Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698155 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5850 Dátum: 2011.01.27 08:06:34 »

Ülj be egy Fordba, és sok kérdésedre választ kapsz.  :innocent: :devil:
A Sony autóhifis vonalon Európában vagy másfél évtizede tökéletes töketlenkedés folyik. Hol fókuszba állítják a dolgot, hol azt jelentik be, hogy megszüntetik a portfóliót, kivonulnak a piacról. Ezen túl képesek voltak olyan szériával előállni, ahol 50 000 forintig csak a világ legbénább műanyagával megvert fejegységek voltak, majd jött egy nagy-nagy rés, és árban minden más márka csúcsmodellje fölé beillesztettek még két fejegységet. SZóval nagyon nehéz komolyan venni, hosszú távon számolni a Sony-val ebben a szegmensben, ráadásul a megbízhatósággal is átlagon felüli gondok voltak.



...pedig az F7750S/F7750R modellről jószerével csak jót lehet hallani. Mondjuk az is igaz, hogy már nem gyártják, de amíg gyártották, addig újonnan a 60-70 ezres kategóriában mozgott.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5851 Dátum: 2011.01.27 08:09:18 »
A Sony egyáltalán nem rossz autóhifiben, a fejegységei pl. egész jók. A Sony az egy biztos márka. Ha őt választod, nem fogsz mellé, megbízható és jó minőségű cuccai vannak.

Na én meg új erősítő vásárlásában vagyok :D Már elég rég nem irkáltam, de nem tudok minden este ide ülni és levelezgetni. A GTO 75.4-et lecserélem egy GTO 755.6-ra. Így meg van oldva az aktív rendszer subbal probléma. Tetszik az aktív rendszer, már sikerült kiismernem az előnyöket egy ideje hallgatom csak a sub hiányzik mert a mélyládát kénytelen voltam kiemelni a buliból mivel csak 4 csatornám van. De egy 6 csatornással meg lesz oldva minden. Csak RCA kábelt kellene szereznem, de addig is van egy Dietz azzal elkaristolok egy darabig amíg meg nem veszem a Stingert :D a mély is kap majd egy SX17-et csak most 30 nincs rá :lol:

Te ehhez a hatcsatornáshoz lehet ám, hogy kell majd valami komolyabb tápkábel...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5852 Dátum: 2011.01.27 08:38:48 »
35-ös kábelem van, az csak elég lesz. A leírás szerint ez sem vesz föl 87A-nál többet (max.) min. 8 AWG-s kábel kell hozzá. Csak már írna a csávó hogy mehet az üzlet [rohog] Már tűkön ülök.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.27 08:43:33 írta kleingy »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5853 Dátum: 2011.01.27 12:25:55 »
35-ös kábelem van, az csak elég lesz. A leírás szerint ez sem vesz föl 87A-nál többet (max.) min. 8 AWG-s kábel kell hozzá. Csak már írna a csávó hogy mehet az üzlet [rohog] Már tűkön ülök.

Láttam ekkorát élőben.... egy A8-as Audiban. Szép megtermett darab. Hova teszed?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5854 Dátum: 2011.01.27 14:01:48 »
...pedig az F7750S/F7750R modellről jószerével csak jót lehet hallani. Mondjuk az is igaz, hogy már nem gyártják, de amíg gyártották, addig újonnan a 60-70 ezres kategóriában mozgott.

Mondj még valamit az elmúlt évtizedből, ami közelít ehhez? Ez a fejegység is inkább csak a JBL láncba illeszkedett igazán, se elődje, se utódja nincs.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5855 Dátum: 2011.01.27 17:14:15 »
...pedig az F7750S/F7750R modellről jószerével csak jót lehet hallani. Mondjuk az is igaz, hogy már nem gyártják, de amíg gyártották, addig újonnan a 60-70 ezres kategóriában mozgott.

Mondj még valamit az elmúlt évtizedből, ami közelít ehhez? Ez a fejegység is inkább csak a JBL láncba illeszkedett igazán, se elődje, se utódja nincs.

Hát megmondom őszintén nem ismerem nemcsak a Sony múlt évtizedbeli kínálatát, de a többi gyártóét sem. Utódjáról nem tudok. Próbálkoznak ezekkel a GT szériás fejekkel, van belőlük is 60-70 ezres kategória, de annyira ritkák, mármint használatban, hogy semmit, de semmit nem lehet róluk tudni. Már amennyit olvasni lehet.

Az F7750-est nem tudom, milyen láncba illik, vagy milyenbe nem, aki használta-vette, az dícséri.

Egyébként ha megfigyeljük, a "kommersz" piacot egyértelműen az Alpine és a Pio uralja, más gyártók termékei szinte meg sem jelennek, vagy ha igen, a tulajdonosai általában kétségbeesetten próbálják bizonygatni, hogy top minőségű termékről van szó, hogy megvegye valaki. Ellenben például az Alpine termékekre fel szokás húzni a szemöldököt, és elismerően szokás csettinteni....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5856 Dátum: 2011.01.27 19:01:30 »
35-ös kábelem van, az csak elég lesz. A leírás szerint ez sem vesz föl 87A-nál többet (max.) min. 8 AWG-s kábel kell hozzá. Csak már írna a csávó hogy mehet az üzlet [rohog] Már tűkön ülök.

Láttam ekkorát élőben.... egy A8-as Audiban. Szép megtermett darab. Hova teszed?

