Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698102 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6660 Dátum: 2011.09.01 21:12:08 »
...nekem meg még mindig nincs meg a kábelem. Vagy meglesz holnap, vagy nálam nem csinálunk hifit, csak RCA-t cserélünk. Nem lenne ínyemre, mert az azt jelentené egyúttal, hogy kábelcsere-szigetelés majd jövő tavasszal...  :ph34r:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6661 Dátum: 2011.09.01 21:25:45 »
Ez az, hogy sürget az idő engem is. Ezt nyélbe kell ütnöm a jövő 7 -en és pont. Már itt a szeptember és utána már csak a jövő tavasz lehetséges, de megoldom még idén. De te sem vagy idő tényező szempontjából eleresztve  ;)

Apropó hová lett innen Satriani és Petya is eltűnt.  :?:

Tényleg. És a Morel Tempo?? Szerinted az milyen lehet? Mordehai mit alkothatott?
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.01 21:40:07 írta Maxim »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6662 Dátum: 2011.09.02 07:57:57 »
A Morellel egy gond van: nagyon nehéz erősítővel kiszolgálni. Hogy igazán jó hangja legyen, nem elég alá akármi. Legutóbb sokak által kifejezetten jónak tartott erősítővel hallottam - kiábrándító hangja volt. Azon kevés cégek közé tartozik, ahol azt a 100W fölötti folyamatos terhelhetőséget komolyan kell venni. Nagyon jó hangú hangszóróik vannak, de én nem ajánlom, mert nem akarsz annyi pénzt rászánni, amennyitől ezek jól szólnának... Engem is ott kólintott fejbe, amikor a GTO erősítő után a Powerrel meghallgattam. Akkor szembesültem vele, hogy minőség szempontjából mennyire alul volt illesztve...

Petyaa éli világát, épp tegnap beszéltem vele. Valami MLM-biznicben van benne erősen, az meg pont olyan, mint bármilyen más munkahely: ha nem csak bohóckodni akarsz vele, hanem pénzt is keresni, akkor pont annyi időt és fáradságot kell belefeccölni, mint egy rendes munkahelybe... Gondolom, nem nagyon van ideje írogatni-olvasgatni. Én kábel kapcsán beszéltem vele, mert pont olyan kábelt akarok venni, amit Ő is vett, és nem kellett neki, gondoltam ha még meg van, akkor elhappolom, de már eladta...  :censored:

Hogy Satrianival mi van, azt nem tudom. Nekem úgy tűnik, mintha törölte volna a regisztrációját...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6663 Dátum: 2011.09.02 08:36:43 »
Ezt jó tudni. Mert a Morelről igazából nem sokat tudtam meg, pedig keresgettem a neten. Mind1 a hétvégén döntök és megrendelem valamelyiket, mármint a Pioneer vagy a Focal.

Én meg azt gondoltam, hogy azért pang ennyire az a topik, mert nyár van. De ezek szerint nem, bár ahogy a dolgok állnak (otthon is  és munkahelyen is) én sem fogok tudni nagyon még csak benézni sem...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6664 Dátum: 2011.09.03 21:34:10 »
A Morellel egy gond van: nagyon nehéz erősítővel kiszolgálni. Hogy igazán jó hangja legyen, nem elég alá akármi. Legutóbb sokak által kifejezetten jónak tartott erősítővel hallottam - kiábrándító hangja volt. Azon kevés cégek közé tartozik, ahol azt a 100W fölötti folyamatos terhelhetőséget komolyan kell venni. Nagyon jó hangú hangszóróik vannak, de én nem ajánlom, mert nem akarsz annyi pénzt rászánni, amennyitől ezek jól szólnának... Engem is ott kólintott fejbe, amikor a GTO erősítő után a Powerrel meghallgattam. Akkor szembesültem vele, hogy minőség szempontjából mennyire alul volt illesztve...

Petyaa éli világát, épp tegnap beszéltem vele. Valami MLM-biznicben van benne erősen, az meg pont olyan, mint bármilyen más munkahely: ha nem csak bohóckodni akarsz vele, hanem pénzt is keresni, akkor pont annyi időt és fáradságot kell belefeccölni, mint egy rendes munkahelybe... Gondolom, nem nagyon van ideje írogatni-olvasgatni. Én kábel kapcsán beszéltem vele, mert pont olyan kábelt akarok venni, amit Ő is vett, és nem kellett neki, gondoltam ha még meg van, akkor elhappolom, de már eladta...  :censored:

Hogy Satrianival mi van, azt nem tudom. Nekem úgy tűnik, mintha törölte volna a regisztrációját...
Én pedig eljutottam a nirvánába. Megtaláltam azt a hangot, amit vágytam, amitől folyton libazsíros akarom mondani libabőrös vagyok, gmAudio is kellett hozzá ugyan, de örö é bódottá... :)

Iceshark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6665 Dátum: 2011.09.05 12:46:36 »
Sziasztok!

