Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 500587 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1170 Dátum: 2008.09.14 20:01:36 »
Nem tudom, hol olvastam, hogy közvetlen a gyártótól szerzi be a szajrét.
Valószínű, hogy így van. Viszont a magyar disztribútorok is a gyártótól veszik (legalábbis onnan kéne) a cuccost. Tegyük fel, hogy 50e-ért kapja a D80 vázat, 27e-ben benne van a haszna plusz csomagolás és szállítás. Nálunk mennyi is egy D80 váz? Úgy 150e körül? Tehát a kereskedelemben rápakolódik ~100e  :wacko:

Ez úgy működik, hogy a hazai disztri, a Canon hungáriátol veszi, erre tesz 5-10% aztán kapja a kisker+5-10%
-egyes cégek megteszik, hogy pl a Canon UK vagy Canon...-tól rendeli EU-n belül, főleg, ha nemzetközi a nagyker, és akkor lejjebb tud menni még néhány %-ot.

Ha viszont a tengerentúlról jön, akkor a magánpostai cuccra nem lesz vám meg áfa meg EU-n belüli árkartell.

-Ugyanaz a kocsi az USA-ban miért kerül felébe???? - mert az ottaniak annyira szegények!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1171 Dátum: 2008.09.14 22:41:33 »
Ez úgy működik, hogy a hazai disztri, a Canon hungáriátol veszi, erre tesz 5-10% aztán kapja a kisker+5-10%
Ha a kereskedő csak 10%-ot tenne rá, akkor hogyan tudna időnként 30-40-50%-os akciókat csinálni?
Egyszer, még az Áfész időben volt alkalmam látni egy műszaki bolt rendelési könyvét, azóta nem ájulok el a leértékeléstől (hozattak nekem Hifi cuccot, majd gyorsan leárazták 25%-kal, de még így sem buktak a bolton).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1172 Dátum: 2008.09.14 23:26:31 »
Ez úgy működik, hogy a hazai disztri, a Canon hungáriátol veszi, erre tesz 5-10% aztán kapja a kisker+5-10%
Ha a kereskedő csak 10%-ot tenne rá, akkor hogyan tudna időnként 30-40-50%-os akciókat csinálni?
Egyszer, még az Áfész időben volt alkalmam látni egy műszaki bolt rendelési könyvét, azóta nem ájulok el a leértékeléstől (hozattak nekem Hifi cuccot, majd gyorsan leárazták 25%-kal, de még így sem buktak a bolton).

Vannak ezek is, de műszaki cikket nem a Tescoban vesz az ember - mellesleg ezek az akciók központiak, vagyis pl. a Canon magyarország, az 50D megjelenése előtt most agyonakciózza a 40D-t - és a disztriknek visszatérít. De ugyanez volt a minap az egyik neves nyomtatógyártónál, ahol közölték, hogy mától ... termék -30% a disztrinek visszatérít, aki pénteken megvette, az megszívta, aki hétfőn, az jól járt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1173 Dátum: 2008.09.14 23:52:46 »
Vannak ezek is, de műszaki cikket nem a Tescoban vesz az ember - mellesleg ezek az akciók központiak, vagyis pl. a Canon magyarország, az 50D megjelenése előtt most agyonakciózza a 40D-t - és a disztriknek visszatérít. De ugyanez volt a minap az egyik neves nyomtatógyártónál, ahol közölték, hogy mától ... termék -30% a disztrinek visszatérít, aki pénteken megvette, az megszívta, aki hétfőn, az jól járt.
A központi akció természetesen más. Meg manapság a számtech alkatrészek zöme elég kicsi áréssel megy. De a nagyobb műszaki cikkeknél igen nagy az árrés. Pl az egyik nagy lánc miért adja 69e-ért a Sony A200-ast, míg egy másik helyen 139e (169e-ről akciózva)? Vagy amikor a Yamaha DVD-t vettem pár éve, akkor a legolcsóbb webáruházban is 69e-ért lett volna, aztán találtam egy telszámot, a fickó a fehérvári központból hozta rendesen papírokkal fele annyiért  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1174 Dátum: 2008.09.15 11:39:31 »
A kérdéses obi 64900 lenne.

Nyüssz.  :1eye: Itthon hivatalos helyeken kb. ennyi.

Köszi, hogy rákérdeztél. Nem biztos, hogy belefér a havi költségvetésbe, de ennyiért igencsak meggondolandó. Addig kéne venni belőle, míg Éva asszony forrásai el nem apadnak.

Nekem a D60 + 18-105 VR párost 135e-ért ideadná. Ez jó ár?  ::)

Fejlemény: a D80 + 18-135 páros meg 133e lenne  :ph34r:

Hihetetlen. Komolyan, ha nem lenne ennyi pozitív visszajelzés, röhögnék egyet, hogy tuti átb...ás.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1175 Dátum: 2008.09.15 12:35:18 »
A kérdéses obi 64900 lenne.

Nyüssz.  :1eye: Itthon hivatalos helyeken kb. ennyi.

Köszi, hogy rákérdeztél. Nem biztos, hogy belefér a havi költségvetésbe, de ennyiért igencsak meggondolandó. Addig kéne venni belőle, míg Éva asszony forrásai el nem apadnak.

Nekem a D60 + 18-105 VR párost 135e-ért ideadná. Ez jó ár?  ::)

Fejlemény: a D80 + 18-135 páros meg 133e lenne  :ph34r:

Hihetetlen. Komolyan, ha nem lenne ennyi pozitív visszajelzés, röhögnék egyet, hogy tuti átb...ás.
Beleolvastam két indexes fórumba, ketten most rendeltek tőle, megvárom, míg megkapják a csomagot, aztán lépek.  ::)
Vagy egy igen jól felépített átverés, beregisztrált 600 néven és magírta magának a pozitív értékeléseket  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.15 12:38:51 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1176 Dátum: 2008.09.15 13:21:50 »
Vagy egy igen jól felépített átverés, beregisztrált 600 néven és magírta magának a pozitív értékeléseket  :ph34r:

 :surrender:  :flowers:

Ha ez lenne a szitu, IP alapján kiszúrnák a dupla-tripla regisztrációkat, és már rég kipenderítették volna a vateráról. Meg már csinálja egy ideje, a pozitívok aktív, régi tagoktól is jönnek, szóval ezt kizártnak tartom.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1177 Dátum: 2008.09.19 08:27:42 »
Na elvtársak, végre belépek én is a klubba  ::)  A hét (hééét? év!) beszerzése egy Canon EOS450D kit lett. Az Amsterdam-i reptér DutyFree-jában vettem, 550 Euróért. Van hozzá egy 8GB-os kártyám. Most egy jó kis tokra vadászok, ebben kéne néhány ötlet tőletek.

A jelenlegi elképzelés:
- egy kicsi tok, amibe a váz és az kitobi elfér, semmi mással, amit gyors szaladgálás mellett lehet hordozni, és véd az ütésektől, asztalra lerakástól. Pl ez:
  -  Canon EH-19L
Ez persze csak a kitobi, vagy hasonló méretűhöz jó, de asszony sosem cserélne obit, így viszont ezzel 'emberibb' lenne számára is a gép gyors használazta. Nekem ez puhának tűnik, egy keményebb valamit szeretnék ugyanebben a megközelítésben, létezik ilyen?

- egy nagyobb táska, amibe a gép belefér akár tokostól és az összes hozzá adott tartozékával, és az egyéb, később beszerezendő cuccokkal is. Mivel most még nem tudom mik ezek, ennek vásárlását későbbre halasztanám.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.19 08:29:24 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1178 Dátum: 2008.09.19 17:05:38 »
Üdv a DSLR-esek között!  :flowers: Imádni fogod, ez biztos.

A Canon kiegészítőket nem ismerem, tehát nem tudom megmondani, milyen márka kínál hasonlóan testhezálló, kemény tokot. Viszont tapasztalatból tudom, hogy a kis táskát előbb-utóbb kinövöd. Én is egy kisebb tatyóval kezdtem, aztán ahogy elkezdtem az első szűrőt használni, majd lecseréltem a kitobit, úgy lett világos, hogy rendes(ebb) méretű táskára van szükség. A mostani táskában elfér a gép (bármelyik obi legyen rajta), plusz egy objektív, pótakksi, 2 szűrő, egy előtétlencse, törlőkendő, objektívsapka, tartalék memóriakártya, távirányító, és még van benne hely egy vaku számára (amit még meg kéne előbb venni), ami helyén általában a töltőt és egy kártyaolvasót szoktam cipelni.

