Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 500581 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2265 Dátum: 2011.08.10 13:51:44 »
Igen  :yes: ! ... Csak van egy kategória, amikor a kép már egyértelműen rossz, hiába gondolja azt a készítője, hogy szerinte jó  :lol: ... Most nem a te képeidre gondolok. És természetesen nem is az enyémekre  [rohog]
Jó persze, vannak minősíthetetlenek is, de most a józan paraszt szemmel láthatókra gondoltam...  :D ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2266 Dátum: 2011.08.10 14:16:39 »
Pl. EZZEL a képpel a következők az észrevételeim:
A téma rendben van, tetszik, pontosabban én is lefotóztam volna
Nekem kicsit sok az égboltból, mert a felhőkön kívül nem sok érdekességet nyújt, hogy sokat mutassak belőle, ezt mindenképpen levágnám róla, legalábbis egy részét...
A középső fát és padot helyeztem volna a fő témának, közelebbről fotózva és a helyzetemet balra tolva pár méterrel. Leginkább a bal oldali fát hagytam volna a képen a kék korláttal, meg ezt a középső padosat. A jobb oldai fa egyedül áll, önmagában nem érdekes, nem is hajlong a szélben, semmi különös. Míg a másik kettőn látszik valamelyest a szél ereje...
De én pont azt akartam, hogy ez a három fa legyen a képen  :) ... Abból a megfontolásból is, hogy minél több látsszon mögöttük a felkorbácsolt vízből. Amúgy a középső fán nem látszik jobban a szél, mint a jobb oldalin. Amik inkább zavarók (számomra) a képen, azok a kék lépcső, a kuka meg a lámpa... Dehát nem tudtam őket "elvarázsolni" onnan, nyilván. Van amúgy egy álló formátumú képem is, amin csak a középső fa van, a paddal meg mögötte a vízzel... De ezt jobbnak tartottam, ezért került be inkább ez a válogatásba. Vágni persze lehetne, az égből meg az előtérből is, ebben tök igazad van. De ahogy láthattad, ezek a képek ebben az albumban egyelőre mind vágatlanok, szabvány arányúak. Ezen még valóban lehetne dolgozni, jópár más képen is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2267 Dátum: 2011.08.10 15:04:02 »
Épp ez az, hogy relatív, kinek mi tetszik. Oké.
Amúgy a vágáskor csak simán beállítod, hogy tartsa meg az eredeti (4:3) képarányt és nem fog változni. Én mindig így csinálom, már amikor hozzá nyúlok egy-egy képhez...
A lépcsőt, meg a kukát eltüntetni? Minek? Jól van az ott, szerintem. Kell oda mindkettő.

Ez megint ízlés kérdése, de én csak az alap jellemzőiben retusált képeket tartom "fotónak", azokat, amikből elvesznek, vagy hozzátesznek dolgokat (sok esetben elvész a fotóból az életszerűség), már csak "képek" lesznek számomra.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2268 Dátum: 2011.08.10 16:00:06 »
Ez megint ízlés kérdése, de én csak az alap jellemzőiben retusált képeket tartom "fotónak", azokat, amikből elvesznek, vagy hozzátesznek dolgokat (sok esetben elvész a fotóból az életszerűség), már csak "képek" lesznek számomra.
Ebben egyetértünk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2269 Dátum: 2011.08.10 17:18:15 »
...mert mást követ, mint amit akarok !

Nem kell a gépre bízni, melyik fókuszpontot használja. ;)

Nem is bízom, az volt az első, hogy alapértelmezve a középsőt kijelöltem, a többit meg akkor használhatja, ha megengedem ( többnyire nem :) )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2270 Dátum: 2011.08.10 17:20:57 »
Pl. EZZEL a képpel a következők az észrevételeim:
A téma rendben van, tetszik, pontosabban én is lefotóztam volna
Nekem kicsit sok az égboltból, mert a felhőkön kívül nem sok érdekességet nyújt, hogy sokat mutassak belőle, ezt mindenképpen levágnám róla, legalábbis egy részét...
A középső fát és padot helyeztem volna a fő témának, közelebbről fotózva és a helyzetemet balra tolva pár méterrel. Leginkább a bal oldali fát hagytam volna a képen a kék korláttal, meg ezt a középső padosat. A jobb oldai fa egyedül áll, önmagában nem érdekes, nem is hajlong a szélben, semmi különös. Míg a másik kettőn látszik valamelyest a szél ereje...
De én pont azt akartam, hogy ez a három fa legyen a képen  :) ... Abból a megfontolásból is, hogy minél több látsszon mögöttük a felkorbácsolt vízből. Amúgy a középső fán nem látszik jobban a szél, mint a jobb oldalin. Amik inkább zavarók (számomra) a képen, azok a kék lépcső, a kuka meg a lámpa... Dehát nem tudtam őket "elvarázsolni" onnan, nyilván. Van amúgy egy álló formátumú képem is, amin csak a középső fa van, a paddal meg mögötte a vízzel... De ezt jobbnak tartottam, ezért került be inkább ez a válogatásba. Vágni persze lehetne, az égből meg az előtérből is, ebben tök igazad van. De ahogy láthattad, ezek a képek ebben az albumban egyelőre mind vágatlanok, szabvány arányúak. Ezen még valóban lehetne dolgozni, jópár más képen is.

Ez az a kép, amit 35 féle képpen lehet megcsinálni, de a legjobban egy keskeny -kb 16:9 kivágásban mutat!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2271 Dátum: 2011.08.11 14:16:59 »
Látod, ebben sem értünk egyet.  :D
Egy EOS 550d 530g, egy Tamás által használt 18-135-ös obi 455g (ezzel már elég sok mindenre viheti az ember). Ez a csomag együtt 1kg! A szűrők, napellenző legyen max még 20dkg, a pótakksi, meg magában 20dkg. Figyelem, még minid 1,5 kg-nál tartunk... Ja, a táska tömege is van, vagy 40-50dkg, de lehet, hogy már sokat mondok. Ez így együtt nagyon max 2,5kg. Többet minek cipelnél? Hol van az a 5-6kg, amit írtál?
Nem mellesleg, gondolod, hogy egy 1,5kg-s MILC géppel ugyanazokat a dolgokra lesz reális esélyed lefotózni (minőségben egyenértékűn)? Ahhoz is kellenek a plusz obik, ami plusz súly. De akkora tömegbeli különbség, amiről írsz egyáltalán nincs a két technika között. Amennyi, meg van, az bőven kezelhető mértékű.
Nekem eddig 3 alkalommal volt szerencsém repülőre szállni és mind3-szor a mostani teljes fotótáskámmal (S5 IS, adapterek, szűrők, pótakksik, USB kábelek, RCA kábelek, memória kártyák, minden!) és fotósállvánnyal az oldalamon, míg a másik oldalamon vittem a laptoptáskát és különösebben nem jelentett gondot.

Jó rajzolatú objektívet írtam. A Tamás által linkelt Tamron egy vicces mindenes, de ahogy írta is nem L szintű obi, a mikro 4/3-osok között viszont találunk olyanokat. Ott már tökéletesen megáll a súlypéldám. Az 550D önmagában egy nem túl kézreálló holmi, pláne egy nagyobb frontlencséjű objektívvel egy csomó Pen sokkal inkább az. A Micro 4/3-osnál a másfél kilós súly 3 remek objektívvel jön ki, mint írtam, amivel tényleg esélyem van szinte mindent megfotóznom jó minőségben.

Nyaralásra persze az ember viszi a kis hobbi felszerelését, de ha valaki rendszeres utazó mondjuk havi 2-3 utazás, akkor az a felszólítás, hogy gyúrjon és cipeljen nagyjából egy sértéssel ér fel..., pláne úgy, hogy te nem egy minden helyzetben használható félprofi felszerelést vittél magaddal, hanem egy bridge gépet, amit egy micro 4/3-os rendszer bármilyen szempontból lazán felül tud múlni. Tessék ezt kirakni Eos-50-el és L-es obikkal, mindjárt nem lesz olyan egyszerű a dolog.  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2272 Dátum: 2011.08.11 14:37:13 »

Nyaralásra persze az ember viszi a kis hobbi felszerelését, de ha valaki rendszeres utazó mondjuk havi 2-3 utazás, akkor az a felszólítás, hogy gyúrjon és cipeljen nagyjából egy sértéssel ér fel..., pláne úgy, hogy te nem egy minden helyzetben használható félprofi felszerelést vittél magaddal, hanem egy bridge gépet, amit egy micro 4/3-os rendszer bármilyen szempontból lazán felül tud múlni. Tessék ezt kirakni Eos-50-el és L-es obikkal, mindjárt nem lesz olyan egyszerű a dolog.  :whistling:
:lol: :lol: :lol:
Azt nevetem, hogy Te tényleg addig magyarázod a dolgokat, amíg Neked lesz igazad, csak eközben eltérsz a témától. Igen, egy 50D-vel, vagy 5D-vel és kiegészítőivel minden bizonnyal megállja a helyét, amit írsz, de mi már oldalak óta az 500-600D "belépőszintű" tükrös gépekről beszélünk, legalábbis én, ha 30-szor nem utaltam ezekre a gépekre, akkor egyszer sem.  :hug:
Hogy kinek mennyire áll, vagy nem áll kézre az 550D, ez kéz, függő elsősorban, semmiképpen sem jelenthető ez ki feketén-fehéren! Sőt, nem is arról volt szó, hogy az ember havi 2-3 alkalommal utazik és ehhez profi felszereléssel indul neki, nyilván konkrétan a fotózás céljából, hanem hozzánk hasonló halandókról, akik az átlagnál jobban érdeklődnek a fotózás iránt és pénztárcájuktól függően hajlandók több pénzt kiadni egy-egy eszközre a szebb fotók érdekében.

Az, meg teljességgel butaság - szerintem  :flowers: -, hogy egy MILC gép jobb választás minőségben az objektívek miatt a DSLR-nél. A két kategóriának más a célközönsége, szerinted hány olyan fotós van, aki inkább egy MILC-et vesz a munkájához pl., mint egy DSLR-t? Biztos én gondolom rosszul, de attól tartok, hogy vajmi kevés, az is inkább kísérleti jelleggel, vagy 2-3. váznak vesz egy ilyet, pláne ennyi pénzért. Ezt gondolhatod így, elfogadom, hogy ez a véleményed, tiszteletben tartom ezentúl, de ki azért ne jelentsd.  ;)

Nem vagyok benne biztos (, de lehet, hogy elkerülte a figyelmemet), hogy Tamásnak Tamronja van és nem Canon 18-135mm. Azért, elnézegetve az ő képeit, az én ízlésemnek abszolút tetsző eredményt ad (Tamás, most NEM neked nyalizok!!!), én örülnék, és boldogan használnám, ha meg tehetném, hogy veszek egyet.
Persze én leginkább egy 18-55-ös és egy 55-250-es, vagy 70-300-as obit vennék szettben, ezekkel már sok mindent meg lehet oldani, javítani, meg ott van a photoshop hozzá.  :yes:

szerk: Amúgy, meg olvasd el megint az előző hsz-emet, abban konkrétan az 550d tömegét és a 18-135 obi tömegét számoltam össze, nem a saját bridge gépemét... de utóbbi a sok tényleg felesleges cuccal együtt, ugyan, de van olyan nehéz, mint a kb 2,5 kg-s DSLR csomag...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.11 14:39:52 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #2273 Dátum: 2011.08.12 10:01:02 »
:lol: :lol: :lol:
Azt nevetem, hogy Te tényleg addig magyarázod a dolgokat, amíg Neked lesz igazad, csak eközben eltérsz a témától.
Nem érdemes vele vitatkozni  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2274 Dátum: 2011.08.12 11:52:48 »
:lol: :lol: :lol:
Azt nevetem, hogy Te tényleg addig magyarázod a dolgokat, amíg Neked lesz igazad, csak eközben eltérsz a témától.
Nem érdemes vele vitatkozni  :whistling:
Tudom, Te írtad a múlkor...  ;) Részemről nem vita, csak próbálom a beszélgetést nem kizökkenteni a konkrét témából.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #2275 Dátum: 2011.08.13 22:21:43 »
Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC LD Aspherical (IF) MACRO, Canon EOS 550D-vel, legvégén (270mm, F6.3, 1/320)
Most készült pár hete, exif-et benne hagytam. Ha ezt egy bridge überelni tudja, megveszem.
Nem a legjobb obi pesze, de kb. 130ért, ez a zoomtartomány, képstabilizátorral verhetetlen ár/érték arány.

[a csatolmányt egy admin törölte]

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Fényképezés
« Válasz #2276 Dátum: 2011.08.14 13:03:46 »
Szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy mit gondoltok ezekrol a kepekrol szerintetek erdemes dolgoztatni vele?

Miben eros es miben kevesbe?
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2277 Dátum: 2011.08.14 13:19:43 »
Az esküvői részt nézve, nekem nagyon vegyes az érzésem, van képe, ami nagyon tetszik, de van, ami nagyon nem. pl. én az alulszaturált, meg szépiába eltolt színes képekkel nagyon nem vagyok kibékülve, meg a sok jobbra-balra dőlő felvétel sem tetszik. ( Van ahol kell, de sok helyen nekem eröltetettnek hat)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2278 Dátum: 2011.08.15 09:30:09 »
Szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy mit gondoltok ezekrol a kepekrol szerintetek erdemes dolgoztatni vele?
Nekem alapvetően az utómunkával van gondom. Én nem szeretem a túlzásba vitt utómunkát, véleményem szerint egy képet ne az utómunka adjon el, hanem a kép tárgya/fényei. Vannak jó képek (alapvetően az esküvőt néztem, mert magam is esküvőfotózik), de vannak amiket én kimondottan nem tennék fel a weboldalamra. Meg mintha több helyen nem lennének kellőképpen élesek a fotók. Szóval az érzéseim a fotókat látva elég vegyesek.
Te mit szeretnél fotóztatni vele?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Fényképezés
« Válasz #2279 Dátum: 2011.08.15 09:44:12 »
Hat, olyan megfogalmazhatatlan temat :)

"emberek motorokon"
kisa
born to ride