Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 503539 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1245 Dátum: 2008.10.16 23:02:14 »
A ceruza aku mintha egyre gyengébb lenne manapság, egyre több ismerősöm hisztizik, hogy "pár kép és már le is merült".

Sztem valami jó kis Canon sasaját akksival és egy póttal.


-Ezt mondd el a kedves kolegának, aki 2-3 hétig tartja a kocsiban, és sosem tölti fel rendesen. 1 év alatt a legjobb LiIon aksi is kidobós lesz, ceruzaelemet meg vesz a sarki közértben.

Ceruza aksiból meg minőségit kell venni! - lehet hogy drágább, de tovább tart. - Nekem 3 garnitúra van, amit felváltva használok a gépbe. A Duracell 1800mAh-s aksi kb 5 éves, köszöni jól van, és ha 40-50 kép után egy hétig nem nyúlok a géphez, akor is tud még kb ugyanennyit; az újabb 2500mAh-s és a 2800mAh-s verzió, ha folyamatosan fotózok többet bír, de ha áll egy pár napot, 8-10 kép után beadja a kulcsot.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1246 Dátum: 2008.10.17 08:03:04 »
A ceruza aku mintha egyre gyengébb lenne manapság, egyre több ismerősöm hisztizik, hogy "pár kép és már le is merült".
Akkut, és hozzá töltőt jól kell választani! Fotózáshoz csakis Ni-MH (Nikkel-Metálhibrid) akksit szabad használni. A Ni-MH akksikat pedig csepp-töltéssel, vagy mAh kapacitás/10 árammal kell feltöteni, ezért csak minőségi töltőt szabad használni. A bóvli gyorstöltő 3 töltés után hazavágta az akksit és az történik amit írtál... és csak kuka marad (környezetkímélően).

Itt is az jön be, hogy ami olcsó, az tulajdonképpen drága... avagy túl szegények vagyunk, hogy olcsó cuccot vegyünk :)

A ceruza akksi javára annyit írnék, hogy pont az ilyen amatőr, irodistáknak sokkal jobb, mint az egyéni típusú akksi. Kevesebb vele a nyüglődésük, és nagyobb biztonságot ad nekik: nem kell mindig vigyázni az eredeti töltőre, ami lehúzza a táskát, etc. Ha az akksi lemerül, csak beszalad a sarki zöldségeshez, és rögtön sima elemmel tud annyi képet készíteni, hogy ne baxxa le a főnök, mert uccsó percbe nem volt ideje még feltöteni az akksit... Arrol nem is beszélve, hogy ezek nem műszakiak, rendesen sosem töltik fel a gyárit sem, a gyári utánpótlása eredetivel drágább...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.17 08:16:12 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1247 Dátum: 2008.10.17 08:07:23 »
Milyen fényképezőt ajánlanátok céges használatra...?
Erre a feladatra vettek nálunk Fuji Finepix S5800-et. Állati! Könnyü, gyors, baromi jó képei vannak. A használata pedig másfél éves gyerektől ajánlott :). És mindent tud, amit írtál. SDHC-kompatibilis, jövőbeni kártyákkal ott a kompatibilitás. A régi xD-kkel ne törődj, 2GB-os Kingston már 2000 Ft alatt, éllettartami garanciával.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1248 Dátum: 2008.10.17 18:08:00 »
A ceruza aku mintha egyre gyengébb lenne manapság, egyre több ismerősöm hisztizik, hogy "pár kép és már le is merült".

Sztem valami jó kis Canon sasaját akksival és egy póttal.