Ma reggelre megadta magát a gyári cd-és fejegységem W58814 és szeretnék vásárolni helyette egy másikat.
Van valami ötletetek, javaslatotok, hogy hol kaphatnék ilyet?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Ice
Toyota Corolla E12 - 1.4 D-4D  Luna

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6666 Dátum: 2011.09.05 12:48:24 »
Sziasztok!
Ma reggelre megadta magát a gyári cd-és fejegységem W58814 és szeretnék vásárolni helyette egy másikat.
A klub főoldalán találsz bontókat. De mi a baja?
         

Iceshark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6667 Dátum: 2011.09.05 13:09:21 »
Sziasztok!
Ma reggelre megadta magát a gyári cd-és fejegységem W58814 és szeretnék vásárolni helyette egy másikat.
A klub főoldalán találsz bontókat. De mi a baja?
Nem kap áramot talán, mert se kép se hang.
A biztosíték rendben van, mert a szivargyújtó működik.
Tegnap este mikor leállítottam még semmi baja nem volt.
Toyota Corolla E12 - 1.4 D-4D  Luna

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6668 Dátum: 2011.09.05 16:50:17 »
Na bent van végre a kábel a kocsimban. Két napot bazirgáltuk a két kocsit, egész hét végén legóztunk. Az enyémből ugye kikerült a Cordial CIK122-es a Neutrik dugókkal, és ment a barátom Toledójába. A tápot, meg a hangszórókábeleket már korábban behúzta (itt-ott kis botlásokkal; nem hiszem, hogy örült nekem, amikor közöltem vele, hogy akkor a két hangszórókábel közül az egyiket, amelyiket fordítva húzta be, azt át kéne húzni rendes irányba....  :lol:), a GTO szett is ment az ajtóban, úgyhogy kellett az IC kábel, meg ki kellett találni, hol legyen az erősítő és csók.

Az mondjuk hamar kiderült, hogy a Pioneer fej nem marad a kocsiban. Egyrészt generátorzaja volt az egyetlen pár RCA kimeneten (ami sosem volt előtte használva, hiszen újként vette a srác a fejet), másrészt pedig még a nyers kábelekkel, bejáratatlan hangszórókkal is hallatszott, hogy fapados....

Helyette vittem egy amerikai normás Alpine CDA-7939-est, egy európai normás 7939-est, meg azt a 7944-est, amit majdnem én vettem meg pár hónapja, de végül egy ismerősöm vette meg, akinél viszont csak annyit ment, amennyit az én autómban kipróbáltuk (3-4 órát), mert utána összetörte a srác a kocsiját és ezt meg meghirdette. A 7939-esen még mindig átjött egy alig hallható generátorzaj, a 44-esen viszont teljes csend volt. Végül a 7944-es maradt, annak ellenére, hogy a 7939-esek hangja precízebb, szárazabb, sallangmentesebb volt. Hiába, a 7944-hez volt két előlap, amik egy hangyányival jobb állapotban is voltak, mint a régebbi 39-esek. Mind a három fejen látszott, hogy volt gazdájuk - csak a 7944-nek láthatóan kevesebb.

Szub egyelőre nincs, de ha lesz, az is GTO lesz. Tetszett a hangja. Jóval kisebb a felbontása annak a rendszernek, mint az enyémnek, kevésbé pontos, precíz, kisebb a dinamikája is, de a zenéje élvezetes marad. Megkínoztam Dream Theaterrel, ami alatt volt már, hogy komoly, ennél jóval több pénzből és idővel épült rendszer megbicsaklott, de ez élvezetes maradt. Sajnálom, hogy nem jutott eszembe, de kevés hangszerrel rendelkező zenével, meg komolyzenével nem próbálgattam, kíváncsi lettem volna, ott mi a helyzet. Mindegy, legközelebb kipróbálom azt is.



A Toyota természetesen nem adta könnyen magát: először is a megvásárolt 24 méter CLS125-651-es kábel annyira ki lett számolva, hogy kb. egy fél méter maradt, mire mindent összekötöttünk. Azért ment el ennyi kábel, mert elöl a műszerfal környékén már első ránézésre sem volt annyi hely, hogy a két keresztváltó az ajtóból kiszerelve elférjen, úgyhogy a C-oszlop mögötti részen, tulajdonképpen a csomagtartó külső falára egy rezgéscsillapító bitumendarabra lettek felragasztva a váltók, így az ajtó szigetelhető, a váltó meg szükség esetén tuningolható, nem kell lenyúzni a majdani szigetelést, hogy hozzáférjünk, ha bármi van vele....

Aztán a küszöbök most már majd' szétdurrannak, főleg a bal oldalon, ahol a tápkábel mellett immár négy hangszórókábel megy. Nem volt egyszerű elhelyezni őket, már-már azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy az IC-kábelt középen kéne vezetni, a hangszórókábeleket meg a jobb oldalon, az IC helyén, de amikor belegondoltam, hogy ahhoz gyakorlatilag ki kéne pakolni a kocsit egy az egyben, elborzadtam és maradtam az eredeti terv mellett. Kíváncsi leszek, beleszól-e a hangba a tápkábel közelsége. Ha igen, mindenképp variálni kell rajta, de ha nem, akkor talán maradhat.

A keresztváltók természetesen épphogy elfértek a mostani helyükön, igazából úgy látom, kicsit rányomódik a csomagtartó oldalkárpitja, de az eredeti terv szerint lentre, az üregbe nem mertem tenni, mert féltem, hogy ott esetleg télen víz gyűlik össze, és pittyputty lesz. Szerencsére akkora felületű kárpitdarabról van szó, hogy egy pici feszítést elvisel. Opcionálisan ki lehet vágni a kárpit hátára ragasztott textilpaplant, és akkor jobb lenne a helyzet, talán össze sem érne, de igyekszem annyira kevés helyen beavatkozni a gyári megoldásokba, amennyire keveset csak lehet.

És végül az I-re a pontot az tette fel, hogy tegnap este ötkor, amikor már minden össze volt rakva, csak a jobb oldali kesztyűtartó nem, akkor derült ki, hogy annak a négy lemezcsavarja szőrén-szálán eltűnt, és azóta sem lett meg.  :eek: :ph34r: :censored: Én magam szedtem le a két kezemmel, de ha agyonvernek sem emlékszem, hogy ez a négy csavar hova lett. De mind a négy eltűnt, tehát valami "tuti" helyen vannak, ahol biztosan megtalálom őket....  :cry:

Az IC-kábelek a Cordial CGK-175-ös kábelből készültek Furutech FP-130-as dugókkal. Ezek viszonylag zökkenőmentesen mentek be a régiek helyére, de ezeknek bőven volt hely, itt nem volt gond...

A fej akksiról való megtáplálására, meg szigetelésre nem jutott idő, azt ha minden igaz, két hét múlva lehet megcsinálni, ha még az idő engedi, vagy sikerül olyan helyet találni...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6669 Dátum: 2011.09.05 21:48:57 »
... És végül az I-re a pontot az tette fel, hogy tegnap este ötkor, amikor már minden össze volt rakva, csak a jobb oldali kesztyűtartó nem, akkor derült ki, hogy annak a négy lemezcsavarja szőrén-szálán eltűnt, és azóta sem lett meg.  :eek: :ph34r: :censored: Én magam szedtem le a két kezemmel, de ha agyonvernek sem emlékszem, hogy ez a négy csavar hova lett. De mind a négy eltűnt, tehát valami "tuti" helyen vannak, ahol biztosan megtalálom őket....  :cry:


Szerintem az első úton meg fogod találni, mert meghallod a hangját valahol a kárpit és a karosszéria között ciripelve  ;)

A 20 -as tápkábel nekem sem fért el az én oldalamon a küszöb burkolat alatt, a másik oldalon a hangszórókábelek mennek és az RCA. Így ezt úgy oldottam meg, hogy levittem a padlókárpit alá a küszöb mellett a tápot, húztam rá szivacs vezetékszigetelést (mint a vízvezetékekre) és leragasztottam a padlóhoz.

Egyébként végül a Pioneer TS-E170Ci mellett döntöttem. A héten meglesz (mármint ha a boltba tudnak hozni és a nagykerben van raktáron) remélhetőleg mert nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki a dologból  :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6670 Dátum: 2011.09.05 21:51:22 »
Sziasztok!

Ma reggelre megadta magát a gyári cd-és fejegységem W58814 és szeretnék vásárolni helyette egy másikat.
Van valami ötletetek, javaslatotok, hogy hol kaphatnék ilyet?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Ice

A Vaterán keress rá, mert ott árultak pár hete h jól emlékszem kettőt is. Olyan kb. 20 -on ezer forintért adták és elég jól néztek ki. Próbáld meg, hátha. (mármint ha ragaszkodsz a gyári fejhez)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6671 Dátum: 2011.09.05 23:02:14 »

Szerintem az első úton meg fogod találni, mert meghallod a hangját valahol a kárpit és a karosszéria között ciripelve  ;)

A 20 -as tápkábel nekem sem fért el az én oldalamon a küszöb burkolat alatt, a másik oldalon a hangszórókábelek mennek és az RCA. Így ezt úgy oldottam meg, hogy levittem a padlókárpit alá a küszöb mellett a tápot, húztam rá szivacs vezetékszigetelést (mint a vízvezetékekre) és leragasztottam a padlóhoz.

Egyébként végül a Pioneer TS-E170Ci mellett döntöttem. A héten meglesz (mármint ha a boltba tudnak hozni és a nagykerben van raktáron) remélhetőleg mert nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki a dologból  :)

Remélem, nem... Tényleg biztos vagyok benne, hogy valahol egyben tettem őket le, mert egy sem lett meg, és pont csak az a négy, az összes többi csavar megvan mindenhova...


Na, végülis mi vitt rá, hogy a Pioneer mellett tedd le a voksod?

Iceshark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6672 Dátum: 2011.09.06 09:00:53 »
Sziasztok!

Ma reggelre megadta magát a gyári cd-és fejegységem W58814 és szeretnék vásárolni helyette egy másikat.
Van valami ötletetek, javaslatotok, hogy hol kaphatnék ilyet?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Ice

A Vaterán keress rá, mert ott árultak pár hete h jól emlékszem kettőt is. Olyan kb. 20 -on ezer forintért adták és elég jól néztek ki. Próbáld meg, hátha. (mármint ha ragaszkodsz a gyári fejhez)

Köszönöm az ötletet, sajnos nincsen.
Nem feltétlenül ragaszkodok a gyári fejhez, csak nem szeretnék több százezret elkölteni erre.
Toyota Corolla E12 - 1.4 D-4D  Luna

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6673 Dátum: 2011.09.06 14:31:20 »
Köszönöm az ötletet, sajnos nincsen.
Nem feltétlenül ragaszkodok a gyári fejhez, csak nem szeretnék több százezret elkölteni erre.
Akkor azt tudod csinálni, hogy vagy vársz és esetleg felbukkan - mert szokott lenni, szinte mindig, nem tudom most hová "tűntek", annyira azért nem népszerűek - vagy pedig veszel egy 1 DIN beépítő keretet és egy olcsóbb rádiót, ami szinte biztosan szebben szól majd mint a gyári. Ezt persze nehezíthet, hogy ha van kormány távirányítód, mert annak az adaptere is 12ezer körül van és nyilván számolnod kell azzal, hogy elveszik a fogyasztásjelződ és adott esetben a hőmérő is (felszereltségtől függően) Szóval a döntés rajtad áll  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.06 14:32:57 írta kleingy »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6674 Dátum: 2011.09.06 14:35:47 »

Szerintem az első úton meg fogod találni, mert meghallod a hangját valahol a kárpit és a karosszéria között ciripelve  ;)

A 20 -as tápkábel nekem sem fért el az én oldalamon a küszöb burkolat alatt, a másik oldalon a hangszórókábelek mennek és az RCA. Így ezt úgy oldottam meg, hogy levittem a padlókárpit alá a küszöb mellett a tápot, húztam rá szivacs vezetékszigetelést (mint a vízvezetékekre) és leragasztottam a padlóhoz.

Egyébként végül a Pioneer TS-E170Ci mellett döntöttem. A héten meglesz (mármint ha a boltba tudnak hozni és a nagykerben van raktáron) remélhetőleg mert nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki a dologból  :)

Remélem, nem... Tényleg biztos vagyok benne, hogy valahol egyben tettem őket le, mert egy sem lett meg, és pont csak az a négy, az összes többi csavar megvan mindenhova...


Na, végülis mi vitt rá, hogy a Pioneer mellett tedd le a voksod?

A végén a hifitől teljsen független dolgok késztettek emellett dönteni. (szállítási idő, biztonság és olyan szubjektív dolog, mint a márkaazonosság  ;) ) Mert kérdezősködtem még pár helyen és hozzáértők azt mondták, hogy mindkettő nagyon jó és egyikkel sem fogok csalódni. Nyilván a Focal a hangszórók terén nagyobb név, mint a Pioneer, de nem tudták egyikre sem azt mondani egyértelműen, hogy inkább az, ne pedig a másik.
Így ha minden jól megy, holnap már nálam lesz és a héten össze tudom rakni az autót.