Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1665 Dátum: 2009.10.12 15:31:48 »
robi: mit tervezel helyette?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1666 Dátum: 2009.10.12 16:24:52 »
Van már egy 500D-m, így a 450-es feleslegessé vált.
Nem nagy szám az 500D a 450D fölött, a videó sem, de olyan volt az ajánlat, hogy érdemes volt elfogadnom. Fáj is a szívem érte, de az 500D-ért jobban fájt volna  ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1667 Dátum: 2009.10.12 17:34:53 »
Az ár kissé magasnak tűnik, 149-ért újat lehet kapni.  :?:
Igaz, nincs hozzá tok meg hordszíj, viszont nincs benne cirka 9500 expo.
De ha szerencséd van, valaki ráharap.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1668 Dátum: 2009.10.12 20:12:57 »
Nem kapkodom el, ha egy idő után mégsem megy el, engedek az árból.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Fényképezés
« Válasz #1669 Dátum: 2009.10.12 20:36:35 »
Ha már homár, akkor G1-re váltás miatt megválok Olympus E-330-asomtól, hátha érdekel valakit.
- kb. 3,5 éves
- 4690 expo
- 14-42 objektívvel (nem 14-45, ez az újabb, szebb, jobb)
- kifogástalan, karcmentes állapot
- két gyári akksival, infra távkioldóval
- ára legyen mondjuk 60 helyi ezres

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1670 Dátum: 2009.11.02 11:38:24 »
Na elment a cucc, de maradt még kitobi, ezért:
"Canon EF-S 18-55 1:3.5-5.6 IS (képstabilizátoros kitobi) eladó, utángyártott EW-60C napellenzővel, UV szűrővel, eredeti első/hátsó sapkával. Kb. 2000 expó van benne, hibátlan, karcmentes állapotban van.
Ár: 28000 Ft."
Hátha...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényképezés
« Válasz #1671 Dátum: 2009.11.12 08:11:40 »
Hátha valakit érdekel.
Elfeledett régi családi fotóid most kincset érhetnek!

A Spektrum – a világ tükre magazin meghirdette újabb fotópályázatát, melynek célja, hogy a fotózók széles tábora által készített legjobb képeket a nagyközönséggel is megismertethesse – nyomtatásban. Ebben a fordulóban akár elfeledett régi családi fotóid is kincset érhetnek!

A Spektrum magazin legújabb számában múltbéli utazásokat tehetsz: feltárulnak ősi kultúrák, rejtélyes korok, felelevenednek hősök, híres és hírhedt személyiségek, nevezetes történelmi események. Fény derül a közelmúlt néhány rejtélyére a maffia világából, és felidézheted a legnagyobb bűneseteket. Ehhez kapcsolódik a november 25-éig tartó fotópályázat is, melyre akár elfeledett régi családi fotóiddal is pályázhatsz! Küldj be a Spektrum Kiadóba olyan képeket, amelyek bepillantást engednek a múltba, régi épületeket, régi rejtélyeket, régi bűneseteket elevenítenek fel.

A Spektrum magazin többrészes fotópályázata a magazin zsánereinek témaköreiben várja a fotókat, sorozatokat, melyeket a nagyközönséggel a Spektrum magazinon keresztül nyomtatásban ismertet meg. A témakörök részletes információi a www.spektrumkiado.hu honlapon találhatók, illetve a Spektrum tv műsoraiból megismerhetők. A most meghirdetett fotópályázat témaköre: Időgép – történelem művészet, irodalom és politika – utazás a múlt rejtelmeibe. Minden egyes pályázó összesen 10 darab képet küldhet be. Sorozat esetében a sorozatban szereplő képek mindegyikét külön képnek számoljuk. Részletekért kattints a www.vilagtukre.hu honlapra, és regisztrálj mihamarabb!

Aki pedig november 25-e után akasztja nyakába a kamerát, és veszi fel a túrabakancsot, ne csüggedjen, az alábbi témakörökben még alkothat maradandót!
• Zöld zóna – óceánok kontinensek élővilága, ökológia – a Zöld Bolygó megőrzése
• Radar – tudomány, újdonságok, technika, kutatás és a világegyetem nagy titkai
• Életmód – sport, egészség, hobbi, gasztronómia, szépség, szórakozás, stílus
• Arzenál – haditechnika, stratégia és a történelem titkai – igazi csemege férfiaknak

Az aktuális kategória lapszámonként változik, és azt a megelőző lapszámban ismerteti a Spektrum Kiadó, így olvasd rendszeresen a kéthavonta megjelenő magazint!
Minden nyertes 2 darab belépőt kap a Tutanhamon kincse kiállításra
Vam Design Center
2009. október 24. - 2010. április 19.
A Spektrum Kiadó 1 éves előfizetést és megjelenési lehetőséget ajánl fel minden nyertes részére!
 
I. díj: 50 000 Ft értékű kulturális csomag
- Erdei Grünwald Mihály, Kardos Sándor: Szentföldi szent helyek üzenete, díszdobozban számozott könyv, 2×2 órás DVD melléklettel
- Budapesti séták című könyv
- Lakásfelújítás évkönyv
- Gerendás Péter Bartók országában című lemeze

II. díj: 35 000 Ft értékű kulturális csomag
- A szervezett alvilág története című könyv
- Budapesti séták című könyv
- Lakásfelújítás évkönyv
- Gerendás Péter Bartók országában című lemeze

III. díj: 25 000 Ft értékű kulturális csomag
- Barlangok című könyv
- Budapesti séták című könyv
- Lakásfelújítás évkönyv
- Gerendás Péter Bartók országában című lemeze

Nagyfelbontású kép letölthető: http://www.vilagtukre.hu/spektrum_fotopalyazat2.jpg
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Fényképezés
« Válasz #1672 Dátum: 2009.11.15 16:23:29 »
delelott meg akartam kerdezni, hogy mi a kulonbseg az sd, meg az sdhc kartya kozt, de mivel nem akartam, hogy hulyenek nezzetek, nem tettem... most mar tudom en is :) az sd-vel mukodik ***an a gep, az sd hc-vel meg nem.   :hmmmm:
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1673 Dátum: 2009.11.15 20:54:38 »
SD - a legelső típus ami megjelent ebben a formában (Secure Digital), max 2GB-os lehet
SDHC - továbbfejlesztett SD (Secure Digital High Capacity), ami aszem 32GB-os lehet max

A régebben gyártott kártyaolvasók még nem ismerik a továbbfejlesztett verziót, ezért a gépek is, amikbe ezeket a kártyaolvasókat építették (fényképezők, GPS-ek, etc) ugyanígy csak sima SD-t tudnak.
Egy időben lehetett kapni 4GB-os SD-t is (nem SDHC!), de ma már nem gyártják. Pedig igen népszerű lenne... csak ütközik a piaci követelményekkel.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Fényképezés
« Válasz #1674 Dátum: 2009.11.15 21:21:08 »
Egy időben lehetett kapni 4GB-os SD-t is (nem SDHC!), de ma már nem gyártják. Pedig igen népszerű lenne... csak ütközik a piaci követelményekkel.
Nekem van ilyen :D ASUS P535-ben jól műxik. Topram márkájú. Neten keresztül szereztem. Nagy mázli volt.
Laco 73 :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Fényképezés
« Válasz #1675 Dátum: 2009.11.16 02:35:52 »
A szgep. ismeri HC kartya urasagot, csak a Pentax nem   :wacko:
Valamire jo lesz ez majd, csak meg ki kell talalnom mire... Majd tarolok rajta mondjuk adatot  :devil:



Nem ertek hozza, de az ara alapjan jo cucc lehet: obi
kisa
born to ride

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Fényképezés
« Válasz #1676 Dátum: 2009.11.16 12:39:10 »
Nem ertek hozza, de az ara alapjan jo cucc lehet: obi
Csak azt nem értem, hogy hogyan lehet egy 4,5kilós, 46,1cm-es, 16,3cm átmérőjú obira rátenni egy 52mm-es szűrőt  :eek: ?
A legelső gépem, amire szűrőt tudtunk tenni az egy Minolta Z1 volt. Ahhoz volt egy átalakító, és annak van 52mm-es szűrője. Erre az obira sztem 152-es kell kb ;)
Amúgy meg azért drága, mert ekkora méretben f5.6, ehhez nagyon brutál lencsék kellenek. Innen a súly ;) Meg IS USM se egyszerű, ekkora lencsékhez már motor is kell. Meg hát időjárás álló kivitel, állványmenet. Na meg ilyen obit 3-at adnak el 1 országban 1 év alatt.
Laco 73 :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Fényképezés
« Válasz #1677 Dátum: 2009.11.16 12:43:47 »
Az ekkora ágyúkon hátul szokott lenni egy kihajtható kalitka, amibe lehet tenni a szűrőt. Mivel ilyen irgalmatlan méretben nem gyártanak szűrőket.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Fényképezés
« Válasz #1678 Dátum: 2009.11.16 14:36:53 »
Az ekkora ágyúkon hátul szokott lenni egy kihajtható kalitka, amibe lehet tenni a szűrőt. Mivel ilyen irgalmatlan méretben nem gyártanak szűrőket.
Na, ez egy fontos infó. Ezt nem tudtam. Mondjuk UV szűrőt én az obi elejére tennék, hogy ne karcolódjon ;)
Laco 73 :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Fényképezés
« Válasz #1679 Dátum: 2009.11.16 15:39:12 »
A védőszűrő kiváló eszköz az objektív rajzolatának lerontására. Védelemnek tedd fel a napellenzőt, valamint ne dobáld úton-útfélen. Szvsz.