PowerShot A650 vagy S5?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1249 Dátum: 2008.10.20 08:20:29 »
Melyik van meg neked?
[/quote]
Bocs, h.-most válaszolok: a Gorillapod SLR-Zoom van nekem. Még csak otthon próbálgattam, ott teljesen jó volt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1250 Dátum: 2008.10.20 16:22:08 »
Bocs, h.-most válaszolok: a Gorillapod SLR-Zoom van nekem. Még csak otthon próbálgattam, ott teljesen jó volt.
Holnap jön meg az enyém is, a hosszú hétvégén remélem lesz alkalmam kipróbálni, kint is, bent is. Van már hozzá egy Manfrotto 484-es gömbfejem. Nagyállványként most épp egy Manfrotto 055XB-t tesztelek... Állati!
Közben lett még néhány szűrő, napellenző, etc.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.20 16:29:01 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1251 Dátum: 2008.10.20 16:28:07 »
Itt egy hatalmas e-book gyüjtemény a fényképezésről. Óriási: az alapoktól a profi szintekig, trükkök, megvilágítási technikák, vízalatti kép készítés, utómunka, Photoshop, szaklapok, híres fényképészek munkái, akt-fotózás, fényképezőgép hack-elés, minden. Egy DVD-nyi anyag! Kár kihagyni, annak aki ezzel hobbizik. (mert 'a pap is holtig tanul'). Nem csak tükörreflexes, kompaktgépes trükkök is vannak közöttük.
Közben lejött nekem is. Van benne jó néhány duplázódás (ugyanaz a doksi, más hasonló fájlnéven) és néhány orosz is. Ha ezt lehagyjuk, akkor szépen ráfér egy DVD-re.
Nagyon sok duplázódást tartalmaz, sajna. DoubleKiller pontosan megtalálja, mielőtt kiírjátok lemezre, ezt futtassátok át a kicsomagolt mappán. Meg fogtok lepődni...
De sebaj, még hozzá lehet pakolni mást is, amit az ember összegyüjtött, hasonló anyagokat.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1252 Dátum: 2008.10.21 09:23:29 »
'Eredeti' (Canon feliratú) TC-80N3 időzítős távkioldó:

Uszkva 30000 Ft  :eek:
Ennek hátán valóban, ott a CE logo is: az igazolja, hogy a gyártás és a felhasznált nyersanyagok az EU előírásoknak megfelelőek.

'Utángyárott' (Yongnuo feliratú) TC-80N3a időzítős távkioldó:

Postaköltséggel együtt közel negyedáron, kb 8000 Ft::)
Ennek hátán csak a CE logo helye van ott.
Azaz, e termék árában nincsenek az EU-szabványosítás költségei. Ennyibe kerül egy logo: az ár háromnegyedét az EU lenyúlja. Szép...

Mindkettő Made in China. :online2long: Könnyen lehet, hogy ugyanarról a gépsorról esnek le. A használati útmutatók betűről betűre ugyanazok, csak a logo más. Illeve a nem-Canon-osnak van kínaiul is.

A második ma jött meg Hong Kong-ból, pontosan 10 nap alatt. Ez volt az első Ebay-es licitem. PayPal-al fizettem. És nem fáj, hogy nem Canon var ráírva, CE logo nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.21 09:46:55 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1253 Dátum: 2008.10.21 09:44:16 »
...Ez volt az első Ebay-es licitem. PayPal-al fizettem...

Innentől nincs megállás.  :sorcerer:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1254 Dátum: 2008.10.21 10:15:36 »
...Ez volt az első Ebay-es licitem. PayPal-al fizettem...

Innentől nincs megállás.  :sorcerer:
Ettől 'félek' én is...  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1255 Dátum: 2008.10.21 11:47:26 »
Bocs, h.-most válaszolok: a Gorillapod SLR-Zoom van nekem. Még csak otthon próbálgattam, ott teljesen jó volt.
Holnap jön meg az enyém is, a hosszú hétvégén remélem lesz alkalmam kipróbálni, kint is, bent is. Van már hozzá egy Manfrotto 484-es gömbfejem. Nagyállványként most épp egy Manfrotto 055XB-t tesztelek... Állati!
Közben lett még néhány szűrő, napellenző, etc.
Megjött! Tényleg nagyon jónak tűnik. Eddig úgy néz ki, az asztali tripod funkciót tökéletesen hozza.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1256 Dátum: 2008.10.22 19:52:46 »
A vezetőség a Canon felé presszionált, amit bejelöltek a leadott listámon:
- A650 IS
- A720 IS
- A590 IS
- A570 IS
 ::)

'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1257 Dátum: 2008.10.22 21:04:07 »
A vezetőség a Canon felé presszionált, amit bejelöltek a leadott listámon:
- A650 IS
- A720 IS
- A590 IS
- A570 IS
 ::)
Az A590 kivételével bármelyik, ami szimpatikusabb egyéb szempontok szerint.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1258 Dátum: 2008.10.23 00:36:06 »
Most jött ki két Canon kiskompakt korrekt áron, ezeket is meg lehetne nézni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1259 Dátum: 2008.10.23 23:42:33 »
Most jött ki két Canon kiskompakt korrekt áron, ezeket is meg lehetne nézni.
Megnéztem, az A1000 IS-t talán be lehetne venni a kalapba, de a 10 MP nekünk túlzás.
Egy fórumon olvastam, hogy az A720-ban szoftvercserével micsoda funkciókat lehet előcsalogatni  :eek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety