fotózni)
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.19 15:03:14 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3400 Dátum: 2013.09.19 15:03:19 »
Jöjjenek csak! Szívesen nézegetem!

Az is tetszik bennük, hogy igen jók voltak a fények, amikor fotóztad, pl. a makrók között a méhecskés képnél. Ha itt megtalálod a helyes pozíciót és jó helyre fókuszálsz, már nem lehet rossz a kép.

Ezt mind a Samuval lőtted már (kivéve a Nézsát)?

A régiek (ott a dátum a kép fölött) még Casio QV4000, aztán Canon 300D-400D-450D, aztán jött a Samsung NX200

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3401 Dátum: 2013.09.19 15:10:18 »
Egyébként most makró-videó próbálgatást tervezek :)

Valami ilyesmi a távoli cél :cool2:


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3402 Dátum: 2013.09.19 15:21:37 »
Majd otthon megnézem, itt le vagyon tiltva a tecső.  :no:

Azt olvastam a Digitális Fotómagazinban, hogy bár igen korrekt minőségt tudnak már az APS-C érzékelők is videóként rögzíteni, nagyon sokáig (talán az aktuális modelleket érintve is) a proci túlmelegedése szab határt a videónak. A legújabb vázak technikája ezen már jórészt segített, jobb hűtést kap a proci. Kíváncsi leszek az eredményre, nem lesz egyszerű művelet.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Fényképezés
« Válasz #3403 Dátum: 2013.09.19 17:22:49 »
Ez itt jó. Nem túlzó a HDR effekt, csak a dinamika ki lett igazítva. Jobb lenne, ha az ég kiégett volna, az árnyékos részek, meg bedöglenek?  :szemez: ;)

Más az ingerküszöbünk ;) Mickey is azt mondta, hogy túlhúzta :)

Amúgy az árnyékok még istenes, és szerintem, szigorúan szerintem normálisabban is néznek ki az árnyékok, ha sötétebbek - az ég égetése rosszabb, akkor tényleg elvesznek a részletek.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.19 17:24:24 írta alvaro84 »

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Fényképezés
« Válasz #3404 Dátum: 2013.09.19 18:33:14 »
Más az ingerküszöbünk ;) Mickey is azt mondta, hogy túlhúzta :)

Amúgy az árnyékok még istenes, és szerintem, szigorúan szerintem normálisabban is néznek ki az árnyékok, ha sötétebbek - az ég égetése rosszabb, akkor tényleg elvesznek a részletek.

Hmmm érdekes a dolog.

Készítek egy képből jó sok kivitelt és kíváncsi vagyok melyik tetszik :)