Igen nem egy aprócska darab, kb. 2X akkora mint a kis 75.4-es, pedig már az sem kicsi :D. Az ülés alatti beépítés így már végképp kilőve :sorcerer:. Most a csomagtartóban fekszik az erősítőm, mert a felfogató műanyag kereteket odaadtam egy ismerősömnek aki rendbehozza őket, lecsiszolja és újra fényezi (egyik fül el is volt törve kicsit + itt-ott kopások voltak :D).........a 755.6 is fektetve lesz, majd készítek neki egy dobozt egy plexi lappal....lekárpitozva stb. stb. majd ha melegebb lesz :D. Hangszóró kábelt is akkor cserélek majd. A Cordialt Coaxot elpasszoltam, és csak utólag derült ki hogy 2 ér megy benne nem csak egy. Az egyik ér maga a külső "árnyékolás" volt aszonták :D. Mindegy majd veszek másikat.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5857 Dátum: 2011.01.27 21:46:49 »


Az F7750-est nem tudom, milyen láncba illik, vagy milyenbe nem, aki használta-vette, az dícséri.

Egyébként ha megfigyeljük, a "kommersz" piacot egyértelműen az Alpine és a Pio uralja, más gyártók termékei szinte meg sem jelennek, vagy ha igen, a tulajdonosai általában kétségbeesetten próbálják bizonygatni, hogy top minőségű termékről van szó, hogy megvegye valaki. Ellenben például az Alpine termékekre fel szokás húzni a szemöldököt, és elismerően szokás csettinteni....

7750. Ismerek én több olyan volt tulajt aki sikítva szabadult meg tőle, vagy éppen cserélte vissza JVC-re.

Az Alpine legalábbis szeretné, hogy így gondoljanak rá, ezért van minden termékébe 15-25% prémium felár tervezve és ezért omlott össze teljesen a hazai importőri lánc, mert a felhasználók meg nem így gondolják...


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5858 Dátum: 2011.01.28 08:34:54 »

7750. Ismerek én több olyan volt tulajt aki sikítva szabadult meg tőle, vagy éppen cserélte vissza JVC-re.

Az Alpine legalábbis szeretné, hogy így gondoljanak rá, ezért van minden termékébe 15-25% prémium felár tervezve és ezért omlott össze teljesen a hazai importőri lánc, mert a felhasználók meg nem így gondolják...


És a hozzáértők meg folyamatosan mondják, hogy ez az Alpine már nem a régi Alpine, hogy ezek már nem szólnak úgy, mint a régiek. Furcsa, de még az F1-re is azt mondták, hogy nem az igazi. Pedig azt azért megnéztem volna....  ::)
Én is hittem is, meg nem is, hogy a százezres fejem márpedig nem az igazi, míg aztán ki nem próbáltam valami mást. Jó mondjuk alapból magasra lett téve a léc a cserekor, szóval lehet, hogy a mindennapi fejek között azért jónak számít, de a százezres árát nem érte volna meg. A 45 ezreset viszont azt gondolom, megérte...

Amit viszont ennek ellenére is kipróbálnék Alpine-ból, az a rejtőzködős másfél dines előlapos. Amilyen ocsmány első ránézésre, annyira kíváncsi vagyok, milyen lehet valójában.... hogy az is "újkori" Alpine-e....

Azt azonban el kell, hogy ismerjem, hogy nagyon szépek az Alpine előlapok, jó anyagokkal dolgoznak, és kifejezetten tetszett, hogy nem hivalkodók, vagy legalábbis az enyém nem volt az...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5859 Dátum: 2011.01.28 10:12:07 »
Mintha olvastam volna, hogy valaki eladná a zenecuccát itt fórumon, mélynyomóval, erősítővel, stb már nemtom, csak emlékszem, hogy volt ilyen, de most nem találom. Szal ha tudtok ilyet, szóljatok ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5860 Dátum: 2011.01.28 10:17:46 »
Erősítő úgy tudom, Petyának és nekem is van (az enyém egy u-Dimension Jr 4.300), és úgy rémlik, wolfman és Lasi árulnak mélyládát.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5861 Dátum: 2011.01.28 10:22:16 »
Mintha olvastam volna, hogy valaki eladná a zenecuccát itt fórumon, mélynyomóval, erősítővel, stb már nemtom, csak emlékszem, hogy volt ilyen, de most nem találom. Szal ha tudtok ilyet, szóljatok ;)

Hát, jó régen olvashattad, mert én árultam fejet (ezt hallgattad anno a Burger King parkolójában), erősítőt, RCA kábelt, mélyládát (ezt is hallottad, bár akkor nem volt igazán kihasználva a képessége). Most már csak a mélyládám van meg. Szólj, ha érdekel.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5862 Dátum: 2011.01.28 10:23:37 »
És tényleg! Petyának pont az az erősítője van, ami nekem is volt, amikor utoljára hallottad.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5863 Dátum: 2011.01.28 10:24:23 »
Na :) Akkor írjatok márkákat és árakat, jólenne erősítővel együtt ;) Amint megvan mindenki, tolmácsolom haveromnak!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5864 Dátum: 2011.01.28 11:14:50 »
Kicsit félreérthető voltam. Nem a Sony fejek minősége érdekel, mert a fejegységem már megvan november óta. Egy Pioneer.  :cool2: Bár emlékszem korábban is parázs vita alakult ki itt a Sony fejekkel kapcsolatban.
Csak a fejek alapján jutott eszembe a a kérdés.  ::)

Szóval a Sony erősítőkkel és mélynyomókkal kapcsolatos véleményetek érdekel. Hogy ezekkel szerintetek érdemes-e reálisan számolni.  :hmmmm: