Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503594 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Fényképezés
« Válasz #2970 Dátum: 2012.08.09 12:10:31 »
A parabolát végtelen számú kis szakaszra bontva végtelen számú kis egyenest kapunk.
 :sorcerer:

Csak kapnánk, ha a szakasz ekvivalens lenne az egyenessel. De nem az! Egyébként is csak zéró hosszúságú "szakaszokra" lehetne bontani, de az már pont.
Si tacuisses, philosophus mansisses.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Fényképezés
« Válasz #2971 Dátum: 2012.08.09 13:37:58 »
Javítás: A Líneráis polárszűrő is tekegethető, csak azon a Cirkulárissal ellenben nincs egy 2. üveg, ami az objektív tengelyével párhuzamosan érkező fényeket sprirálissá tenné. Ez azért kell, mert a napfény beesési szöge változik, a CPL ezt segíti lekövetni, hogy a szűrés minidg a kívánt mértékű legyen. Erre a líneáris nem képes, mindig az objektív tengelyével párhuzamos fényeket engedi a lencsetagokon keresztül a képérzékelőre.

Megfogadom a tanácsodat, kérdezek. Tudod Te egyáltalán hogyan jön létre és miként viselkedik a polarizált fény? Mert amit a párhuzamosan érkező fények spirálissá alakításáról leírtál, abból arra lehet következtetni, hogy e téren hiányosak az ismereteid.

Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fényképezés
« Válasz #2972 Dátum: 2012.08.09 21:16:06 »
Csak kapnánk, ha a szakasz ekvivalens lenne az egyenessel. De nem az! Egyébként is csak zéró hosszúságú "szakaszokra" lehetne bontani, de az már pont.
Si tacuisses, philosophus mansisses.
Látom a kákán is csomót keresel.
Nincs több megjegyzésem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2973 Dátum: 2012.08.09 21:20:41 »
Látom a kákán is csomót keresel.
Nincs több megjegyzésem.
:yes: :ser:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Fényképezés
« Válasz #2974 Dátum: 2012.08.10 02:19:10 »
Látom a kákán is csomót keresel.
Nincs több megjegyzésem.

Nagyon tévedsz, nem kellett keresni. Úgy vélem bárkinek szemet szúrhat, aki az általános iskola hatodik évfolyamának  továbbhaladási feltételeit képes maradéktalanul teljesíteni, lásd a Matematika kerettanterv 242. oldalán: "A pont, egyenes, szakasz fogalmának helyes használata." Szerintem az alább idézett mondatod tipikus példa a helytelen használatra.

A parabolát végtelen számú kis szakaszra bontva végtelen számú kis egyenest kapunk.
 :sorcerer:

Boethius szállóigéje most is érvényes.

« Utoljára szerkesztve: 2012.08.10 02:22:13 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fényképezés
« Válasz #2975 Dátum: 2012.08.10 21:15:45 »
Nagyon tévedsz, nem kellett keresni. Úgy vélem bárkinek szemet szúrhat, aki az általános iskola hatodik évfolyamának  továbbhaladási feltételeit képes maradéktalanul teljesíteni, lásd a Matematika kerettanterv 242. oldalán: "A pont, egyenes, szakasz fogalmának helyes használata." Szerintem az alább idézett mondatod tipikus példa a helytelen használatra.

Boethius szállóigéje most is érvényes.


OFF
Te jószagú kaporszakállú vándorbéles!

Ezt, most honnan és hogyan?  Azt ne mond, hogy fejből....  Ha meg nem, és kigugliztad, akkor meg pláne te jószagú.....  :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Komolyan és minden bántás, vagy rosszmájúság nélkül: tényleg ez spannol Téged?  Hogy mindenkor mindenkit "helyre teszel"?

Marattam tvisztelettel:  "Török szultán".