A tükrös gépek kompaktsága szerintem relatív: a 450D sokkal jobban hordozható, mint egy 1D.  :hammer: Zsebrevágáshoz szerintem inkább venni kell egy zsebgépet (nekem Fuji F30 jutott, király).

Persze ez csak az én szerény véleményem, lehet, hogy nektek az általad vázolt felállás válik majd be.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1179 Dátum: 2008.09.22 08:19:30 »
Köszi! Első körben most az EH-19L tokot megvettem, mert túlságosan féltem a környezettől... majd ha jobban képbekerülök a tartozékokkal, upgrade lesz táskára, ez pedig a fenti elvem szerint lesz használva.

Hétvégén találtam egy aranyos, könnyű (sőt - szájbarágós) doksit aminek a kezdők nagyon örülhetnek: A short course in Canon EOS 450D Photography.
Az általános fogásokat megmutatja, ráadásul pont ezen a gépen. Rengeteg animációval van illusztrálva, amiket a neten lehet megnézni. Bátran ajánlom minden kezdőnek, nem csak ilyen géppel.


A következő áldozat egy statív lesz. Ötlet? Valami olyan állványra gondolok, ami a költséghatékonysága mellett, használható is, és nem a Tesco gazdaságos kategória.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.22 10:12:31 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1180 Dátum: 2008.09.22 11:27:10 »
Ez úgy működik, hogy a hazai disztri, a Canon hungáriátol veszi, erre tesz 5-10% aztán kapja a kisker+5-10%
-egyes cégek megteszik, hogy pl a Canon UK vagy Canon...-tól rendeli EU-n belül, főleg, ha nemzetközi a nagyker, és akkor lejjebb tud menni még néhány %-ot.

Ha viszont a tengerentúlról jön, akkor a magánpostai cuccra nem lesz vám meg áfa meg EU-n belüli árkartell.

-Ugyanaz a kocsi az USA-ban miért kerül felébe???? - mert az ottaniak annyira szegények!
Az EOS 450D-met az Amsterdam-i reptéren vettem a Duty Free-ban. Ott pontosan ugyanez a kit, amit nálunk kb. 150000 vesztegetnek, az akkori Euró árfolyam szerint pont 131000-ért vettem. Viszont benn a városban, jártam MediaMarkt-ban, és egyéb hasonló helyeken: szinte fillérre ugyanannyi volt mindegyik modell mint Budapesten - csak annyi euróval került többe vagy kevesebbe, hogy 9.-re végződjön az ár.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1181 Dátum: 2008.09.22 11:53:35 »
Bezzeg a régi idők, amikor még újdonságnak számított a tükörreflexes fényképezőgép. Egy cikk 1950-ből:


Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1182 Dátum: 2008.09.22 14:59:23 »
...és itt a Micro Four Thirds formátum, az eddig kötelezőnek számító tükör nélkül...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #1183 Dátum: 2008.09.23 09:50:43 »
...és itt a Micro Four Thirds formátum, az eddig kötelezőnek számító tükör nélkül...
Hát igen, a lényeg maradt le... Bár ha ezt kompenzálni tudják egy hiper-szuper LCD-vel, akkor lehet, hogy elfogadható.

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1184 Dátum: 2008.09.23 15:03:36 »
A dpreview cikkben egészen jó véleménnyel vannak a keresőről.

Egyébként szerintem kifejezetten ígéretes ez a formátum. A kompakt gépek méretéből adódó hordozhatóság egy olyan előny, amivel még a DX formátumú gépek sem tudnak versenyezni. Van egy kép a cikkben, amiről kivehető, hogy alig nagyobb a G1, mint egy átlagos méretű ultrazoom, és egy másik, amin jól látszik, hogy egy Nikon DX kitobihoz képest mennyire apró a Pana G1-hez adott objektív. Megfontolandó, ha valakinek a hordozhatóság legalább annyira fontos, mint a gyors AF, a relatíve nagy szenzor által nyújtott zajszint, és a jó minőségű cserélhető objektívek általában átlag feletti felbontása, rugalmassága.