Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503690 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2295 Dátum: 2011.09.28 21:35:01 »
Meglepődtem, de igen nagyobb  :excl:

Samsung NX200 23.5 x 15.7 mm (APS-C)

Canon 600D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)
Canon 550D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)
Canon 500D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)
sőt
Canon 60D 22.3 x 14.9 mm (APS-C)
Canon 7D 22.3 x 14.9 mm (APS-C)

... és én ezer éve ilyen Canont használok 300D-től kezdve, így nekem azt nem kell bemutatni :)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Fényképezés
« Válasz #2296 Dátum: 2011.09.28 22:48:06 »
Meglepődtem, de igen nagyobb  :excl:
Samsung NX200 23.5 x 15.7 mm (APS-C)
Canon 600D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)

Ez a Samsung lényegében a Nikon APS-C méretével egyezik meg. A Nikon MILCé jóval kisebb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2297 Dátum: 2011.09.29 08:42:40 »
Én olyan 130 ezerig bezárólag szeretnék erre költeni. De mondom még nem aktuális.
Nekem lehet nem való a cserélhető objektíves cucc. Amikor elhozom otthonról a DSLR-t, akkor is mindig mondom az apukámnak, hogy toljon rá egy jó objektívet, aztán engem tovább nem érdekel, én úgysem fogok nekiállni cserélgetni. Valószínűleg egy minden az egyben gép lenne nekem a jó választás, éppen ezért hajlok a Pana FZ sorozat valamelyik tagjára. Valamelyik külföldi tesztben olvastam (talán FZ35), hogy annyira jó kis gép, hogy több újságíró aki sokat utazik letette a sok objektíves nehéz cuccot és ilyet használnak, mert gyakorlatilag mindenre jó. Nyilván nem profi színvonalon, de pl egy napilapba, magazinban elég lehet. És akkor talán nekem is elég.
Ha a rászánt összeg ez a 130e, akkor szóba sem jöhetnek a MILC-ek számodra. Innen közelítve teljesen megfelelő az általad említett Pana, bár én fényképezőgépek között Canon/Nikon párti vagyok, én más gyártótól fényképezőt nem vennék akkor sem, ha ingyen adnák, de ez egyéni szoc. probléma...  ::) (Te autóalkatrészekben, én fényképezők terén vagyok kvázi sznob!  :D ) Ettől még lehet, hogy az általad említett gép tényleg nagyon jó, gondolom, nem szándékozol profi fotósként járni a világot, csak egy hordozható nagy zoomátfogású, mégis jó minőségű képeket készíteni tudó eszközre van szükséged. Erre tökéletesen megfelel a Pana.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2298 Dátum: 2011.09.29 08:52:51 »
Meglepődtem, de igen nagyobb  :excl:

Samsung NX200 23.5 x 15.7 mm (APS-C)

Canon 600D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)
Canon 550D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)
Canon 500D  22.3 x 14.9 mm (APS-C)
sőt
Canon 60D 22.3 x 14.9 mm (APS-C)
Canon 7D 22.3 x 14.9 mm (APS-C)

... és én ezer éve ilyen Canont használok 300D-től kezdve, így nekem azt nem kell bemutatni :)

Bcsi, nem tudtam, hogy ennyire ismered a Canonokat.  :flowers:

De főni, akkoris, ha csak ezeket az érzékelő méreteket nézzük, azt sugallják, hogy a nagyobb méret révén több fény (=részlet) jut az érzékelőre, ezáltal szebb képet ad, mint az említett DSLR-ek esetében. Most komolyan: Te ezt elhiszed?  :hug: Naneeeeemá'... Ide a bökőt, hogy egy MILC objektív és érzékelő páros NEM csinál a DSLR-eknél jobb képet!  :death:

Ez kb olyan marketing ferdítés, mint a megapixelháború... szerintem.  :flowers:

Bár ide vonatkozó összehasonlítási alapom nincs, azonban mégis ki merem jelenteni, hogy a normál fényviszonyok között szinte azonos minőségű képek készítésére alkalmasak a MILCek, de szélsőségesebb fényviszonyok/kontrasztok/stb mellett a DSLR könnyebben használható, kevésbé mozdul be a képe. Azt nem szabad elfelejteni, hogy a MILCek, kompakt gépek, csak az érzékelőben és az objektívek cserélhetőségében hasonlítható a DSLR-ekhez. Viszont továbbra is teljesen más kategória, más a célközönsége mindkettőnek.

