Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503675 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1575 Dátum: 2009.07.15 08:27:20 »
Squiddy, nézz szét az ebayen. Eredetit is biztosan lehet kapni, utángyártottról nem is beszélve. Szinte mindegyik kínai szállít Európába, nevetséges áron. Nikon infrás távirányító postával egy ezresé'?  :D
Kettő gondom van ezzel: korábban szétnéztem, gyárit nem találtam, csak utángyártottat, de annak is kissé más a formája. Az ára 8-10dollár körül van, ami okés. A másik gondom, hogy ebayhez kéne paypal, ahhoz meg asszem valami bankkártya, de még soha nem mélyedtem el benne. Pedig jó lenne, csak nem tom mi kell hozzá.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1576 Dátum: 2009.07.15 10:27:52 »
Ha ezen múlik, megrendelem neked úgy, hogy a saját címedre szállítsák ki.

Egyébként a paypal pofonegyszerű, máskor is jól jöhet. Egy dombornyomott bankkártya kell hozzá, egy paypal regisztráció, egy 1 eurós próbaterhelés, slussz-passz.
http://logout.hu/cikk/paypal_regisztracio/teljes.html
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.15 10:30:45 írta Satriani »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1577 Dátum: 2009.07.15 10:37:10 »
Még dombornyomott kártya sem kell, egyes bankok (CiB, OTP) kifejezetten netes kártyát is adnak a lakossági számlákhoz, ingyen, amit biztonságosabban is használhatsz a neten, akár PayPallal.
Ha gondolod, én is meg tudom neked rendelni.
Későn szóltál, most jöttem el a boltból.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1578 Dátum: 2009.07.15 10:50:38 »
Még dombornyomott kártya sem kell, egyes bankok (CiB, OTP) kifejezetten netes kártyát is adnak a lakossági számlákhoz...

A netes kártya kártyaszáma alapján dombornyomottnak tűnik a paypal számára.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1579 Dátum: 2009.07.15 10:51:05 »
Nikonosoknak:
http://nikonrumors.com/2009/07/08/nikon-roadmap-leaked.aspx

Az URL önmagáért beszél. Vannak érdekességek.  :sorcerer:
Wow. Ezek közül sztem az AF-S Nikkor 35mm f/1.4G lenne a legütősebb, kérdés, mennyibe fog kerülni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1580 Dátum: 2009.07.15 10:51:40 »
Még dombornyomott kártya sem kell, egyes bankok (CiB, OTP) kifejezetten netes kártyát is adnak a lakossági számlákhoz...

A netes kártya kártyaszáma alapján dombornyomottnak tűnik a paypal számára.
Persze, csak nem kerül annyiba, mint egy igazi dombornyomott.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1581 Dátum: 2009.07.15 10:54:14 »
Nekem kb. 15 éve van dombornyomott, ehhez képest a netes kártya 1 Ft-ért is drága lenne. :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1582 Dátum: 2009.07.15 10:57:46 »
Nekem kb. 15 éve van dombornyomott, ehhez képest a netes kártya 1 Ft-ért is drága lenne. :)
És mindig látható rajta a számlán lévő összes pénz?

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1583 Dátum: 2009.07.15 10:57:54 »
Wow. Ezek közül sztem az AF-S Nikkor 35mm f/1.4G lenne a legütősebb, kérdés, mennyibe fog kerülni.

Az utóbbi időben baromi drágák lettek a Nikkorok, aranyárban mérik őket, szóval semmi jóra nem számítok. Viszont a nagy fényerejű alapzoom (17-60 2.8 VR) és a kistele (60-95 2 VR) már most megvettek maguknak, látatlanban lecserélném rájuk a 16-85VR-t.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1584 Dátum: 2009.07.15 10:58:42 »
És mindig látható rajta a számlán lévő összes pénz?

Lekötéstől függ. Egyébként teljesen mindegy, a paypal elég biztonságos.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1585 Dátum: 2009.07.15 11:07:09 »
És mindig látható rajta a számlán lévő összes pénz?

Lekötéstől függ. Egyébként teljesen mindegy, a paypal elég biztonságos.
Na itt van előnyben a netes kártya - az mindig üresnek látszik. Netbankon, Wapbankon, vagy SMS-sel tudsz rávezetni közvetlenül a tranzakció előtt annyit, amennyit ki szeretnél fizetni, és onnan veszik majd le, utána megint üres.
Hiába biztonságos a PayPal, nem egy malware/spyware/vírus ismert arról, hogy keylogger-t indít, amikor bepögytögöd a kártyád adatait a PayPal-ba. És hát nem csak a PayPal létezik... Ugye mindenki hallotta már nem egyszer, hogy bankrendszereket feltörtek, és lazán felhasználták a dombornyomott kártyák adatait pénz lehívásra.
A netes kártya azért biztonságosabb, mint a sima dombornyomott, mert hiába szerzik meg az adatait bárhogyan, bárhonnan, nem tudnak róla semmit leszedni, mert mindig üres. Legfeljebb ha pont abban a pillanatban próbálkoznak, amikor a tranzakciódat bonyolítod, akkor max annyit nyúlhatnak le.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1586 Dátum: 2009.07.15 11:12:02 »
Nem-dombornyomott kártyák adatai jobban védhetők?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1587 Dátum: 2009.07.15 11:28:52 »
Nem-dombornyomott kártyák adatai jobban védhetők?
Az online vásárlásokat elutasítja minden bank, ha nem dombornyomott kártyáról van szó. Azzal már egyre kevesebb helyen lehet már fizetni fizikailag is, pl. külföldön már el se fogadják a nem ottani nem-dombornyomottakat a kasszáknál.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1588 Dátum: 2009.07.16 07:31:11 »
Köszi a linket, mindjárt át is olvasom, asszem nagy hasznomra lesz.
Nos, megköszönném, ha esetleg meg tudnád rendelni a napellenzőt, mert 25-én éles bevetése lesz az obinak (esküvő) és nem volna rossz, ha addig esetleg meg is érkezne. Mindjárt keresek is valami normálisat és küldöm a linket, ok?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1589 Dátum: 2009.07.17 15:23:35 »
Jött ma egy levél a Vatera-csapattól, hogy feljelentést tesznek a fotócikket árusító hölgyeménnyel szemben, volt-e károm.  :hmmmm: Gáz. Úgy látszik, sokaknak adós maradt a termékkel, ezek szerint én még a szerencsések közé tartozom, hogy csak a vámértékkel maradt adós.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety