Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7133139 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51165 Dátum: 2016.12.31 15:30:35 »
A mai autókat nem kell melegíteni. A karburátorosakat kellett, de még ott is azt tanácsolták, hogy inkább menet közben melegedjen, csak óvatosan terheljük. Ez utóbbi kitétel időtlen...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10704
Beszélgessünk
« Válasz #51166 Dátum: 2016.12.31 15:42:24 »
Földszinten laksz és központi fűtésed van :) ?

Nem, de szerintem ebből a szempontból irreleváns, hogy a teraszon üldögélve hallgatom a concerto grosso-t (hiszen nem mindegyik kerregő szól ugyanúgy  ;) ) és szívom a bűzt, vagy az ablakból kikönyökölve.

A régi autók esetében ez még általános jelenség volt, na de azok kezdenek már eltűnni az utakról, de ez a rossz beidegződés az autós esetében az autó cseréjével sajnos nem tűnik el...  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51167 Dátum: 2016.12.31 15:47:02 »
Ha jól emlékszem, a németeknél még meg is büntetnek, ha a ház előtt pöfékelteted a kocsidat. És a házhoz is csak orral lehetett beparkolni, tolatva nem (tömbháznál volt, rámszóltak)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51168 Dátum: 2016.12.31 15:57:31 »
Igen, ez így van. :excl:
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51169 Dátum: 2016.12.31 17:58:36 »
én úgy tudom, hogy nem. a motor beindítása után csak annyit kell várni, míg körbeér az olaj. addig be lehet kötni a biztonsági övet mondjuk. vagy felkapcsolni a lámpát. aztán szépen komótosan elindulni. pörgetni persze nem kell, amíg nem üzemmeleg. de egy dízelmotor alapjáraton 10-15 perc alatt kábé semennyit nem melegszik, úgyhogy értelme nincs sok így járatni. csak a füstöt termeli
így van, a Passatot így hajtom. Tavasztól őszig 10sec, télen hidegben kell neki azért egy perc. Nagy odafigyelés nem kell, csak oda kell figyelni, hogy hidegen ne tapossuk fel 3000 rpm fölé.

És a házhoz is csak orral lehetett beparkolni, tolatva nem (tömbháznál volt, rámszóltak)
Tuti megőrülnék, mindig farral állok be. Sokkal biztonságosabb orral előre indulni, úgy hogy rendesen kilátok. Havernek azért szóltak Svájcban, mert farral állt be a teremgarázsban és kormos lesz a fehér fal...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51170 Dátum: 2016.12.31 18:09:12 »
Tuti megőrülnék, mindig farral állok be. Sokkal biztonságosabb orral előre indulni, úgy hogy rendesen kilátok. Havernek azért szóltak Svájcban, mert farral állt be a teremgarázsban és kormos lesz a fehér fal...
Én is mindig tolatva parkolok, ott is ezt tettem automatikusan, de rámszóltak.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51171 Dátum: 2017.01.03 00:22:12 »
Érdekes, és elgondolkodtató: http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/01/02/segitsen_az_onvezeto_autoknak_moralis_dilemmakat_eldonteni/

Alap, egyszerű, könnyen mérlegelhető szituációk, belegondolva borzasztó dolgokat kell átgondolnia egy programozónak/mérnöknek, és komoly szabály/preferencia rendszert kell majd felállítani ehhez. Vajon ki/kik fognak erről dönteni, és mi alapján?  :hmmmm:

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51172 Dátum: 2017.01.03 05:08:01 »
Tegnap +2 fok volt, nem vittem langyos vizet olvasztani, erre vastag ónos eső fogad minden ablakon.
Ezt a bankkártya nem hozza le...
Előtte pár nappal kívül jeges, belül párás.
Most ezekkel mi a frászt kezdek? Abszolút nincs ínyemre, de beröffentem a motort aztán klíma/fűtés külső/belső/vegyes keringetés ablak/tükörfűtés, ha a lámpát felkapcsolom még az is leolvad.

