Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503540 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1485 Dátum: 2009.06.14 12:36:16 »
Most voltam a fotóbörzén. Rengeteg Sony/Konika objektívet láttam, volt választék.

Közben konzultáltunk az ügyről, és nagyon a Sony felé billen a mérleg :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1486 Dátum: 2009.06.14 12:41:36 »
Személyes próba előtt ne rendeljen az ismerősöd, ezt nagyon komolyan javaslom. Az adatlapok és a tesztek egy dolog. Használni a gépet egy egészen másik ügy.

Egyébként a szóba került gépek közül csak a kisebbik Olyt nem javaslom a tényleg pocsék fogás miatt, a Sony, az E520 és a D60 is alapvetően jó választás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1487 Dátum: 2009.06.14 12:48:09 »
Persze, a vételt mindenképpen megelőzi majd a próba  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Fényképezés
« Válasz #1488 Dátum: 2009.06.14 12:56:55 »
Ne csodálkozz. Gondolj csak bele. Ha valaki kitesz egy képet a publikussá, akkor áltában valamit mutatni akar vele.
- vagy azt hogy jó kocsija van, vagy jó helyen járt, vagy hogy milyen szép gyermeke van
- vagy azt hogy jó gépe van, szépek a pixelek, technikailag jó a cucc
- vagy azt hogy marha jól tud képet alkotni, a képnek háttér-üzenete van, mondanivalója
- vagy bármi más...
Ha semmi komment nem jön a képek mellé, akkor indul a találgatás, mit ábrázol a kép. Nos a topik címe 'Fényképezés'-alap esetben ki mit ért ezalatt. Csupán az említett szempontok szerint lehet már több tucat értelmezése a 'Fényképezés' témának. Welcome to the forum.
Miért, az autós fórumokba nem ugyanez megy? Én személy szerint azokat olvasom ritkábban... ugyanezen okok miatt.

Ugyan nem nekem írtad, de válaszolnék rá.
Szerintem ezzel akkor lehetne egyetérteni, ha ez valami fotós szakfórum lenne. De ez egy autós fórum, ahol mellesleg más dolgok is érdeklik az embert, ezért egyéb topicok is vannak. Lehet elmélyedni persze a fényképezőkben, képekben, de nem hiszem, hogy ez az alapállás.
Van gasztro topic is, mégsem a Benke Laci Bácsi a moderátor, ahogy a robogós topicban sem a Valentino Rossi vagy a Talmácsi Gábor írogat kizárólag, stb.
Szóval nem hinném, hogy ha valaki berak egy képet, akkor azt rögtön pixelekre kell szedni. Pláne ha nem kérte az illető.


Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1489 Dátum: 2009.06.14 13:08:52 »
Szerintem ezzel akkor lehetne egyetérteni, ha ez valami fotós szakfórum lenne.
...
Szóval nem hinném, hogy ha valaki berak egy képet, akkor azt rögtön pixelekre kell szedni. Pláne ha nem kérte az illető.

Egyetértek. Akkor is, ha reflexből én is hajlamos vagyok kritikát megfogalmazni.

Más oldalról viszont nem kell ezt érzékenyen felfogni... Tudsz te vállat rántani. Ha valaki a művészetet és/vagy a tudatosságot keresi az összes fotóban, hát tegye.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényképezés
« Válasz #1490 Dátum: 2009.06.14 13:18:22 »
Ez annyira "jól" sikerült, hogy lehet elemezni.... Ja és mit is fényképeztem???



[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1491 Dátum: 2009.06.14 18:12:51 »
Konyhai ledes világítás  ;) Esetleg fürdőszoba-szekrénybe, vagy bárszekrénybe.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényképezés
« Válasz #1492 Dátum: 2009.06.14 18:15:39 »
Konyhai ledes világítás  ;) Esetleg fürdőszoba-szekrénybe, vagy bárszekrénybe.
Talált, de nálunk előszobavilágításként funkcionál. Bővebbet a világítás topicban, ha érdekel. Kiveséztem a témát.  :D :D
Bocsánat az OFF-ért.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1493 Dátum: 2009.06.14 18:16:02 »
Persze, a vételt mindenképpen megelőzi majd a próba  :yes: !
Választási szempontnak az is jó alap lehet, hogy a tarsolyban levők közül melyiknek a leggyorsabb az autófokusza. Persze, ha ugyanazon a helyen, egyidőben, hasonló obikkal lehet próbálni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1494 Dátum: 2009.06.14 18:28:34 »
Választási szempontnak az is jó alap lehet, hogy a tarsolyban levők közül melyiknek a leggyorsabb az autófokusza. Persze, ha ugyanazon a helyen, egyidőben, hasonló obikkal lehet próbálni.

Na, EZ mondjuk nekem egy rohadt fontos feltétel lenne  :yes: ! Ha valamit utálok ebben a mostani bridge gépemben, az a lassú (ráadásul gyakran hibázó) AF  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1495 Dátum: 2009.06.14 20:26:57 »
Választási szempontnak az is jó alap lehet, hogy a tarsolyban levők közül melyiknek a leggyorsabb az autófokusza. Persze, ha ugyanazon a helyen, egyidőben, hasonló obikkal lehet próbálni.

Na, EZ mondjuk nekem egy rohadt fontos feltétel lenne  :yes: ! Ha valamit utálok ebben a mostani bridge gépemben, az a lassú (ráadásul gyakran hibázó) AF  :nono:

Ha eseményt fotózok zárt térben, ahol nehézkesen fókuszál, belövöm fix fókuszra. - ha nemnagyon változnak a  távolságok teljesen jól használható. - ha változik, akkor macerásbb; vaéahol előre fókuszálok, és - pl . sportcsarnok padlóján a vonalakon, és fotózok, amikor odaért az esemény.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #1496 Dátum: 2009.06.15 00:00:59 »
Ha eseményt fotózok zárt térben, ahol nehézkesen fókuszál, belövöm fix fókuszra. - ha nemnagyon változnak a  távolságok teljesen jól használható. - ha változik, akkor macerásbb; vaéahol előre fókuszálok, és - pl . sportcsarnok padlóján a vonalakon, és fotózok, amikor odaért az esemény.

Igen, ilyen trükköket én is alkalmazok (és közben idegeskedem  :censored:)... Fix fókuszt viszont egyátalán nem lehet beállítani ezen a nyavalyáson  :wacko: ... Elvileg van lehetőség manuális élesség-állításra is, de sok próbálkozás árán sem jöttem rá, hogy hogyan kellene működnie  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1497 Dátum: 2009.06.15 08:34:44 »
Beltérben (mondjuk lakásban, nem sportcsarnokban), egy külső vaku nagyságrendekkel jobb eredményeket ad, mint a beépített felpattanó vaku. A külső vaku fénye irányítható - pl fel a plafonra, az onnan visszaverődő fény zseniális körfényt ad. És ugye több fény = jobb fókusz, semmi bemozdulás, szebb színek.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1498 Dátum: 2009.06.15 09:16:55 »
... több fény = jobb fókusz...

Ja, csak éppen vakuzásnál a fókuszálás még a villanás előtt történik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1499 Dátum: 2009.06.15 10:05:54 »
... több fény = jobb fókusz...
Ja, csak éppen vakuzásnál a fókuszálás még a villanás előtt történik.
A külső vakunak egy nagyteljesítményű infrasugara van, mellyel bevilágítja az egész területet az AF érzékelők számára, még villanás előtt, míg félig tartod lenyomva a kioldó gombot..