Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503596 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Fényképezés
« Válasz #1725 Dátum: 2009.11.30 14:11:08 »
Mert ha tényleg ordas nagy sötétben akarsz képeket készíteni, akkor nem csak a váz és a nagyon fényerős (tehát méreg drága) objektív kell, de az is szempont mennyi képet akarsz készíteni, mert nem úszod meg a raw+utólagos zajszíűrés valamijen döggös programmal dolgot. Maga a zajszűrő program ilyenkor legalább olyan fontos, mint a hardware.
Pontosan erről van szó :) Kell csinálni ugyanolyan záridővel egy letakart obis felvételt. Zajszűrést kötelezően ki kell kapcsolni!!! Utána a 2 képet egymásból ki kell vonni. Ekkor lesz jó a végeredmény. Obiból olyan kell, amit jól le lehet rekeszelni, tehát olyan, amit jó fénygyengévé lehet tenni, ha a körülmények úgy kívánják (hosszú záridős, csillagelmozgásos fotóhoz). F28, ilyesmi. Illetve ha mozdulatlan csillagkép kell, akkor minél rövidebb záridővel kell dolgozni. Ugyanis 30másodperces záridővel már elmozdulnak a csillagok. Nem vicc ;) Szóval ha mozdulatlan, akkor kell a fényerős objektív. Mennyire fényerős? f5.6 már elég. Ezt már az alap obik is tudják általában max zoom esetén is ;) Illetve ilyenkor kell 1 jó állvány, meg 1 távelsütő szerkezet, vagy időzítés, hogy ne mozgasd a gépet. Ilyenkor az IS-t is ki kell kapcsolni! Obibetekintő nyílást eltakarni. ISO-ból olyat kell választani, ahol az adott gép zaja a legkisebb. Ezt kell kitapasztalni. Van még pár apró fogás.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1726 Dátum: 2009.11.30 14:41:43 »
A fotózás mechanikai része meg van, megfelelő távcső, állvány, közgyűrűk... igazából a lényegi kérdés a két rendszer zajszintje. A tesztfotókat nézve, az 500D picit zajosabb, de nagyobb a pixelszám is, a Nikonnál viszont úg yláttam, RAW esetén is beletesz valamiféle alap zajszűrést, hiába kevésbé zajos, a részletek is eltűnnek.
- mint írtam, sajna ezt a két típust nem volt szerencsém kipróbálni, a D60/450D teszt megvolt, ott a Canon a jobb, de az 500D/D5000 esetén az érzékelők is  változtak. - igazából ez érdekelne.

-Ha valakinek van Nikon d5000 ill Canon 500d egyeztetnem kellene, egy tesztfotó erejéig. - természetesen nem a gép kölcsönkéréséről lenne szó, hanem a két típussal azonos paraméterekkel elkészített tesztfotóról lenne szó!

-Ár / tudás arányban az OLYMPUS E620 verhetetlen, de a 4/3-rendszer miniérzékelője rettentő zajos, így számomra ez kiesik a  szórásból.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Fényképezés
« Válasz #1727 Dátum: 2009.12.01 09:34:44 »
-Ár / tudás arányban az OLYMPUS E620 verhetetlen, de a 4/3-rendszer miniérzékelője rettentő zajos, így számomra ez kiesik a  szórásból.

Azért ez nem így van. Csak és kizárólag éjszakai fotózásra én is minél nagyobb érzékelős gépet vennék jelenleg, de ha mást is akarsz fotózni, akkor nem feltétlenül.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1728 Dátum: 2009.12.01 11:09:24 »
-Ár / tudás arányban az OLYMPUS E620 verhetetlen, de a 4/3-rendszer miniérzékelője rettentő zajos, így számomra ez kiesik a  szórásból.

Azért ez nem így van. Csak és kizárólag éjszakai fotózásra én is minél nagyobb érzékelős gépet vennék jelenleg, de ha mást is akarsz fotózni, akkor nem feltétlenül.


no ezért lesz a vége a Canon 500D a picit kevésbé zajos de kisebb felbontású, Nikonnal szemben ( sajna 5D -re nincs keret, pedig az lenne az igazi! )
-A Nikonnak, és a Canonnak is kb. azonos árban vannak az egyszerű, objektívjei, és a csúcskategória, de az arany középút ( pl fix 50; 85 vagy ~70-200 kistele) a Nikonnál elég foghíjjas, míg a Canonnál újban, és használtban is szépszámmal akad igen jó minőségű, viszonylag fényerős optikája. -pl a Canon 50 /1,8 ~2,8-as rekesztől a szélén is tű éles képed ad, és megúszható bruttó 30 alatt újban is.

- sajnos az Olympus az érzékelő sajátossága miatt nagyobb érzékenységeken túl zajos, és ezt a tényt számomra nem tudja szépíteni sem az ára, sem a nagyon jó szinhűsége sem. - elég sokat fotózok most redezvényeket, ahol elkel a magas  ISO.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1729 Dátum: 2009.12.01 12:05:58 »
Az összes DSLR közül a Canon-hoz érhető el a legszélesebb obiválaszték. Szerintem.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1730 Dátum: 2009.12.01 12:39:24 »
Osztom az előbbi hozzászólást. De ez egyben hátrány is, mert az ember fia mindig többet akar birtokolni belőlük. Bezzeg ha lenne összesen 3 obija a Canonnak, akkor nem fájna az ember foga megint újabb lencsékre :)
Egyébként meg az 5D tényleg rulez kis gép. Amikor vettem úgy terveztem, hogy amint összejön a különbözet ára, akkor lecserélem és veszek helyette 5D MkII-t.. Most összejött a különbözet és inkább nem adtam el, hanem obit vettem helyette. Az 5D Mk II ára meg úgyis lejjebb megy idővel.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1731 Dátum: 2009.12.01 14:15:03 »
Hamár fotózunk, szerintetek ez a kép mennyire tűrhető?


[a csatolmányt egy admin törölte]
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1732 Dátum: 2009.12.01 14:33:37 »
Nagyon jó, bár én a méljségélességet picit nagyobbra hagytam volna (szűkebb rekesz), hogy még az orra is az éles tartományban maradjon.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1733 Dátum: 2009.12.01 14:42:32 »
Hamár fotózunk, szerintetek ez a kép mennyire tűrhető?
Eléggé  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1734 Dátum: 2009.12.01 17:16:46 »
Nagyon jó, bár én a méljségélességet picit nagyobbra hagytam volna (szűkebb rekesz), hogy még az orra is az éles tartományban maradjon.
Sajnos még így is erősen kivehető a mögötte kb 5cm-re levő drótháló, ezért nyomtam max rekesszel. - mellesleg meglehetősen nyugis példány volt ( vagy fázott még reggel) de engedett vagy 10 képet magáról. - van egy kép, ahol szinte a teljes feje éles, de ott lefele néz, és a szája alatti szép kék szinezete nem látszik, úgy meg egy egyszerű gyíkfotó.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1735 Dátum: 2009.12.01 19:13:29 »
A kép kafa, de akkor lenne szinte tökéletes, ha homogén lenne a háttér.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1736 Dátum: 2009.12.01 20:44:10 »
A kép kafa, de akkor lenne szinte tökéletes, ha homogén lenne a háttér.


-No erre nem alkalmasak ezek az ultrazoomos britge gépek, amit most másodvonalba szeretnék állítani. ( ugyanebből a szögből kipróbáltam egy haver 450D gépét, és a háttér homogén sötétbarna volt, nem látszott a határ a szomszéd házfal és az orgonabokor között- az egyszerűen egybemosta egy sima 18-55 kitobival.
Egyszerűen a minimál méretű chip miatt, hiába kicsi a mélységélesség látszólag, a hátteret nem mossa el eléggé! - Egyébként szeretem, a 2006 novemberében piacradobott masina az akkori Britge gépek között az egyik legjobb volt ( Olympus SP500 ) rengeteg manuál funkcióval, és szép képeivl, d eeljárt felette az idő, nomeg már rég nagyobbak az igényeim, mint amit ez a gép ki tud szolgálni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1737 Dátum: 2009.12.01 21:25:42 »
Tamás, ezt a képet egy bridge géppel lőtted? Ledöbbentem  :eek:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1738 Dátum: 2009.12.02 14:16:39 »
nomeg már rég nagyobbak az igényeim, mint amit ez a gép ki tud szolgálni.
Ja-ja, ezt tökéletesen megértem. De előre szólok, minél igényesebb vagy, annál laposabb lesz a pénztárcád! "Sajna" tapasztalatból mondom  :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Fényképezés
« Válasz #1739 Dátum: 2009.12.02 14:48:22 »
nomeg már rég nagyobbak az igényeim, mint amit ez a gép ki tud szolgálni.
Ja-ja, ezt tökéletesen megértem. De előre szólok, minél igényesebb vagy, annál laposabb lesz a pénztárcád! "Sajna" tapasztalatból mondom  :D
Canon-nál ez különösen igaz. Megveszed az első L-es obit, onnantól nincs megállás a lejtőn ;) Havernak már van 2 :)
Laco 73 :D