0fok körül egy diesel is melegszik pár perc alatt annyit, hogy olvasszon, ha valaki a családot várja az is lehet bocsánatos.
Ilyenkor ez biztonsági kérdés és/vagy kényelmi, nem állagmegóvási.
Ha nagyon hideg lenne és csúnya dieseles hangja akkor egy kicsit egyébként is járatnám, de így 1.-ben indítok, 2-3 mp. és csúszik a kuplung -télen amúgy is lehetne gond a kézifékkel- kicsit melegítek a kis utcákban, lámpánál aztán sajna jön egy kis emelkedő és agyalhatok hogy kis fordulat-nagy gáz vagy nagyobb fordulat  kisebb gáz...
Ha nyugatra kell mennem konkrétan siratófal jön :), kocsik a seggemben, kékben izzik a műszerfal, picit karcos motorhang...a legjobb lenne tenni egy melegítő kört a városban és aztán nekimenni.


én úgy tudom, hogy nem. a motor beindítása után csak annyit kell várni, míg körbeér az olaj. addig be lehet kötni a biztonsági övet mondjuk. vagy felkapcsolni a lámpát. aztán szépen komótosan elindulni. pörgetni persze nem kell, amíg nem üzemmeleg. de egy dízelmotor alapjáraton 10-15 perc alatt kábé semennyit nem melegszik, úgyhogy értelme nincs sok így járatni. csak a füstöt termeli

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51173 Dátum: 2017.01.03 09:22:02 »
Ha +2 fok volt, akkor elég lett volna egy-két helyen átrepeszteni a jeget, az alja ilyenkor már csúszik, és a jégkaparóval elhúzod az egészet.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51174 Dátum: 2017.01.03 10:16:31 »
Garázs!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51175 Dátum: 2017.01.03 10:47:13 »
Garázs!
Van eladód Angliában (ha jól emlékszem ott él)?  :eek:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51176 Dátum: 2017.01.03 10:59:35 »
A témához kapcsolódóan merült fel bennem az alábbi kérdés.
Ha egy autó áll 2-3 órát a hidegben (0 fok alatt) akkor lehül valamennyire, de még lehet, hogy nem teljesen. Ha áll egy éjszakát, akkor reggelre már biztosan teljesen hideg lesz. Viszont ehhez képest (ha a hőmérséklet nem alacsonyabb) akkor vajon tud-e még hidegebb lenne ha áll mondjuk 2 hetet.
Másképpen: jobban lehül az autó 2 hét alatt, mint 8-10 óra alatt azonos hőmérséklet mellett?
2 hét után nehezebben kell indulnia, vagy ugyanaz, mint egy átlagos reggel?

Bocs a hülye kérdésért  :cool2: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51177 Dátum: 2017.01.03 11:02:35 »
Más téma, de szintén érdekes:
http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/01/02/segitsen_az_onvezeto_autoknak_moralis_dilemmakat_eldonteni/

Én mindig azt az elvet követtem, hogy ha nem az autó a hibás (tehát lelépnek elé) akkor inkább a gyalogos életetét veszélyeztesse, mint a benne ülőkét. Nézzétek meg, érdekes!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51178 Dátum: 2017.01.03 11:33:45 »
Másképpen: jobban lehül az autó 2 hét alatt, mint 8-10 óra alatt azonos hőmérséklet mellett?
2 hét után nehezebben kell indulnia, vagy ugyanaz, mint egy átlagos reggel?


itt nem az autó lehűlése a fontos. ami kell az akksi kapacitása az inditáshoz. egyrészt számit mennyit állt (én pl ma 8 nap állás a mínuszokban után indítottam) de az is hogy éppen hány fok van indításkor.
minusz 10 alatt már az akksi sokat veszit.  -20 alatt már sztem 2-3 naponta mozdulni, menni kell a kocsinak.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51179 Dátum: 2017.01.03 11:36:06 »
Jeges-havas szélvédőre nekem mindig van a csomiban egy spricnis flakonban ablakmosó koncentrátum, azzal körbefújom, utána meg egy jégkaparó-vízlehúzó kombóval letörlöm. 90%-ban ez elegendő.  ::)