Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503600 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3045 Dátum: 2012.08.31 13:15:56 »
Üdv a Manfrotto-sok körében!  :D
:hug:

Igazából nem ilyet akartam, mert számomra a Manfrotto nagyképű és drága.

Azt gondolom, hogy minden állványgyártónak van erőssége, a Manf.-nak a széleskörű elismertség, az itthoni biztos szervizháttér. A Vanguard is legalább ilyen jó minőségű és igényes termékeket gyárt, csak 5/6-od pénzért cserébe nem sajnálja a vásárlótól a hordtáskát, vállpántot, valamint a lábak végéről a tüskéket. Ezeket a Manfrotto is adja, de külön pénzért...

Egyébiránt jelenleg ez volt számomra az ésszerű döntés, és nyugodt is vagyok, mert qrva jó állványom lesz.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fényképezés
« Válasz #3046 Dátum: 2012.09.01 19:24:43 »
:hug:

Igazából nem ilyet akartam, mert számomra a Manfrotto nagyképű és drága.

Azt gondolom, hogy minden állványgyártónak van erőssége, a Manf.-nak a széleskörű elismertség, az itthoni biztos szervizháttér. A Vanguard is legalább ilyen jó minőségű és igényes termékeket gyárt, csak 5/6-od pénzért cserébe nem sajnálja a vásárlótól a hordtáskát, vállpántot, valamint a lábak végéről a tüskéket. Ezeket a Manfrotto is adja, de külön pénzért...

Egyébiránt jelenleg ez volt számomra az ésszerű döntés, és nyugodt is vagyok, mert qrva jó állványom lesz.  :yes:

Én Krepuskától vettem át az állványt, hordtáskával együtt, nem bántam meg, pedig kétfunkciós, videót és fényképezőt is szokott tartani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TZoli

  • Vendég
Re:TZolinak fotóscucc
« Válasz #3047 Dátum: 2012.09.01 19:36:41 »
TZoli, Téged érdekelhet a dolog Nikon D5100-ra!  :otlet:

Köszi, tényleg jónak tűnik, csak én nem preferálom az ilyesfajta vásárlást (e-bay meg ilyesmik)
Kijelző fényerejét, színeket befolyásolja valamilyen szinten ez a lapka?

Megmondom őszintén nem nagyon használom mostanában a gépet, már az eladása is megfordult a fejemben, de kézbe véve gyorsan el is vetettem az ötletet,  megtartom, jó ha van.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:TZolinak fotóscucc
« Válasz #3048 Dátum: 2012.09.01 21:15:07 »
Köszi, tényleg jónak tűnik, csak én nem preferálom az ilyesfajta vásárlást (e-bay meg ilyesmik)
Kijelző fényerejét, színeket befolyásolja valamilyen szinten ez a lapka?

Megmondom őszintén nem nagyon használom mostanában a gépet, már az eladása is megfordult a fejemben, de kézbe véve gyorsan el is vetettem az ötletet,  megtartom, jó ha van.
Nem, semmit nem befolyásol, csak mechanikai védelmet nyújt a kijelzőnek, teljesen átjátszó műanyag plexi.

Nekem kissé zsíros a bőr az orromon és nagyon zavart, hogy minden fényképezés után még kell törölni a kijelzőt. Most is, viszont a plexi törölgetése kevésbé zavar, mint a kijelzőé. :-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3049 Dátum: 2012.09.13 10:00:19 »
Jön-jön-jön a vízipók...  :clap: :clap: :clap:



Vicces, hogy mindez Szöulból (Dél-Kórea) 5247Ft-ért van itthon háznál... I love Ebay...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Fényképezés
« Válasz #3050 Dátum: 2012.09.13 10:20:32 »
Dobd már át a linket, nekem is kell egy.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Fényképezés
« Válasz #3052 Dátum: 2012.09.13 19:08:00 »
Kösz!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Fényképezés
« Válasz #3053 Dátum: 2012.09.13 19:38:18 »
Jön-jön-jön a vízipók...  :clap: :clap: :clap:
Miért, nem adtak hozzá ?  :eek:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3054 Dátum: 2012.09.13 20:24:02 »
Manfrotto-hoz nem jár, smucig digók ezek. Meg lehet venni a gyárit 12500-ért, vagy ilyet, amilyet én is, 5300-ért...
Régebben volt olyan akció, hogy a táskát is adták hozzá, most úgy volt akciózva maga az állvány, hogy táska nélkül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Fényképezés
« Válasz #3055 Dátum: 2012.09.15 14:14:28 »
feleim, mobilelőfizetést tervezünk a feleségemmel, és kéne egy telefon is. olyan, aminek nagyon (vagy legalábbis viszonylag) jó a fényképezője. mit gondoltok, melyik mobiloknak van a legjobb kamerája a 80-120 ezer forintos sávban? lécci kíméljetek meg attól, hogy a mobil nem arra való, nem nekem lesz :D én most ott tartok, hogy a nokia meg a sony gyártja a legjobb mobilkamerákat...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3056 Dátum: 2012.09.15 14:45:43 »
feleim, mobilelőfizetést tervezünk a feleségemmel, és kéne egy telefon is. olyan, aminek nagyon (vagy legalábbis viszonylag) jó a fényképezője. mit gondoltok, melyik mobiloknak van a legjobb kamerája a 80-120 ezer forintos sávban? lécci kíméljetek meg attól, hogy a mobil nem arra való, nem nekem lesz :D én most ott tartok, hogy a nokia meg a sony gyártja a legjobb mobilkamerákat...
Ha nem fogjátok nagy TV-n, vagy szgép monitoron nézegetni a képeket, akkor én a Te listádat még a Samsunggal is kiegészíteném. Ezekre a 3,5-4,5" közötti kijelzőkre általában (általában=elegendő fény van) elég az, amit a telefonok tudnak. A megapixel nem lényeg, mennyi, ennél sokkal fontosabb, hogy az algoritmus mennyire van a zajcsökkentésre (=részletek elmosása) kihegyezve.
Ki kell próbálni a lehetséges modelleket, a leírt összegért mind3 gyártótól felső-közép kategóriás készüléket kapni.

Mindazonáltal telefonnal fényképezni gáz, és az is marad (a technológia miatt)...  :D  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Fényképezés
« Válasz #3057 Dátum: 2012.09.15 18:12:46 »
Mindazonáltal telefonnal fényképezni gáz, és az is marad (a technológia miatt)...  :D  :hug:

Tudom, hogy a topic szellemisege ellen irok, de emlekfelvetelekhez tokeletesen eleg a telefon. Nem mindenki szereti hurcolni a DSLR-t, mert nagy meg nehez, telefon meg ott van zsebbe mindig, tovabba ami nekem fontos funkcio: egybol mehet a kep a csaladnak/baratoknak..... 

Csufar: kifuto szerias iphone akciok szerintem szepen lassan kezdodnek. Bar ezen a forumon (is) divat lehordani az iphone-t.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3058 Dátum: 2012.09.15 20:00:57 »
Tudom, hogy a topic szellemisege ellen irok, de emlekfelvetelekhez tokeletesen eleg a telefon. Nem mindenki szereti hurcolni a DSLR-t, mert nagy meg nehez, telefon meg ott van zsebbe mindig, tovabba ami nekem fontos funkcio: egybol mehet a kep a csaladnak/baratoknak..... 

Csufar: kifuto szerias iphone akciok szerintem szepen lassan kezdodnek. Bar ezen a forumon (is) divat lehordani az iphone-t.
Ugyan, Andris, én nem a DSLR-ről beszéltem, hanem egy korrekt bridge is tudja azt a minimum elvárható minőséget összesen 50-60.000Ft-ért, amit egy telefon SOHA(!!!) nem fog tudni. Ahogy írod, viszont, hogy a közösségi oldalakra egyből feltölthetők a képek, vagy emailben is azonnal továbbíthatók, ez igaz, és erre a telefonok is elég tudásúak, de nem a minőségük miatt, és nem is szabad a telefon kijelzőjétől eltérő eszközön nézegetni a vele készült képeket. Mert egyszerűen borzasztók kinagyítva. Telefon kijelzőn jók, és nem több.  ;)

A DSLR ehhez képest legalább 4-5 kategóriányi különbség minőségben, persze, méretben, tömegben is, de akit nem érdekel komolyabban a fotózás, annak doszta elég egy normális kompakt bridge gép. A méretben is könnyen hordozható, és korrekt minőséget is ad.
De telefonnal, könyörgöm, telefonálni kell, nem fényképezni...  :flowers: :surrender: ;)

Jaa, az iphone, pedig valóban  :shit: , a kameráját mindössze az instagram általi virtuális környezetszennyezésre használják.  :whistling: :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.15 20:03:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Fényképezés
« Válasz #3059 Dátum: 2012.09.15 21:03:42 »
Jaa, az iphone, pedig valóban  :shit: , a kameráját mindössze az instagram általi virtuális környezetszennyezésre használják.  :whistling: :devil:
Technikailag valóban elmarad a kompaktok minőségétől, de azért lehet vele is jó fotókat készíteni.