ON
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Fényképezés
« Válasz #2976 Dátum: 2012.08.11 01:59:03 »
OFF
Ezt, most honnan és hogyan?  Azt ne mond, hogy fejből....  Ha meg nem, és kigugliztad, akkor meg pláne te jószagú.....  :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Komolyan és minden bántás, vagy rosszmájúság nélkül: tényleg ez spannol Téged?  Hogy mindenkor mindenkit "helyre teszel"?
Marattam tvisztelettel:  "Török szultán".
ON
OFF

Valóban nem fejből, de sokat nem kellett keresgélnem. Pár éve ugyanebből a szériából a természetismeret, a biológia és a kémia fejezeteket napi szinten használtam a munkámhoz. (Tankönyv tervezeteket minősítettem abból a szempontból, hogy megfelelnek-e a tantervi előírásoknak.)
Ami a "helyre tételt" illeti: 10 éves korom óta fotózom. Nem akkor exponáltam először, azt sokkal korábban - alig három évesen - tettem meg. Tíz évesen - egy rövid betanítás után - már egyedül laboráltam fekete-fehér képeket. A fényképezés azóta is a hobbim.
Bepi81 - miközben megpróbálta az észt osztani - sorozatosan olyan mértékű tájékozatlanságot árult el a fénytan elméleti kérdéseiben, amit - több mint negyven évnyi fotós múlttal a hátam mögött - már nem hagyhattam szó nélkül. Whis védelmébe vette a védhetetlent, ami nem lett volna baj, de amikor az ő hibáit is pontosítottam, olyan stílusban válaszolt, amitől elszakadt a cérna.
A Te - indulatoktól mentes - kérdéseidre viszont megpróbáltam kielégítő választ adni. Remélem sikerült.
Bepi81-el is szívesen tisztáztam volna, hogy mi volt jó (mert akadt ilyen is) és mi volt hibás abban amit a polár szűrővel kapcsolatban megfogalmazott, de ő makacsul ragaszkodott ahhoz, hogy amit pontatlanul leírt, az tulajdonképpen tökéletes, és én lennék az idióta, aki ezt nem érti meg.

ON

Örömmel ajánlottam volna az interneten hozzáférhető szakirodalmat. Ez például elég részletes (talán kissé túlságosan is :), és ami a fő: első - kissé felületes - olvasat alapján hibátlan.

Üdvözlettel: NeTuddKi

« Utoljára szerkesztve: 2012.08.11 02:26:13 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fényképezés
« Válasz #2977 Dátum: 2012.08.11 09:01:19 »
Isten nem ver bottal  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Fényképezés
« Válasz #2978 Dátum: 2012.08.11 11:15:15 »
Csak hard ver és szoft ver :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.11 11:16:51 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fényképezés
« Válasz #2979 Dátum: 2012.08.11 11:20:05 »
Egy ipse az autópályán a forgalommal szemben autózik. Hallja, hogy bemondják a rádióban: "Vigyázat, az M666-os autópályán egy őrült a forgalommal szemben hajt"! Erre körülnéz, és megjegyzi: "Hogyhogy egy?! Hiszen itt mindenki szemben jön..."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Fényképezés
« Válasz #2980 Dátum: 2012.08.12 12:36:13 »
...napi szinten használtam a munkámhoz. (Tankönyv tervezeteket minősítettem abból a szempontból, hogy megfelelnek-e a tantervi előírásoknak.)
lol, akkor már tudom miért olyan xarok mostanában a tankönyvek  :tt2: [rohog] :lol:
Gabe 254.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Fényképezés
« Válasz #2981 Dátum: 2012.08.12 15:21:58 »
lol, akkor már tudom miért olyan xarok mostanában a tankönyvek  :tt2: [rohog] :lol:

Miért?
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Fényképezés
« Válasz #2982 Dátum: 2012.08.12 22:54:42 »
Asszem hiányzik belőlük a só meg az irónia...Bocs, részemről vége ;)
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Fényképezés
« Válasz #2983 Dátum: 2012.08.13 08:03:06 »
Szeretném kicsit feldobni a topikot, ehhez van egy ötletem!
Játszhatnánk olyat, hogy valaki feltölt egy nyers képet, amiben lehet hiba (ferde, kiégés, rossz kompozíció stb), és nézzük meg, hogy ki mit tud belőle kihozni, photoshoppal vagy más programmal? Mit szóltok? Én szívesen játszom ilyesmivel, ha van kihívás. Van is egy ötletem, este feltöltöm egy képemet, eredeti méretben, nyers formájában. Mit szóltok?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fényképezés
« Válasz #2984 Dátum: 2012.08.13 08:26:04 »
Szerintem bepi imádni fogja az ötletet  :D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )