Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 500564 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1320 Dátum: 2009.01.22 09:31:37 »
4 GB-s kártyákkal még általában nincs gond, fölötte viszont még elég gáz a helyzet, ha lehet egyenlőre mindenkit lebeszélek a 4Gb fölötti kártyákról.

Én is így gyanítom. Épp ezért rendeltem 4GB-osokat, de rögtön kettőt, a tartalék lapuljon szépen a táskában (ha megtelik vagy ha tönkremegy esetekre). Elég kellemetlen tud lenni hogy helyzet közepén egyszercsak kártya nélkül maradsz. Blama...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1321 Dátum: 2009.01.22 19:44:09 »
Nekem egy 16Gb Transcend van a géphez. Gyorsnak elég gyors, remélem nem fog lehalni. Mondjuk a fényképező nem "látja" a teljes kapacitását, a gépkönyv szerint max 8Gb-os kártyákat kezel. Ahogy számolgattam, olyan 12Gb körül láthat belőle.
Egyébként a 16Gb-nak nevezett tárkapacitás valójában csak 14.9Gb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1322 Dátum: 2009.01.23 12:50:41 »
Majd akkor derül ki a nettó kapacitás amit fel tudsz használni, amikor telifényképezed, majd gépre átmásolod.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1323 Dátum: 2009.01.23 16:42:22 »
Majd akkor derül ki a nettó kapacitás amit fel tudsz használni, amikor telifényképezed, majd gépre átmásolod.
Nem valószínű, hogy megvárom a teljes telítődést. Azért az 2200+ képet jelent még 10Mp Fine minőségből is
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1324 Dátum: 2009.01.23 18:11:52 »
Majd akkor derül ki a nettó kapacitás amit fel tudsz használni, amikor telifényképezed, majd gépre átmásolod.
Nem valószínű, hogy megvárom a teljes telítődést. Azért az 2200+ képet jelent még 10Mp Fine minőségből is
Azért nem olyan nehéz: amikor PC-re másolsz, ne töröld le a kártyát.
Hozzáteszem, egy intenzív színházi szeánsz (pl táncelőadás) simán telenyomja a kártyád. Én meglepődtem, hogy csak az első felvonás alatt telinyomtam a 8 Gigát Jpeg+Raw-ban.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1325 Dátum: 2009.01.24 00:03:40 »
Majd akkor derül ki a nettó kapacitás amit fel tudsz használni, amikor telifényképezed, majd gépre átmásolod.
Nem valószínű, hogy megvárom a teljes telítődést. Azért az 2200+ képet jelent még 10Mp Fine minőségből is
Azért nem olyan nehéz: amikor PC-re másolsz, ne töröld le a kártyát.
Hozzáteszem, egy intenzív színházi szeánsz (pl táncelőadás) simán telenyomja a kártyád. Én meglepődtem, hogy csak az első felvonás alatt telinyomtam a 8 Gigát Jpeg+Raw-ban.
Ja, én raw-ot nem használok.  :cool2:
Most 350 kép van rajta, 1.3 Gigát foglal.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1326 Dátum: 2009.01.24 09:53:04 »
Ja, én raw-ot nem használok.  :cool2:

Mé'nem? Majd fogsz, ha egy-egy képen elszáll a fehéregyensúly, expozíció, és a jpeggel már nem lehet mit kezdeni.

Én RAW+JPEG módban használom a gépet. A jpeg ilyenkor normal minőségű, leméretezve netre tenni, emailben elküldeni tökéletes. Ha meg van 1-1 fotó, amiről nyomatot akar az ember, előveszi a RAW-t, azt lehet buherálni.

Fine jpeg miért nem jött be? Mert méretre nagy, és mégis veszteséges a RAW-hoz képest, minimális utómunkánál is hamar kiderül, mennyire.

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Fényképezés
« Válasz #1327 Dátum: 2009.01.24 15:02:39 »
Mé'nem? Majd fogsz, ha egy-egy képen elszáll a fehéregyensúly, expozíció, és a jpeggel már nem lehet mit kezdeni.

Én RAW+JPEG módban használom a gépet. A jpeg ilyenkor normal minőségű, leméretezve netre tenni, emailben elküldeni tökéletes. Ha meg van 1-1 fotó, amiről nyomatot akar az ember, előveszi a RAW-t, azt lehet buherálni.

Fine jpeg miért nem jött be? Mert méretre nagy, és mégis veszteséges a RAW-hoz képest, minimális utómunkánál is hamar kiderül, mennyire.
Én is így használom, manapság már nem pénz egy nagyobb kártya ::), viszont egy nem túl jól sikerült képet még mindíg ki lehet így javítani. Visszamenni és mégegyszer elkészíteni a képet viszont nem túl egyszerű  :devil:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1328 Dátum: 2009.01.24 17:32:43 »
Mé'nem? Majd fogsz, ha egy-egy képen elszáll a fehéregyensúly, expozíció, és a jpeggel már nem lehet mit kezdeni.

Én RAW+JPEG módban használom a gépet. A jpeg ilyenkor normal minőségű, leméretezve netre tenni, emailben elküldeni tökéletes. Ha meg van 1-1 fotó, amiről nyomatot akar az ember, előveszi a RAW-t, azt lehet buherálni.

Fine jpeg miért nem jött be? Mert méretre nagy, és mégis veszteséges a RAW-hoz képest, minimális utómunkánál is hamar kiderül, mennyire.
Én is így használom, manapság már nem pénz egy nagyobb kártya ::), viszont egy nem túl jól sikerült képet még mindíg ki lehet így javítani. Visszamenni és mégegyszer elkészíteni a képet viszont nem túl egyszerű  :devil:
Én is. Szerencsére nálam a RAW+JPEG módban a jpeg is maximális minőségű. Így ha véglegesen befejeztem egy szeánszot, csak azokat a raw-okat törlöm ki, melyekre tuti nincs már szükség.
Visszatérve az eredeti indokra, memóriakártya tesztre a RAW+JPEG módban legegyszerűbb elérni a kártya végét. Legfeljebb utána kitörli az ember a RAW-okat. Vagy PC-n automatikusan generál magas minőségű JPEG-eket belőlük, és akkor minden mást törölni lehet.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1329 Dátum: 2009.01.24 19:55:31 »
SZóval próbáljam a raw-ot is?  ::)
Időben viszont annyira gyengén vagyok ellátva, hogy nem tudok órákat pepecselni a képek tökéletesítésével.
A jpeg-nél max átméretezek, néha kell fehéregyensúlyt korrigálni vagy világosítani, esetleg piros szemet kiradírozni.

A Photoshop Elements újabb változatát nem kapta meg valaki valamihez csatolt ajándékként? Nekem még a 2-es van, egyszerűbb fotóátalakításokhoz jobban bevált, mint a 7-es Photoshop.  ::)
A Nikonhoz Capture NX2 van, de csak 60 napos verzió, fel sem telepítem  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1330 Dátum: 2009.01.25 15:13:57 »
SZóval próbáljam a raw-ot is?  ::)
Időben viszont annyira gyengén vagyok ellátva, hogy nem tudok órákat pepecselni a képek tökéletesítésével.
A jpeg-nél max átméretezek, néha kell fehéregyensúlyt korrigálni vagy világosítani, esetleg piros szemet kiradírozni.
Ha ennyi időt úgyis rászánsz a JPEG-ekre, akkor már a RAW-okra nem kell sokkal több. És a végeredmény sokkal jobb.
Ezer program van a RAW-ok dekódolásához, az IrfanView képnézegető pl egyből nyítja is őket, külön konverzió nélkül, mintha JPEG-eg nyítnál.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1331 Dátum: 2009.01.28 21:05:56 »
Wow (Sandisk Extreme III 30Mbps):


Ezek közül a 4GB-ost vettem meg. Eszméletlen a sebessége. Gyakorlatilag kevesebb mint fele annyi idő alatt írja ki a kártyára a képeket, mint a korábbiak.
fastflashstore-tól vettem. A Transcend-et még várom.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 13:41:09 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1332 Dátum: 2009.01.28 22:37:04 »
Squiddy, hogy áll az obi projekted?
Úgy látom a Vateráról eltűnt a nő, már nem is hírdet kb 2 hete. Az utóbbi időben megszaporodtak a negatív meg a semleges értékelései. Pedig tavaly ősszel még nagyon jó biznisznek tűnt.
Van egy másik amerikai, saffy névre hallgató, ugyanazzal a termékpalettával  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1333 Dátum: 2009.01.29 13:31:46 »
Van egy másik amerikai, saffy névre hallgató, ugyanazzal a termékpalettával  ::)
Nos én nem saffy-tól, de vettem a Vaterán egy fehéregyensúly beállító kupakot. Meg kaptam ma, HongKong-ból. Ha tudtam volna, hogy ez így megy, akkor ennyi erővel megrendelhettem volna én is direkt az eBay-en. Olcsóbban. Most így ketten jártak jól rajtam. Nem egy akkora összeg, egyébként... csak az elv. Ugyanis csak a licit leütése után derült ki, hogy még nem létező termékről van szó.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 13:42:45 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1334 Dátum: 2009.01.29 14:16:30 »
Kicsit fotosoppoztam ma, a hegyi képeket tuningolva azt vettem észre, hogy a párás, borongós időben, telével készült képekről az Auto korrekció úgy lerántja a szürke fátlyat, hogy öröm nézni  :clap: A kicsi kompakt Nikonomnál ez nem volt ilyen látványos.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety