Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503724 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1680 Dátum: 2009.11.17 07:51:49 »
Szerény a cucc, de azért ez már túlzás, francnak se kéne :) Bár egy-két tesztkép erejéig szívesen kipróbálnám.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Fényképezés
« Válasz #1681 Dátum: 2009.11.23 23:15:35 »
Ha valakit esetleg erdekel par kezdo szarnyprobalgatas rossz beallitasokkal, allvany nelkul, akkor itt egy link: katt

velemenyeknek, kritikaknak orulnek; bar magam is tudom, hogy ezek inkabb csak kepek, nem fotok :)
Pentax ist Dl-el kovettem el oket 18-55alap obival, szurok nelkul.
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1682 Dátum: 2009.11.24 09:00:30 »
Ha valakit esetleg erdekel par kezdo szarnyprobalgatas rossz beallitasokkal, allvany nelkul, akkor itt egy link: katt

velemenyeknek, kritikaknak orulnek; bar magam is tudom, hogy ezek inkabb csak kepek, nem fotok :)
Pentax ist Dl-el kovettem el oket 18-55alap obival, szurok nelkul.

Több képeden benn maradtak a kép szélén korlát, vagy épületrészletek, amik nem feltétlen kellenek oda - picit arrábblépve, vagy arrábbfordítva a gépet ezek kiküszöbölhetők.

A horizont több helyen zavaróan ferde.

A 7743-as esetén egy vakus derítés jót tett volna - ekkora távból épp annyit ér, hogy a fotózó lány nem éppen kivehető, hanem halvány világítást kap felőled is.
7904-nél nincs igazi viszonyítási alap, ha az utak, emberek ott vannak a kép alján, sokkal jobb, mint így, nogy mindennek a csúcsa látszik.
7892-nél még közelebb, egész alulról fotózva sokkal érdekesebb kép jönne össze.

A képeket -úgy érzem, ösztönösen jól szerkezted-általában, - kicsit tudatosaban kellene. ( aranymetszés, vagy harmadolás)

-érdemes lenne  megszerezned a National Geographic fotoiskola sorozatából azokat, ami téged érdekel ( van tályfotózás, portré, utazóknak, általános ... ) vagy Kelby, Scott: A Digitális Fotós könyv -sorozatát ( most az eredeti címét meg nem mondom neked) jelenleg a 3. kötetnél tart - mindegyikben rengeteg kép, és nagyonjó ötletek vannak.

-Te kérted a kritikát  ;)


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Fényképezés
« Válasz #1683 Dátum: 2009.11.24 21:44:32 »
Koszi, igazad van mindenben :) megmondtam, hogy zoldfulu vagyok, meg csak kostolgatom a temat
a tanacsokat is koszonom, igyekszem megfogadni, a fotos konyveket beszerzem :)
Meg egy allvanyt is :)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1684 Dátum: 2009.11.24 22:14:54 »
Ha valakit esetleg erdekel par kezdo szarnyprobalgatas rossz beallitasokkal, allvany nelkul, akkor itt egy link: katt

velemenyeknek, kritikaknak orulnek; bar magam is tudom, hogy ezek inkabb csak kepek, nem fotok :)
Pentax ist Dl-el kovettem el oket 18-55alap obival, szurok nelkul.
Érzék van, már csak rutint kell szerezni :) ... Kritika:

- Pár képen túl nagy az előtér, pl. 7740.
- Másokon meg az égből van túl sok: pl. a 7904-es.
- Néhány képen levágtad az épület tetejét, holott "befogható" lett volna a képbe, pl. 7779.
- Kompozíció: belógnak innen-onnan felesleges dolgok, néhol meg nem stimmelnek az arányok, pl. 7866.
- Sok kép ferde.

A legjobban az étteremben (mhely?) készült képek egy része tetszett!

Összességében: hajrá  :yes: !

(Az a vízi tisztogató jármű nagyon állat  :D)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1685 Dátum: 2009.11.24 22:19:08 »
Koszi, igazad van mindenben :) megmondtam, hogy zoldfulu vagyok, meg csak kostolgatom a temat
a tanacsokat is koszonom, igyekszem megfogadni, a fotos konyveket beszerzem :)
Meg egy allvanyt is :)


Állvány attól függ, hogy miket szoktál  - szeretnél fotózni, sokszor egy kis babzsák jobb, könnyebben szállítod, egy köre, korlátra - akárhova leteszed, szépen eligazítod a gépet rajta. az állványt cipelni kell, a jó állvány nem fér el a zsebben.

- én babzsák helyett egy 1500Ft-os miniállványt használok, ez az ultrazoomos kompaktom kibírja, de egy dslr vázat, ha nagyobb obi van rajta, és az állványmenet nem súlypontközelben van, már neccesen. - a nagy állványt viszont szinte soha nem viszem sehova, csak ha tudom, hogy éjjszakai fotó készül, és a törpeállvány ott nem alkalmazható.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1686 Dátum: 2009.11.25 23:23:27 »
Itt egy válogatás a balatoni képeimből  :) ... Előzetes magyarázatként annyit, hogy a téma, és a helyszín (szinte kivétel nélkül Fonyód és Balatonfenyves) nyilvánvalóan nem eredményez nagy változatosságot; a képek válogatása során (melyre nem most került sor) az elsődleges szempont a Balaton "arcainak" a bemutatása volt, és nem az, hogy az adott fotó mennyire sikerült jól; a gép (2005-ös Fuji Finepix S5500) technikai adottságai nyilván behatárolják a képek minőségét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Fényképezés
« Válasz #1687 Dátum: 2009.11.25 23:33:24 »
Itt egy válogatás a balatoni képeimből  :) ... Előzetes magyarázatként annyit, hogy a téma, és a helyszín (szinte kivétel nélkül Fonyód és Balatonfenyves) nyilvánvalóan nem eredményez nagy változatosságot; a képek válogatása során (melyre nem most került sor) az elsődleges szempont a Balaton "arcainak" a bemutatása volt, és nem az, hogy az adott fotó mennyire sikerült jól; a gép (2005-ös Fuji Finepix S5500) technikai adottságai nyilván behatárolják a képek minőségét.
Nekem ismerősek. Itt lakom 15-20km-re. ::) A naplemente nagyon megfogott Téged!  :1eye:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fényképezés
« Válasz #1688 Dátum: 2009.11.26 08:16:57 »
Meg egy allvanyt is :)
Aha... dslr-hez allvany... Az asszony is kezd ezzel zaklatni. Amikor meglatom, hogy szamomra csak egy golyobis mennyibe kerul (allvany meg meg sehol) akkor sirva fakadok  :wacko: :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Fényképezés
« Válasz #1689 Dátum: 2009.11.26 08:42:23 »
Aha... dslr-hez allvany... Az asszony is kezd ezzel zaklatni. Amikor meglatom, hogy szamomra csak egy golyobis mennyibe kerul (allvany meg meg sehol) akkor sirva fakadok  :wacko: :surrender:
Én hamar beruháztam egy állványba, aztán még soha nem használtam. Valami Velbon CX660  :whistling: Ott pihen a dobozában kb. 1,5 éve.  ::)
Amúgy Te vadászol? :eek:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fényképezés
« Válasz #1690 Dátum: 2009.11.26 08:44:24 »
Amúgy Te vadászol? :eek:
Nem, mibol gondolod?
Az asszony Manfrotto markat emleget. En csak az arcedulat nezem, az alapjan aranybol van, gyemanttal telirakva.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 08:55:58 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Fényképezés
« Válasz #1691 Dátum: 2009.11.26 09:12:42 »
Amúgy Te vadászol? :eek:
Nem, mibol gondolod?
Bocs, akkor csak félre értettem. A "golyóbisra" koncentráltam, merthogy az sem olcsó, mármint a töltény. :wacko:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1692 Dátum: 2009.11.26 09:19:57 »
Amúgy Te vadászol? :eek:
Nem, mibol gondolod?
Az asszony Manfrotto markat emleget. En csak az arcedulat nezem, az alapjan aranybol van, gyemanttal telirakva.


Pedig nem. A Manfrotto igen jól kialált, és használható dolgokat gyárt. Mit ér egy olcsó, könnyű állvány, aminek a kinyitásánál mindig véráldozatot hozol, mert becsípi az ujjad, fél év után már mindenhol lötyög, és amúgy is rosszul van méretezve, mert egy nagyobb objektívvel már simán bemozdul?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényképezés
« Válasz #1693 Dátum: 2009.11.26 09:56:39 »
Én egy Manfrotto-t birtokolok, olyan két éve, köszönet érte Krepuskának. Potom árért vettem, szerintem teszvesz, vatera és hasonló helyeken lehet találni jó vételt.

Maga az állvány nagyon jól bevált, habár én inkább videózom róla.  Talán egy picit könnyű, de végül is nehezék akasztható rá.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fényképezés
« Válasz #1694 Dátum: 2009.11.26 10:15:01 »
Pedig nem. A Manfrotto igen jól kialált, és használható dolgokat gyárt. Mit ér egy olcsó, könnyű állvány, aminek a kinyitásánál mindig véráldozatot hozol, mert becsípi az ujjad, fél év után már mindenhol lötyög, és amúgy is rosszul van méretezve, mert egy nagyobb objektívvel már simán bemozdul?
Elhiszem, hogy nagyon jo, efelol ketsegem sincs es nem is lehet mert laikuskent mondtam, amit mondtam.  :flowers: Nevezetesen, hogy draga.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX