Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686263 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6630 Dátum: 2011.07.22 20:49:31 »
De akkor az új csomagtér fedő aljára szereljük rá a gyűrűkből összeállított zárt ládát, és a hangszóró a fedőből kandikál a csomagtér felé?

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6631 Dátum: 2011.07.23 00:10:04 »
De akkor az új csomagtér fedő aljára szereljük rá a gyűrűkből összeállított zárt ládát, és a hangszóró a fedőből kandikál a csomagtér felé?

A ládát a pótkerék vájúba levő menetes lyukba rögzíted középen egy átmenő csavarral és és utána bele a hangszóró.
Corolla E12 1.4 VVTi

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6632 Dátum: 2011.07.23 09:35:06 »
de többet nem szánok egy kísérletre.

Drága kísérlet lesz, ha egy rossz szubot próbálsz beépíteni. Inkább vegyél használtan egy jó hangsugárzót, a használt árak - főleg ebayen - a béka segge alatt vannak, érdemes nézelődni, biztos, hogy egy 10-esért találsz rendes sugárzót. Én ládával együtt nem fizettem ennél sokkal többet egy u-Dimension Jr1004-ért.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6633 Dátum: 2011.07.23 19:34:36 »
de többet nem szánok egy kísérletre.

Drága kísérlet lesz, ha egy rossz szubot próbálsz beépíteni. Inkább vegyél használtan egy jó hangsugárzót, a használt árak - főleg ebayen - a béka segge alatt vannak, érdemes nézelődni, biztos, hogy egy 10-esért találsz rendes sugárzót. Én ládával együtt nem fizettem ennél sokkal többet egy u-Dimension Jr1004-ért.

Végül is nem muszáj lapos hangszórót venni, mert a 25 cm-esekből találni 10-14 centi mélységűt is.A pótkerék helyére meg símán befér. A Jr1004 nagyon jó választás. Nagyon szépen, természetesen szól. Szerintem még a kisebb JBL-eket is símán megeszi minőségben. Meg különben is japán autóba japán cuccot.  :ph34r:
Corolla E12 1.4 VVTi

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6634 Dátum: 2011.07.24 12:01:47 »
...láttam egy Audison LRX4.300 -asat...

Ahogy wolfman írja, ez náluk az alja, lényegi különbségre ne számíts.

Menj el Gyurihoz, próbáljatok be egy hollywoodot. (Jöhetsz hozzám is, ha van pár órád, kikapjuk az ülést meg az egész kócerájt.)

Én azt hittem, hogy az SRX és az utód SR az alapszéria az Audisonnál és az LRX már inkább középkategória. Ezért játszottam el a gondolattal, hogy feljebb lépek kategóriában. Az APA -val is foglalkoztam, de ritka nagyon. Egyel találkoztam amiről a tapasztaltakat itt le is írtam.

A lapos mélnyomó témához én nem vetném el a Clarion PFW1051 -et. Japán is, lapos is, 25 cm -es is és meg lehet fizetni. Bár már ezt sem gyártják, de pl. a Pólusban a Boombastik üzletben még van egy db, elfekvő készleten. Kb. 20 körül van az ára azt hiszem.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6635 Dátum: 2011.07.24 12:23:33 »
nem zsákbamacska használt subot venni ezek szerint? keresek akkor...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6636 Dátum: 2011.07.28 11:48:04 »
nem zsákbamacska használt subot venni ezek szerint? keresek akkor...
De. De talán jobb eséllyel indulsz, egy jó minőségű használt zsákbamacsekkal, mint olcsó kitudja, hogy sikerült legyártanival.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6637 Dátum: 2011.07.28 11:55:28 »
nem zsákbamacska használt subot venni ezek szerint? keresek akkor...

Ahogy Taby is írja, némileg zsákbamacska. De lehet minimalizálni a kockázatot. Nézelődj a hardveraprón, expresszen, vaterán, és egyezz meg személyes találkozóban, kipróbálásban.

czirok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6638 Dátum: 2011.07.30 18:37:19 »
Sziasztok
kb 3 hete rakoncátlankodik a hangrendszer a kis Yarisomban :(
A rendszer kb 4 hónapos szóval 3 hónapig hibamentesen üzemelt pár hete meg néha eltűnik a bal oldal ( Egy kicker 16 os első szett van bent, ami egy 4 csatornás erősítő hajt) a mély közép és a magas egyszerre áll meg, vagy indításnál meg sem szólal. A magnót elkezdem csutkázni akkor kis sercegés a bal néma oldalból és láss csodát szól újra... van hogy 2-3 napig is hibamnetes, de van hogy 1 nap 3x is előadja ezt a sztoryt. Az RCA-kat már megcseréltem és így is a bal oldal hallgat el. Egyszer menet közben hallgatott el a bal oldal, szimplán átraktam rádióra  a magnót usb-ről és azonnal meg is szólalt, na ez is gyanús, de a magnóm is új(kenwood) mi a tököm ment volna tönkre benne? :( Rá nem gyanakodom .A kábelezést átnéztem, nincs érintkezési hiba. Marad az erősítő játszadozása ( használtan vettem ) vagy esetleg a hangváltó ? Ha esetleg valaki már hallott ilyen tünetről vagy van ötlete, tanács kérem ne fojtsa magába, ossza meg velem ! Köszönöm előre is

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6639 Dátum: 2011.08.01 12:22:32 »
Sziasztok
kb 3 hete rakoncátlankodik a hangrendszer a kis Yarisomban :(
A rendszer kb 4 hónapos szóval 3 hónapig hibamentesen üzemelt pár hete meg néha eltűnik a bal oldal ( Egy kicker 16 os első szett van bent, ami egy 4 csatornás erősítő hajt) a mély közép és a magas egyszerre áll meg, vagy indításnál meg sem szólal. A magnót elkezdem csutkázni akkor kis sercegés a bal néma oldalból és láss csodát szól újra... van hogy 2-3 napig is hibamnetes, de van hogy 1 nap 3x is előadja ezt a sztoryt. Az RCA-kat már megcseréltem és így is a bal oldal hallgat el. Egyszer menet közben hallgatott el a bal oldal, szimplán átraktam rádióra  a magnót usb-ről és azonnal meg is szólalt, na ez is gyanús, de a magnóm is új(kenwood) mi a tököm ment volna tönkre benne? :( Rá nem gyanakodom .A kábelezést átnéztem, nincs érintkezési hiba. Marad az erősítő játszadozása ( használtan vettem ) vagy esetleg a hangváltó ? Ha esetleg valaki már hallott ilyen tünetről vagy van ötlete, tanács kérem ne fojtsa magába, ossza meg velem ! Köszönöm előre is

Cseréld meg a kimeneten a két oldalt. Ha így a másik oldali hallgat el, akkor az erősítő lesz a ludas.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6640 Dátum: 2011.08.03 15:51:10 »
Sziasztok!

Van esetleg tapasztalata valakinek usb-s cd tár szimulátorral?

erről lenne szó: http://carhifis.5mp.eu/web.php?a=carhifis&o=Eg48iWPlYj

Az ára 25eFT + 8eFT a beszerelés.
Yaris Ts 05'

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6641 Dátum: 2011.08.03 16:31:13 »
Van esetleg tapasztalata valakinek usb-s cd tár szimulátorral?

A korábban már szóba hozott connects2, dension adapterek is ezen az elven működnek. Sokkal inkább ez, mint egy FM modulátor. Ha működik és garanciális, és nem akar az ember a gyári hangzásnál többet, akkor egy ilyen megfelelhet.

Két dologgal tudhat többet egy márkásabb adapter: egyrészt több könyvtárat kezelhet, másrészt használhatja a gyári fej kijelzőjét számcím, előadó kijelzésére.

A beszerelésért elkért 8eFt viszont kissé húzós. E12-nél egy fúróval, egy 10-es csőkulccsal és némi kézügyességgel lazán meg lehet fél óra alatt oldani a beszerelést.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6642 Dátum: 2011.08.04 14:21:39 »
Sziasztok!

Van esetleg tapasztalata valakinek usb-s cd tár szimulátorral?

erről lenne szó: http://carhifis.5mp.eu/web.php?a=carhifis&o=Eg48iWPlYj

Az ára 25eFT + 8eFT a beszerelés.

Én 20e ért odaadom a Densiont, amit kiszedtem a fejegység cseréje miatt, Gateway 300-as, utána tudsz nézni. Teljesen hibátlan, és ha kell, segítek beszerelni is.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6643 Dátum: 2011.08.04 18:16:10 »
Sziasztok!

Van esetleg tapasztalata valakinek usb-s cd tár szimulátorral?

erről lenne szó: http://carhifis.5mp.eu/web.php?a=carhifis&o=Eg48iWPlYj

Az ára 25eFT + 8eFT a beszerelés.

Én 20e ért odaadom a Densiont, amit kiszedtem a fejegység cseréje miatt, Gateway 300-as, utána tudsz nézni. Teljesen hibátlan, és ha kell, segítek beszerelni is.

Rendben!Küldtem PM-et!
Yaris Ts 05'

czirok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6644 Dátum: 2011.08.04 18:34:07 »
Sziasztok
kb 3 hete rakoncátlankodik a hangrendszer a kis Yarisomban :(
A rendszer kb 4 hónapos szóval 3 hónapig hibamentesen üzemelt pár hete meg néha eltűnik a bal oldal ( Egy kicker 16 os első szett van bent, ami egy 4 csatornás erősítő hajt) a mély közép és a magas egyszerre áll meg, vagy indításnál meg sem szólal. A magnót elkezdem csutkázni akkor kis sercegés a bal néma oldalból és láss csodát szól újra... van hogy 2-3 napig is hibamnetes, de van hogy 1 nap 3x is előadja ezt a sztoryt. Az RCA-kat már megcseréltem és így is a bal oldal hallgat el. Egyszer menet közben hallgatott el a bal oldal, szimplán átraktam rádióra  a magnót usb-ről és azonnal meg is szólalt, na ez is gyanús, de a magnóm is új(kenwood) mi a tököm ment volna tönkre benne? :( Rá nem gyanakodom .A kábelezést átnéztem, nincs érintkezési hiba. Marad az erősítő játszadozása ( használtan vettem ) vagy esetleg a hangváltó ? Ha esetleg valaki már hallott ilyen tünetről vagy van ötlete, tanács kérem ne fojtsa magába, ossza meg velem ! Köszönöm előre is

Cseréld meg a kimeneten a két oldalt. Ha így a másik oldali hallgat el, akkor az erősítő lesz a ludas.

Köszi, próbálkozok....de most már napok óta nem akar elhallgatni...a legidegesítőbb hiba :D