Inkább azt fejtsd ki, hogy, ha ilyen széleskörű tapasztalatod van a Canon DSLR-ekkel, akkor honnan jön az ötlet a MILC-re cseréhez? Szerintem ez mindenképpen visszalépés... pláne egy EOS60D, vagy 7D-hez képest, érzékelőméret ide, vagy oda... mondjuk ezekkel még az összehasonlítás is vicc kategória...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2299 Dátum: 2011.09.29 09:14:26 »
:) Ez jó :)

Nem mondtam hogy váltok MILC-re, csak mivel egyre jobban nyomják, így gondoltam beszéljünk róla.
Csak belegondolva, ha az érzékelő "ugyanaz" , az objektív legyen ugyan olyan jó (pl. nikon) akkor már csak az elektronika ami játszik. Ráadásul nincs zár(tükör) ami miatt megy a hiszti, hogy jaj milyen sok kattintás van már benne :)

Számomra ami zavart, hogy kirándulás/nyaralás esetén a táskába a 3-4 objektív, aksik, gép, vaku, lazán volt 5-6kg, ami azért hosszú távon kényelmetlen, pláne ha még "hegyet" is kell mászni közben. (és akkor még az állványt nem is vittem)

Nem tudom mi lesz a vége, de szerintem 2-3 éven belül már jelentős piaci részük lesz a MILC-eknek.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Fényképezés
« Válasz #2300 Dátum: 2011.09.29 09:44:11 »
Ha a rászánt összeg ez a 130e, akkor szóba sem jöhetnek a MILC-ek számodra. Innen közelítve teljesen megfelelő az általad említett Pana, bár én fényképezőgépek között Canon/Nikon párti vagyok, én más gyártótól fényképezőt nem vennék akkor sem, ha ingyen adnák, de ez egyéni szoc. probléma...  ::) (Te autóalkatrészekben, én fényképezők terén vagyok kvázi sznob!  :D ) Ettől még lehet, hogy az általad említett gép tényleg nagyon jó, gondolom, nem szándékozol profi fotósként járni a világot, csak egy hordozható nagy zoomátfogású, mégis jó minőségű képeket készíteni tudó eszközre van szükséged. Erre tökéletesen megfelel a Pana.  ;)

Nekem a fényképezőgép mára már csak használati tárgy lett. Régebben próbálkoztam komolyabban a fotózással, de rájöttem, hogy nekem ehhez sem tehetségem, sem türelmem nincs, szóval maradok egyszerű turistafotós  ::) . Ha DSLR, akkor Nikon 5100 18-105-ös objektívvel, de az meg nehéz... Cipeltem már eleget a fater gépét, és olyankor mindig rájövök, hogy ok kellemes a dslr, de nagy hátránya a súlya.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2301 Dátum: 2011.09.29 11:50:15 »
:) Ez jó :)

Nem mondtam hogy váltok MILC-re, csak mivel egyre jobban nyomják, így gondoltam beszéljünk róla.
Csak belegondolva, ha az érzékelő "ugyanaz" , az objektív legyen ugyan olyan jó (pl. nikon) akkor már csak az elektronika ami játszik. Ráadásul nincs zár(tükör) ami miatt megy a hiszti, hogy jaj milyen sok kattintás van már benne :)

Számomra ami zavart, hogy kirándulás/nyaralás esetén a táskába a 3-4 objektív, aksik, gép, vaku, lazán volt 5-6kg, ami azért hosszú távon kényelmetlen, pláne ha még "hegyet" is kell mászni közben. (és akkor még az állványt nem is vittem)

Nem tudom mi lesz a vége, de szerintem 2-3 éven belül már jelentős piaci részük lesz a MILC-eknek.

Hogy mit hoz a jövő a MILC-eknek, még kérdés, lehet, hogy egy következő hullámos fejlesztéssel kiütnék a DSLR-eket? Nem tudom. Nem hiszem. Remélem, hogy nem.  :)
De felmerül bennem a kérdés, hogy hegymászáshoz miért cipelted az összes felszerelést magaddal?  :szemez: Én a helyedben vittem volna egy nagyobb zoomátfogású, pl. 18-135mm, vagy 55-250-es obit (utóbbit tájfotókhoz), pót aksikat, szűrőket, törlőkendőt, lencsvédő sapkákat, meg az állványt és PONT. Vakut, 3-4 obit minek? Én szabadban nem használnék fix fókuszos 50mm-es obit, mert minek? Arra ott van mindenesként a két említett típus, a kitobjektívre megintcsak nincs szükséged, mert, ha portrét fotózol pl a hegyről állványról, akkor oda egy 85-100mm zoomtartomány tökéletesen elég, ami szintén adott a két említett obinál. Szerintem feleslegesen cipelted az egyébként valóban 5-6kiló körüli pakkot magaddal.  :flowers:
Amit én említettem tömegre összesen: 500g(váz) + 2X300-400g(2db obi) + 500g(szűrők, pótakksik, törlő, táska, stb). Ez durván 2kg, és ehhez esetleg jöhet még egy 1-1,5kg-s állvány, amit a MILC gépek esetében sem úsznál meg... Nálam ez még egy hosszabb túrázásnál is beleférne cipelendő plussznak.  :flowers:
Egyébként a súlyosabb egységekhez ajánlott a fotós hátizsák, sokkal kényelmesebb, mint az oldaltáska.

Visszatérve a piaci részesedésükre: Majd elválik, a mai helyzetben nyilván a Nikonnak is (és előbb, vagy utóbb, de inkább előbb a Canonnak is) elő kell/ett rukkolnia egy ilyen géppel, nehogy lemaradjon. Én azt gondolom, hogy hosszútávon ma nem lehet elég biztosra megmondani, hogy mennyi potenciál van a MILC kategóriában, figyelembe véve, hogy a DSLR-ek fejlesztése sem állt le, sőt! (gondoljunk csak a Canon EOS 5D Mark II-re)
Leginkább a MILC-ek ára bántja a szememet, mert, ha közülük a legdrágább megállna újonnan 150-160e Ft körül, akkor azt mondom, van/lehet értelme a kategóriának, de jelenlegi inkább 170-190e Ft-os áraik szerintem feleslegesen túlzóak, hiszen, egy 550D is kijön már 180e körül egy tisztességes kitobival (aztán persze, még pár 10-es, mire használható cucc lesz belőle, de ez vonatkozik a MILC-re is).

Tömeg ide, vagy oda, én egyelőre biztosan képviselem a DSLR-ek táborát gépügyben.  :) ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2302 Dátum: 2011.09.29 11:55:47 »
Ha a rászánt összeg ez a 130e, akkor szóba sem jöhetnek a MILC-ek számodra. Innen közelítve teljesen megfelelő az általad említett Pana, bár én fényképezőgépek között Canon/Nikon párti vagyok, én más gyártótól fényképezőt nem vennék akkor sem, ha ingyen adnák, de ez egyéni szoc. probléma...  ::) (Te autóalkatrészekben, én fényképezők terén vagyok kvázi sznob!  :D ) Ettől még lehet, hogy az általad említett gép tényleg nagyon jó, gondolom, nem szándékozol profi fotósként járni a világot, csak egy hordozható nagy zoomátfogású, mégis jó minőségű képeket készíteni tudó eszközre van szükséged. Erre tökéletesen megfelel a Pana.  ;)

Nekem a fényképezőgép mára már csak használati tárgy lett. Régebben próbálkoztam komolyabban a fotózással, de rájöttem, hogy nekem ehhez sem tehetségem, sem türelmem nincs, szóval maradok egyszerű turistafotós  ::) . Ha DSLR, akkor Nikon 5100 18-105-ös objektívvel, de az meg nehéz... Cipeltem már eleget a fater gépét, és olyankor mindig rájövök, hogy ok kellemes a dslr, de nagy hátránya a súlya.
Én pont a fordított utat járom: 2008-ban vettem egy Canon S5 IS ultrazoom gépet, a kategória akkori legjobbját, amit nem is bántam meg. 100.000Ft volt, egy EOS 400D 199.000. Túl nagy volt a kettő közti különbség számomra. De nem bántam meg annak ellenére sem, hogy kitapasztaltam a gép adottságainak határait. Tudom, mire képes, és, mivel idő közben komolyabban is érdekel a fényképezés, ezért már kicsit kevésnek találom számomra ezt a gépet (hiánya pl, hogy nem tud RAW-ban fotózni, és az optikája érzékeny a fényviszonyokra...). Ezért én biztosan egy EOS 600D/D5100-at fogok venni legközelebb, azokban már bőven van tartalék az én igényeimhez mérten is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Fényképezés
« Válasz #2303 Dátum: 2011.09.29 21:30:32 »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2304 Dátum: 2011.09.30 19:52:21 »

Számomra ami zavart, hogy kirándulás/nyaralás esetén a táskába a 3-4 objektív, aksik, gép, vaku, lazán volt 5-6kg, ami azért hosszú távon kényelmetlen, pláne ha még "hegyet" is kell mászni közben. (és akkor még az állványt nem is vittem)

Tudod mit viszek én nyaralásra? Kis táskában 5DMkII (markolat otthon marad), 28-75-ös Tamron obi, 24/1.8 Sigma obi, polárszűrő meg pótakksi+töltő. Ezzel gyakorlatilag mindent le tudok fotózni amit nagyon akarok.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Fényképezés
« Válasz #2305 Dátum: 2011.09.30 20:55:40 »
én a www.fotovilag.hu oldalt szoktam olvasgatni tesztügyben
Ajánlom még:
Pixinfo, dpreview, Imaging Resource, DCResource, Cameralabs, stb.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2306 Dátum: 2011.10.01 08:05:07 »
Nem emlékszem melyik az a nagy fotós oldal, ami olyan mint nálunk a fotozz.hu ?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #2307 Dátum: 2011.10.01 08:30:25 »
Szerintem az etalon oldal a http://dpreview.com/

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2308 Dátum: 2011.10.01 08:45:17 »
Nem erre gondoltam, ez alap oldal :)

Olyanra ahova a népek töltenek fel képeket és lehet osztályozni, keresni a legjobbakra stb.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Fényképezés
« Válasz #2309 Dátum: 2011.10.01 10:06:05 »
Nem erre gondoltam, ez alap oldal :)
Olyanra ahova a népek töltenek fel képeket és lehet osztályozni, keresni a legjobbakra stb.

1x.com?