Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697860 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5700 Dátum: 2010.12.17 09:22:17 »
 :clap: Látod, ennyit számít maga az autó. Az enyémben a büdös életben nem fog úgy szólni az ajtó.

Arra azért majd figyelj, hogy a kick gyorsabban, tisztábban, dinamikusabban tud szólni, ha nem szélessávot kap, hanem alul és felül is rendesen meg van vágva. A ProXT-t le lehet engedni 2-2,5kHz-ig, az is fog segíteni.

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5701 Dátum: 2010.12.17 10:55:12 »
Biztos, hogy van rá megoldás, hogy megmaradjon mind a kettő, de gyanítom, nem éri meg az átalakítással járó fáradságot.

Köszönöm a tanácsokat, ezen a nyomon fogok elindulni!
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5702 Dátum: 2010.12.17 11:09:49 »
...ezen a nyomon fogok elindulni!

Ha elfogadsz egy véleményt: nem látom sok értelmét az egésznek. Ha felhajtasz valahonnan egy régi Dension egységet, ami csak mp3 lejátszó, és azt építed abba a rekeszbe, ahol wolfmannek is van a rádiója, az még elfogadható megoldás, de nem nagyon van ilyen használtan. Más verzió pedig arra, hogy csak mp3 lejátszót építs oda, nincs (illetve nem tudok róla). További lehetőségek:

- beszabatsz szakemberrel az eredeti, gyári helyre egy normális fejegységet, ami tud mp3-at, és elfelejted a gyári fejet. Én ezt választanám.
- Beteszel az alsó rekeszbe egy mp3-as rádiót, ahogy wolfmannek is van, meghagyod a gyári fejet, és kikötöd. A kettőt egyszerre macerás bekötni (a hangszórókat két fejre kellene elosztókkal csatlakoztatni), és amúgy sem hallgatnád sokáig a gyári rádiót, a másik úgyis jobban szólna.
- Kerítesz egy USB/AUX/iPod adaptert. Ez is egy teljesen járható út, sőt, ha ragaszkodsz a gyári rádióhoz, szerintem ez az egyetlen logikus és normálisan kivitelezhető, járható út.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.17 11:14:31 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5703 Dátum: 2010.12.17 11:29:06 »
Köszönöm a tanácsokat, ezen a nyomon fogok elindulni!

Még annyit, hogy ez esetben könnyen olyan átalakításba szaladhatsz bele, ami nem visszaalakítható. Nálam ez is szempont volt, amikor a hifizést elkezdtem, hogy egyrészt ne látsszon, másrészt visszaalakítható legyen az eredeti állapot. Bár ahogy haladok előre, egyre kevésbé szempont ez, de ha nem szalad el veled a ló, ez tényező lehet. Potenciális vevők egy részét - egy visszafogott, nem különösebben sportos, dizájnos, vagy fiatalos Toyotánál - nem hozza lázba, sőt esetenként egyenesen riaszthatja az utólagos átalakítás, még ha profi munka is, hiszen ha ezt "átmókolták", vajon mi mindent csináltak még vele...?

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5704 Dátum: 2010.12.17 12:40:29 »
bocs, félreérthető voltam... "ezen a nyomon" azt akarta jelenteni, hogy a tanácsaitok alapján...
vagyis igen, veszek egy keretet meg egy mp3-rádió fejegységet a fiók helyére...

wolfman: ez a keret egy E11 típusfüggő kiegészítő, vagy bárhol-bármilyet veszek, az jó lesz, mert DIN-es?
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5705 Dátum: 2010.12.17 14:20:54 »
bocs, félreérthető voltam... "ezen a nyomon" azt akarta jelenteni, hogy a tanácsaitok alapján...
vagyis igen, veszek egy keretet meg egy mp3-rádió fejegységet a fiók helyére...

wolfman: ez a keret egy E11 típusfüggő kiegészítő, vagy bárhol-bármilyet veszek, az jó lesz, mert DIN-es?

Bármelyik egydines rádió megfelel. Viszont keret nem kell hozzá. Az E11-nek olyan a kialakítása, hogy a kis polcot, vagy fiókot ha kiveszed, meg azzal együtt persze a gyári fejet is, látni fogod, hogy a fejet és a fiókot két fémlap tartja össze és a helyén. Na a két fémlap közé kell becsavaroznod a fejet. Gyárilag kialakított csavarhelyek vannak a fejen is és a két kereten is, úgyhogy nem kell fúrni-faragni.

Csak úgy méregesd, hogy levett előlappal legyen a majdani készülék egy szintbe kihozva a gyári fejjel, mert csak úgy találod meg a csavarnyílásokat. Így persze nem fogod tudni feltenni a díszkeretet, és az összeszerelt fej az előlap vastagságával fog kilógni. Kábé kettő percig lesz zavaró a szemednek, ha egyáltalán.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5706 Dátum: 2010.12.17 14:51:59 »
Itt van pár kép, ezek nem segítenek? Bár az enyémben pont nincs ugye fed. comp.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5707 Dátum: 2010.12.17 15:26:34 »
Hát ahol Nálad a nagy lenyíló fiók van, na ott van ugye a ráncfelvarrottakon a fej.

Ja igen. Pirx, zsé variációként felmerülhet, hogy a szerzel egy olyan beépítő "puklit", mint amit a Gyöngyi oldalán látsz, és akkor szemmagasságban lesz a fej (persze nem csak Neked, másnak - akár illetékteleneknek is), ellenben le kell mondanod a fedkompról....

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5708 Dátum: 2010.12.17 16:17:35 »
Hát ahol Nálad a nagy lenyíló fiók van, na ott van ugye a ráncfelvarrottakon a fej.

Ja igen. Pirx, zsé variációként felmerülhet, hogy a szerzel egy olyan beépítő "puklit", mint amit a Gyöngyi oldalán látsz, és akkor szemmagasságban lesz a fej (persze nem csak Neked, másnak - akár illetékteleneknek is), ellenben le kell mondanod a fedkompról....

köszönöm a bő infót...
igen, nekem felül a fedkomp van, és nem is mondanék le róla

a legjobbnak az tűnne, ha a gyári kazettás egység helyére kerülhetne az új fejegység, de ha ez túl sok farigcsálással jár, akkor valszeg alája, a fiók helyére bekerülő fejegység a reális...

vagy marad még ZSÉ+1 lehetőségként a HAMA auidiokazetta-adapter, mint négy autóval ezelőtt, megboldogult ifikoromban, amikor így juttattuk a hangbiteket a diszkmenből a kazettás magnóba az autóban...
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5709 Dátum: 2010.12.17 16:31:07 »
Szvsz, annál még az transzmitter is jobb lenne....  :D
Egyébként nekem speciel elég jól szól a transzmitter, jobban, mint a sima rádióvételnél egy adó, persze közel sem olyan jól, mint egy CD.  Dehát nekem közöm sincsen a hifihez, csak a gyári rendszerem van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5710 Dátum: 2010.12.20 10:31:21 »
Hét vége -> Tankcsapda koncert....  :punk:  :D

...még nincs teljesen rendben a hallásom....  :eek: Illetve még most sem. Másnap reggel még mindig olyan fülzúgásom volt, mintha két perccel korábban léptem volna ki a koncertről.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5711 Dátum: 2010.12.20 10:53:32 »
Menyorszag turiszt. Hogy en hugy utalom mar a csapdat...  :ph34r:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5712 Dátum: 2010.12.20 11:50:32 »
Menyorszag turiszt. Hogy en hugy utalom mar a csapdat...  :ph34r:

Alig volt új számuk. És milyen érdekes: ami otthon hallgatva, CD-ről ütős, az egy koncerten lagymatag. Ennek megfelelően ott inkább a pörgősebb zenék mentek.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5713 Dátum: 2010.12.24 14:59:17 »
Hát jól indult a karácsony  :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:
Gondoltam eljött az a kis idő, hogy betegyem a 3. erősítőt. Kábeleket átrendeztem, elrendeztem.
Betettem. Fej bekapcsol először egy pukkanás majd középhullámszerű zúgós zaj minden hangszóróból majd zene megszólal,  :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:. Lekapcsol minden permutáció végrahajt a zúgás megmaradt, most az "új" erősítő okozta volna mindezt??? Az erősítő original csomagolásban hevert.
Mindenesetre most minden erősítővel minden rca-val produkálja a jelenséget, volt még egy lengő sal rca is amivel szintén ugyanez volt a szitu...
Hát mit mondjak, nem vagyok boldog  :no: :helpsmilie: :cry:  :death:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5714 Dátum: 2010.12.26 13:33:53 »
Hát jól indult a karácsony  :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:
Gondoltam eljött az a kis idő, hogy betegyem a 3. erősítőt. Kábeleket átrendeztem, elrendeztem.
Betettem. Fej bekapcsol először egy pukkanás majd középhullámszerű zúgós zaj minden hangszóróból majd zene megszólal,  :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:. Lekapcsol minden permutáció végrahajt a zúgás megmaradt, most az "új" erősítő okozta volna mindezt??? Az erősítő original csomagolásban hevert.
Mindenesetre most minden erősítővel minden rca-val produkálja a jelenséget, volt még egy lengő sal rca is amivel szintén ugyanez volt a szitu...
Hát mit mondjak, nem vagyok boldog  :no: :helpsmilie: :cry:  :death:

Au....

És Csak CD lejátszásnál, vagy rádiónál is csinálja? Álló, vagy járó motornál?



Apropó. Megszabadítottad a rendszert a biztosítékaitól, mielőtt kicserélted volna az erősítőt?